כותרות TheMarker >
  ';

  ד"ר ברנר - ניו הופ

  תזונה נכונה והרגלי חיים בריאים.
  שיטות מתחום הרפואה המשלימה למניעה ולטיפול בסרטן. (היפרתרמיה ותזונה ייחודית)

  כנגד כל הסיכויים - איך התגברתי על הסרטן בלי ניתוח כשכל הרופאים היו נגדי

  0 תגובות   יום חמישי, 13/2/14, 11:20

  הסיפור של אמיר אקסל

   

  שנים סבלתי מאבנים בדרכי השתן מה שגרם לדמם בשתן לעיתים. בעוונותיי, והיות ואני אדם חוקר וסקרן (בהשכלתי ד"ר למתמטיקה ופיזיקה), נתתי לעצמי לשקוע באדישות ולספק לעצמי הסברים (מיותרים,בדיעבד) שמדובר בדמם הקשור לאבנים ותו לא. עמוק בתוכי פחדתי פשוט לעבור בדיקות מקיפות לוודא שאין מדובר בסרטן. תירצתי לעצמי את ההימנעות מבדיקת CT בכך שזו בדיקה מזיקה (קרינה גדולה). כך עברו השנים. בגבור הכאבים והדמם נאלצתי ללכת לרופא. ואז זה הלם בי: יש לי סרטן שלפוחית השתן.

   

  חוות דעת גורפת: אתה צריך ניתוח

  אני גר במעוז הקדמה של ארה"ב (אזור בוסטון), היכן שממוקמים מרכזי טיפול וחקר סרטן אליהם ישראלים רבים באים על מנת להירפא. אבל אפילו עובדה זו לא עזרה לי. רופא אחר רופא ראה את תוצאות הבדיקה שלי וגזר עלי אותו גזר דין: ניתוח.

  צריך להבין (ואני חקרתי על כך חקר יסודי!), ניתוח הסרת שלפוחית השתן הינו  ניתוח הגורם לנכות קשה ופגיעה  באיכות החיים.  אולי תמשיך לחיות (גם לכך אין ערובה מטעם שום רופא), אבל השאלה היא -איך תחיה?! והתשובה היא: שבר כלי, פגיעה קשה בכושר המיני, מסתובב עם שקית שתן בצד הגוף. נבול. וללא יכולת ליהנות מהחיים. "האם אלה החיים שהייתי מאחל לעצמי ולו בכדי להינצל?", מצאתי שואל את עצמי. התשובה הייתה חד משמעית: ממש לא! אני מעדיף  אפילו חיים קצרים יותר אך באיכות טובה, מלאי חוויות, והנאה וללא סבל.

   

  נאבק בזמן, בחיפוש נואש אחר פתרון מתאים

  אבל, אף רופא לא הקשיב לי. מצאתי עצמי נע ונד בין מיטב המומחים בארה"ב שלא באמת הקשיבו למה שביקשתי: לחיות באיכות חיים מספקת. להימנע מניתוח. הרופאים נקטו בגישת סימון מטרה והשגתה (חיסול הסרטן) תוך התעלמות טוטלית מהמחיר בדרך. מצאתי את עצמי מול שוקת שבורה. מחד, רציתי לחיות ולטפל בבעיה, ומאידך , לנסות לא להקריב את שלפוחית השתן על מזבח חדר הניתוחים ולשלם מחיר יקר.

   

  והסרטן התקדם. ואני בן 63. רוצה לחיות. מרגיש שזמני טרם הגיע. לא ייתכן שאין אלטרנטיבה למה שהרופאים אומרים!

  הרופאים אליהם פניתי לא רק שלא סייעו בידי, אלא נטעו בי את ההרגשה שאני נוהג בחוסר אחריות. נזפו בי. ריפו את ידיי. הם פחות עסקו בהשלכות הניתוח, באחוזי ההחלמה הירודים ממנו, באיכות החיים שתיפגע לאור הניתוח משמעותית. חשתי שאני נלחם לא רק בסרטן אלא גם מול מערכת מנוכרת, לא מכילה ומבינה.

   

  ''

   

  אשתי האהובה מוצאת לי מושיע

  תוך שיטוטים נרחבים באינטרנט ומתוך רצון לחקור ולהבין מה כן ניתן לעשות עבורי מצאה אשתי דרך הרשת את ד"ר יוסף ברנר, אונקולוג ישראלי מתל-אביב. פתרונו של ד"ר ברנר הוא שיטת ההיפרתרמיה. צחוק הגורל הוא שאני, ישראלי לשעבר, המתגורר שנים ארוכות בארה"ב, מכל הרופאים בעולם אני מוצא רופא ישראלי שמציע פתרון למחלתי. מה שלא מצאתי במכון הגדול ביותר בארצות הברית לטיפול בסרטן, מצאתי בישראל הקטנה, מולדתי לשעבר... לקחתי את המטוס הראשון לתל-אביב.

   

  אז מהי היפרתרמיה? השיטה שהצילה אותי מבוססת על חימום איזור המחלה בגוף. חימום נקודתי זה (לכדי 42 מעלות צלזיוס) פוגע בתאים הממאירים ולא בתאים הבריאים. הטיפול כולל שכיבה פשוטה על מיטת טיפולים, ממש כמו בספא.. משטח החימום מושם על הגוף, המכונה מבצעת את פעולת החימום במשך כשעה. אחר-כך קמים, והולכים. הטיפול הוא ללא כאבים, ללא תופעות לוואי וללא נזקים לאברי הגוף השונים

   

  אני מתאושש

  מדהים היה לגלות שאפילו אחרי טיפול אחד(!) בהיפרתרמיה, חשתי שגופי מגיב היטב. הדימומים פחתו. ידעתי בתוך תוכי שהגעתי למקום הנכון ושאצליח. ד"ר ברנר הציג בפני גישה שונה לחלוטין מכל יתר הרופאים שפגשתי אי פעם במסע שלי. הקשבה. הבנה. רצון לעזור לי לפי שיטתי ולא להכריח אותי להיות מטופל בכימותרפיה או ניתוח. לשיטתו המחלה היא ספינה והחולה הוא הקברניט המנווט אותה לחוף מבטחים. גישה שאהבתי מהרגע הראשון.

   

  ד"ר ברנר מאמין שהחולה צריך לקחת שליטה על גופו ועל חייו. הרופא מנחה אותו אך קבלת ההחלטה שייכת לפציינט. זו גישה הגיונית, אולם מדהים לגלות שעד היום בקרב קהילת רופאים מהמובילה בעולם (ארה"ב) היא אינה ברורה מאליה.

  התקדמתי בטיפולים והשלמתי אותם. סך הכל מספר  חודשים. הרגשתי מיידית טוב יותר. שיתוף פעולה זה, כימיה נהדרת וטיפול אינטנסיבי בהיפרתרמיה, בשילוב הדרכה לתזונה נכונה גרמו לי לעלות על דרך המלך. קול פנימי אמר לי שאני בדרך הנכונה. לא התפלאתי לפיכך לגלות את השיפור במצבי.

   

  הרופא המטפל לא האמין

  אחרי השלמת הטיפולים חזרתי לארה"ב. הגעתי חזרה לבדיקות אצל הרופא המטפל שלי. הרופא סקר בעין בוחנת ודקדקנית את התוצאות. בדיקת MRI וביופסיות חוזרות היו תקינות. הסרטן נעלם! זו הייתה חגיגת ניצחון כפולה מבחינתי! גם חסכתי לי את הניתוח ממנו כה פחדתי וגם הסרטן נעלם! הרופא היה מלא תדהמה לנוכח התוצאות הטובות... לעולם לא אשכח את תגובתו. "זה מאלוהים!", פסק, בתגובה לנתונים. קשה היה לו להודות שהטיפול בהיפרתרמיה הוא שגרם לתוצאה המעולה .

   

  אפשר גם אחרת

  חשיפה למידע שעשוי לעזור  חשובה מאד לחולה הסרטן.  מדי יום אלפי אנשים חולי סרטן נאבקים במחלה בטיפולים הגורמים סבל רב ואשר פעמים רבות גם אינם עוזרים.  מידע על הטיפולים  בהיפרתרמיה ועל טיפולים משלימים עשוי להיות להם לעזר רב ולהשפיע בצורה חיובית על מהלך המחלה. אולי משום שהם חסרי יכולת לחפש מידע ייתכן שהם שמים יותר מדי את מבטחם ברופא. אך בסופו של דבר, כפי שד"ר ברנר היטיב לבטא: הפציינט הוא הקובע, המחליט. הוא הספינה. ובתוך כך, עליו לדאוג לעצמו. לחקור, לבדוק, לקרוא ולהתעניין מה הפתרון הטוב ביותר עבורו. איש לא ייטיב לעשות זאת ממנו!

   

  בזכות האמונה והידע

  אם יש לי מסקנות מכל סיפור הסרטן שלי הרי אלה הן:

  1. הקשיבו לגופכם. אם משהו חורק, מדמם,כואב, זה אפילו מאוחר מדי. אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא! רוצו להיבדק, לחקור, לגלות, לפתור. כל יום קובע. מה שקרה לי הייתה שאננות ושקיעה במחשבות שאני יודע מה קורה לי בגוף. אבל לא באמת ידעתי ולא באמת הקשבתי למה שגופי ניסה לספר לי!
  2. אל  תקבלו כתורה מסיני כל מה שהרופא אומר לכם. ניתן לגשת לטפל במחלה במגוון כלים ושיטות. העובדה שרופא אונקולוג מסוים חותר לגישה מסוימת היא, קרוב לוודאי, היות שהוא מבין בה הכי טוב. אבל אם השיטה שלו אינה מתיישבת עם רצונכם, אינכם מחויבים אליה! גשו לקבל עוד חוות דעת ואל תקבלו החלטות מתוך לחץ של רופא זה או אחר. מדובר בגוף ובנפש שלכם ואתם תצטרכו לחיות עם הטיפול ותוצאותיו.
  3. לחקור. אנו מצויים בעולם עתיר ידע, מידע, וגישה למידע. אצלי זה עזר – מצאתי את ד"ר ברנר ואת שיטת ההיפרתרמיה. לא נכנעתי לתכתיב הקיצוני של האונקולוגיה המסורתית. וצדקתי!
  4. כימיה עם הרופא המטפל – נדבך מרכזי הקובע את הצלחת הטיפול. אין טעם לפרט כאן יותר מדי...רופא שאינו מקשיב לכם, מתנהל בניכור, ומייצר אצלכם תחושה בלתי נעימה יקרין לגופכם חוסר הצלחה. גוף ונפש קשורים! אני נזכר ברגעים בהם שכבתי מטופל  במכשיר ההיפרתמיה במרפאה הביתית והחמימה של ד"ר ברנר בתל-אביב, אומר לעצמי: "איזה הבדל להיות כאן לעומת בבית החולים בארצות הברית, עם חלוק מטופל ומחט עירוי תקועה בזרועי!"

  מאחל לכולם רק בריאות

  אמיר.


  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   yossib0
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין