כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  חביתה

  רשימות מהמחבת, מהלב ומעוד מקומות - בקצור, קולינריה ספרותית וחיים

  0

  מדברת אראלה, או סתם כך, ברצלונה - רשימה מצולמת

  69 תגובות   יום שלישי, 22/4/14, 16:33

  לא, אני לא מתכוונת לפרסם כאן את מפעל הפיס, (בימים רחוקים עסקתי גם בפרסום, אבל היום רחוק ממני הפרסום כרחוק מזרח ממערב, בעצם, אני בוחלת בו), ואף על פי כן,  תארו לכם שאראלה הזאת מטלפנת אליכם -  ולא, אתם לא מתעלפים, כשהיא מודיעה שזכיתם סתם כך במספר ימים בברצלונה, הכל כלול – חינם. אין לכם שום ציפיות, כי מה כבר מפעל הפיס יכול לתת לכם, אבל אתם שמחים שזה קורה  לכם, ולא למישהו אחר.

   

  אז זה קרה ולא קרה. קרה לא לי, אלא לחבר, שהזמין אותי להצטרף אליו לטיול בברצלונה, שבו אגב, הוא כבר זוכה פעם שנייה. (לא ברור לי אגב, למה מתעקשות אלות המזל שלו על ברצלונה דווקא). פעם שנייה, פעם שלישית, מה זה משנה, "נותנים קח, מגרשים ברח," כמו שאמא שלי היתה אומרת, וגם אני כך.

   

  סוף מרץ, האביב כאן והוא מתפרע, אנחנו בברצלונה והאביב אתנו גם שם, הכל כלול, הכל על חשבון מפעל הפיס. מתוך חמישה ימי שמש בהירים, יום אחד בלבד, כשאנחנו בפיגראס, יש צורך במטריה, שכמובן אתנו, אבל במזוודה שנשארה בבית המלון.

   

  ברצלונה בירת קטלוניה כמו ברצלונה, יפה מיום ליום, תוסיף לה שנה, שנתיים, חמישים, כמה שתרצה,  והיא בנגוד לנו, תלך ותשתבח, מאז המאה השלישית לפני הספירה ( זמן הקמתה לפי המסורת הקטלונית) יפה יותר ויותר.

   

  מה קסמה של ברצלונה?

   

  ארמונותיה, אלו שבסגנון הקלאסי ואלו שברובע הגותי (Barri Gotic  ), שהגותיקה מתחה והגביהה את צוואריהם אל על ועכשיו הם צרים וארוכים כג`ירפות, נוגעים בעננים או בתכול שמים, בניני הארט נובו, בניני המודרניסטה שלה, בניניו של  אנטוניו גאודי, שאינם מקבלים מרות, לית דין ולית דיין, כל אבן, כל מרפסת, כל מסגרת חלון מתפרעים כרצונם, ואולי זה מגע הקסם של מונטֶנֶר,  (Lluís Domènech i Montaner  ) ואולי ארמון המוזיקה שלו (Palau de la MúsicaCatalana ) אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, או מוזיאון השוקולד, או בנין הביסקויטים  מהאגדות בפארק גואל, (Parc Guell  ) של גאודי, שהאנס וגרטל  ודאי היו רועדים לרגליו, שמא תופיע שם בפתחו המכשפה ותשליך אותם לתנור הבוער, אלו היו שם.

  או בית בטלו Casa Batllo   ובית ויסנז Casa Vicens  של גאודי  או כנסיית הסגרדה פמיליה (Sagrada Familia  - כנסיית המשפחה הקדושה) -  שבלילה השתקפותה עוצרת נשימה, וביום - מאות משתרכים בתור לראותה. זו הכנסיה, שגאודי תכנן והחל בבנייתה בשנת 1883, ומאז עמלים ועמלים עליה, ובנייתה, אם תרצה המשפחה הקדושה, תסתיים ב – 2020. ואולי דווקא המתחרה שלה הקתדרלה של ברצלונה (Catedral La Seu).

  אולי קסם  ההשתקפויות בחלונות של גורדי השחקים בפורט אולימפיק, אולי התרנים של היכטות, אולי  המוזיאונים  של פיקסו ושל מירו, ואולי פסלי הענק בכיכרות.

  ואולי הירוק שלה, שירוק יותר מהירוק שלנו ומהירוק של השכנים שלנו גם כן, ואולי  נקישות העקבים ומחיאות הכפיים והקולות שקורעים את הלב בקצב הפלמנקו, ואולי הפואבלו אספניול, ואולי מגרש הכדורגל וקבוצת ברסה, ואולי ההר היהודי ( Montjuic  ), שממנו היא נגלית במלוא תפארתה. אולי רחוב הקהילה היהודית, וסמני המזוזה וההיסטוריה שלנו גם, ששם כאב ועלבון הגֵרוש.

  ואולי שום דבר מכל אלה, רק צבעוניות הפירות המסודרים בשוק הבוקריה או ריח הדגים המעושנים וגושי  ההֶמון התולים בברים, ואולי הבירה, ואולי הסינגריה או הקוה ואולי המוזיאונים או הציורים של  מירו ושל  גאודי ושל פיקסו, ואולי זו רוחם הגאה של הקטלונים וההתעקשות לדבר בשפתם ורצונם העז להתנתק מאמא אספניה.

   

  לֵך תגדיר קסם ופשרו.

    

  אגב התנתקות, בעבר, בשנת 1714, מרדו הקטלונים בשלטון המרכזי והביאו חורבן והרס על העיר.

  בכלל, הקטלונים והברצלונאים ידועים במרדנותם, בשנות העשרים הם היו ממובילי  תנועת האנרכיזם באירופה, בשנת  1909 במשך שבוע, שוב שלמה העיר את המחיר, כנסיותיה עלו באש. האנרכיזם חוסל על ידי קבוצות של קומוניסטים  ופאשיסטים, והתנועה גוועה לחלוטין עם השתלטותו של פרנקו על ספרד.

  משנות השבעים של המאה הקודמת ובעקבות הכרזה של יונסק"ו על פועלם של גאודי ומונטנר  כאתרים של מורשת עולמית, חזרה ברצלונה לפרוח ואתה שבו גם נסיונות ההתבדלות של קטלוניה.

  הדחיפה הגדולה של העיר היתה בשנת 1992 שנת האולימפיאדה בברצלונה.

   

   ''

  Sagrada Familia  משתקפת

    

  ''

  וביום היא נוגעת בשמים, כנסיית המשפחה הקדושה, ןאף על פי כן,  לא די לה, עובדים ועובדים שם

    

  ''

  אמצעי תצוגה לעגילים , ב-Parc Guell   , משתלב בסגנונו של גאודי

    

  ''

  מפגש בתים בכיכר, פואבלו אספניול

    

  ''

  שימו לב לשמים, במרינה בפורט אולימפיק

    

  ''

  ועוד בפורט אולימפיק, קליידוסקופ של תנועה באחד מגורדי השחקים

    

  ''

  יפול או לא יפול, חי ודומם בפורט אולימפיק

   

  ''

  ועוד מפלאי המודרנה, ברצלונה לא עוצרת

    

  ''

  הקומות מתנשאות אל על, אבל הצומח לא נשכח

   

  ''

  הזמן לא עוצר מלכת, האולימפיאדה שנערכה שם הזניקה את העיר קדימה

    

  ''

  בסגנון אקלקטי מתחילת המאה העשרים

    

  ''

  ומסוף המאה העשרים

   

  ''

  בלילה, מציאות או תעתוע, או שניהם כאחד

    

  ''

  ושוב ב -Parc Guell   , מי גבוה יותר

   

  ''

  כל פתח בבנין אומר שירה אחרת, גאודי מנצח על התזמורת מקברו

   

  ''

  ומבעד לתחרה של עלווה ירוקה

   

  ''

  כמעט הגענו לרובע הגותי

   

  ''

  סוס ורוכבו - דוהרים בקצות עולם,  ולמטה - גם ליכטנשטיין יכול לגעת בשמים, אבל בסגנון אבסטרקטי

   

  ''

  ''

  חלונות לשמים, ברובע הגותי

   

  ''

  הכניסה לבוקריה, למטה

   

  ''

  לובשת מסתורין, בלילה

   

  ''

  עולה, באדום סוער!

  לא רק לאלו שלעיל הגענו בזכות אלת המזל , זו התפרעה ממש, יצאה מגדרה להנעים לנו, כך שסיירנו גם בבסאלו, (Beselu  ) במחוז ז`ירונה או גירונה, שעתיים נסיעה מברצלונה. העיירה כמו קפאה על שמריה מאז ימי הביניים, לפחות בניניה כך, ואילולא אוטובוס התיירים, או איזו וספה או מרצדס, שנדחקים ברחובות הצרים, אפשר היה לחשוב שהזמן לא יכול ולא יוכל לה.

  בסאלו, שנוסדה, כפי הנראה, במאה ה-9 , ידועה בגשר הרומנסקי מהמאה ה-12 שמעל נהר הפלוביה. אנחנו בקרנו בה גם במקווה ובבית כנסת משוחזר מהמאה ה-11 ובמוזיאון המיניאטורות.

  להכנס או לא להכנס, התלבטתי, כיוון שאינני אוהבת מיניאטורות. אבל העִדריות שבי הכריעה את הכף, כולם הלכו, אז התפתיתי, וטוב שכך. המיניאטורות,  שחלקן יצירותיו של לואי קרראס,  צורף ואספן אמנות, בהחלט מעוררות התפעלות וראויות לעיניים סקרניות.

  אגב,  בסאלו הוכרזה בשנת 1996 כאתר מורשת לאומית ספרדית והיא מקום הולדתו של  טרובדור ידוע מימי הביניים בשם ריימון וידאל.

   

  ''

  קסם ההשתקפות, בסאלו

   

   ''

  סימני מזוזה בקיר מימי הביניים, לפני הגרוש

   

  ''

  מקווה טוהרה משוחזר, בסאלו

   

  ''

  וליד המקווה, בית מדרש

   

  ''

  סימטה, בסאלו

   

  ''

  ועל הדוכן, בשוק בכיכר העיר, לא כשר, למרות הקרבה למקווה

   

  ''

  ואהבה כתובה על הקיר, עדיין בבסאלו

   

  פיגראס (( Figueras , תאנה, גם היא בחבל גירונה, היא עיר הולדתו של סלבדור דאלי. ראויה לביקור, ואני שאינני מעריצה עיוורת של דאלי, עשיתי לעצמי טובה ונכנסתי בשערי התיאטרון מוזיאון על שם גאלה וסלבדור דאלי, שדאלי הקים לכבודו - קיטש או בית קסמים להתפאר - לא החלטתי עדיין. כך או כך מוזיאון ההיבריס של דאלי ראוי לביקור, אחרי השוטטות במוזיאון, גם מי שסולד מדאלי, חייב להכיר בגאונותו.

   

  '' 

  הביצים של  דאלי, בכניסה למוזיאון גאלה וסלבדור דאלי, פיגראס

   

  ''

  אצל דאלי, בחצר

   

  ''

  גאלה ושוב גאלה, הללו גאלה -  אצל דאלי, חצר המוזיאון

   

  ''

  הקדילאק של דאלי, תרצה, בלחיצת כפתור יוריד גשם,  תרצה  יחדל, הגשם, כמובן

   

  ''

  ונערה לא קטנה תנהג בהם

   

  ''

  תקרת בקבוקים במרזח הסמוך למוזיאון

   

  ''

   מבעד לשמשה, בדרך למונסרה

   

  מונטסרה , (ההר הנראה, ההר הבולט או ההר המשונן) במרחק כארבעים דקות נסיעה מברצלונה,  הוא חבור עוצר נשימה של פלאי טבע, נוף צוקים מתנשאים, מיתוס קטלוני, ומעשה ידי אדם להתפאר, מתחם כנסיה ומנזר ( Santa Maria de Montserrat), שכמו צומח למרגלות הצוקים המשלימים, מושלים ומשולבים בו. ואם נוסיף לזה שמי אביב בהירים, ראות קריסטלית, מזג אויר של כ-14 מעלות צלזיוס, שירת נערי מקהלה וגבינות עיזים הנמכרות בדוכנים סמוכים, מתחשק להתנחל שם לעד בגן העדן הזה, קרוב לאלוהים, אפשר אף להתקרב אליו עוד קצת  ברכבל המטפס מעלה, מעלה לצוקים הנושקים לשמים ולשאת תפילה עם אב המנזר לשלום העולם, ובעיקר לשלום האזור.

   

  אגב, אב המנזר עושה זאת מידי יום ביומו לפני שירת הנערים גם בעברית. אולי משם, ממרומי ההר הנראה לכל, יישמע  גם  קולנו לשלום, מסוף העולם ועד סופו.

   

  ''

  חלונות לצוקים, מונסרה

   

  ''

  מפגש סגנונות

   

  ''

  תצפית לנוף הרים

   

  ''

  מי אדריכל טוב יותר, הטבע או האדם

   

  ''

  ואותה שאלה אפשר לשאול שם שוב ושוב

   

  כתבה: באבא יאגה צילם: שמואל פ.

   

  (C) כל הזכויות שמורות לבאבא יאגה

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (69)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/5/14 19:34:

   צטט: ליריתוש 2014-05-23 17:57:33

   אוי, להתגעגע לברצלונה המופלאה, למוזיאון המטריף של דאלי, לקסם של המונסראט.............ואגב, גם לנו בפיגראס ירד גשם והמטריות שלנו התקלקלו אז במקום קנינו חדשות ויקרות במוזיאון של דאלי....... :) תודה על הזיכרונות המתוקים ועל התמונות הנהדרות ותבורך אלת המזל. :)

   תודה לך, תבורך גם תבורך

    

     23/5/14 17:57:
   אוי, להתגעגע לברצלונה המופלאה, למוזיאון המטריף של דאלי, לקסם של המונסראט.............ואגב, גם לנו בפיגראס ירד גשם והמטריות שלנו התקלקלו אז במקום קנינו חדשות ויקרות במוזיאון של דאלי....... :) תודה על הזיכרונות המתוקים ועל התמונות הנהדרות ותבורך אלת המזל. :)
     12/5/14 18:29:

   צטט: shabat shalom 2014-05-12 16:09:54

   מזכיר לי נשכחות מטיול דומה שעשיתי מזמן. אחד הדברים המוזרים הוא שהסבגרדה פאמיליה (ככה קוראים לכנסיה של ברצלונה?) היתה תחת פיגומים עשרות שנים. נדמה לי שהם הוסרו רק השנה. הנכון?

   הוסרו באופן חלקי, עדיין יש פגומים בחלקים מסויימים

    

     12/5/14 16:09:
   מזכיר לי נשכחות מטיול דומה שעשיתי מזמן. אחד הדברים המוזרים הוא שהסבגרדה פאמיליה (ככה קוראים לכנסיה של ברצלונה?) היתה תחת פיגומים עשרות שנים. נדמה לי שהם הוסרו רק השנה. הנכון?
     27/4/14 20:31:

   צטט: באבא יאגה 2014-04-26 10:15:41

   צטט: הפלא ופלא. 2014-04-26 00:07:37

   עינייך הבוחנות, ליבך הקשוב,

   כייף גדול לראות את ברצלונה מנקודת מבטך.

    

   אחלה חבר

   חופשה מצויינת

   טבע, תרבות ואומנות,

   מה צריך יותר?!

    

   דיברת על סלידתך מפירסום

   ועל "...אפשר היה לחשוב שהזמן לא יכול ולא יוכל לה..."

    

   ב-2007 ממש התרשמתי מכך שהם לא נכנעים "לרדיפת הבצע/מודרניות/קידמה".

   וסוגרים את החנויות/מסעדות בשעות הצהריים, גם במקומות הומי אדם.

   האם זה עדיין כך?

    

   תודה רבה ולשאלתך, גם אני שמתי לב בעבר, שאף במקומות הומי אדם, החנויות נסגרו בשעת הסייסטה. לצערי, אני משערת שזה בגלל המשבר הכלכלי שממש, נותן את אותותיו בספרד ואפילו בקטלוניה העשירה יחסית, התופעה פוחתת.

    

   _________________

   סייסטה ערך חשוב כלכך.

   למרות זאת טוב לשמוע שיש עוד כאלה שמקפידים על כך,

   במיוחד בתרבות שזה היה בשורשיה.

     27/4/14 13:35:

   צטט: גילהסטחי 2014-04-27 12:25:37

   אי אפשר שלא לחזור ולהתפעל מהנופים, ולקרוא שוב את תיאורי הצבעים הריחות והמראות שכתובים בחיות, ומפתים לטעום את השמחה שמפעפעת מבין השורות. שמחה שנפלה לידייך הזדמנות לא שגרתית לטיול מסעיר חושים, אני רואה רשימה זו כהמלצה ומודה לך על כך. מאחלת לך שתהיה שנה מלאת חוויות ונסיעות.

   בהחלט המלצה חמה גילה, מקווה שתבקרי בה, בברצלונה
     27/4/14 12:25:
   אי אפשר שלא לחזור ולהתפעל מהנופים, ולקרוא שוב את תיאורי הצבעים הריחות והמראות שכתובים בחיות, ומפתים לטעום את השמחה שמפעפעת מבין השורות. שמחה שנפלה לידייך הזדמנות לא שגרתית לטיול מסעיר חושים, אני רואה רשימה זו כהמלצה ומודה לך על כך. מאחלת לך שתהיה שנה מלאת חוויות ונסיעות.
     27/4/14 10:35:

   צטט: גיל דר 2014-04-26 22:22:11

   איזה פוסט מושקע כל הכבוד

   תודה רבה, גיל
     27/4/14 00:19:

   צטט: yoyo50 2014-04-26 18:38:48

   שבוע טוב לכולם ------------ באבא החמודה " אחלה תמונות יפות "כל כבוד ----------------- בטח יש משהו רק לחברים שלי בלבד בלבד בנושא כרגיל
   תודה, יויו , גם על הטורח וגם על ההפצה. אני מעריכה זאת
     26/4/14 22:22:
   איזה פוסט מושקע כל הכבוד
     26/4/14 18:38:
   שבוע טוב לכולם ------------ באבא החמודה " אחלה תמונות יפות "כל כבוד ----------------- בטח יש משהו רק לחברים שלי בלבד בלבד בנושא כרגיל
     26/4/14 10:15:

   צטט: הפלא ופלא. 2014-04-26 00:07:37

   עינייך הבוחנות, ליבך הקשוב,

   כייף גדול לראות את ברצלונה מנקודת מבטך.

    

   אחלה חבר

   חופשה מצויינת

   טבע, תרבות ואומנות,

   מה צריך יותר?!

    

   דיברת על סלידתך מפירסום

   ועל "...אפשר היה לחשוב שהזמן לא יכול ולא יוכל לה..."

    

   ב-2007 ממש התרשמתי מכך שהם לא נכנעים "לרדיפת הבצע/מודרניות/קידמה".

   וסוגרים את החנויות/מסעדות בשעות הצהריים, גם במקומות הומי אדם.

   האם זה עדיין כך?

    

   תודה רבה ולשאלתך, גם אני שמתי לב בעבר, שאף במקומות הומי אדם, החנויות נסגרו בשעת הסייסטה. לצערי, אני משערת שזה בגלל המשבר הכלכלי שממש, נותן את אותותיו בספרד ואפילו בקטלוניה העשירה יחסית, התופעה פוחתת.

    

     26/4/14 00:07:

   עינייך הבוחנות, ליבך הקשוב,

   כייף גדול לראות את ברצלונה מנקודת מבטך.

    

   אחלה חבר

   חופשה מצויינת

   טבע, תרבות ואומנות,

   מה צריך יותר?!

    

   דיברת על סלידתך מפירסום

   ועל "...אפשר היה לחשוב שהזמן לא יכול ולא יוכל לה..."

    

   ב-2007 ממש התרשמתי מכך שהם לא נכנעים "לרדיפת הבצע/מודרניות/קידמה".

   וסוגרים את החנויות/מסעדות בשעות הצהריים, גם במקומות הומי אדם.

   האם זה עדיין כך?

     25/4/14 23:31:

   צטט: נועהר 2014-04-25 21:23:21

   רשומה מקסימה והצילומים פשוט נהדרים ...

   תודה רבה ושבת שלום

    

     25/4/14 21:23:
   רשומה מקסימה והצילומים פשוט נהדרים ...
     25/4/14 17:10:

   צטט: ישראל איגרא - isig 2014-04-25 16:54:30

   סיור מצולם מרהיב! שבת שלום.

   תודה ישראל, שבת שלום גם לך

     25/4/14 17:10:

   צטט: ehudin 2014-04-25 13:25:45

   יפה עם חשיבה.
   תודה רבה

    

   סיור מצולם מרהיב! שבת שלום.
     25/4/14 13:25:
   יפה עם חשיבה.
     25/4/14 10:28:

   צטט: עמנב 2014-04-25 08:45:44

   יופי של חופשה, יופי של כתבה ויופי של צילומים. עושה חשק לשוב לברצלונה. שבת שלום, עמוס.
   נכון, עמוס, תודה
     25/4/14 10:27:

   צטט: התרנגול 2014-04-25 08:21:19

   מזכיר את הלול שלי.
   בדיוק!
     25/4/14 08:45:
   יופי של חופשה, יופי של כתבה ויופי של צילומים. עושה חשק לשוב לברצלונה. שבת שלום, עמוס.
     25/4/14 08:21:
   מזכיר את הלול שלי.
     24/4/14 10:30:

   צטט: הקשתית 2014-04-24 07:48:09

   אחלה תמונות ותודה על האינפורמציה ,עם או בלי אריאלה, עושה חשק לגמרי לראות את ברצלונה על שלל תרבותה ונופיה :-)

   נכון מאד, עם או בלי אראלה, ברצלונה שווה בקור, שניים שלושה...

    

     24/4/14 07:48:
   אחלה תמונות ותודה על האינפורמציה ,עם או בלי אריאלה, עושה חשק לגמרי לראות את ברצלונה על שלל תרבותה ונופיה :-)
     23/4/14 23:06:

   צטט: חצב מצוי 2014-04-23 23:01:57

   אחלה עיר, והצילומים מרהיבים.

   נכון, ותודה, חצב ועוד חצוי!

    

     23/4/14 23:05:

   צטט: תודנה 2014-04-23 20:37:08

   אכן ברצלונה יפהפיה, ארכיטקטורה שונה ואווירה נהדרת.
   א. סיבוב טאפאסים מומלץ לעשות עם מקומיים בלבד
   ב. עדיין לא פגשתי אמני רחוב בדרגה של לה רמבלה (כן,כן.. זה משהו שנשאר אצלי תקוע מברצלונה)
   ג. אני מנסה להבין איך הצלחת להעלות כל כך הרבה תמונות נהדרות באיכות טובה לפוסט אחד, במגבלות הקפה
   כל מה שכתבת נכון ובעניין העלאת הצלומים, יש לי פטנט, אני מעלה הכל בפוסט בפורטל אחר ואחר כך, רק העתק והדבק, אם כי גם בפורטל האחר, זה לוקח לי לא מעט זמן להעלות את הצלומים, כי תחילה צריך לדחוס אותם.

    

     23/4/14 23:02:

   צטט: צוריאל צור 2014-04-23 20:28:36

   יפה ברצלונה ויפים מאוד התמונות
   לפעמים, באמת צריך פייס בחיים :)

   כן, זה, נכון, היא שווה אפילו בלי פיס, עם פיס עוד יותר טוב

     23/4/14 23:01:
   אחלה עיר, והצילומים מרהיבים.
     23/4/14 23:00:

   צטט: גליתZ 2014-04-23 20:25:50

   יפיפה, מדהים ומעורר השראה! תודה רבה על השיתוף והצילומים המרהיבים!

   תודה רבה, לך, גלית


     23/4/14 22:39:

   צטט: שוש חזן גרינברג 2014-04-23 19:40:58

   הרגת אותי עם "הביצים של דאלי".... ברצלונה היא אוצר למי שאוהב אומנות ואדירכלות, ושווה לקפוץ גם אם אראלה לא מתקשרת...

   העיקר שנשארת בחיים. אכן ברצלונה היא אוצר, בלי ועם אראלה
     23/4/14 20:37:
   אכן ברצלונה יפהפיה, ארכיטקטורה שונה ואווירה נהדרת.
   א. סיבוב טאפאסים מומלץ לעשות עם מקומיים בלבד
   ב. עדיין לא פגשתי אמני רחוב בדרגה של לה רמבלה (כן,כן.. זה משהו שנשאר אצלי תקוע מברצלונה)
   ג. אני מנסה להבין איך הצלחת להעלות כל כך הרבה תמונות נהדרות באיכות טובה לפוסט אחד, במגבלות הקפה
     23/4/14 20:28:

   יפה ברצלונה ויפים מאוד התמונות
   לפעמים, באמת צריך פייס בחיים :)

     23/4/14 20:25:
   יפיפה, מדהים ומעורר השראה! תודה רבה על השיתוף והצילומים המרהיבים!
   הרגת אותי עם "הביצים של דאלי".... ברצלונה היא אוצר למי שאוהב אומנות ואדירכלות, ושווה לקפוץ גם אם אראלה לא מתקשרת...
     23/4/14 16:01:

   צטט: נערת ליווי 2014-04-23 14:31:46

   ניסיתי לענות מי האדריכל הכי טוב (הטבע או האדם) אבל קצת התבלבלו לי האותיות גם בזכות התמונות הנפלאות חיוך

   אז אני ממשיכה לבהות. בכל מקרה, בפעם הבאה, אני מוכנה להתנדב לתת קפיצה ומבטיחה אפילו לא לכתוב כלום. לשתוק. 

   אבל לפה סביר שאני אחזור [לא מבטיחה שתהיה לי תשובה  נבוך ]

   תודה רבה, אבל תשובה אין

    

     23/4/14 14:31:

   ניסיתי לענות מי האדריכל הכי טוב (הטבע או האדם) אבל קצת התבלבלו לי האותיות גם בזכות התמונות הנפלאות חיוך

   אז אני ממשיכה לבהות. בכל מקרה, בפעם הבאה, אני מוכנה להתנדב לתת קפיצה ומבטיחה אפילו לא לכתוב כלום. לשתוק. 

   אבל לפה סביר שאני אחזור [לא מבטיחה שתהיה לי תשובה  נבוך ]

     23/4/14 11:58:

   צטט: צלילי הלב 2014-04-23 09:40:47

   נפלא, מעורר זיכרונות די טריים ובכל זאת אי אפשר להיות שבעים מיופי הזה. תודה.
   נכון לגמרי, העיניים רעבות תמיד

    

     23/4/14 11:57:

   צטט: barir 2014-04-23 09:22:12

   וואו, עשה לי חשק...טרם הספיקותי להיות שם...תודה!

   שווה מאד, גם יותר מפעם
     23/4/14 11:56:

   צטט: זירעונית קוסמית 2014-04-23 09:04:55

   בוקר טוב יקירה, ממש תענוג לעניים , כייף לך:)) יום טוב

   תודה, דבי, התכוונת לעניים או לעיניים, שניהם באים בחשבון בהתחשב שזה היה חינם

    

     23/4/14 09:40:
   נפלא, מעורר זיכרונות די טריים ובכל זאת אי אפשר להיות שבעים מיופי הזה. תודה.
     23/4/14 09:22:
   וואו, עשה לי חשק...טרם הספיקותי להיות שם...תודה!
   בוקר טוב יקירה, ממש תענוג לעניים , כייף לך:)) יום טוב
     23/4/14 09:04:

   צטט: ~בועז22~ 2014-04-23 05:59:30

   וואו, הספקתם הרבה בחמישה ימים. נו טוב, אתחמש בסבלנות ואמתין לאריאלה שתיאות לצלצל אליי... (((~:
   מקווה שתצלצל, עד שצלצלה, חשבתי שזו בדיחה פרסומית

     23/4/14 08:55:

   צטט: Benj 2014-04-23 00:01:05


   חסכת לי כרטיס טיסה

   דן חסכן, שכמותך


     23/4/14 08:53:

   צטט: n1free 2014-04-22 23:16:03

   סיכמת גם את הטיול שלי לברצלונה.

   יופי, שמחה שכך
     23/4/14 05:59:
   וואו, הספקתם הרבה בחמישה ימים. נו טוב, אתחמש בסבלנות ואמתין לאריאלה שתיאות לצלצל אליי... (((~:
     23/4/14 00:01:
   חסכת לי כרטיס טיסה
     22/4/14 23:16:
   סיכמת גם את הטיול שלי לברצלונה.
     22/4/14 22:19:

   צטט: Eroit 2014-04-22 21:12:17

   הייתי שם בקיץ 2011 ומאד נהנתי מהשוק, מהכיכרות והסמטאות מהאוירה בלילה
   אכן, עיר מהנה

    

     22/4/14 22:16:

   צטט: זונות פוליטיות 2014-04-22 20:50:26

    

    

   ברוטוס:   ואף מילה על השוק לה בוקרייה?

    

    

   נטוס:      ואף מילה על האוכל המהמם?

    

   עיניים להם ולא יראו, הבוקריה הוזכרה פעמיים ואפילו קצת אוכל כמו גבינות עיזים והֶמון. הנה למען ברוטוס ונטוס לא נותר לי אלא לצטט את עצמי:

   "ואולי שום דבר מכל אלה, רק צבעוניות הפירות המסודרים בשוק הבוקריה או ריח הדגים המעושנים וגושי  ההֶמון התולים בברים..."

    

   ..

    

     22/4/14 22:07:

   צטט: ד. צמרת 2014-04-22 19:44:24

   אני אדבר עם אריאלה שתסדר לך טיול לפריס. סקירה מצוינת, אני בקרתי בברצלונה כמה פעמים ולא הגעתי למרבית המקומות הללו.

   תודה לך, שם בצמרת, בפריס הייתי לא אחת, אבל אם תצליח לסדר לי עוד פעם עם אריאלה, תבורך. והנה אם אהבת, אז הסקירה שלי מפריס, משנה שעברה

   שמה 
   פריז ומה - רשימה מצולמת מ-9.3.2013, לא הצלחתי לדלות את הלינק

    

     22/4/14 21:57:

   צטט: esther K 2014-04-22 19:12:43

   וואו מקום מקסים. כיף לקבל מתנה כזו והתמונות יפות מאוד. תודה לך.

   נכון, ברצלונה נהדרת, חפור וחפור בה, קשה למצות אותה , תודה רבה

    

     22/4/14 21:55:

   צטט: תום1203 2014-04-22 18:49:25

   מלה 1? יפה! 2 מלים? יפה מאד! ... 4 מלים? יפה מאד וכתוב היטב! כה לחי!

   על שלושה שבחים האגו עומד... תודה רבה, תום
     22/4/14 21:51:

   צטט: דליהו 2014-04-22 18:35:08

   וואו איז כיף לך. בחיי שאלת המזל האירה לך פנים.פשוט התעתקות ניפלאה לעיר מרתקת ודרך העיניים שלך והצילומים . אני ללא מילים. נהדר והלואי עלי מתישהו:)

   הלואי גם עליך, דליה, במהרה בימינו
     22/4/14 21:50:

   צטט: מרב 1956 2014-04-22 18:28:34

   שמחה בשמחתך ומפרגנת.

   היתה לי הזמנה כזו, בחינם. 5 ימים בבורגס בולגריה. לא לקחתי.

   למה?

   לא מתאים לי. אינני אוהבת בית מלון ועיר. זה משעמם לי.

    

   תודה, מירב. אני אוהבת אורבניות,  אדריכלות, מוזיאונים, אמנות, רחובות הומים, בתי קפה , קצב  ופעימה של עיר - אני מתה על יצירת האדם , אולי מפני שנולדתי בעיר וכל חיי חייתי בערים, מה שלא מקטין כהוא זה את הנאתי ממרחבים ונופים - בריאת הטבע

    

     22/4/14 21:44:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2014-04-22 17:38:00

   יופי של פוסט. הייתי שם פעם ולא זוכרת כלום חוצמ...פלמנקו; גם פני מועדות שמה בחודש הבא כך שזה ממש "עושה לי שירות", ועוד כתוב היטב...תודה!
   ודאי תהני, כשתהיי שם, הייתי מספר פעמים וכל פעם מדברים שונים. בלוי נעים

    

     22/4/14 21:43:

   צטט: שולה ניסים 2014-04-22 17:27:14

   יפה הרעיון של תצוגת עגילים על מטריה. וגם: אוהבת אדריכלות גותית.

   כן, גם בעיני זה היה יפה. לפעמים אדריכלות גותית מגמדת את האדם
     22/4/14 21:41:

   צטט: עמי100 2014-04-22 17:11:20

   לדעתי ברצלונה עיר מאוד יפה ומיוחדת...אך בביקורי שם לא חשתי כל קסם..המדבר עושה לי יותר..שם נמצא הקסם האמיתי.

    

   כל אדם מושפע מקסמים שונים

     22/4/14 21:12:
   הייתי שם בקיץ 2011 ומאד נהנתי מהשוק, מהכיכרות והסמטאות מהאוירה בלילה
     22/4/14 20:50:

    

    

   ברוטוס:   ואף מילה על השוק לה בוקרייה?

    

    

   נטוס:      ואף מילה על האוכל המהמם?

    

    

   ..

    

     22/4/14 19:44:
   אני אדבר עם אריאלה שתסדר לך טיול לפריס. סקירה מצוינת, אני בקרתי בברצלונה כמה פעמים ולא הגעתי למרבית המקומות הללו.
     22/4/14 19:12:
   וואו מקום מקסים. כיף לקבל מתנה כזו והתמונות יפות מאוד. תודה לך.
     22/4/14 18:49:
   מלה 1? יפה! 2 מלים? יפה מאד! ... 4 מלים? יפה מאד וכתוב היטב! כה לחי!
     22/4/14 18:35:
   וואו איז כיף לך. בחיי שאלת המזל האירה לך פנים.פשוט התעתקות ניפלאה לעיר מרתקת ודרך העיניים שלך והצילומים . אני ללא מילים. נהדר והלואי עלי מתישהו:)
     22/4/14 18:28:

   שמחה בשמחתך ומפרגנת.

   היתה לי הזמנה כזו, בחינם. 5 ימים בבורגס בולגריה. לא לקחתי.

   למה?

   לא מתאים לי. אינני אוהבת בית מלון ועיר. זה משעמם לי.

    

   יופי של פוסט. הייתי שם פעם ולא זוכרת כלום חוצמ...פלמנקו; גם פני מועדות שמה בחודש הבא כך שזה ממש "עושה לי שירות", ועוד כתוב היטב...תודה!
     22/4/14 17:27:
   יפה הרעיון של תצוגת עגילים על מטריה. וגם: אוהבת אדריכלות גותית.
     22/4/14 17:11:
   לדעתי ברצלונה עיר מאוד יפה ומיוחדת...אך בביקורי שם לא חשתי כל קסם..המדבר עושה לי יותר..שם נמצא הקסם האמיתי.

   ארכיון

   פרופיל

   באבא יאגה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין