כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  יעל גרמן : פיקוח מידי על "ברוני בתי החולים "

  0 תגובות   יום ראשון, 16/2/14, 12:17

  בנמלי הים יש יו"ר וועד  ובבתי החולים יש מנכ"לים,  "ברוני הנמלים" יכולים לפגוע בנו כלכלית אבל  לברוני בתי החולים השפעה על חיים ומות .

   

  "ברוני בתי החולים" הממשלתיים והעירוניים הגדולים בחיפה ובגוש דן והדסה הציבורי בירושליים  הם ברובם פרופסורים שלמדו שנים רבות , חלקם עשה את הסיבוב,  בית חולים -מנכ"ל משרד הבריאות - ניהול בית חולים , הם מרויחים מיליונים , הפיקוח עליהם רופף , יש להם אישור מהמדינה לעבודות פרטיות וליעוץ פרטי . בתי החולים הם שלנו אך הם עושים בהם כבשלהם ויש בבתי החולים  גם  בתי מלון, מרכזים מסחריים  ולאחרונה אף שמענו שבבית חולים אחד לפחות החלו להחנות מסוקים . 

   

  רוני גמזו מנכ"ל משרד הבריאות הנוכחי מונה בשנת 2008 למנהל בית החולים הכללי

  במרכז הרפואי תל אביב. בנוסף  היה מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

  במאי 2010 מונה למנכ"ל משרד הבריאות, על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, בעקבות התפטרותו של איתן חי-עם. את רוני גמזו החליף בתפקיד מנהל המרכז הרפואי בתל אביב  פרופ' גבי (יצחק גבריאל) ברבש, כן גם הוא מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר.

   

  מנכ"ל בית חולים אחד היה דירקטור ויועץ לחברה עסקית בתחום הרפואה וקיבל מאות אלפי שקלים . מנכ"ל אחר חבר בדירקטוריון של חברה לניכיון צ'קים שאליה הצטרף כדירקטור מבלי לקבל לכך אישור כנדרש. מי צריך לפקח עליהם ? האם  מישהו ממשרד הבריאות ? רק עכשיו , לאחר קריסת הדסה , נזכרה הממשלה לנסות להגביל את כהונתם של מנהלי בתי החולים. הם כורעים מעומס עבודה ומגודל האחריות  אבל לחלקם יש זמן לעבודות פרטיות, להוראה באוניברסיטאות וליעוץ.  .  

   

  כותב דה מרקר :" נכון להיום, בתי החולים עושים עם קופה ב' שלהם ככל חפצם, והמדינה עומדת חסרת אונים. רק בחודש האחרון נחשפו שתי יוזמות עסקיות בוטות של מנהלי בתי החולים, שנעשו מאחורי גבה של המדינה ותוך השימוש בקופה ב'. .....

  על שני המקרים המדינה למדה מתחקירים עיתונאיים. שניהם נסמכו על הקופות הצמודות לבית החולים - התאגיד שלו, וגם קרן הידידים (עמותה פרטית של תורמים לבית החולים). בשניהם מנהלי בתי החולים ניצלו את הפיקוח הרופף על קופות ב' שלהם כדי לעשות כרצונם.במשך כעשור מנסה משרד האוצר להכניס חשבים עצמאיים שלו לבתי החולים, ונתקל בהתנגדות גורפת מצד מנהלי בתי החולים, ובאורח מפתיע גם של משרד הבריאות" .

   

  במקום אחר אומר דה מרקר : 

  "מנהלי בתי החולים חזקים מהטייקונים, אין דרך אחרת לתאר את בתי החולים הממשלתיים במדינת ישראל כאחוזות פרטיות, הנמצאות תחת שלטון מלוכה אבסולוטי. המנכ"לים, הנבחרים לתפקיד לכל החיים, עושים בבתי החולים שלהם ככל שהם רוצים - והפיקוח של משרד הבריאות הוא בגדר המלצה בלבד.

   

  העיתונות שפכה קיתונות על יושבי ראש הוועד של הנמלים ובטוקבקים הם כונו "ברוני הנמלים " , אז מה ההבדל בין "ברוני בתי החולים " ו"ברוני הנמלים "? ברוני הנמלים מרויחים במאות אלפים  , ברוני בתי החולים מיליונים. לברוני הנמלים לא מאפשרים עבודות פרטיות במקום העבודה , לברוני בתי החולים יש הרשאות לשר"פ וגם ליעוץ פרטי,  גם משפחתולוגיה קיימת כנראה בשני הצדדים .

  '' 

  יעל גרמן שרת הבריאות : תתחילי לפקח על "ברוני בתי החולים" לפני שיהיה מאוחר מדי . 

   

  "ברוני הנמלים" יכולים לפגוע בנו כלכלית אבל  לברוני בתי החולים השפעה על חיינו 

  אז  מדוע "מותרים" ברוני בתי החולים ?  ומי הם "הברונים האמיתיים" ?

  דרג את התוכן: