כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  משפט צבאי

  בבלוג מאמרים עם מידע על המשפט הצבאי

  המשפט הפלילי בצה"ל בעידן הטכנולוגי – סדרת כתבות ייחודית

  0 תגובות   יום חמישי, 16/10/14, 18:09

  ענף מתפתח במשפט הצבאי הפלילי, כמובן בעקבות ההתפתחות במשפט הפלילי הכללי, הוא העבירות השונות אשר התפתחו עם התפתחות הטכנולוגיה.

   

  בסדרת כתבות שבועית מיוחדת אנחנו נעמוד על התמורות וההתפתחויות של המשפט הפלילי הצבאי בעידן הטכנולוגי, תוך כדי סקירת העבירות אשר בעקבות שימוש בטכנולוגיה, מתוחכמת יותר או פחות, הפכו למעשה לעבירות נפוצות אשר חיילים נותנים עליהן את הדין בבית הדין הצבאי בעבירות חמורות.

   

  מלבד האפשרות הפיזית לביצוע העבירות, הרי שחומרת העבירות עלתה, נוכח הקלות היחסית בביצוע עבירות אלו, כמו גם האכיפה בנושא.

   

  סדרת הכתבות אף תיגע באמצעי האכיפה הטכנולוגיים והחוקיות בשימושם, כמו גם קבילותן של ראיות טכנולוגיות (דוגמאות "חמות" הן חוקיות החיפוש בטלפונים, אשר הפכו למחשבים לכל דבר ועניין והלכה למעשה החיפוש בהם דומה יותר למחשב, כאשר לחיפוש בחומר מחשב יש דרישות אחרות לחלוטין...).

   

  עבירות אחרות הן עבירות של "פגיעה בפרטיות", אשר אלו עבירות לרוב מסוג פשע, כאשר המקרים הנפוצים בצבא היו "הצצות" למקלחות, וכיום אנחנו עדים לצילומים, הקלטות והפצות המוניות בתוך מספר שניות של הצילומים, מה שגורר העמדה לדין, רישום פלילי ועונשי מאסר לא אחת, ובטח ההתייחסות לכך היא לא כמו ל"משובת נעורים".

   

  ישנה עליה גם באכיפה וחקירות של חדירה לחומר מחשב, שאף כאן מדובר לרוב עבירות מסוג פשע.

   

  סדרת הכתבות תעסוק בכל העבירות הללו, התמורות שחלו בהן, כמו גם בפסיקה ובאכיפה שלהן וגם בצד של החקירה, מתי נדרשת הסכמה לחיפוש, מתי ניתן להגיש ראיות לבית הדין ומתי התביעה תתקשה בכך.

   

  מדובר בנושא מורכב, ואחת לשבוע אנחנו נטפל בסוגיה מורכבת ומעניינת אחרת. אם אינכם יכולים להתאפק – אנחנו כאן לשאלות פרטניות!

   

  *כותב המאמר, עו"ד אבי פינרסקי, הוא עו"ד העוסק במשפט צבאי ומשפט פלילי, אשר ייצג אלפי חיילים בפני בית הדין הצבאי ורשויות הצבא. בעבר שירת בסנגוריה הצבאית הראשית ובסנגוריה הצבאית המחוזית.

   

  www.finarsky.co.il

   

  לשאלות נוספות מוזמנים לפנות לדוא"ל finarsky.adv@gmail.com  או בטלפון 053-3373105

   

  חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/FinarskyLaw

   

  אין לראות במאמר ייעוץ משפטי פרטני אלא מידע כללי בלבד

  דרג את התוכן:

   תגובות אחרונות

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   AviFinarsky
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין