כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  גדר וירטואלית להגנה על הגבול עם מצריים

  7 תגובות   יום שני, 4/2/08, 19:00

  טכנולוגיה להקמת גדר וירטואלית, הנמצאת בשימוש חברות ישראליות  עשויה למנוע חדירת מחבלים  בגבול המצרי הארוך והפרוץ ומדרום הר חברון. הטכנולוגיה ניתנת ליישום בעלות נמוכה יחסית ותוך זמן קצר מהדרוש לבניית מכשול פיזי.

  הפיגוע בדימונה וההתפתחויות האחרונות  ברצועת עזה מחיבים הקמת גדר וירטואלית, להגנה מהירה ויעילה על הגבול בין ישראל ומצרים. טכנולוגיית הגדר הוירטואלית כבר מבוצעת על ידי חברות ישראליות בפרויקט ההגנה הגדול על גבול ארה"ב מכסיקו.  

   

  ניתן להקים בתוך חודשים ספורים מערכת הגנה מהירה, מתוחכמת 

  ויעילה בגבול בין ישראל למצריים, המורכבת ממגדלים בגובה  משתנה של 30-60 מטר ועליהם תותקן מערכת  היקפית של מצלמות , ראדאר וחישנים, המחוברים למוקד באמצעות רשת תקשורת אלחוטית מסוג WIMAX ורשת גיבוי לווינית. כאשר מתקבלת התרעת חדירה מהמערכת מוזנק למקום כח קרקעי ובמידת הצורך מופעלים מזלט"ים. המערכת היא היקפית וצופה לעומק השטח ויכולה לתת התרעות גם לפני שהמחבלים עברו את הגבול.

   

   

  עלות המערכת מוערכת בסכום של כשני מיליון שקל לק"מ . על מנת לרשת את 260 הק"מ שבגבול בין ישראל ומצריים ידרש סכום של כ 520 מיליון שקל. את העבודה ניתן לבצע בתוך כשנה. בשלב הראשון ניתן להתחיל בהקמת המגדלים באזורים הקריטיים של אילת ובקעת ניצנה בגבול המצרי ואזור יתיר בדרום הר חברון, וזה תוך חודשים ספורים בלבד ובעלות נמוכה יחסית .

   

  חברות ישראליות המתמחות בנושא הגדר הוירטואלית כמו אלביט, משתתפות בפרויקט דומה לאורך 6000 מייל בגבולות של ארה"ב עם מכסיקו וקנדה . בפרויקט שזכתה בו חברת בואינג מקימים כ 1800 מגדלים בעלות של 2.5 מיליארד דולר. חברות ישראליות נוספות שיכולות לקחת חלק בפרויקט הם החברות  אלווריון בתחום ה  WIMAX וגילת בתחום התקשורת הלווינית. גם לחברות בין לאומיות הפעילות בישראל כמו נורטל ומוטורולה ניסיון רב בהקמת מערכות דומות.

   

  הקמת גדר וירטואלית בישראל יכולה גם לשמש כר נרחב ליישום טכנולוגיות פרי פיתוח מקומי שישמשו להגדלת שווקי היצוא שלנו.

  דרג את התוכן: