כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  לשים תג על הקיצונים

  2 תגובות   יום שבת, 22/11/14, 18:41

  ''

   

  בזמן שרוב התושבים השפויים, החילונים, החרדים, המתונים האדישים, והחוששים המודאגים צופים במתרחש בארץ ותוהים בחוסר אונים מה ימשמש ויבוא עלינו לרעה בפעם הבאה, אני סבור שאולי הגיע העת קצת להרגיע, לקחת נשימה ולחשוב על אלטרנטיבה.

   

  לעומת המיתחזים ליהודים בעודם בעצם לאומנים קיצונים המשוכנעים שרק הם צודקים מתוך אמונה מוזרה שאלוהי היהודים, זה שקורא לכבד זולתים אחרים, שמח שהם בצד של השונאים, המפלים, הנוקמים הזועמים והלאומניים האלימים, אני עדיין מאמין שמגיע ליהודים לחיות במדינה מוסרית, כזו שחיה בשלום עם השכנים. דומני שבחיים חשוב להאמין במשהו אחרת מישתעממים, אבל אולי אני סתם תמים.

   

  לעניות דעתי הדלה, הקיצוניים שמיתחזים ליהודים בטח סבורים שאנשים מסוגי לגמרי טועים, אבל כשאומרים להם את זה הם כלל לא משתכנעים. ככה זה. זה המצב עם לאומנים ומאמינים עיוועים. כידוע, הבעיה העיקרית איתם, חוץ מזה שהם לפעמים אלימים או מתלהמים, היא שלדעתם הנחרצת רק הם תמיד צודקים. למרבה הצער אין למתחזים יכולת להבין את הזולת, לכבדו או לראות אחרת את הדברים. במילים אחרות, הקיצונים קצת תקועים, שלא לומר נעולים או מקובעים.

   

  כמובן, המיתחזים ליהודים, בעוד קצף של שינאה, הסתה ושאיפה לנקמה אלימה מבעבע אצלם על השפה הגזענית העליונה, לגמרי משוכנעים שעיקרה של התורה הוא נקמה אלימה, הרתעה או הריגה. לצערי, המאמינים המוסתים כלל לא קולטים את גודל טעותם המזוויעה, ובעינייהם כל נתיבותיה הם למילחמה אלימה. לצערי, המיתחזים ליהודים לגמרי חסרי הבנה במה שמצווים הכתובים הקדושים, וזאת כנראה הסיבה שבעטיה הם עיוורים, שוגים וטועים.

   

  מי ששופך שמן, בנזין וסולר על מדורת השינאה הם, למרבה הפלא ומשום מה, בדיוק אלה שאחראים להבערת האש מלכתחילה. הנה למשל, לעיתים תכופות אני חושב על המשפט: "על ראש הגנב בוער הכובע" בזמן שאני מביט ושומע, לא פעם אחוז חלחלה, חשש ובהלה, בבנט, העגלגל הלאומן והמדושן. אני מקשיב לדבריו המסוכנים, ומציץ בתהיה רבה בקרחתו המבהיקה ותר אחרי סימני עשן.

   

  כמובן, בראש הגדוד לא צועד ביבי הבובה, שזה אומר שהוא כלל אינו המפקד. הקצין האחראי הוא בנט הקיצוני והמרדני, הוא הנוהג. לזיכרוני, בנט מספר בגאווה שבדרך למבצע, כך הוא מתוודא לפרהסיה, הוא כיבה את הקשר ליחידה, כדי שחלילה לא יקראו לו חזרה.

   

  כקצין קרבי במילואים אני מקבל קצת צמרמורת כשאני אני שומע על סיכון חיי אדם בכוונת תחילה. מדבריו אני מבין שאת כל זה המפקד החכם, הלאומן והמופרע עשה, כשהפר פקודה וכשביצע הונאה שעלולה הייתה להגמר מאוד רע, ברוב תבונתו כי רבה רק למקרה ותבוא, חס וחלילה, איזה הודעה דחופה על מארב שמצפה לכוח או מסר לגבי היתקלות צפוייה.

   

  אכן, תדע כל אם עיבריה שבנט הפקיר במודע את שלום בניה בהתנהגותו הפסולה, והיום הוא ממשיך ומלבה להבה אלימה. ממש כאיזה נפתליאון, נפתלי פועל כאילו איזה גיבעת מולדת יותר חשובה לאל מדם בני המדינה, והיא רוויה בו דיה בעיקר בגלל האלימים הקיצוניים כבר אלפי שנה.

   

  פעם או פעמיים ירושלים כבר חרבה בגלל קיצונים כמו בנט או משה הרזה שגם מסית וגם חובש כיפה. אז מה זה כבר עוד חורבן קטן שיתווסף לרשימה? לפעמים יש מנהיגים שצריכים תרופת הרגעה כי הם משחקים בלהבה, וקיימת סכנה שהם יגרמו לבעירה בעיירה, בעיר או בשכונה. כמובן, כל זה הוא לא חובה ולכן חייבים לשים גבול ברור לכל קיצוני מופרע, במיוחד כשמישהו עלול להפגע.


  לעניות דעתי הצנועה חייבים כבר לומר לביבי שכדאי מאוד שירסן את השר החוצפן, הלאומן, הגזען, זה המתחזה ליהודי בעודו פרובוקטיבי ולא ממש מבין את המלצת הילל הזקן ואת דיברי עקיבא הרבי. באותה הזדמנות רצוי להזמין ללישכה, כמובן אחרי בדיקה ביטחונית וגופנית יסודית מאוד ומשפילה, את כל השובבים עזי הנפש שמשחקים אותה כאילו הם יהודים נאמנים או גברים אמיתיים ולחבוט להם די חזק בישבנים. סך הכל, ללא הפגנת קצת סמכות, ביבי פשוט יכנע, כמו שלעיתים נדמה שכבר עשה, ואת העגלה ינווטו שוחרי המריבה הלאומנית האלימה, אלה הקיצונים שרק מביאים אותנו לפיתחה של עוד מילחמה נוראה.


  כאילו לא מספיק צרות יש לנו, אני רואה עוד קיצונים הזויים רצים בנחישות מבהילה בכיוון הלא נכון, אולי כדי לקבל בעיתון כותרת מרעישה, כזו שתפגין סרבנות והפרת הוראה מפורשת להרגעה שכבר הושמעה מראש הממשלה, וכולם נחושים, מסורים ומלאי תחושת שליחות קדושה, כזו שבעצם אינה יהודית אלא סתם כוחנית, גזענית וקיצונית, חד צדדית ואטומה.

   

  להבדיל מהזקן המקורי, משה ההזוי והמשיחי מועד וממעיד. הוא נואם מהזייותיו הפרועות ומעודד מריבה, עולה להר הבית בכוונה כדי לעורר מהומה ולחולל התססה קדושה, וכל זאת נעשה ללא הפרעה, בראש חוצות וברמה. האמת? אני מביט בתדהמה והדבר הזה קצת מעורר בי בהלה.


  ציטוט:

  סגירת ההר גוררת פיגועים.

  הבכירים שמונעים מחברי הכנסת לעלות להר הבית פוגעים בריבונות הישראלית ומייצגים את הגישה שהביאה לשיבת הטרור.

  עד כאן ציטוט. 

  במציאות העגומה, די ברור שהעלייה של פוליטיקאים ימניים וקיצוניים להר הבית רק עוררה מהומות והבעירה אש בלבבות. נו, טוב. אז עכשיו צריך להתאמץ ולכבות, שהרי אסור להגביר את הלהבות. מצד שני, ולצערי החילוני הרב, מי שהוא קיצוני ודתי לא ממש מתרשם מעובדות, מהכתוב בפרשות או מהמוסר שקיים בעשר הדיברות.

  אני מניח שמנשק האבנים הנאמן שמתחזה ליהודי זוכר את הפסוק: לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה, ולפיכך אני סבור שהוא יודע הייטב שהשכינה לא באמת נמצאת באדמה או בגיבעה אלא בעולם כולו וברקיע.

  מי שסוגד לאבנים כנראה שוכח שמה שחשוב אצל יהודים אמיתיים זה בעיקר קדושת חיים, שמירת כבודם של ברואים ובצלמים, כאלה שעימם מבוקש להשלים, אפילו כשהם בהתחלה לא רוצים או מסכימים. סך הכל, סלעים, פסלים, עתיקות או מימצאים עתיקים לא באמת שווים חיים.

  משה פייגלין היקר והמוזר לא ממש מבקש להוכיח אמונה יוקדת באלוהים כשהוא מצית תבערות ומבקש לעצמו קצת כותרות בעיתונים לפני שיהפכו אותם לנירות של חיתולים ניחוחיים או לגלילים עדינים שמשמשים אנשים היושבים בחדרים שברוב הבתים הם הכי קטנים, אבל לפעמים יש בהם כיורים, כנראה כדי שיהיה אפשר לברך על כל הנקבים והנקבים, החלולים החלולים, וגם למלא את מיצוות נטילת ידיים בזמן השטיפה בסבון ומיים. נראה שמשה פשוט רוצה לבנות בית לאלוהים. סך הכל, למה שהאל המסכן יגור באוהלים או ישן בקור על ספסלים ציבוריים בגנים?

  לעניות דעתי הזוטרה ומהכרותי את המצווה עלינו בתורת היהודים, קיצונים מסוכנים יש לעצור, להגביל ולהשתיק, והדבר הזה ידוע מזמן וגם די עתיק. לביבי הייתי ממליץ בצינעה וברוב כבוד לעלעל השבוע בפסוק: חוסך שיבטו, מפסיד מישרתו. במילים אחרות: כשתבוא מילחמת דת, המלך כנראה יאבד שליטה ויחוש נבעט.

  בלי עצירת השגיאה הלאומנית הזו, כנראה שבקרוב ביבי יחליף את מעונו. אולי זה יקרה מחמת ההפצצות הכבדות, או שהוא סתם יאלץ לספק הסברים מגומגמים בקול בס ונעים לאיזה וועדת חקירה שעומדת נגדו וחוקרת לפשר סרבנותו, כשרק פרקליטו המעונב והיקר עומד ונבוך עימו, שכן בטח משלמים לו וזה תפקידו.

  לצערי, בתור נביא חובב כבר די מזמן הבנתי שלא מקשיבים לי. סך הכל, למה שבכלל ישמעו בקולי? סך הכל, אני טרחן משעמם בערך כמו התורה. גם אותה כולם ממלמלים יום יום, מסכימים עימה ואומרים אמן בזמן התפילה, אבל משום מה המאמינים ממשיכים לא לנהוג בזולת בכבוד ולהמנע מבקשת שלום, שכן קיצונים למדניים, לאומנים עיוורים ועיוועים משיחיים כנראה אינם מבינים דבר במיצוותה. חוץ מזה, הדתיים והלאומנים גם סבורים שסמולנים רכרוכיים וחילונים חברתיים בטח לא יודעים מה כתוב בכתובים, וזאת מחמת היותם מופקרים ובורים גמורים.

  אז עכשיו העם עומד ומשתולל ביציע, ההמון צועק, שורק ומריע. בזירה יש דם, וזה מעורר יצרים אפלים אצל כולם. באוויר מריחים את הזיעה, אדם מתחכך באדם. באמת קשה להשאר רגוע ושפוי כשפוליטיקאים זועמים חוטפים את המיקרופון אחד לשני בזירה בחימה שפוכה, מסיתים לשינאה ומיתלהמים בגלוי לפרהסיה, ואת זה הם כמובן עושים כשהם עומדים ללא בושה במרכז הבמה.

  למרבה המבוכה, העם התם תמיד מקשיב לבטן שעליה, כידוע, צועד כל חייל קטן. אצלי הבטן קצת מקרקרת משום שאני מבין שזו המציאות, וכנראה שעד שלא נסבול סבל יותר גדול היא לא ממש תהיה אחרת.

  אולי בסוף הסיפור העם יתעורר, יביט סביב, יראה את ההרס, את החורבות, את השכול, את הפצועים, את חסרי הבית ואת הקורבנות שיפלו כשיפול הפור, ויתכן שאט אט הוא יקלוט שבעצם הוא שוב יצא הפרייר בסיפור. האמת היא שההיסטוריה מראה למי שבכלל מתעניין בה שההמונים הם תמיד הקורבן התמים של קומץ לאומנים, קיצונים, נאמנים, חוצפנים, מושחתים, כוחניים, אלימים, מסוכנים וסרבנים. למרבה הצער, את זה מבינים רק אחרי שעוברות כמה שנים ביסורים, כשמיתפקחים או כשמיתעוררים.

  אני מניח שבקרוב שוב נשב בוכיים על איזה נהר שוקק ברווזים, כפליטים מנושלים, אבלים, מנודים וחפויים, ונקונן הרבה ימים על זה שירושלים חרבה פעם נוספת רק בגלל כמה לאומנים הזויים, לאומנים ועיקשים. מי היה מאמין? סך הכל, מישהו בכלל שם לב לאיזה נביא זוטר שהתריע שזה בדיוק מה שיבוא עם ביבי והלאומנים בערך יום יום וברציפות למשך איזה שלוש שנים?

  כמובן, כל המתואר בנבואה שלמעלה, שחלילה לה מלהתגשם אי פעם משום שהיא בעצם מכוונת בעיקר להיות אזהרה, עשוי להתרחש בגלל כמה מטומטמים קיצונים, הזויים ומשיחיים שהטיפו למילחמה ושינאת אחים או שיטנת בני דודים רק בעבור כמה גבעות או אבנים, וזאת בזמן שאלוהים בכלל לא ביקש מהשליחים המסורים שיבנו לו בתים יפים בשכונות של אחרים או במקומות קדושים שגם שייכים למאמינים נוספים, אלא בעיקר שנכבד את הברואים.

  דרך אגב, האם הקיצונים והמיתחזים ליהודים מכבדים זולתים אחרים או שהם בעיקר מבעירים, מסיתים, מזיקים ומציתים?

  (איור: גוגל)

  http://news.walla.co.il/item/2802980

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.2493719

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4594879,00.html

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4597360,00.html

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/648/425.html

  http://cafe.themarker.com/post/2906507

  http://www.youtube.com/watch?v=voHgJKnxpYc

  http://cafe.themarker.com/post/3160163

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (2)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/11/14 22:32:
   לדעתי יש כאן חוסר הבנה. אני מטיף לקיים את מיצוות: בקש שלום ורדפהו. איפה את רואה שינאה? רק הקיצונים שונאים. אני מאמין בתורה. ציטוט: במציאות העגומה, די ברור שהעלייה של פוליטיקאים ימניים וקיצוניים להר הבית רק עוררה מהומות והבעירה אש בלבבות. נו, טוב. אז עכשיו צריך להתאמץ ולכבות, שהרי אסור להגביר את הלהבות. מצד שני, ולצערי החילוני הרב, מי שהוא קיצוני ודתי לא ממש מתרשם מעובדות, מהכתוב בפרשות או מהמוסר שקיים בעשר הדיברות. אני מניח שמנשק האבנים הנאמן שמתחזה ליהודי זוכר את הפסוק: לא תעשה לך כל פסל וכל תמונה, ולפיכך אני סבור שהוא יודע הייטב שהשכינה לא באמת נמצאת באדמה או בגיבעה אלא בעולם כולו וברקיע. מי שסוגד לאבנים כנראה שוכח שמה שחשוב אצל יהודים אמיתיים זה בעיקר קדושת חיים, שמירת כבודם של ברואים ובצלמים, כאלה שעימם מבוקש להשלים, אפילו כשהם בהתחלה לא רוצים או מסכימים. סך הכל, סלעים, פסלים, עתיקות או מימצאים עתיקים לא באמת שווים חיים. עד כאן ציטוט. לכבד את הברואים זה הוראה העיקרית שיש בכתובים. לדעתי מי שמפיץ שינאה אינו מבין את תורת היהודים...
     24/11/14 01:41:
   טקסט נוטף שנאה וארס. טול קורה מבין עינייך.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין