כותרות TheMarker >
  ';

  כל הזכויות שמורות. פוסטים העוסקים בחיזוק, ידע מועיל, חיוני ומקדם, ההשתדלות היא להיות כמה שיותר ענייני, קצר ומרוכז

  חשוב - על כל מי שקורא את הפוסטים שלי, להפעיל שיקול דעת. כי אנו בני האדם אף לא אחד מאיתנו חכם מושלם ומוחלט. גם האדם היותר חכם מאיתנו כבר יימצאו בו חסרונות רבים והוא מנוע בהכרח מלראות את התמונה היותר שלימה, אותה רואה רק האלוהים. על האדם להיות צנוע ויודע את מקומו גם אם זכה לחכמה רבה מאת האל. וזוהי גם גישתי, גם אם יאמרו על ידי דברים מבריקים ואפילו נפלאים אל תיתנו לזה לסנוור אתכם אלא קחו את דבריי במידה. אני לא מתלהב אלא ממעשי האלוהים והוא לא מפסיק להדהים אותי. אני מאחל לכולנו להכיר את האלוהים טוב יותר ולהנות תענוג ניצחי בדברים שהוא מראה לנו. גם כאן וגם בעולם שאחרי.. ובנוסח אישי: אני עובד רק את האלוהים, ולא שום אליל אחר. ומאמין לחלוטין שהוא "בעל הכוחות והיכולות כולם" כך שאין לי שום טעם לעבוד אף לא אחד מהאלילים אשר בארץ, לא משנה כמה יפים ומפתים הם, איני פונה אחרי ה"הבל" אחרי שמצאתי כבר את האמת.

  0

  כל אדם לפי צורתו החיצונית והפנימית מקבל חכמה

  0 תגובות   יום ראשון, 6/7/14, 23:25

  לכל אדם באשר הוא יש צורה חיצונית לגופו, צורה שאינה דומה לשום אדם אחר.

  לפי סוג צורתו כך הוא יספוג את החכמה המתאימה לצורתו.

  הרי זה בדיוק כמו הדוגמא עם כלי זכוכית בצורות שונות, המים הנכנסים לתוך כלי זכוכית יקבלו מייד את צורתו המדוייקת.

   

  אדם, כל אדם הוא בהחלט יצור מופלא לעומת שאר החיות, כי נפשו בנוייה מדברים רבים וגוונים כמלוא רוחב הקשת ועוד הרבה יותר מכך, כשרונות בני האדם הם רבים רבים מאוד, יש פסל ויש צייר יש מהנדס ומתכנן, יש אנשים עם ידי זהב, ויש שמוחם חד ובהיר, יש מהירי מחשבה מאוד ויש שהם אומנם אטיים במחשבתם אבל מחשבתם עמוקה מאוד, יש זריזי ידיים ביותר, ויש שידיהם חזקות כשלושה אנשים, כל אדם הוא חלק חשוב במפרט האדיר של הפאזל הגדול אותו יוצרים בני האדם כולם.

   

  החכמה הגדולה מחולקת כבר מלידה לכל אדם, רק ש"כל אחד" מקבל חלק ממנה, חלק מהחכמה הגדולה והשלימה, שנפשו הטבעית וצורתו החיצונית המעידה על סוג נפשו, מסוגלת לקבל ואכן מקבלת, היא לא רק מקבלת סוג זה של חכמה שמתאים לה, אלא זה אפילו נובע מתוכה, כך שחכמה נובעת מתוך כל אדם, וכאשר בני האדם מתקשרים ביניהם, הם מקבלים אחד מהשני כל אחד את מה שחסר לחבירו, ככל שיש קבוצה יותר גדולה כך כל אחד מהפרטים של קבוצה זו מקבל יותר, משיג יותר והוא מרגיש שלם יותר ויותר, מאושר.

   

  בחינוכנו/ובהכשרתינו כבר מקטנות העולם מציב בפנינו הרבה אתגרים/קשיים ובעיות ומשימתינו היא לפתור אותם ככל יכולתינו, חשוב לדעת כי האדם, כל אדם יכול לעשות הרבה ויכולתו גדולה.

   

  הכלי העיקרי של כל אדם באשר הוא זה "כשרונו הטיבעי המולד אצלו", אין אדם שאין בו כישרון כזה, ולמעשה לכל אדם ממש יש הרבה יכולות וכשרונות, המשימה היא להרגיש אותם ואפילו למצוא חלק מהם כשצריך, ולגבור בדעת ובחכמה על כל הדיעות המורידות אותנו או העוצרות אותנו של אי אלו אנשים מסביב שאינם רואים אותנו נכונה, והערכתם אותנו פסולה.

   

  אנו רק בני אדם למרות הכל, ואנו לומדים בדרך כלל "תוך כדי" כולנו יכולים לעשות טעויות ולפעמים טעויות קשות, שומה עלינו לסלוח לאנשים סביבנו כמו שהיינו רוצים שיסלחו לנו, כאמור הם בסך הכל בני אדם כמו שאנחנו בני אדם.

   

  עם אנשים קשים עלינו לנהוג בסלחנות ובסבלנות, כי אין אנו יודעים באמת מה עבר או עובר עליהם, תשומת לב אליהם עוזר מיידית, כי יחס תמיד גורר יחס, ואם אנשים קשים אלה הם בכי רע בואו נהיה אנו היוזמים בואו נהיה אנו אלה שייתנו תשומת לב.

   

  תשומת לב לאנשים סביבנו כולם, הרי היא מהות התקשורת וחכמתה בין אנשים, ומן הראויי כאנשים חכמים שכולנו כאלה כאמור למעלה קודם, (כל אחד עם סוג כשרונו המולד והנובע באופן טיבעי ממנו וללא מאמץ) נשיג מהאנשים סביבנו את שאר חלקי החכמה המחכה לנו שנלמד אותה מכל אדם.

   

  כי כל אדם צריך את הכל, את השלם, כל אדם, כדי להרגיש מאושר.

  וזה קל, האושר נמצא סביבנו אצל חכמתם של בני האדם סביבנו ובנו.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   אדיבפרידמן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין