כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  היאוש מאחורי המילקי, הקורנפלקס והקוטג'

  0 תגובות   יום רביעי, 8/10/14, 09:18

  זה לא המילקי והקורנפלקס, זה היאוש ממשפחת נתניהו, מהגזענות שזוקפת ראש, מהשר המאוהב  גדעון סער שמציע חוק עוקף בג"ץ ובדרך מערער את שלטון החוק במדינת ישראל, למען עתיד בנו דוד . לפני שלש שנים החביאו את הנושאים הבוערים מאחורי הקוטג' ורבבות אנשים צעדו ברחובות, האם לשווא? בדצמבר 2013 כתבתי: " אז שנה חדשה ב 2014 של תמרות עשן , בניה בשטחים ומיתון בנדל"ן , האמנם? כן, כנראה שצדקתי.

  ''

  מיכאל בן ארי מרצה באוניברסיטה ישראלית  אומר: " בג״צ מסוכן מדעאש, הם הפעילו

  אתמול מנגנון השמדה על מדינת ישראל". השר גדעון סער התחיל, מיכאל בן ארי

  וחבריו ממשיכים. אז גדאון וגאולה, זה העתיד שאתם מאחלים לבן דוד?

   

  המחאה הביאה בבחירות את  לפיד שמאמין בכל לבו שהמסכנים והחלכאים מגיע להם והם הגיעו למצבם במו ידיהם. מזל שיש לו הסבר לסבלם של לניצולי השואה המבוגרים והנעלמים מהעולם , כי הרי שם הנאצים הם הגורם. מחשבה פשטנית של "צפוני בונבוני" בן "הקפיטליזים הנאור" .

  ''

   נסטלה נטלה את אסם מהפרופרים ושיפרה את הרווחים, על הגב של המשק הישראלי

   

  המילקי,הקורנפלקס, הקולה, שקדי המרק ועוד..ועוד... הם תוצאה של חברות גלובליות כמו נסטלה, קוקה קולה, יוניליבר ,אייפקס ואחרות שמעורבים אצלנו  בפעילות של תנובה, אוסם, תלמה, קוקה קולה ישראל , שמחויבות ברגולציה ובתחרות בארצותיהן ומחפשות את הנישה בחו"ל למקסם  את רווחיהן . הם מחפשות מדינות שבהן יש חברות ששולטות בשווקים מסוימים, עם רגולציה רופסת וקשרי הון שלטון רחבים.

   

  גם בריטפוד הסינית תמשיך במדיניות של אייפקס בתנובה , כי הרי בסיון היא חברה ממשלתית ומוצרי החלב והמזון שהיא משווקת בסין הם מפוקחים וממשלת סין רגישה לתגובות אזרחיה ומכאן צר המקום עד למקסום רווחים מעבר לים.

   

   אני לא כל כך הבנתי לפני שנים למה קרן איפקס רכשה את בזק , אבל אחרי שהיא מכרה את בזק והתמקדה בתנובה הבנתי, שקרן איפקס לא יודעת לעשות הרבה, לא בתחומי התקשורת ולא בתחומי המזון. ההתמחות של קרן איפקס זה לקנות חברה פרטית המתנהגת באופן מונופוליסטי או קרטלי, להשתדל להשקיע בה כמה שפחות ולהעלות מחירים כמה שיותר, ככה עובדות החברות והקרנות הגלובליות . החברות לפחות נשארות לזמן רב, הקרנות בורחות מהר. 


  המונופול או הקרטל דרושים בשביל לדכא את החברה ואת הצרכנים והשוק החופשי החדש שמתבטא בהצטרפות ישראל  לזרועות ה OECD , מספק מרווח זמן להעלאות מחירים , לפני שהאזרחים והממשלה מתעוררים.


  קרן איפקס, שרכשה עם שותפים את גרעין השליטה בבזק לא הביאה את חברת בזק

  בתקופתה להתמודדות עם אתגרי העתיד בתחום התקשורת. בזק הקפיאה את פיתוח

  רשת הדור   השלישי, גם לא עשתה  מספיק בקידום הדור הבא של הDSL ולא קידמה את ה IPTV ואת הסיב האופטי לבתים (FTTH). איפקס מכרה בזק שנמצאה בפיגור רב בהשוואה לחברות הדומות לה באירופה.

   

  אני מעלה כאן את נושא בזק כי חשבנו שמכירתה לקרן ההשקעות איפקס תביא שינוי ותוביל את בזק להחלטות אסטרטגיות ופעולות התיעלות. מתברר כי לא ראינו אסטרטגיה וגם לא מבצעי התייעלות.

   הרגולטור ישן במשך התקופה ואיפשר להשאיר את שכבות  השומן בבזק על חשבון הצרכנים , כאשר המונופול הישן שימש שכבת הגנה לאי תחרות ולחלוקת דיבידנדים.


  לקרן  איפקס היה ניסיון מועט בתחום התקשורת וברשותה היו עסקי תקשורת בגרמניה , יוון , ארה"ב,אנגליה ומקומות נוספים בעולם, ואולם בתחום המזון והחלב לא מצאתי כמעט כל פעילות במסגרת קרן אייפקס הבין לאומית בטרם רכשה את תנובה.


  מנהלי תנובה הציגו  את העברת השליטה לקרן אייפקס כניסיון להפוך את תנובה לחברה בין לאומית , כאשר קרן אייפקס  לא עסקה עד לאותו זמן ברכישת חברות גדולות בתחום המזון והחלב.

  גם ללא החסרון הגדול של קרן איפקס בתחום המזון והחלב, מנהלי תנובה לא התעסקו עם שאלות רבות לגבי הקרן, לנוכח התנהלותה בחברת בזק וגם שכחו בדרך כמה נכסי נדל"ן.

   

  ''

  איפקס נרכשה בכמיליארד שקל ומוצעת למכירה בלמעלה מ 8 מיליארד שקל,  על הגב של

  צרכני וחקלאי ישראל  .

   

  כתבתי אז: "הלב שלי עם הרפתנים מהמושבים, אבל גם הראש איננו מבין לגמרי את

   המהלך של תנובה עם קרן איפקס. באירופה ובעיקר בסקנדינביה מנוהלים חברות ענק

  על ידי קואופרטיבים. שליש  ממשק החשמל בדנמרק וכמחצית מענף התקשורת בפינלנד מנוהלים בהצלחה  ע"י חברות בבעלות קואפרטיבים.

  אין סיבה שקואופרטיב יתנהל יותר גרוע מקרן השקעות. גם קרן ההשקעות איפקס מנוהלת

  למעשה ע"י אלפי משקיעים וברובם גופים שמשקיעים בו את קרנות הפנסיה שלהם".


  היום הייתי מוסיף כי הלב שלי גם עם צרכני המילקי , כי גם בריטפוד  תעשה בתנובה את מה שהיא יודעת לעשות וזה למקסם רווחים ומרווחים שכמוהם  לא ניתן לעשות  בסין , בחסות האצטלה של חברה פרטית וגלובליזציה  בשוק חופשי.

   

  הידד לגלובליזציה ול OECD וכל הדרך לבנק .

  דרג את התוכן: