כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  עסקת תנובה מסריחה מהבחינה המוסרית

  2 תגובות   יום שישי , 23/5/14, 08:29

  מכירת תנובה לחברה הממשלתית הסינית  ברייט פוד היא עסקה כלכלית נכונה אבל ארוע מסריח מבחינה מוסרית . 

   

  ממשלת ישראל  צריכה להסתייג ממכירת תנובה לחברה ממשלתית סינית  , כל עוד הסינים אינם מאמצים עקרונות מוסריים במדיניותם, כפי שזה בא לידי ביטוי יום יום  בסוריה ,איראן, צפון קוריאה , ובתמיכה במדיניות הרוסית באוקראינה ועוד... ועוד...  .

   

  אין לי בעיה כלכלית עם רכישת תנובה על ידי חברה ממשלתית סינית . לחקלאים יהיה רק יותר טוב ותנובה תשגשג. אני מודאג מכך שמדינות כמו סין ורוסיה המזלזלות בחיי אדם ובערכים מוסריים שהפכו לחם חוק במדינות המערב ובקהל הגדול של משתמשי הרשתות החברתיות, יקבלו עידוד באמצעות קולוניאליזים כלכלי , כפי שאנחנו רואים בימים אלו באוקראינה , ברצח עם בסוריה, בדיכוי עם בצפון קוריאה ובתמיכה במשטר האיטולות  באיראן. 

  ''

  בריט פוד ,החברה הממשלתית הסינית הענקית נמצאת במסע רכישות ומיזוגם גלובלי בניו זילנד, אוסטרליה ,אנגליה וישראל.

   

  בסין לא קורים דברים באופן פתאומי. הקולוניאליזים הסיני הגיע לישראל. זה התחיל עם כים צ'ינה ברכישת אגן מכתשים , נמשך בבריט פוד וימשיך הלאה בהתעניינות בכלל ביטוח, ברכבת לאילת ובהשקעות ושיתופי פעולהבמאות מיליוני דולרים עם האוניברסיטאות בישראל כמו הטכניון,אוניברסיטת תל אביב ובן גוריון שבנגב ועוד ועוד....  

   

  מדינות שמאפשרות רצח עם בסוריה , שמאפשרות הקמת מחנות ריכוז בצפון קוריאה ,

  שמספקות טכנולוגיה ואמצעים לאיטולות באיראן ,אינן ראויות שאזרחי ישראל יעודדו את מדיניותם באמצעות מכירת חברות 

  כלכליות שבכוחן להגביר את תהליך ההשפעה של משטרים אפלים. 

   

  ביוני 2011 כתבתי 

  "אני לא כל כך הבנתי למה קרן איפקס רכשה את בזק , אבל אחרי שהיא מכרה את בזק והתמקדה בתנובה הבנתי, שקרן איפקס לא יודעת לעשות הרבה, לא בתחומי התקשורת ולא בתחומי המזון. ההתמחות של קרן איפקס זה לקנות חברה פרטית המתנהגת באופן מונופוליסטי או קרטלי, להשתדל להשקיע בה כמה שפחות ולהעלות מחירים כמה שיותר.

   

  איפקס זה הקוליניאליזים החדש שמתאים למדינה ריכוזית כמו ישראל שיצאה מהבולשביזים ל OECD. איפקס זה דבר מזיק לאזרחי מדינת ישראל, כאשר הרגולציה כאן כה שברירית ואין הרבה שרים כמו כחלון ולא תמיד הם נמצאים במקום הנכון ובזמן הנכון."  

   

  מענין שגם החברה הממשלתית הסינית מגלה ענין בחברה מונופוליסטית , אבל הסינים ידעו גם להפוך את תנובה לזרוע 

  ביצועית בסין ובמדינות אסיה המשוועות למוצרי חלב ולידע בתחום. מנהלי תנובה הציגו  בזמנו את העברת השליטה לקרן אייפקס כניסיון להפוך את תנובה לחברה בין לאומית , כאשר קרן אייפקס  לא עסקה עד לאותו זמן ברכישת חברות גדולות בתחום המזון והחלב.

   

  כתבתי אז: "הלב שלי עם הרפתנים מהמושבים, אבל גם הראש איננו מבין לגמרי את

   המהלך של תנובה עם קרן איפקס. באירופה ובעיקר בסקנדינביה מנוהלים חברות ענק

  עלידי קואופרטיבים. שליש  ממשק החשמל בדנמרק וכמחצית מענף התקשורת בפינלנד מנוהלים בהצלחה  ע"י חברות בבעלות קואפרטיבים. גם בסין מייצרים תחרות באמצעות יצירת גושים בבעלות חברות ממשלתיות שמתחרות זו בזו, כמובן באופן מבוקר ומתוכנן על ידי השלטון המרכזי. 

   

  ''

  זהבית יוסף המנהלת שזכתה לכתבות סוחטות דמעות על ילדותה ונחישותה , היא זו  שגם רוצה למכור את תנובה 

   לסינים. ומה עם ערכים מוסריים ? 

   

   רק מנוף כלכלי של מדינות המערב כלפי רוסיה וסין יעביר מסר לראשי המשטרים שם ועשוי להביא עמו תרומה  למפנה במדיניותם  . אז גם אנחנו אזרחי ישראל, בואו נתן  את תרומתנו הצנועה ונגיד בקול רם:  בינתיים אנחנו לא רוצים לראות  מוצרי חלב מחברה ישראלית הנמצאת  בבעלות חברה  ממשלתית סינית .

   

  תנובה צהובה זה לא מכבי תל אביב. במכבי עובדים אפרו אמריקאים  ועל תנובה ישלטו דיקטטורים מסין. ממשלת ישראל הראתה פעם נוספת לעולם המערבי  שהיא נמצאת בדרך המתרחקת מהעולם הנאור.  

  דרג את התוכן: