כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  טירת האימה של ד"ר הולמס

  1 תגובות   יום שני, 7/7/14, 14:03
  לעולם לא נדע בוודאות את מספר קורבנותיו, על פי הממצאים בטירה שלו, הקרימינולוגים מעריכים שרצח כ-200 אנשים.
   
   
   
  מפתה ונוכל
   
  ''
   ד"ר הולמס
   
  הרמן וובסטר מאדג`ט נולד בשנת 1860 בניו המפשייר, גילמנטון. במהלך ילדותו גר עם משפחתו, משפחה די פוריטנית ומכובדת מאוד.
  מגיל צעיר מאוד הביע עניין רב בנשים (ובמיוחד משכו אותו נשים בעלות הון כלשהו). עניין זה, יוצא דופן יחסית, יהפוך אותו מאוחר יותר ל"דון ז`ואן" אמיתי של פשע.
   
  ''
   
  רק מלאו לו 18, התחתן עם צעירה בשם קלרה לורינג. כמובן שהייתה זו נערה עשירה, אשר הרס את חייה לאחר שמימנה את לימודי הרפואה שלו ולאחר שהתקבל כרופא ועם דיפלומות מאוניברסיטת מישיגן בידיו, הוא נטש אותה כדי ללכת לחיות עם אלמנה יפה, אשר שמחה מאוד לפרנס את הגבר החדש שלה הודות להכנסות שהתקבלו מבית הארחה המכובד שלה.
   
  כאשר הפך לרופא מכובד, לא הרגיש שום יסורי מצפון כאשר נטש גם את הכיבוש השני.
  הוא עבד כרופא במשך שנה בניו יורק ולאחר מכן התמקם בשיקגו.
   
  מאדג`ט היה גבר גבוה ונאה, בעל מראה ייחודי, תמיד התלבש באלגנטיות, בנוסף היותו בעל מקצוע מושך ומכובד, לא היה מפתיע שהלך לו כל כך טוב עם נשים.
  זמן קצר לאחר שהגיע לשיקגו, פיתה אשה צעירה ונאה בשם מירטה בלקנפ, שבאופן **מקרי**, הייתה מיליונרית.
  כדי לכבוש אותה, השתמש בשם הולמס ואחרי שהתגבר על הרתיעה שהגברת החסודה הפגינה, הוא התחתן איתה.
   
  לאחר הנישואין הוא זייף מסמכים כדי להונות בעזרתם את משפחת אשתו, הוא הצליח לגנוב מהם 5,000 דולר (הרבה כסף בזמנו) ובכסף הזה בנה בית מפואר בווילמט.
  לאחר מכן, בחוצות אנגלווד, הוא השיג משרה בניהול בית מרקחת, שוב ב"מקריות", הבעלים, אלמנה עשירה ונאיבית למדי, אשר מהר מאוד הפך אותה למאהבת שלו ואיש סודה.
   
  על בסיס זיופים בחשבונאות ומעילה, הצליח להשתלט באופן טוטאלי על כל נכסיה של האלמנה, עכשיו מסכנה, שאחר מכן נעלמה באופן מסתורי. ואז מייד לאחר מכן, הוא התחיל במיזם הגדול שמוחו האפל והמעוות טווה.
   
  ''
   הטירה של הולמס
   
  טירת הולמס
   
  התערוכה הגדולה של 1893 הייתה בשיא ההתארגנות שלה, וזו אמורה הייתה למשוך לשיקגו מספר רב של אנשים נחשבים, ביניהם כמובן, מספר גדול של נשים יפות, עשירות ובודדות.
  כמובן שהולמס החליט לנצל מצב זה.
   
  הודות לכסף שהשיג לאחר סדרה של הונאות ערמומיות, הוא קנה קרקע ובנה עליה בית מלון ענק בעיצוב מבצר מימי הביניים. בקומת הקרקע היו חנויות והכל נראה כרגיל.
  הפריסה הפנימית של מבצר תוכנן על ידי עצמו וכתוצאה מכך, כל חדר בטירה המוזרה הזו, היה מצויד היטב במלכודות מוות, דלתות סודיות אשר הובילו למבוך סבוך של מעברים סודיים, אשר דרכם, באמצעות חלונות מיניאטוריים, הד"ר המהולל יכול היה להציץ בסתר על האורחים שלו, ובעיקר על האורחות.
   
  ''
   שרטוט בית המלון
   
   
  מוסתרת מתחת לקרשי הרצפה, הייתה התקנה חשמלית מושלמת שבעזרת לוח מחוונים המותקן במשרדו אפשרה לו לעקוב אחר כל תזוזה של קורבנותיו העתידיים.
  על ידי פתיחת כמה ברזי גז, הוא יכל בקלות ללא צורך לזוז, לחנוק את דייריהם של כמה חדרים.
  כמו כן, היו מותקנות מלכודות שונות, אכזריות מאוד, ברגע שהיו דורכים על אחת מהן, זו הפעילה יריות, חצים מורעלים ועד. אחת המלכודות הקשות ביותר, היה קיר שמעך את הקורבנות עד שריסק את עצמותם.
  אפילו הייתה מותקנת מלגזה ושתי מגלשות כדי להריד בעזרתם את הגופות העתידיות למרתף יינות שנבנה באופן חכם, שם, על פי כל מקרה, היה בור של חומצה גופרית כדי להמיס את הגופות או תנור לשרפת גופות או פשוט אמבט מלא של סיד.
   
  באחד החדרים, שהוא כינה "הצינוק", התקין כמות עצומה של מכשירי עינוי. בין המכונות הסדיסטיות שהד"ר המעוות התקין, אחת מהן משכה מאוד את תשומת ליבם של העיתונאים.
  היה מדובר בסוג של רובוט שהיה אחראי לדגדג את כפות רגליהם של הקורבנות, כדי לגרום להם למות מצחוק, פשוטו כמשמעו.
   
  כדי לבנות את הטירה שלו, ד"ר הולמס פנה לחברות שונות. אלה, מעולם לא קיבלו תשלום כלשהו, כתוצאה מכך, מיהרו לעזוב את העבודה. לפיכך, הבעלים היה היחיד לדעת בפירוט את המבנה, אשר הבניה והאינסטלציה המוזרות, היו מעוררות את סקרנותו של כל אחד.
   
  "טירת הולמס" הושלמה לבסוף בשנת 1892.
   
  התערוכה הגדולה של שיקגו פתחה את דלתותיה ב-1 במאי 1893. במהלך 6 החודשים שנמשכה, המפעל להרג של ד"ר הולמס מעולם לא היה ריק. הרופא בחר ב"לקוחות" שלו בזהירות.
  הדרישות היו שעליהן להיות עשירות, צעירות ויפות ובו זמנית להיות גלמודות (כדי למנוע ביקורים לא רצויים של חברים או משפחה), מקום מגוריהן היה צריך להיות רחוק ככל האפשר משיקגו.
   
  עם סיום התערוכה, הכנסותיו של המלון ירדו באופן דרסטי והולמס מצא את עצמו עד מהרה זקוק לכסף. האמצעי הפשוט ביותר שעלה לו לראש כדי להשיג הכנסות, היה להצית את הקומה האחרונה של המלון ולדרוש מחברת הביטוח פרמיה של 60,000 דולר, בלי לחשוב לרגע שחברת הביטוח יכולה לפתוח בחקירה מעמיקה לפני שתשלם.
  החקירה מצאה שהאש הוצתה ב-6 מוקדים שונים באותה הקומה. הולמס ברח לטקסס, שם חי על בסיס הונאות ומרמה, מעשים שהובילו אותו לכלא.
   
  ''
  פיטיזל
   
  משוחרר בערבות, חזר ותכנן הונאה נוספת. שותף לפשע, טיפוס אחד בשם פיטיזל, צריך לבטח את עצמו בביטוח חיים בחברה מסויימת בפילדלפיה. לאחר מכן, הד"ר המכובד יציג גופה אנונימית שגופה הושחתה בתאונה, כאילו זו גופתו של פיטיזל. כל מה שנותר הוא שגב` פיטיזל תקבל את הפרמיה מהביטוח בזמן שבעלה ה"מת", יסע למדינה אחרת כדי לא לעורר חשדות. לרוע מזלו, להולמס עלה הרעיון הרע לשנות את התוכנית ולהרוג באמת את פיטיזל כדי לחסוך חיפוש מסוכן של גופה ובעיקר, כדי שיוכל להישאר עם כל הכסף של הביטוח, תוך כדי שהוא מעלים את האלמנה ואת ילדיה.
   
  הוא הלך לחדר המתים כדי לזהות את חברו פיטיזל, נסע לבוסטון לחפש את האלמנה האומללה והביא אותה לפילדלפיה כדי שזו תגבה את הכסף מהביטוח.
  תלונה של בחור אחד שישב בכלא ביחד עם פיטיזל, מריון אדג`פט, באה לזרוע ספק בחוקרי הביטוח והמשטרה פתחה בחקירה. ובמקביל נפתחה חקירה בשיקגו, חקירה שחשפה את טירת האימה של ד"ר הולמס עם כל התוספות המצמררות, טירה הראויה לככב בסרט אימה מעוות.
   
   
  כ-200 נשים נאנסו, עונו ולבסוף נרצחו בטירה של ד"ר הולמס.
  תחילה הוא הודה בהונאת חברת הביטוח ולאחר שהוצגו בפניו הוכחות חותכות נגדו מהטירה בשיקגו. בצניעות מוחלטת הוא הודה ברצחיתן של "רק" 27 נשים, דבר שאף אחד לא האמין לו, לאור התלונות הרבות שנערמו בתחנות המשטרה ובהן דיווחים על היעלמויות של נשים, שבמקה היו גם צעירות, יפות ובעיקר עשירות, אבל לא לגמרי גלמודות כפי שחשב הד"ר, כי את חלקן הגדול כן חיפשו קרובי משפחה. וכמו כן נמצאו בבית האימה, בין הקורות המפויחות, שרידים של כ-200 בני אדם. כמו כן, הוא רצח מספר נשים שהתחתן איתן, בין הקורבנות היו גם ילדים, והרופא הפסיכופת ערך ניסויים רבים בקורבנות לפני שמתו.
   
  ''
   
  לאחר משפט שערורייתי בן 6 ימים ב-1896 הוא נידון למוות ע"י בית המשפט בפילדלפיה וב-7 במאי באותה שנה, נתלה. היות והחבל על צווארו לא הושם נכון, צווארו לא נשבר באופן מיידי, דבר הגרם לו לגסיסה כואבת במשך 15 דקות, ממש צדק פואטי.
   
  כדי למנוע השחתת גופתו או גניבתה, הולמס ביקש לפני תלייתו שיקברו אותו בארון מלא במלט. היו שומרים רבים בזמן קבורתו בבור בעל עומק כפול שלאחר מכן מולא במלט וללא מצבה לזיהוי המקום. עורכי הדין של הולמס דחו הצעה של 15,000 דולר שמכון רפואי הציע עבור מוחו של אחד מהרוצחים הסדרתיים הראשונים בהיסטוריה של צפון אמריקה.
   
  ישנו ספר המתורגם גם לעברית המספר את הסיפור המזעזע הזה בפירוט וכמו כן דיקפריו קנה את הזכויות לעשות ממנו סרט.
   
  ''
   
   
  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     7/7/14 15:06:

   כנראה שבכל תקופה אנושית, בכל מקום ובכל מדינה...

   יהיה רוצח סידרתי שכזה פעם ב...

   אני מאמין שמטמטיקאים יוכלו למצא אפילו נוסחא, ולחשב בדיוק את הייתכנות של מקרה עתידי שכזה...

   .

   אבל זה מקרה "פרטי", של אדם שעבד לבדו, עם השגעונות של עצמו...

   העובדות היותר בעייתיות בעולמינו

   הן אותם מקרים בהם דברים כאלו נעשים על ידי ממסדים מאורגנים או אפילו מדינות...

   גם בזה ההיסטוריה מלאה... :

   כמו קליגולה - שאהב להשקות נשים צעירות ביין, לבתר את בטנן ולהביט איך היין נשפך מהגופה שלהן...

   כמו הדוכס דרקולה...

   כמו הזוועות שעשו באינקוויזיציה...

   כמו הניסויים המחרידים שביצעו הנאצים...

   כמו ממשלת סין בימינו שמשתמשת במאגר של אנשים חיים מזרם הפאלון כהספקה טרייה של איברים לכל מי שמוכן לשלם...

   ועוד...

   והיום, לאחר שכבר הצליחו לשבט את הכבשה דולי... הצליחו לגדל אוזן אדם על גופו של עכבר...

   אני בטוח במיליון אחוז - שישנן מעבדות סודייות של ממשלות כמו ארה"ב, רוסיה, סין ואחרות

   שבהן מבצעים ניסויים מחרידים בכל מיני אנשים שנחטפו (בעיקר הומלסים, או אחרים)

   .

   זה שפעם ב...

   ב"פס הייצור" של האנושות, נוצר אדם עם מוח מעוות וחריג מהמקובל - את זה עוד איכשהו ניתן להכיל

   חוקים פשוטים של הסתברות וסטטיסטיקה ותהליכים ביולוגיים ופיזיקליים עם אחוזי מוטציה ידועים ומוכרים...

   אבל זה שמדינה שלמה, או סקטור שלם בעל כח במדינה עושה דבר כזה...

   (כמו התרמית העולמית של שפעת החזירים שכמעט איימה להשמיד את כל אפריקה...)

   זה כבר מעבר לתפיסה האנושית המקובלת...

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין