כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  אולמרט ודן מרגלית ,אקרובטיקה, חברות ותקשורת

  2 תגובות   יום שבת, 5/4/14, 09:57

  לדן מרגלית היה חבר ושמו אהוד אולמרט. בתקופה בה התרחשו פרשיות השוחד בהם הורשע אולמרט, דן מרגלית היה עדיין חברו הטוב . בראיון שנתן דן מרגלית בפברואר 2007 לדורית קרן צבי בעיתון "הארץ" הוא מקונן על אבדן החברות. בכתבה אחרת מאותה תקופה אצל  תמר גוטמן "בעין השביעית" הוא מספר " "אני לא מתראיין אף פעם כחבר של אולמרט, אלא רק כעיתונאי.

  ''

  בתמונה אמנון דנקנר ז"ל ודן מרגלית , חסר טומי לפיד ז"ל , החברים של אולמרט מפופוליטיקה . "לחברות שלי עם אולמרט אין כל השפעה על עבודתי כעיתונאי" אמר דן מרגלית , האמנם? 

   

  על אקרובטיקה ,חברות ותקשורת כתבתי אז בבלוג שלי בפברואר 2007 .  " לבלוגרים אין חברים" , להלן המאמר המלא : 

   

  "קשה לי להירדם מרוב רחמים על דן מרגלית שאיבד את חברו הטוב ראש הממשלה אהוד אולמרט,כך לפחות הוא מספר לדורית קרן צבי בעיתון הארץ. 

   

  בעיתון אחד יחככו ידיים בהנאה, בעיתון השני ישמיצו והגלוב ימשיך לאבד תמלילים על הטוש ולא חשוב מה יכתב בו.

   

  בכתבתה של תמר גוטמן "בעין השביעית" על יחסי אולמרט והתקשורת, כשאולמרט היה עדיין ממלא מקום בפועל של ראש הממשלה אומר דן מרגלית:

   

  "אני לא מתראיין אף פעם כחבר של אולמרט, אלא רק כעיתונאי. יחד עם זאת, מעולם לא הסתרתי את חברותי רבת השנים עם אולמרט, ואפילו חזרתי והזכרתי אותה למען השקיפות המלאה. לחברות שלי עם אולמרט אין כל השפעה על עבודתי כעיתונאי. במשך כל השנים סיקרתי בביקורתיות את פעילותו של אולמרט כפוליטיקאי, כפי שאפשר להיווכח מקריאה בטורים ובכתבות שלי. הוא אפילו טען נגדי שאני מראיין אותו בטלוויזיה בחריפות יתר, דווקא משום שהוא חבר שלי. אי־אפשר לצפות ממני לסיים את החברות רק מפני שאולמרט התמנה לממלא מקום ראש הממשלה.

   

  דן מרגלית: מה עשית כדי שהקוראים והצופים ידעו על חברותך, האם הודעת לפני כל  ראיון ואחריו כי אתה חברו?

  האם הודעת כי אתה נמנע מלעסוק בענייני אולמרט כי אתה חברו?האם  העיתונאים שהיו כפופים לך כשהיית עורך מעריב לא הושפעו מחברותך?

  מה זה חריפות היתר שבה אתה נוהג באולמרט?

  האם אני הקורא צריך להסתייע בפרשנות צמודה, מתי אתה חבר ומתי אתה עיתונאי ומה טיב היחסים החבריים שלך עם אולמרט ממש ברגע הראיון.

   

  האם אתה עומד בראש מועצת החכמים או בראש מועצת החברים? והאם הזמנת את אריה דרעי רק לצורך הדיונים בנושאי שחיתות או בשם החברות.

   

  אם דן מרגלית היה נשאל ע"י הכתבת המוכשרת על אפשרות של ידידות מופלאה בין עורכת מקומון לשריף העירייה הוא בוודאי  היה אומר: "מה כבר אפשר לצפות מחינמונים". אבל בליגה הלאומית יודעים מה זה הבדלה.

   

   

  חבר משותף נוסף אומר בכתבה "לעין השביעית": דנקנר מאשר שכללי המשחק השתנו. "אני מכבד את הכללים החדשים, ומשתדל להתקשר לאולמרט בדרכים המקובלות, דרך הלשכה", הוא מספר. "המצב הזה יכול בהחלט להשפיע לרעה על החברות, אבל אני מקווה שהיא תשרוד".

   

  מר מרגלית, תרשה לי להטיל ספק בזכות שלך להביע דעה על עניני מקצוע של חבריך. האם היית  מייעץ לחבריך הרופאים המנתחים על עומק החתכים בבטן או לחבריך המהנדסים על החוזק הרצוי של קונסטרוקציית השלד.

   

  ואם אתה אכן עושה זאת האם אתה נעלב כשהם אומרים לך שאתה לא

  רופא ולא מהנדס והערותיך אינן רלבנטיות לסוגיית החברות. 

   

   האם יתכן  שבמסגרת חברותך עם אולמרט הוא אכן נהג להקשיב לעצותיך ואז אולי כן היתה לך בעיה לבקר את מעשיו כעתונאי.

   

   

   

  כנראה שבגלל זה מציע מרגלית לעיתונאים במה להתמקד: "לדעתי יש התעסקות יתר בנושא הזה. יותר חשוב לכתוב על הקשר בין שופטים לעורכי דין, בין רופאים לחולים, אלה התחומים שבהם צריך לבדוק את הקשרים. נו באמת?

   

  המושג חברות  מקבל אצלנו לפעמים את מקום הדיבר האחד עשר בנוסף לעשרת הדיברות. כשרא"ל חלוץ התפטר אמרו טייסים בחיל האויר הוא היה חבר טוב.  כשבעבר ראש השב"כ, מפכ"ל המשטרה והרמטכ"ל היו חברים ומינויים רבים עברו דרך השלישייה קראו לזה חברות. במקום אחר זה נקרא גם חונטה.

   

  שאלתי פעם אישיות בכירה למה הוא נפגש לשיחות תדרוך עם כל כך הרבה עיתונאים. הוא ענה לי :

  הנזק שיכול לגרום לי כל אחד מהם שווה את המאמץ. מכיוון שאין 100% הצלחה תמיד נמצאו הבודדים שהמשיכו בביקורת. מקצתם ממשיך היום בחברות עם אדון ראש הממשלה ואת התוצאות אנו רואים בעיתון של המדינה.

   

   

  מה קרה שיואב יצחק כבר אינו אויב האומה והאם דן מרגלית הוא היום עתונאי או שהוא פתח במסע נקמה נגד ראש הממשלה ולא שליבי נכמר על אדון אולמרט.

   

  אז יש לי עצה לאדון מרגלית. תעזוב את אולמרט לבלוגרים. גם אם יש לו שם איזה חבר, עדיין יהיו מאה שאינם חברים שלו. הבלוגרים לא צריכים לשלם משכורות ואף אחד לא יכול לאיים עליהם בחרם פרסום

  ומי שיפנה בנושא "לאחים גוגל" ייזרק מכל המדרגות וגם זה לא יזיז  לבלוגרים.

   

  ולעורכי העיתונים אני ממליץ לשמור על קשר עם הבלוגרים, הם תמיד יוכלו לעזור בשעת מצוקה" .


  דרג את התוכן: