כותרות TheMarker >
  ';

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  תגובות (4)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    22/2/14 21:29:

  צטט: סאלינה 2014-02-22 18:38:05

  אז מה הוא יעשה? ואיך נוכל אנו לעזור לו לפתור את הדילמה.......שבוע טוב חיים לך ולכל המשפחה...סאלינה

  .

  הוא לא ילך לאיבוד סאלינה, גם אם הוא יצא לגימלאות הוא מסודר היטב.

  אולם זה רק פרי הדמיון שלי, יכול להיות שהוא ימשיך בקריירה העשירה

  שלו.

  תודה ושבוע טוב.

    22/2/14 18:38:
  אז מה הוא יעשה? ואיך נוכל אנו לעזור לו לפתור את הדילמה.......שבוע טוב חיים לך ולכל המשפחה...סאלינה
    21/2/14 15:51:

  צטט: מאיה113 2014-02-20 16:44:24

  *מרתק

  .

  אני שמח שרותקת מאיה, שבת שלום לקוראת הנאמנה שלי!

    20/2/14 16:44:
  *מרתק
  0

  הטרקלין האדום

  4 תגובות   יום חמישי, 20/2/14, 16:32

  ''

  "האיום הגלובלי"

  קטע

  כעשרים וארבע שעות מאוחר יותר התקיימה ישיבת הבוקר בטרקלין האדום באגף המערבי של הבית הלבן, בהתאם להנחייתו של הנשיא שביקש להדגיש את חומרת המצב. אולם הוזמנו לישיבה הזו מספר מצומצם של אישים, ואלה היו סוזאן רייס היועצת לענייני ביטחון וחביבת הנשיא, צ'אק הגל מזכיר ההגנה, דניס מקדונו ראש סגל הבית הלבן וידידו הקרוב של הנשיא או "כומר הווידוי" של הנשיא, כפי שהוא מכונה מאחורי גבו. הקבוצה המצומצמת הזו של חבר האישים הנאמנים ביותר לנשיא, התכנסה כדי להתעדכן על ידי ראש הסי.אי.איי ג'והן ברנאן וראש המטות המשולבים גנרל מרטין דמפסי. שני האישים הללו היו מלווים בצוותים מצומצמים של מומחים, אשר המתינו מחוץ לטרקלין להיקרא בעת הצורך לסקור בפירוט מלא כל נושא ונושא.

  'העניינים עלולים לצאת מכלל שליטה במזרח התיכון מוכה הקרבות, ובשיחות ז'נבה 2 לא השגנו את מה ששאפנו להשיג אנו והאירופים בהסכם הביניים שחתמנו עם האיראנים. למרות הכל הגישה הדיפלומטית היא הצלחה כנגד כל הסיכויים; אך עלינו להשגיח היטב שהאיראנים יקפידו לקיים את תנאי ההסכם.' במלים אלה ובחיכוך קל בגרונו, פתח הנשיא את הישיבה. הוא השפיל את מבטו אולם מיד הרים את פניו והתבונן במבט נוקב בנתונים למרותו.

  בקשנו מג'והן ומרטין לסקור את המצב הנוכחי של האזור המדובר, על מנת לתכנן את מדיניות העתיד שלנו הנוגעת לאזור בעייתי זה. הישיבה מתקיימת למרות היעדרו של ג'והן החביב מזכיר המדינה שלנו, אשר נמצא בסבב פגישות באירופה בשעה זו.' הנשיא הוסיף בחיוך סרקסטי.

  רייס ומקודונו פרצו בצחוק, הגל נותר רציני והתבונן בפני הנשיא המשועשעים בתמיהה.

  'ג'והן הבמה שלך,' הנשיא פנה לג'והן ברנאן ראש הסי.אי.איי הנוכחי, אשר היה לא מכבר יועצו של הנשיא לביטחון ומלחמה בטירור, ומונה לתפקידו הנוכחי לפני שנה ומספר חודשים  בלבד.

  'תודה אדוני הנשיא. ובכן הבעיה העיקרית שלנו היא איראן. הם פקדו על הצי האטלנטי שלהם בן שלוש הספינות לחזור לנמל האם בבנדאר עבאס. כמו כן נודע לנו כי הם מתכננים לשלוח את הנשיא החייכן שלהם למסע שידולים באירופה שוב, אשר יסתיים בביקור ארוך אצלנו. הם שואפים לשכנע אותנו להסיג את הצי החמישי המגן על מיצרי הורמוז ועל בעלי בריתנו איחוד האמירויות וסעודיה מתוך המפרץ הפרסי.' הוא ערך הפוגה קלה בדבריו תוך תהייה האם לנשיא יש משהו לומר ביחס לדבריו עד כה. אולם הנשיא ושאר הנוכחים ישבו דוממים והמתינו להמשך דבריו.

  אני יכול להבין מדוע הוא שותק, הרהר ראש הסי.אי.איי הטרי תוך שיעול קל. הנשיא כבר עודכן בנושא ויודע היטב במה דברים אמורים, אך מעדיף להעמיד פנים כאילו שהוא שומע זאת לראשונה. ראש הסי.אי.איי הסיק מופתע.

  'ובכן האיראנים טוענים שהם מקיימים את תנאי ההסכם הסופי עליו חתם בשמם שר החוץ האיראני זריף. הם מניחים לפקחי מועצת האנרגיה האטומית של האומות המאוחדות לבצע ביקורות סדירות בכל הכורים והמרכזים הידועים לנו, אך אני חושש מאוד שדבר מה השתבש במשחק הזה. אני סבור שהם מרמים אותנו...'

  'זה לא יכול להיות!' פרץ הנשיא לדבריו של ראש הסי.איי.אי. 'הרי אתה בעצמך ציינת כרגע שפקחי האומות המאוחדות מבצעים ביקורות סדריות בעל האתרים!'

  הם יודעים היטב שהוא עודכן כבר במלוא הפרטים, הפסיביות של רייס לא מפתיעה אותי, אך מה חושבים על זה הגל וריי? הרהר ראש הסי.איי.אי בתסכול.

  'אלה הם פני הדברים כפי שהם ידועים לנו אדוני הנשיא. בשבוע שעבר ביום חמישי למעשה, התגלה לנו קיומו של כור גרעיני חבוי במזרח איראן סמוך לגבול הפקיסטני.'

  התגלית הבלתי צפויה גרמה לנוכחים מלבד הנשיא, להגיב במלמול מופתע ורחשיו מלאו את חלל הטרקלין.

  'שקט בבקשה!' קרא הנשיא מרים קולו. 'והיכן בדיוק ממוקם הכור הזה, ומה אנחנו יודעים עליו?'

  'הוא ממוקם במרחק של כחמישים מיילים מהעיר זהאדאן, ויש להם כבר כמה ראשי חץ גרעיניים מותקנים על טילי קרקע קרקע מוכנים לשיגור.

  'זו הפרה בלתי נסלחת של ההסכם!' התפרץ מזכיר ההגנה וקולו הרם נשמע מעל הרחש שמילא שוב את חלל הטרקלין האדום.

  'ההערכה חייבת להיבדק בקפדנות לפני הקפיצה הפזיזה הזו למסקנות!' גער הנשיא במזכיר ההגנה בכעס.

  'ומה אם הם באמת בנו כבר כמה ראשי חץ גרעיניים מוכנים לשיגור אדוני הנשיא?' התעקש מזכיר ההגנה.

  'נו אז מה, להודו, פקיסטן, צפון קוריאה ולישראל יש את זה; ולא הודו ולא פקיסטן הפציצו זו את זו בפצצות גרעיניות... והרשו לי להזכירכם רבותי כי מאז הפצצת הירושימה ונגסאקי בשנת 1946 לא נעשה יותר שימוש בנשק גרעיני.' הצהיר הנשיא בביטחון עצמי רב זוקר סנטרו ומביט לכל עבר.

  'אוקי הישיבה הזו נדחית עד שתביא לנו את האקדח המעשן ג'והן. אנו נערוך כעת הפסקה קצרה לארוחת צהרים קלה של המבורגרים עם בירה. מי בעד ומי נגד?' הוסיף הנשיא וחיוך רחב התפשט על פניו.

  בסיומה של ארוחת הצהרים הקלה מזכיר ההגנה וראש המטות המשולבים התנצלו ובקשו את רשות הנשיא לעזוב, יש להם ישיבה בפנטגון אמר מזכיר ההגנה לנשיא.

  הם נסעו במכוניתו של מזכיר ההגנה ואילו צוות המומחים המצומצם שנלווה לראש המטות המשולבים נסע אחריהם במכוניתו.

  'אתה נראה לי נסער צ'אק, מה לא בסדר? שאל אותו בחיוך משועשע ראה המטות המשולבים בעודו יושב לצידו במושב האחורי.

  'הוא ידע מההתחלה שהם ישיגו יכולת גרעינית ועתה נראה לי שהוא אפילו עודד אותם בעקיפין לכך. יכולנו לעצור אותם בזמן וכעת הם הפכו לאיום הולך וגדל.'

  'נו טוב אז הם ישיגו את ההגמוניה האזורית שהם כל כך שואפים להשיג, ובזה יסתיים כל העניין.'

  'אתה טועה מרטין הם הופכים להיות איום גלובלי. הרוסים תוןמכים בהם והסינים יושבים על הגדר וממתינים לקריסה שלנו ושנחדל להיות מעצמה עולמית.'

  'מוטב שתשמור את המחשבות הללו לעצמך צ'אק. הוא עלול לפטר אותך.'

  'הוא לא יפטר אותי מפני שהוא ברווז צולע ומלבד גולף, כדורסל והחופשות שלו בהוואי דבר לא מעניין אותו יותר, כל השאר זו יציאה ידי חובה והעמדת פנים  אני מכל מקום גומר בשנת 2016. מפני שאם מועמד רפובלקני יזכה בבחירות לנשיאות הוא יפטר אותי, מפני ששרתי ממשל דמוקרטי. ואם מועמד דמוקרטי יזכה גם הוא יפטר אותי משום שאני רפובליקני...' ציין מזכיר ההגנה בחיוך מריר.

  © חיים קדמן פברואר 2014 – כל הזכויות שמורות.

  דרג את התוכן: