כותרות TheMarker >
  ';

  אוהבת לחיות

  הבלוג עוסק בהמלצות בתחום הקולינריה, לייף סטייל ותיירות, המלצות אישיות, ביקורת מסעדות ועוד..

  0

  פסטיבל צלילים בעיר העתיקה בירושלים

  5 תגובות   יום רביעי, 26/3/14, 12:50

  בין התאריכים 3.04.14-31.03.14, ימים ב'-ה'-, בין השעות 19:00-23:00, יתקיים בעיר העתיקה בירושלים פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה", פסטיבל חוויתי הכולל מסע מוסיקלי מרתק אל ארבעת הרבעים של העיר העתיקה.


  ''

   

  פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה", הינו חוויה תרבותית ומוסיקלית על חושית בה הצלילים האותנטיים יעטפו את העיר ויעניקו למבקרים את האפשרות להיחשף לתרבויות השונות ולהיסטוריה הייחודית של כל רובע דרך המוסיקה הייחודית המותאמת לו.  


  הפסטיבל יתקיים ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, המשרד לירושלים והתפוצות, עיריית ירושלים ובניהול והפקת החברה העירונית "אריאל" והכניסה היא חופשית.

  פסטיבל "צלילים בעתיקה" מתקיים השנה בפעם השלישית ברציפות ויהיה גדול ועשיר יותר. בנוסף להרכבים המוסיקליים האתניים, ייקחו חלק בפסטיבל זמרים, להקות והרכבים מהשורה הראשונה ביניהם: דני רובס, אריאל זילבר, אביתר בנאי, רד בנד, שולי רנד, עידן חביב, אודי דווידי, אהרון רזאל ועוד.


  הפסטיבל יתפרש על פני כל העיר העתיקה ובכל רובע תתנגן מוסיקה ייחודית המאפיינת אותו.

  את הסיור בפסטיבל התחלתי מטיפוס אל התצפית היפה והגבוהה ביותר בעיר העתיקה מראש מגדל פצאל שבמוזאון מגדל דוד, משם ראיתי את יופיה של ירושלים בכל הדרה: צרחי מסגדים, כיפות בתי הכנסת והכנסיות, זהב, כסף אור ופעומנים.


  ''''''

  מדי ערב בחפיר מגדל דוד מופע "בטברנה על החומות" עם שמעון פרנס ולהקת הטברנה שינגנו מוסיקה יוונית סוחפת באווירת טברנה אותנטית.http://youtu.be/Oq8_HT3pUcs

  ''

  ''

  ''

  בין ההרכבים שישתתפו בפסטיבל :

  ברובע הארמני- אשר מוקף בחומה והוא כולו מהווה את מנזר יעקב הקדוש מתקיימים מופעים של אנסמבל דיליז'אן ומוסיקה מארץ אררט.http://youtu.be/_v1xab3CN5I

  ''

  ''

  ''

  בסמטאות של הרובע היהודי ניתן להינות ממופעי הרחוב, הניגונים והקולות. תלמידי האקדמיה למוסיקה ינגנו בכלי נגינה מגוונים לאורך סמטאות הקסומות של העיר העתיקה.

  ''''''''

  ברובע היהודי- צלילי העוד, כתם פז, אהרן רזאל, אודי דוידי, חוט המשולש, הכלייזמרים הירושלמים ,ישי לפידות , אריאל זילבר, אביתר בנאי, מועצת השירה היהודית מארחים את האחים גת ושולי רנד.

  ''''

  ישי לפידות, יוצר ומפיק מוסיקלי אשר החל את דרכו כמלחין, מבצע יחד עם להקת הכלייזמרים הירושליים את מיטב משיריובתיבול סיפורים ואנקדוטות משעשעות ומרגשות המלווים אותו במהלך הקריירה.http://youtu.be/4atECRFRCTc

  ''''

  בקרדו הפתוח אורי דוידי הקפיץ את הקהל בלהיטיו המוכרים במופע אקוסטי חדש, "מחכה לשקט" עם נגיעות אתניות בשילוב שירים מהאלבום החדש ומשלל אלבומיו. הבלדות המרגשות על אמונה והתמודדות, הסיפורים הרתקים מהבית והמשפחה והנוכחות הבימתית העוצמתית של דודידי נותנים למופע חום נעימות שהקהל לא ירצה שייגמרו.

  ''

  הידעתם שפירוש המילה קרדו בלטינית הי ציר מרכזי.

  ''

  הקרדו שימש כרחוב ראשי שחצה ת העיר הקדומה בתקופה הרומית משער שכם אל שער האשפות. רחוב בית הבד (ח'אן א-זית) והמשכו בשוק הבשמים הם תוואי רחוב הקרדו שחוצה את העיר העתיקה החל מהתקופה הרומית 135 לספירה ועד היום.

  ברובע המוסלמי יופיעו ההרכבים אנסמבל עטרוש ולהקת לילות המזרח וכן שלל נגנים

  ''''''''

  בכניסה לעיר העתיקה יופיעו דני רובס, עידן חביב, להקת שקטק, המופע של רד בנד, להקת מוואזין, משפחת אלייב, אנסמבל חביבתי בנוסף להופעות הייחודיות לרבעים  השונים, יתפרשו  ברחבי העיר העתיקה  הרכבים רבים ונוספים ביניהם: אנסמבל נ'עם, סבתא ממי, להקת אמחייה, איסטיקלל טריו, רבטיקו לנשמה, גולנאר, אנסמבל סמרה, פלמנקו רמנגאר, ג'יפסי ספיריט, א-מחייה, אינסרה ועוד רבים נוספים.


  ''

  במופע בכניסה לעיר העתיקה, משפחת אלייב (שלושה דרות של מוסיקאיים יוצאי בוכרה) הציגה על במה אחת את מסע מוסיקלי לבוכרה היפה תוך כדי מוסיקה קצבית וסוחפת ובעיבודים חדשים באווירה צעירה ושמחה עם גרוב מקפיץ עד השמיים.http://youtu.be/eK5CafxnEi0

  ''''''

  ''

  כנר על הגג הרשים אותנו בנגינה אשר רחפה מעל ראשי המבקרים והקשת שתחת לגג המובילה לרחוב דוד, נצבעה בתנועה ויזואלית המוקרנת על גביו ומגיבה לצלילים הקסומים של הכינור.

  ''''

  ברובע הנוצרי יופיעו העבריים מדימונה, אורפנד לנד וסיסטאם עאלי.בכיכר אבטימוס מופיעה להקת הדגל של המטאל הישראלי אורפנד לנד. הלהקה הוקמה לפני 23 שנים והוציאה אלבומים רבים, הופיעה ביותר מ-40 מדינות. הלהקה משלבת בשירה מוטיבים של רוק כבד לצד פיוטים מכל הדתות בשילוב של כלים עתיקים.

  ''''

  השנה, לראשונה, תוצג בפסטיבל "שדרת צלילים" ברחבת שער יפו, אשר תציע למבקרים היצע עצום של תקליטים ותקליטורים מכל הסוגים והמינים במחירים אטרקטיביים. כמו כן, ימכרו בשדרה כלי נגינה שונים. "שדרת הצלילים" תתקיים בשיתוף עם חברת "התו השמיני", הרשת הגדולה ביותר למוסיקה בארץ.

    

   פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה" מהווה אירוע עוגן תרבותי ותיירותי לצד פסטיבל האור ופסטיבל האבירים. העיר העתיקה הינה אתר התיירות החשוב בישראל, המהווה אבן שואבת לביקורי תיירים ומבקרים. בנוסף לאתרי התיירות המרתקים ולייחודה של העיר העתיקה במשך היום, פסטיבל צלילים בעתיקה מצטרף למגוון פעילויות ליליות רבות המתקיימות בה ומאפשר ליהנות גם מאירועים בינלאומיים מגוונים ומופעים ססגוניים ולטעום מאווירתה, מאכליה וקסמה הלילי של העיר העתיקה.

  ''

  ראש העיר מר ניר ברקת: "מהפכת התרבות בעיר לא פוסחת על העיר העתיקה שהופכת לשוקקת חיים בשעות הערב והלילה ולמוקד משיכה אטרקטיבי למבקרים מהארץ ומהעולם. המפגש בין הצלילים והאווירה המיוחדת בעיר העתיקה יוצר חוויה ירושלמית יוצאת דופן שלא כדאי לפספס".

  מנכ"ל המשרד לירושלים והתפוצות מר דביר כהנא: "המשרד לירושלים והתפוצות רואה באירועים התיירותיים הליליים כלי חשוב לקידום התיירות בירושלים בכלל ובעיר העתיקה בפרט. פעולות אלו מהוות המשך ישיר לשאר הפעילות התיירותית הענפה אשר מתרחשת בעיר ביוזמת המשרד לירושלים והתפוצות, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים. השנה הפסטיבל עשיר ומגוון יותר  ואני מזמין את הקהל הרחב להגיע אליו".

  הממונה על אגן העיר העתיקה ברשות לפיתוח ירושלים, ענר עוזרי: "פסטיבל "צלילים בעיר העתיקה" יעניק למבקרים חווית על חושית ועוצמתית המשלבת מוסיקה אותנטית עם מראותיה המרהיבים של העיר העתיקה. השנה הגדלנו באופן משמעותי את מספר ההרכבים והאמנים שיופיעו בפסטיבל וזאת על מנת לתת ביטוי לכל גווני האוכלוסייה החיים בארבעת רובעי העיר העתיקה ולסגנונות המוסיקליים השונים. אנו מתרגשים לקראת הפסטיבל ומאמינים כי הוא מסמל את הרב תרבותיות והאותנטיות המאפיינים את העיר העתיקה."

  ''


  מנכ"ל החברה העירונית "אריאל", ציון תורג'מן : "התיירות הלילית בעיר העתיקה פורחת עם השנים, זאת הודות למגוון רחב של אירועי תרבות בינלאומיים ואיכותיים. מבקרי "פסטיבל צלילים בעיר העתיקה" יוכלו ליהנות משפע של אירועים מוזיקליים רב תרבותיים ופעילויות מהנות המותאמות לכל הגילאים, לכל סוגי המבקרים  ולאופייה הייחודי של העיר."


  www.itraveljerusalem.comלפרטים נוספים: 

  או באתר הפסטיבל: http://www.sounds-of-jerusalem.org.il/

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/4/14 15:38:
   מדוע אין רואים את הצילומים?
     5/4/14 15:36:
   פסטיבל הצלילים היה קצר לא הספקנו לחוות את כל האירועים המופעים היו רבים ומגוונים בחלקם גם קצרים מדי סך הכך נהינו לרוב
     1/4/14 15:06:

   צטט: חופר סדרתי :) 2014-04-01 14:45:01

   נראה ממש נחמד

   כדאי לבקר עד יום חמישי. זה לא רק נראה נחמד:)

    

   מוסיקה ואווירה בעיר הקודש..
     1/4/14 14:45:
   נראה ממש נחמד

   ארכיון

   פרופיל

   יולילביא
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין