כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  "ניסוי פילדלפיה": היום שבו ארה"ב..

  4 תגובות   יום ראשון, 15/6/14, 12:09
  ..הפכה ספינה לבלתי נראית וביצעה בה *התעתקות.
   
  *התעתקות: טלפורטציה, (באנגלית: Teleportation) הוא מושג המתאר העברה של עצמים משני מקומות שונים במרחב מבלי לעבור דרך המרחב. המושג שגור לרוב בספרות המדע בדיוני ובתחום זה מתאר העברה של עצמים ללא התערבות פיזית באמצעות כוח המחשבה או הרצון בלבד. כלל זה אינו מחייב, ולא פעם מתוארים מכשירים שונים המשמשים לטלפורטציה דוגמת המשגר (Transporter) בסדרה מסע בין כוכבים. (מושג מתוך ויקיפדיה)
   

  ב-28 באוקטובר 1943, בשיא מלחמת העולם השנייה, פותח אולי הסוד הצבאי הגדול ביותר בכל הזמנים במספנות של פילדלפיה. ספינת מלחמה הפכה לבלתי נראית למכ"מ ולעין האנושית והופיעה במרחק מאות קילומטרים משם.

   

  בסוף שנות ה-30`, מהנדס החשמל והפיסיקאי המפורסם ניקולה טסלה פיתח תאוריה דינמית של כוח משיכה המבוססת על תערובת של גלים אורכיים ורוחביים אלקטרומגנטיים, שהיוותה את הבסיס לקבוצה של מדענים מאוניברסיטת שיקגו ופרינסטון, אשר ניסו להשיג אי נראות של עצמים קטנים באמצעות השימוש של שדות אלקטרומגנטיים.
   
  אלברט איינשטיין, הפרס נובל לפיסיקה המפורסם שלנו, שבעשור הבא הפך ליועץ מדעי של הצי האמריקאי, פיתח בתורו תאוריה של שדה מאחד בשילוב של משוואות המסדירות את יחסי הגומלין של החומר, האור וכוח הכבידה. הרעיון של איינשטיין היה לעוות את הזרימה של האור, לשנות את היחסים בין המרחב והזמן ובכך להשיג אולי טלפורטציה או להפוך את העצמים לבלתי נראים, שכן אם "אנו רואים עצם, זה בגלל שהאור מאיר אותו, אבל ביישום תורת השדה המאוחד אפשרי להסיט את האור, כך שזה לא יגע בו יותר, אלא סביבו.
   
   
  ''
   
  הממשל האמריקאי התמיד ערמומי, במיוחד חיל הים, רצה להשתמש ברעיונות ותאוריות אלו כדי להנחות אותן לתעשיית המלחמה. נרצה או לא, המדינה הייתה בשיא המלחמה עם איטליה הפשיסטית, גרמניה הנאצית ויפן הקיסרית, ולכן כל טכנולוגיה חדשה ושימושית שתיושם בצבא, תתקבל בברכה.
   
  כדי להתניע את הניסוי שיצליח להסיט את האור ובכך להפוך את הספינות לבלתי נראות, השתמשו במשחתת ליווי (כפי שנקראו ספינות אלו אז) ובשמה הרשמי USS Eldrige DE-173, אשר הושקה במים ביולי 1943. המשחתת הזו שונתה כדי שתישא שני גנרטורים עצומים של 75 קילווט אמפר כל אחד, 4 סלילי השראה מורכבות על הסיפון, 3 משדרים של 2 מגה וואט כל אחד, 3,000 שפופרות מגבירות ומספר רב של מעגלי עיתוי שונים. כל הציוד הזה, בתאוריה, אמור ליצור שדות אלקטרומגנטיים מסיביים אשר, מוגדרים כהלכה, יהיו מסוגלים לכופף את גלי האור וגלי הרדיו ברחבי הספינה, מה שיהפוך אותה לבלתי נראית.
   
  הניסוי
   
  הניסויים התחילו בקיץ של 1943 ונחלו הצלחה מסויימת. ניסוי אחד ב-22 ביולי 1943 הפך את הספינה לכמעט בלתי נראית לחלוטין, עם מספר עדים שדיווחו על "ערפל ירקרק" (אותו ערפל שדווח בחלק מההיעלמויות במשולש ברמודה המפחיד). עם זאת, חלק מהצוות שהיו על הספינה התלוננו על בחילות. באותו הרגע הניסוי שונה לבקשת חיל הים, במטרה להפוך את הספינה לבלתי נראית רק עבור המכ"מ.
   
  הציוד כויל והניסוי החדש בוצע במספנות פילדלפיה, במדינת פנסילבניה, ביום 28 באוקטובר 1943. הפעם התרחש משהו חסר תקדים. צוות של ספינת הסוחר ndrew Faruseth, שנסע חודשים לפני כן עם ספינת הניסוי לאפריקה, דיווחו שהגנרטורים הענקיים של ספינה זו החלו להרעיש בזמן שהשדה האלקרומגנטי מסביב לספינה התחיל להעצים. ערפל ירוק עלה סביב קו המים ובסופו של דבר עטף את הספינה כולה. כאשר הערפל החל להתפוגג, העדים נדהמו: ספינת הניסוי נעלמה.
   
  לא רק שהספינה נעלמה מהמכ"מ, היא גם הפכה לבלתי נראית לעין, למעשה היא נעלמה מהשטח בליווי ברק כחול. באותו הזמן, התרחש משהו אחר בלתי ייאמן. צוות של בסיס חיל הים האמריקאי בנולפורק, ניופורט ניוז, וירג`יניה, הממוקם במרחק מאות קיומטרים, דיווח שראה את ספינת הניסוי במשך 15 דקות, ואחרי זה נעלמה, רק כדי להופיע שוב בפילדלפיה בקואורדינטות המקוריות שלה. ככל הנראה, הניסוי לכאורה כדי למצוא דרך להפוך לבלתי נראה, הוביל בדרך מקרית למקרה של טלפורטציה.
   
  ''
   
  המלח קרל מרדית אלן, חבר בצוות הספינה המלווה S.S. Andrew Furuseth, סיפר לאחר מכן ש "ראיתי שהאוויר סביב ספינת הניסוי אלדרידג` הפך לקצת כהה יותר משאר האטמוספירה. לאחר מספר דקות ראיתי עולה מהמים אובך ירקרק, דומה לענן דק מאוד. פתאום, הספינה נעלמה לחלוטין ואנו חווינו טלטלה חזקה. הרבה מאנשינו התעלפו וחלקם דיממו מהאף. במספר שניות ספינת הקרב החדשה כבר לא הייתה במקומה, אבל על פני השטח של הים, ניתן היה לראות בבירור הסימן של המשקל שלה כאשר הספינה שטה. פשוט מאוד היא הפכה לבלתי נראית ולא נשארו עקבות ממנה ולא של אנשי הצוות. לפני שנעלמה לחלוטין, ראיתי מלח או שניים שהתפרקו לחלוטין. הכל החל עם זמזום לא נעים שהפך בהדרגה לשריקה בלתי נסבלת, שהסתיימה בפיצוץ אלים. בגשר בו עמדתי שרר בלבול מוחלט ופקודות עפו על שמאל ועל ימין. אחד האנשים שהיה לבוש בבגד אזרחי, כנראה שזה הוא ששלט על הניסוי, צעק ברדיו לכבות מייד את הגנרטורים".
   
  אלן הוסיף ש "עברו מספר דקות רב עד שהערפל הירקרק התחיל להתפזר ובלי זמזום או ביטוי אחר שיודיע על כך, הספינה החלה להיראות שוב בהדרגה, מהירכיים אל החרטום, כמו ברגע שהפכה לבלתי נראית. יכולתי לראות שאנשי הצוות שהיו על הסיפון סבלו מעוויתות חזקות, מאוחר יותר נודע לי שחלקם נעלם ומעולם לא נשמעו מהם שוב. לרגע ההוא היה השפעה שלילית על רוב האנשים שהיו מעורבים בניסוי ורבים מהם איבדו את הדעת, סבלו מהזיות או כאבים נוראים ומחלות. גם בי פגע השדה החשמלי ההוא שנוצר סביב הספינה, כי הוא נפל בחלקו גם על הספינה המלווה שלנו. זה היה כמו גליון חשמלי טהור, בכל כך הרבה עוצמה שכמעט איבדתי את שיווי המשקל. זה היה רגע נורא, ורק מאוחר יותר הבנתי שבאותו יום המדע נתן צעד ענק קדימה וחיל הים, שחשש מההשלכות של ניסוי שיצא משליטה והרג הרבה אנשים, ניסה להסתיר בכל האמצעים".
   
   
  ''
  צוות ספינת הניסוי לכאורה..
   
  הנזקים הסביבתיים הנוראים של הניסוי
   
  קארל אלן, שתחת שם העט קרלוס אליינדה חשף את הניסוי הזה ב-1956, באמצעות 3 מכתבים לפרופסור לאסטרונומיה ומתמטיקה ומומחה בעב"מים מוריס ק. ג`סאפ (שטען שהחייזרים מעקמים את מרחב-זמן בספינות שלהם כדי לחצות מרחקים עצומים), הוסיף שהשפעת הניסוי על חלק מאנשי הצוות של האלדרידג` היתה מאוד רצינית או קטלנית. כמה מהם לא רק סבלו מסחרחורות חמורות מאוד, חלק נעלמו או השתגעו וסבלו מסכיזופרניה חמורה.
   
  המפחיד ביותר, לדברי אלן, היה הממצא של 5 אנשי צוות שהתמזגו לחלוטין עם מבנה המתכת של חרטום הספינה, בעוד רבים אחרים סבלו מהתפוררות של חלק מגופם (עיתון אחד בפילדלפיה דיווח, שנים לאחר מכן, שבמהלך מריבת מלחים בבר, חלק מאלה סיפרו לכתבים שהרבה מלחים התפוגגו  מהמקום נגד עיניהם ומול עדים (בבר). לכאורה, היו אלה מלחים מספינת הניסוי.
   
  חיל האוויר האמריקאי שהכחיש את קיומו של "ניסוי פילדלפיה", לא יכול היה להסתיר שנים מאוחר יותר את קיומו של מה שמכונה "פרויקט קשת בענן", סדרה של ניסויים צבאיים סודיים המבקשים להביס את הציר שהיה מורכב על ידי איטליה, יפן וגרמניה במלחמת העולם השנייה.
   
  לגבי ספינת הניסוי, המוזר הוא שתרשימי הניווט של הספינה אבדו לנצח. לנכון הימי האמריקאי אין כמעט תמונות בארכיון שלו של הספינה הזו וכמעט כל צוות הניסוי התפוגגו מעל פני האדמה, כמו התיעוד שלו ו-300 טונות של ציוד שנשאה הספינה גם נעלמו כאשר היא נמכרה ליוון ב-1951, כמעט מפורקת (הספינה שירתה בחיל האוויר היווני תחת השם  Leon HS עד פירוקה הסופי ב-1992. הספינה נהרסה לבסוף וחלקיה נמכרו כגרוטאות).
   
  מוריס ג`סאפ, בינתיים, אשר קיבל מכתבים מסתוריים מקארל אלן, נמצא מת במכוניתו בפלורידה בנסיבות מוזרות, בזמן שאלן עצמו, סיים את חייו בבית אבות והוכרז כמטורף על ידי הממונים עליו לשעבר בחיל הים.
   
  עם זאת, בליל קיץ אחד של 1970, בפארק הזיכרון של קולורדו ספרינגס, המלחם ג`יימס דייויס ואלן האוס, טענו שאיש צנום שנראה כקבצן סיפר להם שהוא היה איש צוות בספינת הניסוי. האיש סיפר להם את הדברים הבאים:
  "ניסו לשכנע אותנו שהניסוי לא קרה, ואילצו אותנו להשיבע לשמור אותו בסוד, למרות שמי היה מאמין לסיפור בגודל כזה? שחררו אותנו מהצבא עם פרופיל נמוך בגלל הפרעות נפשיות, כל זה כדי שיהיה להם כיסוי אם מישהו יקח ברצינות את הסיפור שלנו אם היו ניגשים עם שאלות לחיל הים, הסיבה היא שחולי נפש סיפרו בדיות. צריך להכיר שמנקודת מבט בטיחותית, היה זה מהלך גאוני".
   
  כשבעה עשורים מ"ניסוי פילדלפיה" המדהים, שאלות רבות נותרו ללא מענה. האם השיגו מדענים אמריקאים בהשראת ניקולה טלסה ואלברט איינשטיין, לעקם את מרחב-זמן, להפוך ספינה כבדה לבלתי נראית ולהעביר אותה בטלפורט? ואם זה לא היה כך, למה הספינה נעלמה מפילדלפיה והופיעה בו זמנית בפני מאות עדי ראיה בוירג`יניה, מאות קילומטרים משם במשך 15 דקות?
  עם כל צוות הספינה והעדים מתים, ועם תיעוד הניסוי שנשמר בקנאות על ידי הממשל האמריקאי, נשארה רק וודאות אחת: הספינה אלדרידג` לקחה את סודה המופלא לקבר.
   
  אמת או אגדה? האם קומץ של מטורפים הפיץ את הסיפור או שהממשל באמת מסתיר את אחד הניסויים המדהימים של המדע? האם ככה נעלמו חלק מהמטוסים, אולי גם המטוס המלזי? לא יודעת, אבל עכשיו אני מבינה איך כל יום נעלם לי הכסף מהארנק :P
   
  דרג את התוכן:

   תגובות (4)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     11/7/14 23:01:
   *כשקראתי 
     11/7/14 23:00:

   תודה רבה אריה על תגובתך. 

   כן, גם אני לא ממש האמנתי לסיפור הפנטסטי הזה, אך קשקראתי אותו הוא ריתק אותי, כמין קוריוז הנוטה בערפל.

   שבת שלום ושקט :) 

     1/7/14 10:19:

   אכן, נושא מרתק - ונדיר שמישהו מעלה אותו. 

   גבירתי היא כנראה אחת מאלף... אחת ממיליון... אחת מגוגלפלקס... (בחזרה לעתיד 3).

   אף אני השתדלתי לרדת לעומקה של אנקדוטה זו, עיינתי במסמכים רבים

   מאוד והנה - לצערי, אני חייב לומר - אין שם מאומה. 

   מעולם לא היה מאורע כזה, לא היו אנשים כאלה, כל ה-"מעורבים" 

   הידועים מתייחסים למשהו ש-"אירע" לפני עשרות שנים.

   יצא לי גם לרדת לעומקה של עבודתו של ניקולא טסלה, ויש לי כלים

   להעריכה. נא האמיני לי באמרי שלעניות דעתי סיפור זה רק ממעיט מגדולתו

   של מר טסלה.

   נהניתי מאוד להיווכח שמישהוא עדיין נפעם אפילו בימינו מנושא זה - נהדר

   שאת מתעניינת ושטרחת לכתוב אודותיו.

   יישר כוח!

     20/6/14 01:29:
   !!!

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין