כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  כי האביב שוב צועד בעקבותייך...

  30 תגובות   יום חמישי, 3/4/14, 21:56

  כי האביב שוב צועד בעקבותייך....

   

   

  היי חברים,

  פתאום נפל עלינו אביב!


   

  ''

   

   

  לפני שבועיים ב -    21.3.14  - הפציע יום השוויון האביבי!  -  היום בו מתחיל האביב באופן רשמי! ראש השנה של הפרחים, הפרפרים הצבעוניים, העצים המלבלבים, ענני הנוצה, השמש מלטפת, האוויר הצח ומטח של דבורים ופרות משה רבנו.  

   

  ''

   

  ואיך אנחנו יודעים זאת? איך האביב המדהים הזה מודיע באופן רשמי על בואו? על כניסתו המלכותית?

   

  הוא עושה זאת בדרך כלל ע"י הופעה ביום מיוחד במינו! בדרך כלל ב - 20 או 21 במרץ בכל שנה  -  יום שבו אמא שמש חוצה את הקו המשווה השמימי כלומר, את הנקודה המדויקת בה היום והלילה משתווים וכדור הארץ מתאזן מבחינת כמות האור המגיעה לשני חלקיו  - התחתון והעליון. 

   

   

  ''


   

  יום השוויון מכונה בלטינית Vernal Equinox . משמעות המילה Vernal היא פריחה והיא סימלה בעבר באימפריה הרומית את סיום החורף ותחילתו של האביב. משמעות המילה equinox היא "לילה שווה" והיא מסמלת את העובדה שביום הזה זמן האור וזמן החשכה שווים באורכם.


  בתרבויות רבות, לאורך ההיסטוריה, האמינו שהיום הזה מהווה נקודת מפנה בזמן ושער לתקופה בה מפציעה לה שעת כושר אשר מאפשרת לכולנו לנקות ולהשיל מעלינו בקלות אנרגיות שנס לחן, לסגור מעגלים שאינם רלבנטיים עבורנו עוד ולהטען בכוח חדש, עוצמתי וצלול אשר מכניס לחיינו שפע של נהרה, פריחה וצמיחה.   

   

   

  ''


  פריחה בגינה שלנו

   

   

  בספרדית ובאיטלקית מכונה האביב primavera שזה חיבור של שתי מילים שמשמעותן - "אמת ראשונית" כלומר, יופי, לבלוב, רב גוניות, שמחה אינסופית והמון אור וקלילות. וכל האיכויות הללו יחדיו הינן נקודת המוצא של הטבע וגם תכליתו וייעודו של כל חי על פני האדמה. מבחינה זו יום השוויון האביבי הוא ראש השנה האמיתי וראוי לחגיגה מכל הלב והנשמה.  


   

  ''


  צילום: אסנת גזית

   


  אז ....לפני כשבועיים נפתחו חגיגות האביב... ולנו לא נותר אלא רק להגיד תודה! לפתוח את הידיים, גדול גדול,  ולקבל את כל השפע שהוא מביא איתו. שפע של שמש, אוויר צח וצלול, אלפי פריחות צבעוניות ופרץ אנרגיה מדהימה של לבלוב והתחדשות שמעיף את כולנו גבוה לשמיים ומזמין אותנו לרקוד את ריקוד האהבה ולפזם לעצמינו ולעולם בהתלהבות את שירתה של שמחת ההוויה. 


   

  ''

   


   

  ובימים  האלה אהובים אין דבר יותר מתאים מאשר לברך על השפע! אשר קיים ומתעצם כל הזמן בחיינו וללמוד על החיה אשר מסמלת את המהות הזו יותר מכל אצל האינדיאנים - הבופאלו. 

   

   

  מיהו הבופאלו?

   

  ''

   

   

  הבופאלו  או התאו הוא בעל חיים צמחוני גדול וחזק ממשפחת הפריים. יש לו מעטה פרווה, ראש גדול, קרניים חזקות וגיבנת גדולה באזור הכתפיים המעידה על כוחות אצורים של אנרגיה בהם הוא יכול להיעזר בעת הצורך. משקלו יכול להגיע לטון וחצי, דבר המעיד על קרקוע וגשמיות, והוא חי בדרך כלל ליד  מקורות מים כמו אגמים ונהרות בלהקות גדולות אשר מגנות עליו מטורפים.

   

  בישראל ניתן לפגוש סוגים שונים של בופאלו באזורים שונים בצפון הארץ. בארה"ב נמצאת חיה זו בסכנת הכחדה שנובעת מהריגתם אלפי עדרים ללא תכלית רק משום שהייתה זו דרכו של האדם הלבן לפגוע בילידים האמריקנים, עבורם היוו עדרי הבופאלו מקור מחיה. כיום ישנן בארה"ב  תכניות  לשימורם של עדרי הבופאלו ולהשבתם לשמורות הטבע

   

   

  מה מסמלת הופעתו של הבופאלו בזמן הזה?

   

  הבופאלו הלבן נחשב לחיה המקודשת ביותר אצל האינדיאנים ובעבר הרחוק היווה את מקור הזנתם ומחייתם העיקרי וסיפק את כל צורכיהם. הוא הביא להם שפע אינסופי ואילולא בשרו, ששימש להם למאכל, ועורותיו ששימשו להם לכסות בחורפים הקפואים, הם לא היו שורדים. מסיבה זו מקושרת אצלם הופעתו ישירות להתגלמות השפע! ואות לכך שתפילותיהם נשמעו ונענו ושהגיע זמנן להתממש.

   

   

  הבופאלו מגיח אלינו היום, יד ביד עם האביב המתפרץ, על מנת להביא גם לנו את מתנת השפע הבלתי מוגבל! וכדי לאשר לנו שתפילותינו נשמעו וקיבלו מענה! כלומר, שהזרעים שטמנו באדמת הרוח הבשילו והפכו לעצים מלבלבים עמוסים בפירות עסיסיים ומתוקים אותם הגיע העת לקטוף ולהתמלא בהם מלוא הנשמה.

    

  ''

   

   

  הבופאלו הוא החיה של הנתינה בה"א הידיעה. זקני השבט יודעים לספר שהוא היה נוהג להקריב את עצמו באופן מודע כמנחה לציידים מבלי לנסות לברוח מפניהם. זאת משום שידע שדרך המחווה הזו הוא מעניק להם ולבני משפחותיהם את מתנת החיים.

   

  מדובר כאן בנתינה עוצמתית במיוחד אשר מביאה לידי ביטוי את הערך של כיבוד צרכיו של הזולת ואת ההתחלקות בשפע האישי שלנו גם אם זה עולה לנו בחיינו.  מסיבות אלה הופעתו של הבופאלו היום מדגישה ומזכירה לנו לא לשכוח את החשיבות שבכיבוד צורכיהם ודרכם של הסובבים לנו ואת ערך הנתינה והשיתוף. 


   

   

  ''   

  ראשו הגדול של הבופאלו מסמל את החיבור שלו לשמיים ולעולמות הרוח ושילובו של זה עם גופו המאסיבי ורגליו העומדות יציבות על הקרקע מסמלים את השילוב בין העולמות הפיזי והרוחני בהתקדמות ובהצלחה בחיים...כך גם הופעתו היום בסימן אביב וצמיחה. 


  בנוסף לכל אלה, הופעת הבופאלו שמה דגש על הסגולות המרפאות אותן הוא נושא עימו לדעת האינדיאנים.  סגולה אחת היא התפילה. השנייה היא ההודיה על כל היש שבחיינו - על כל המתנות שכבר נמצאות ברשותנו. והשלישית, שהיא תוצר לוואי של השתיים הראשונות, היא סגולת השפע האינסופי!

   

  דרך סגולותיו אלה מלמד אותנו הבופאלו שכאשר אנו זקוקים לעזרה עלינו קודם כל לדעת לבקשה בענווה דרך תפילה או דרך פנייה לאנשים אחרים. במקביל, עלינו לבטוח בכך שיש תמיד כוח תבוני שהינו עצום מאתנו אשר נכון לעזור לנו בכל רגע נתון אם רק נבקש. ובהמשך עלינו להודות מכל הלב על מה שאנו מקבלים בעקבות בקשותינו אלה.

   

   

  ''

   

  באמצעות התפילה והכרת התודה נפתחים עבורנו שערי השפע הבלתי מוגבלים ואנו יכולים להתקדם בבטחה ללא מכשולים אל כל יעד איליו נרצה להגיע. זוהי מתנתו המדהימה של הבופאלו לעולם.

   


  האינדיאנים נהגו להוקיר תודה עצומה לרוח הגדולה על מתנת הבופאלו ואף פעם לא הרגו אותו לחינם אלא רק אם באמת היו זקוקים להזנה ממנו. הבנתם העמוקה שבמותו הוא מעניק להם חיים היוותה עבורם חלק מדרך חיים של חיבור לטבע ושמירה על משאביה ואוצרותיה של אימא אדמה. הבנתם את מהות השפע אשר קשורה לנתינה, תמיכה ושלום פנימי מייצגת למעשה את מהות החיים של כולנו על פני האדמה. הם ידעו שהם חיים על פלנטה שיש בה שפע אינסופי ושאימא אדמה תמיד נמצאת עבורם כמקור של הזנה ותמיכה. ולכן גם היום בא הבופאלו כדי להזכיר לנו את הנקודה הזו כדי שנעריך ונוקיר את כל הפירות וההזנה שאנו מקבלים מהאדמה ונשמור על משאביה דרך חיבור ומודעות לטבע ומחויבות להקפיד על איזון עם האדמה. 

   

   


  כמה מילים על תודה!

   

  היום זה מאד אופנתי להמליץ, בכל מקום, שחשוב להכיר תודה על כל היש על מנת להעצים אותו בחיינו ולמגנט אלינו יותר ויותר שפע. כולם מדברי וכותבים על כך אבל רק מעטים מפנימים ומבינים באמת כי הכרת תודה והערכה, על מה שקיים כבר בחיינו, היא אחד ההרגלים העוצמתיים ביותר שאנו יכולים לסגל לעצמינו על מנת לשדרג את חיינו מן הקצה אל הקצה!

   

  במילים אחרות, ככל שאנו מכירים תודה על כל מה שיש לנו, כולל על הדברים הקטנים והלכאורה מובנים מאליהם, הם יגדלו במהירות! כלומר, כל מה שאנו שמים עליו את המיקוד, תוך הכרת תודה עליו, מתעצם. כך הכסף שלנו, מערכות היחסים, הקריירה...הכל!.  

   

   

  הכרת תודה מאשרת למעשה את האמונה והעוצמה שלנו ביכולתנו ליצור את כל מה שאנו רוצים! היא ממקדת את תשומת ליבנו במה שכבר שיש לנו. וכאמור מה שאנו מקדישים לו תשומת לב גדל ומתרחב. הכרת תודה מהווה תזכורת מתמדת לעצמינו עד כמה היקום שופע ועד כמה אנו יכולים לבטוח בזרימתו האינסופית. זהו מצב תודעה! כזה אשר ממגנט אלינו כסף ושפע בכל תחומי החיים.


  לכן בואו נתחיל (ומי שכבר התחיל מוזמן להמשיך) להודות על כל דבר קטן שנקרה בדרכנו, על כל אותם הדברים שכבר מובנים מאליהם בחיינו ולהעריך את כברת הדרך שכבר עברנו ואת כל מה שהגשמנו בחיינו עד כה.  


   

  ''

   

   

  ישנם אינספור תרגילים בנושא "הכרת תודה" ואני ממליצה לכולם לאמץ אחד או שניים מהם ופשוט לתרגל אותם בכל יום.

   

  למשל, אפשר להודות, בכל בוקר מיד כשמתעוררים, על כל היש בחיינו (על הבית הנעים בו אנו גרים, על המיטה החמימה והנוחה בה אנו ישנים, על האוכל הטוב המונח על שולחננו, הילדים הנפלאים, החברים התומכים, השמש  הזורחת לקראתנו בכל בוקר מחדש מבלי להתעייף, הבריאות הטובה שלנו ושל יקירנו ועוד כל מיני דברים שהרבה פעמים אנו לוקחים כמובנים מאליהם והם כל כך לא...).

   

  לחלופין או במקביל אפשר להודות גם בלילה לפני השינה על היום שהיה, על כל הטוב, על ההישגים וההתקדמות, על מחווה שמישהו עשה לנו, על היכולת שלנו לפתוח את הלב ולעשות מחוות לאחרים ועוד ועוד - כל אחד לפי ראות עיניו.

   

  אופציה נוספת היא לנהל "פנקס של הכרת תודה" - דבר אשר מאפשר לנו לרכז ולשמור את כל ההודיות שלנו במקום אחד! אין לכם מושג כמה כוח משיכה של טוב יש לכלי הזה. איזו תהודה ואיזו השפעה יש לכך על המיגנוט של עוד ועוד שפע לחיינו.

   

  בכל אופן, חשוב להקדיש זמן ותשומת לב להכרת תודה בכל יום!

   

  לשם התחלה אתם יכולים להכין לעצמכם רשימת קצרה של 10 דברים בחייכם, או יותר אם בא לכם, שאתם שמחים איתם ומודים עליהם. נסו גם לחשוב מהי הסיבה בגללה אתם מודים ומעריכים את אותם הדברים ורשמו אותה. בכל יום אתם יכולים להוסיף עוד שורות של תודות לרשימה.

   

   

  ''

   

   

   

  כמה מילים על נתינה!

   

  "מה שקובע הוא לא כמה אנו נותנים אלא כמה אהבה אנו משקיעים בנתינה" אמרה אמא תרזה. כאשר אנו מעניקים לאחרים באהבה, בטוב ובשמחה אנו מכבדים אותם ומאשרים את ערכם.

   

  למעשה דרך נתינה באהבה וללא תנאי אנו מכבדים ומעניקים גם לעצמנו ולכן כל התורה על רגל אחת היא "ואהבת לרעך כמוך"!  במילים אחרות, כל דבר שאנו נותנים לאחרים הוא גם מתנה לעצמינו! כאשר אנו נותנים אנו גם מקבלים!

   

  לכן...זכרו חברים - העניקו לזולת באהבה, בשמחה, בהכרת תודה ובתמיכה וכל אלו יחזרו אליכם כפולים ומכופלים בכל תחום בחיים – בריאות כסף אושר וקריירה. זכרו גם שחייהם של אנשים אשר משרתים אחרים בנתינה כמיטב יכולתם מלאים בשפע ובשמחה! זהו חוק! ושירות משמעו לראות ולשים את עצמינו בנעליהם של האחרים ולתת להם את המיטב שאנו יכולים בין אם אלה לקוחות, מעסיקים, עמיתים לעבודה, חברים או אהובים. 

   

  ''

   

  חוק הנתינה מקורו בטבע המעניק את עצמו ואת השפע שלו לנו בכל רגע נתון דרך העצים ושאר הגידולים ממש כמו הבופאלו. כבל שנה גם באביב הזה נתנו שני עצי התפוזונים הסיניים שבגינתי כמות עצומה של פירות ואני הייתי שיכורה מהיופי הזה וחילקתי את שפע הפירות שקיבלתי מהטבע למתאמנים חברים מטפל השיאצו שלי ועוד ועוד. מהחלק שנשאר אצלי הכנתי ריבות ועוגות ותוך כדי היצירה כבר חשבתי לעצמי למי אוכל להעניק אותן. ובעיני זה דבר נפלא! הטבע מעניק לנו שפע עצום ומביא אותנו להעניק הלאה לעוד ועוד אנשים וכך נוצרת לה שרשרת מופלאה של נתינה הדדית של שפע שהולכת ומתעצמת כל הזמן ... כי כל  מי שקיבל ממני שק תפוזונים יעשה גם הוא ריבות ועוגות ותבשילים ויעניק אותם הלאה לעצמו ולאהוביו. איזה יופי! איזה שפע בלתי נדלה! איזה עולם מופלא! וכך נמשכת השרשרת... 

   

  ''


   

   

  כמה מילים על מגנוט שפע!

   

  שפע אמיתי פירושו שיש לנו כל מה שדרוש לנו על מנת לעשות את עבודת חיינו – הכלים, המשאבים, סביבת המחיה – וכל מה שדרוש לנו כדי לחיות חיים מלאי שמחה וחיות. שפע הוא מושג רחב הרבה יותר מאר בעלות חומרית על דברים. משמעותו היא שהדברים בחיינו מספקים אותנו.

   

  גם על נושא מגנוט שפע באופן כללי ועל נושא הכסף באופן ספציפי (נושא שמתקשר אצל רבים למונח שפע) ישנה ספרות ענפה וקורסים רבים. זהו, כמו נושא הכרת התודה,  נושא שמדברים עליו בכל מקום היום.

   

  המטרה העומדת מאחורי כל הספרים והקורסים הללו  היא לסייע לאנשים לחקור את תפישותיהם בנוגע לשפע וכסף וללמדם למשוך אותם לחייהם.

   

  נקודת הבסיס אותה חשוב להבין היא ששפע מסמל את האנרגיה היצירתית שלנו ומהווה פועל יוצא של דרך החיים, החשיבה והפעולה שלנו. מכיוון שהאנרגיה היצירתית של היקום הקיימת בתוך כל אחד מאתנו היא אינסופית ובהישג יד של כולנו כך גם האנרגיה של השפע! ולכן, ככל שאנו מסוגלים להיפתח יותר לעולם ולבטוח בכך שתמיד תהיה לנו הזנה מהיקום, שיש מספיק עבור כולם ושביכולתנו למשוך לחיינו כל דבר שאנו רוצים ולהגשים את חלומותינו האהובים ביותר, כך יהיה לנו יותר שפע בחיינו.

   

  חוסר בשפע ישקף תמיד את מחסומי האנרגיה הקיימים בתוכנו.  לכן, היכולת שלנו ליצור שפע גדול בחיינו מבוססת על יכולתנו והסכמתנו להיות ערוץ דרכו תזרום אנרגיית היקום. וככל שהערוץ הזה יהיה פתוח יותר ומאפשר כך יזרום יותר שפע דרכו. ככל שנהיה מוכנים לבטוח בעצמינו וללכת בעקבות ההדרכה הפנימית שלנו כך נהיה יותר עשירים ושופעים. היקום ישלם לנו ויגמול לנו על כך שנהיה יותר עצמינו וכדי שנעשה את מה שאנו באמת אוהבים לעשות כלומר, את עבודת חיינו.

   

  החוקים הרוחניים הקשורים במגנוט שפע הם חוקי אנרגיה אוניברסליים כמו: חשיבה ללא גבולות, נתינה וקבלה, הערכה והודיה, מגנטיות ועוד חוקים רבים אחרים. אפשר להכביר במילים על הנושא הזה אך זוהי מהות התורה על קצה המזלג. בבוא היום ארחיב על כך יותר. 

   


  ''

   

   

  אז אם נסכם חברים יקרים הבופאלו מביא לנו היום את מסר השפע האינסופי ואת התזכורת שהוא - השפע מגיע תמיד מתוך שמחה, יצירה וקלות.  הוא אומר לנו שאם אנו חווים חוסר בשפע, בתחום כזה או אחר בחיינו, זה משום שאיבדנו את הקשר לאמא אדמה ולטבע ולא הכרנו בקדושתן של כל צורות החיים, או ששכחנו להודות על כל השפע שכבר כן קיים בחיינו כבר עתה, או שאולי לא הענקנו את סגולותינו לזולת ולא חלקנו בהן, בנדיבות וללא תנאי, עם אחרים או שלא כיבדנו את דרכם וצורכיהם של אחרים גם אם הם שונים מאתנו. 

   

  אז זה הזמן חברים להעלות את רמת המודעות שלנו, לעשות את כל אלה, להתמקד בשפע, להודות עליו, להעניק אותו הלאה, להתבשם ברוח ובריח האביב המתפרץ ששורים על כולנו ולהיות שמחים ומסופקים! כך יהיה העולם מואר בכל המובנים והרבדים. אח איזה עולם מופלא!

   

  אביב שמח !

   

  שלכם באהבה רבה,

  מיכל

   

   

     

  מקורות 

  1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.
  2. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.   
  3. אורלי נירן-יהלום, 19.2.12 "טוטם הבופאלו" אתר מעוף מקודש.  
  4. סאניה רומן, דואין פקר, 1997. יצירת כסף - מפתחות לשפע. הוצאת מרקם.  

   

  ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי© 

   

   

   

   

  ''

  דרג את התוכן:

  תגובות (30)

  התוכן ננעל וכעת לא ניתן להגיב.

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    25/4/14 09:12:
  איזה פןסט יפה מיכל, מתנה לשבת- שבת שלום ואביב שמח
    22/4/14 20:28:
  הענקת כאן לנו שפע של מידע וידע, הענקת כאן מסרים של אהבת האדם והכרת הטוב ואמירת התודה. ואכן ביהדות נמצא, כי בעת יעלה השחר ויקום האדם ממשכבו יאמר "מודה אני לפניך מלך חי וקים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך". כלומר, כבר בעת קימת האדם, פוצח פיו בתודה. ואסיים את מילותי באמירת תודה מלבי הקט, על שפע המידע זהרעפת עלינו, ועל החידוש של הבואפלו. ועוד תודה קטנה להפלא ופלא, שהסבה את ליבי לכאן.
    16/4/14 13:22:

  שוב תודה.

  ובהשראתך-
  הטבע שמח בחלקו.

  http://cafe.themarker.com/post/3087737/?last_method=edit

    16/4/14 12:50:

  אביב, פסח, לפסוח- מתודעה מעכבת, לעבר תודעת מלאות ושפע.

  אמן.

   

  תודה על התמונות, כתיבה, העשרה, והשיתוף.

   

  "איזהו העשיר השמח בחלקו" ומתחלק בחלקו עם זולתו :)

   

  תודה גם על התזכורת כי- "...הדברים בחיינו מספקים אותנו..."

   

  חג שמח ומלבב :)

    11/4/14 18:01:
  העונה האהובה עלי כל הכבוד על ההשקעה חג חירות שמח
    10/4/14 10:26:
  איזה פוסט משובח שזור בניחוחות האביב והכל רשמת בירוק, בצבע האהוב עלי. חג שמח מיכל, חג כשר שמח לך ולבני משפחתך. תודה:)
    9/4/14 20:20:
  שופעת ומשפיעה אהבה ענקית על סובביך. תודה על פוסט מחבק ומעורר מודעות וחשיבה
    8/4/14 01:28:

  איזה פוסט רענן מקסים ואביבי הבאת לנו מיכל. נעים לעיין בו עוד ועוד, ממש ניתן לחוש את הניחוח של העונה הקצרה הזאת בארצנו.
  ובאשר לשפע ולנתינה מסכימה איתך בכל מילה.
  באשר לבופאלו, יש לי איתו סיפור אישי עתיק וישן ( קארמתי) עוד מימי קדם, ובדברייך כאן חיזקת בי את שידעתי בתוכי. ( אולי פעם אספר לך....)
  אביב שמח ופורח לך יקירה!

    7/4/14 13:56:
  תודה יקירה על פוסט נפלא, שנמשיך לתת !
    7/4/14 11:18:
  ואווו... איזו השקעה ... שאפו ...עכשיו לאחר שקראתי מתחיל אצלי האביב ...פסח שמח ואביב פורח לך ולבני ביתך
    6/4/14 13:48:
  מיכלי יקרה שלי, פוסט "שופע" מידע ואהבה, כמו שאת יודעת להעניק במיטבך. תודה מהלב :)
  יפה וד"ש ליו יו שהמליץ:))
    6/4/14 00:45:

  פוסט אביבי בהחלט.

  משופע בשפע מתעצם וגובר.

  .

  ''

  הבאת לנו את תחילתו של האביב בדברייך המרתקים. מאחלת לך אביב של פריחה טובה בחייך.
    5/4/14 21:05:
  אביב הגיע, פסח בא. תודה לך יקירה שהבאת את האביב לפתחנו בגדול. חג אביב שמח לך וליקיריך.
    5/4/14 19:45:
  חגיגה בטבע ..!!
  את יודעת שאני נהנית לקרוא את מה שאת מביאה וגם ובעיקר- מתחברת לרוח, לעקרונות, לדרך...ואת האביב אני אוהבת ואומרת תודה על שפעת יופיו וניחוחיו ..עכשיו, למדתי גם לאהוב את הבופלו :-) תודה, מיכלי יקירתי, נשיקות.
    5/4/14 17:27:
  מקסים! גם הכותרת... עכשיו נדבק לי השיר השמח הזה לפה:)
    5/4/14 16:38:
  שבת שלום כולם ------------- מיכלי החמודה פוסט מדהים כל כבוד ------------------- בטח יש משהו בנושא רק לחברים שלי בלבד כרגיל
    5/4/14 15:43:
  פוסט מקסים, תודה ענקית על השיתוף המפרה!!!
    5/4/14 15:38:
  מיכל, תודה גדולה על הדברים הנפלאים שהענקת ברשומה העשירה בכל טוב . אביב שמח ופורח
    5/4/14 13:22:
  מרהיב.
    5/4/14 13:02:

  פרט שולי - השנה הודיעו (למדתי בטוויטר) שיום השיוויון נע והשנה היה ב-20 במרץ. 

  תמונה אביבית מיפן עם הכותרת "אני האביב"

   

  ''

   

    5/4/14 11:41:

  קשרי לך סרטים כחולים וורודים
  סרטים עליזים ככה סתם...
  כאות תודה :)

  מיכל. מקסים, עשיר חוויתי חזק. וואו. תודה על השפע שהענקת לנו. תודה גדולה. חג אביב שמח.
    5/4/14 09:05:

  ותודה מיכל עבור פוסט עשיר ושופע זה,

  חג אביב שמח..:)

    5/4/14 08:29:
  נתיב האור יקרה לי מאד איזו רשומה עשירה ונהדרת את הבופאלו ראיתי בטיולים באומהה - נברסקה יש שם המון המון - ובאשר לאביב - כל החורף חיכיתי לו כמו ילדה טובה כי זו העונה שהכי הכי אוהבת ואחר כך את הקיץ של ... :) כמה פרחים הבאת - כמה מילים - ממש אוצרות מי יתן ואביב יביא עימו התחלות חדשות הנאות קטנות ומתוקות והמון הפתעות מרגשות חג של פריחה חג של "ביחד" חג של תקוה חג של חום ואהבה - פסח שמח וכשר
    5/4/14 08:10:

  "ומי יתן והוא יהיה איתך כל השנה..."

  https://www.youtube.com/watch?v=9BFbalIVJ9A

   

    5/4/14 08:07:
  אביב היגיע ואת מקבלת אותו עם פוסט ענק
    5/4/14 04:02:
  האביב נפלא!! שופע, גם הפוסט שופע תובנות, ותודה עצומה על התזכורת החשובה בנושא ההודיה, אלוהים יודע כמה שזה משנה את נתיב המיגנוט ויוצר שפע מיידי, תודה מיכל יקרה ומדהימה! אשוב לעיין, זה בטוח ... :)

  פרופיל

  נתיב האור
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הפנינים

  love is in thr air