כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  הבונוס ליעקב פרי: מבקר המדינה אישר וצריך ללכת הביתה

  2 תגובות   יום ראשון, 23/2/14, 11:48

  ליעקב פרי "יש עתיד", אבל מבקר המדינה יוסף שפירא שאישר את הבונוס צריך ללכת הביתה.  מסיבת השבעים של פרי הזכירה לנו מי חבריו ובשביל מי הוא עמל בממשלה , פרי חגג עם שרים , מורשעים, וספרי שוק ההון , כאילו אין עבר ויש עתיד. 

   

  במלאת שנה לכהונתו של פרי בממשלה הוא גם קיבל מתנת חג ענקית בדמות בונוס ענק מבנק המזרחי טפחות . המורשעים בעבירות פליליות, שהתחכחו "בספרים" שעשקו את כספי הפנסיה של מעמד הביניים ובשרים בכירים וביניהם שר האוצר יאיר לפיד , הראו לעם ישראל למי "יש עתיד" .  

   

  על רחבת הריקודים אף אחד לא היה זר לשכנו  ולחצוצרתו של חתן השמחה. פרי חגג גם בעיתונות סוף השבוע את  הצלחותיו עם חוק הגיוס, כותב אורן פרסיקו ב"עין השביעית"  בציטוט מאחד העיתונים : "'לא יכולתי לדמיין מתנה ראויה ומשמחת יותר', אמר פרי באושר".

  ''

  פרי בן 70, צולע אבל מאושר. 

   

  כשעובד מדינה בכיר פורש מהעסקים הפרטיים שלו ועל אחת כמה וכמה שר בממשלה הוא מסיים את יחסי העובד מעביד עם מעסיקיו הקודמים וחותם על מסמך ניגוד ענינים  על מנת שהחלטותיו יהיו נקייות ככל האפשר משיקולים זרים או מהטיה הנובעת מיחסיו עם מעבידיו ועסקיו בעבר. 

   

  מה קרה במקרה של השר יעקב פרי? הוא לכאורה הוחזק  כבן ערובה בידי דירקטוריון הבנק ואז אושר לו הפיצוי הנדיב . ומה עשה מבקר המדינה יוסף שפירא? אישר את התשלום המאוחר. מכאן שאישור הבונוס של פרי על ידי מבקר המדינה, מנהיג נורמות פסולות במעבר של אנשי עסקים לכהונה ממלכתית ומאפשר להחזיק את בעלי התפקידים הממלכתיים כבני ערובה בידי הסקטור העסקי. 

   

  מן הראוי שמבקר המדינה יודה בשגיאתו מהר ככל האפשר ושהועדה לביקורת המדינה של הכנסת תסב  את תשומת לבו להחלטה האומללה . חשיבות הנושא מחייבת כנראה גם התערבות בג"ץ ,אחרת יזכר המבקר שפירא כמי שהניח מסלול חוקי חדש לתגמול בעלי תפקידים ממלכתיים . 

  ''

  דני דנקנר יו"ר בנק הפועלים לשעבר ומורשע בהווה במסיבה של פרי . הוא לא היה המורשע היחידי במסיבה . 

   

  יעקב פרי חוגג כנראה גם את "השוויון בנטל" והסנקציות הפליליות שיחולו על בחורי ישיבה . עד עכשיו ידענו שהשתמטות מגיוס היא עבירה פלילית , מעכשיו השתמטות מגיוס היא עבירה פלילית רק כשקולקטיב לא עמד במכסה. החרדי שיקבל צו גיוס יגיד בבית המשפט שגורלו נחרץ על ידי רבנים מסיבות לא עניניות , ומה בג"ץ יגיד בנושא?  מענין איך יעמוד חוק כזה במבחן המשפטי.

  ''

  החלטה אומללה: מבקר המדינה יוסף שפירא אישר את הבונוס לפרי 

   

  זוכרים את תקופת ויטנאם בארה"ב כשנשיאי אוניברסיטאות החליטו לגבי תלמידיהם לחיים ומוות . אנחנו עם למוד סבל ומכסות היה  נוהג של הגויים בגולה להטיל על יהודים עד אמצע המאה העשרים  . מהחוק הזה יצא רק דבר טוב אחד וזה שחרור בני הישיבות מההסגר ויציאה לשוק העבודה, בהמשך החוק הזה יתמסמס לחלוטין . גם מסלול ישיבות ההסדר שיקלוט בעתיד גם את המגויסים החרדים שיעברו לדרג ב של הישיבות , יתברר כפרה חולבת למעמד הביניים ולעם ישראל . כי עדיף לשרת 17 חודש ועוד שנתיים וחצי עם מטריית שכר ממשרד הביטחון ,מאשר שרות מלא. 

   

  אז למי "יש עתיד"  ועל מי זורחת השמש בארץ הבנקים? 

  דרג את התוכן: