כותרות TheMarker >
  ';

  הבלוג של יצחק שויגר

  0

  צוק איתן טלוויזיוני

  0 תגובות   יום ראשון, 3/8/14, 16:35

   

   

  אם את שומעת לי, אז היו צריכים לסגור את  כל ערוצי הטלוויזיה.  יש מלחמה - צריך שקט. צריך להוציא חוק כזה.

  מה, גם את האח הגדול ? למה? בדיוק עכשיו שזה מתחיל להתחמם והבנים כבר מחששים את הבנות?

  טוב. את זה הייתי משאירה וגם את הערוצים הכחולים וערוצי הכדורגל.

  את צודקת כדורגל וזיונים זה מספיק ושלא יזיינו לנו את השכל יותר מדי. אבל בעצם מה אכפת לך, שידברו כמה שהם רוצים ?

  מה זה מה אכפת לי? מה אני לא אזרחית נאמנה? יש מלחמה לא? מה זה בטלווזיה מדברים כל היום על המלחמה, הבנים שלנו שמה, לא צריך היזהר?  זה הרי  לא החיים האמיתיים.

  היא צריכה להיות רק בידור.

  בדיוק.

  נו אז?

  אז אני כבר מתחרפנת מכל הערוצים. אספו את כל הכתבים שיש להם והוציאו אפילו מהבוידם את כל מי שהיה בצבא  בדרגה  חשובה והושיבו אותם בכל האולפנים ומאז אין לי יום ואין  לי לילה. החיילים המסכנים שלנו נלחמים להגן עלינו ואילו  בטלוויזיה במקום לבדר אותם ואותנו ולהוריד לנו את המתח הם דופקים לנו בראש כאילו הם העיקר.

  את צודקת. כאילו המלחמה היא בטלוויזיה. ערוץ 2 וערוץ 10 נגד אלג'זירה וערוץ 11 הוא בכלל מתעתע בכולם.

  מראים כל מיני תמונות מהמלחמה  ולפעמים אני חושבת שהם עושים מאתנו צחוק. ראית ? פעם מראים את עזה, כמו הריווירה הצרפתית עם מכוניות ושקט ושוק מלא פירות ופעם כולה חורבות כמו בדאחיה אז מה כבר נכון?

  מה אנחנו יודעים?

  אם זה עזה היפה, אז למה לא מביאים להם איזה בומבה על הראש רק בשביל הסולידריות עם האחים שלהם מסאג'עיה? אם היו נותנים לעשירים בראש כבר מזמן היה שקט. אם דופקים את העניים אז לאף אחד לא אכפת.

  וכל הזמן מברברים. יש קריין אחד עם קול כזה חזק שהוא בכלל חושב שהוא אלוהים. הוא יודע מתי יש הפסקת אש ומתי אין הפסקת אש. אני חושבת שאפילו החאמאס כבר משתגע מזה ולא יודע מה לעשות מרוב דעות שהוא שומע.

  הכתבים שלנו עובדים בשירות החאמאס. הם אומרים לו מה חושבים בקבינט הביטחוני ומה יהיה מחר. ומה כל אחד חושב על מה שהציע קרי.

  היום החאמאס לא צריך מרגלים. הוא רוצה לדעת מה חושב נתניהו, הוא פותח ערוץ 10. רוצה לדעת  מה ענו היהוד  לקרי האמריקאי המלוקק הזה? פותח ערוץ 22. והעיקר  אם הוא רוצה לדעת מה לעשות? מה הוא צריך להחליט ?  זה החלטה קשה. יש להם הרבה דאגות ואין להם את כל הזמן לחשוב. אז הוא עושה את זה באאוטסורסינג.

  מה זה ?

  זה עבודה על ידי אחרים שעובדים בשבילך ואתה משלם. אז  הוא פותח את ערוץ אחד. שזה ממשלתי לא ? זה הכי אמיתי. כי אין להם פרסומות ולא אכפת להם מרייטינג בשביל ככה הפרצוף שלהם. שם יושבים כל מיני מומחים. פסיכולוגים, אלופי צבא, מומחים להנדסה ולנשק, לחקר ביצועים ולתקשורת בינלאומית. אם החאמאס היו צריכים לשלם בשביל זה הם היו צריכים לשלם  מיליונים. והנה יושבים כל המומחים ומנתחים כל צעד וכל שיקול. ומה כדאי לחאמאס לעשות ומה כדאי ליהוד לעשות. ונותנים המלצות. ואומרים להם, מה אמר חאלד משאל ומה אמרו בקטאר. מה חושבים המצרים ומה חושב נתניהו. את מבינה. מנהיגי החאמאס  יושבים בבונקר 5 קומות באדמה. בחוץ גיהינום. גם חום 30 מעלות וגם הפצצות. בבונקר יש מיזוג אויר אוכל וטלוויזיה. אנחנו מראים להם מה הולך בסאג'עיה, איך נראית השכונה ההרוסה. הם לא מריחים את הגופות. הכול סטרילי. הניה המניאק  לא יודע מה לעשות! אין לו קשר עם חאלד משאל  הבוס שלו, שמבלה בקטאר בבריכה בחום הזה,  כי כל הטלפונים הרי הרוסים. מה יש לו שם טלפון לווייני? המצרים לא סופרים אותו. את אבו מאזן הוא לא רוצה לראות, כי הוא זרק את כל העוזרים שלו מקומה חמישית והוא מפחד שהוא יחזיר לו ויזרוק אותו. ככה זה אצל טרוריסטים. שמה לא הורגים עם כדור, שם זורקים מהגג. זה רצח עם השפלה. ואבו מאזן לא פראייר. יש לו מספיק דם על הידיים. אפילו שהייהוד חושבים שהוא פרטנר לשלום. הוא כבר בן שמונים  אבל חמישים שנה הוא טרוריסט  עם קבלות. הוא הרי הלך עם עראפאת יד ביד מההתחלה לא ככה?  אז ישראל מספקת להניה ולעוזרים שלו טראסט מוחות, יעני נייטרלי. החאמאס יושבים ומסתכלים ואומרים." וואלה הם באמת צודקים. חכמים היהוד האלה, נעשה בדיוק מה שהם אומרים."

  וואללה את צודקת. הנה עכשיו דיברו על הפסקת האש. אז המומחים שלנו המליצו לחאמאס לקבל את הפסקת האש והם הסכימו. אבל אחר כך אמרו להם שהקבינט החליט לעשות הפסקת אש חד צדדית ולראות אם החאמאס יפר אותה וככה הם יקבלו נקודות אצל האירופאים שתמיד שונאים אותנו. אז החאמאס שמעו וזה בדיוק מה שהם עשו. הצבא שלנו לא ירה ורק הם ירו. מה אכפת להם הנקודות, הם רוצים רק להרוג יהודים כי בין כה וכה בסוף כולם יגידו שאנחנו אשמים ויעשו גולדסטון שתים. ובטלוויזיה שלנו אמרו שהצבא לא יירה, אז למה שלא יסמכו עליהם? כל הזמן הכתבים שלנו נותנים להם אינפורמציה נכונה, מה הם אל ג'זירה? אז הם סומכים עליהם.

  את ממש צודקת. אני גם לא מבינה, איך תיכף עושים אצלנו ועדת חקירה. עוד לא נגמרה המלחמה כבר עושים ועדת חקירה על הנגמש שלא היה ממוגן ועל המנהרות.

  את לא מבינה. זה בשביל להטעות את החאמאס. הרי גם הם רואים טלוויזיה. אז כל הזמן משגעים אותם. למשל את לא שמת לב שהודיעו להם בטלוויזיה שביטלו את התקנים של רכזי הביטחון בעוטף עזה חודש לפני המלחמה. אז מה את חושבת שבאמת ביטלו? פראיירית. בעצם הכפילו את השמירה. אבל החמאס חשב שבאמת ביטלו והם בגלל זה התחילו להכין את המלחמה. כמו שהיה ביום כיפור. שכחת?

  מה היה שם?

  שאמרו שהמרגל המצרי הודיע שיש מלחמה. אבל אנחנו חכמים, לא הוצאנו את החיילים המסכנים מהביצורים הדפוקים על התעלה.

   למה ? 

  כדי שהמצרים לא יחשדו שאנחנו יודעים על הכוונות  הזדוניות שלהם.  את מבינה זה היה הפוך על הפוך. זה לא הם שהפתיעו אותנו !זה אנחנו הפתענו אותם! הבנת? אנשים לא מבינים עד היום מי הופתע במלחמת יום הכיפורים!

  את צודקת תמיד חשבתי הפוך.

  החברה אצלנו  באמת חכמים. תראי הרי גם ידענו על כל המנהרות כבר הרבה שנים, אז למה לא אמרנו להם שאנחנו יודעים? למה לא עשינו מהומות? הרי זה לא הגיוני לשמור את זה בסוד. זה  בדיוק כמו ביום כיפור שלא גילו לכולם על המלחמה ושמרו על זה בסוד כמה ימים ואפילו לא גילו לרמטכ"ל.

  אבל אני כן יודעת את זה במקרה.

  באמת? מאיפה?

  מהבן של אחותי ששמע מאח של חבר שלו שהבן דוד שלו בסיירת שאני לא יכולה להגיד את השם שלו. שהייתה תכנית לפתוח בהפתעה את היציאות הסודיות של המנהרות שלהם שהיו בקיבוצים ולהיכנס לעזה דרכן ולחסל את הניה ואת כל העוזרים שלו,  אבל לא הספיקו לעשות את זה בגלל כל מיני סיבות. ואז התחילה המלחמה והיו מוכרחים עכשיו לפוצץ הכול כדי שלא יגלו את התכנית.

  אהה, אז בגלל זה שמרו את זה בסוד. איזה חכמים אצלנו.

  יכול להיות שזה נכון, כי אחרת אין הסבר. בטח בשבוע הבא יהיה דיון על המנהרות אחרי הדיון על הנגמש אז נוכל לדעת בדיוק. איזה הפתעה תהיה לחאמאס שהוא ישמע שידענו על המנהרות אבל עבדנו עליו כל השנים ועשינו כאילו לא ידענו. הם ימותו מכעס.

  אבל אני בכל זאת משתגעת מזה. הכול הם אומרים שם בטלוויזיה. אפילו לא חושבים לרגע שגם החמאס שומע וידע להתכונן לסיבוב הבא? הכול אומרים שם בטלוויזיה.

  ככה זה. זאת הדמוקרטיה שלנו.

  כן. פעם שמעתי שהיה צרפתי אחד שאמר שהוא לא מסכים עם אף מילה של החבר שלו אבל הוא מוכן למות על זכותו להגיד אותה. ככה זה דמוקרטיה.

  וואלה זה אמירה יפה. ואצלנו בארץ כנראה לוקחים את זה ברצינות.

  את מה, את הדמוקרטיה ?

  לא. את רצוננו למות. אנו עושים את זה ברצינות וביסודיות.

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   יצחקשויגר
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין