כותרות TheMarker >
  ';
  0

  פוסט ליום הולדת 40

  21 תגובות   יום ראשון, 23/11/14, 05:43

  אז היום ב-23 בנובמבר מלאו לי 40 שנה על פי הלוח הלועזי ויותר חשוב מכך: מבחינה אסטרונומית. אם נולדתי בשעה 12:30 בצהריים , אז מבחינה אסטרונומית מלאו לי 40 בשעה 5:30 בבוקר כאשר השמש הגיעה לאותו מקום בגלגל המזלות בו הייתה כשנולדתי. תאריך הלידה העברי שלי, למי שרוצה, הוא ט' בכסלו, אבל גם התאריך של היום- א' בכסלו - יכול להיות סמלי ללידתי במעלה הראשונה של מזל קשת, מיקום בו מתחיל מזל קשת אך עדיין נחשב כגבולי עם השפעות של המזל הקודם עקרב.


  אחד מימי ההולדת הכי חשובים בחייו של כל אדם הוא ללא ספק , לפחות באופן סמלי, יום ההולדת ה-40. וגם ביהדות זהו מספר חשוב הקשור בתהליכים של היטהרות והתחדשות כגון 40 ימי המבול, 40 ימי תשובה ועוד. המספר 40 משמש גם כסמל של הצלחות מאוחרות ועיכובים עד להצלחה - כך למשל לקח לבני ישראל בתנ"ך לצאת 40 שנה ממצרים ורבי עקיבא לא התחיל לעלות לגדלות - ממעמדו שנחשב היה לנחות - אלא רק בגיל 40. וגם דתות אחרות, להבדיל, אהבו כנראה את המוטיבים ביהדות הקשורים במספר 40 עד כי הנצרות מיחסת לישו 40 ימי צום. ואילו האיסלם מצידו מייחס למוחמד זכייה בהתגלות רק בגיל 40.

   

  ובהמשך למוטיבים של המספר 40 ביהדות, גיל 40 נחשב כמציין צומת חשובה בחיים. הצומת שבין צעירות למבוגרות (גם אפילו זה עוד לא גיל הבינייםחיוך), שבין בטחון עצמי למתינות בהתנהגות, שבין התלהבות ויוזמה לבין הגעה למנוחה ולנחלה, שבין סיומים של דברים ואולי של הזדמנויות מסוימות לבין התחלות חדשות, הצומת שבין היכולת לעשות מה שרוצים לבין מצב שבו מרגישים שצריך להתנהג ביתר זהירות ומצד שני שעדיין לא מאוחר לתקן דברים ןלהגשים חלומות וש"בגיל 40 החיים רק מתחילים". ומין גיל כזה עם שבו יש דברים שאולי נעשים יותר נוקשים ומצד שני יותר הסתגלויות חדשות וגמישויות חדשות וכן תובנות חדשות. מצד אחד תחושה שהחיים ממשיכים ומבחינות רבות אף מגיעים לשיאים ומצד שני הגיל שהוא כבר אמצע החיים. מין גיל מיוחד כזה שיש בו הכל מהכל  חיוך וסילחו לי על שלא אפרט כאן יותר מדיי לעומקחיוך

   

  ואם כבר אמצע החיים והחיים בכלל, אז אודה כי לפני שנה וקצת פקדו אותי לפתע מחשבות מפחידות על הרעיון והאפשרות שאני כבר נמצא בחיים, מחשבות שאומנם לשמחתי לא מעיבות עליי יותר חיוך ובכלל בשנה וכמה אחרונים עברתי לא מעט התמודדויות , כולל אירועים 2 אירועים מזעזעים של מוות בגיל מאד צעיר (אחד של בן כיתה ואחר של אדם יקר מהאתר). ולהבדיל גם נפרדתי מסבתי ז"ל שאומנם זכתה באריכות מופלגת. אך ממחשבות קשות אלו שכאמור יצאתי מהן  יצא גם דבר טוב והוא אימוץ הרגלים יותר נכונים בעניני תזונה, עליהם עוד אדברחיוך

   

  וגם בתחום התעסוקה הצלחתי להתמודד עם בעיות ולאחר שנים על גבי שנים של תלאות בשוק העבודה ובקשר אליו..... לאחר כל השנים האלו הצלחתי סוף כל סוף למצוא את מקומי בחברת היי טק בה התחלתי לעבוד לפני כמה חודשים כשאני כבר בן 39. ואם כי יש לי עוד מיקצה שיפורים של התקדמות מקצועית - ואני מאמין בהחלט שגם זה יקרה - הרי שבכל זאת אני שמח שהגעתי לאן שהגעתי הן מבחינה מקצועית והן מבחינת האנשים הנפלאים שבמקום עבודתי.

   

  ''

   

  ''

   

  הגלריה של מסיבת היום הולדת שערכתי במקום העבודה נמצאת כאן

   

  אבל במקום לבכות על כל אותן שנים אבודות של אי הצלחה בתחומים שונים, נראה שכדאי לחשוב כאילו אני נניח רק בן 30 ולהתיחס אל עצמי ככזה (לצד כמובן זהירות בעיניני בריאות המומלצת ממילא בכל גיל) ולחשוב כאילו ההצלחות המאוחרות לא באו כ"כ מאוחר חיוך ולהרגיש ש"בגיל 40 החיים רק מתחילים". ורק חבל על אותם מפרצי שיער עמוקים שנוצרו אצלי לפני שנה ...מזעיף את הפה

   

  ואם כבר מזכירים מראה חיצוני, אוסיף כי עתה, בבוקרו של העשור החדש לחיי אני שוקל אומנם 2 קילו יותר מאשר ששקלתי עד גיל 30 (שאז הייתי רזה בצורה אידיאלית וכל מה שזה אומר...), אך זאת לאחר שבשיא הדברים הייתה לי השמנה בטנית שרק לפני שנה ורבע גרמה לי לשקול 9 קילו יותר ממה ששקלתי עד גיל 30. או אז בשנה ורבע האחרונות, אף אם היו נסיגות סביב קו המגמה, סה"כ לקחתי עצמי חזק בידיים וחזרתי להרגלי אכילה נכונים יותר ואני מאמין שגם את 2 הקילו שנותרו לי להוריד אצליח במשך גיל 40 להוריד.

   

  כמובן שגם הורדת 2 הקילו הנוספים תהיה בלי לעשות "דיאטות כסאח", אלא בהדרגה ותוך אימוץ המשך הרגלים נכונים. אציין כי לאחרונה אני נוטה להיות חסידו של ד"ר ג'ואל פורמן. ואגב, ממרס האחרון ניתן לומר שנגמלתי מדיאט קולה (משקה מזיק גם כאשר הוא דיאט ונטול קפאין) וכן בכלל אני צורך מאז אותו זמן רק כמות מעטה של אספרטיים, אשר גם בצריכתו יש להיזהר. כל החזרה ברגע האחרון להרגלים נכונים הייתה לאחר למעלה מעשור של הרגלי אכילה לא נכונים. אציין אומנם כי מעולם לא עישנתי ומעולם לא הייתי אלכוהוליסט.

   

  ועוד דברים שחשוב לי להספיק לעשות בגיל 40 :  להתחיל ללמוד שפה זרה שנייה. ברור לי שיקח לי כמה שנים עד שאשלוט בה באופן סביר, אך אני בהחלט מתכוון להתחיל בכך אחרי כל השנים שהזנחתי זאת. כמו כן, חשוב לי בגיל הנחשב לאמצע החיים ובאותו גיל מיוחד לשמור ולו פעם אחת בחיי איזושהי שבת. ובכלל, אף אם יש ספק שאהפוך ממש לשומר מצוות, בכל זאת התקרבתי לדת ומצאתי עצמי למשל לאחרונה באמצע הרחוב מניח תפילין מרצון ובהתלהבות. ולצד כל הדברים האלו יש גם את הנושא של היותי אדם חסר ילדים - נושא שרגשותי כלפיו אמביוולנטיים ולא אכנס אליו בפוסט זה....

   

  אך אחזור לעוד דברים משמחים ואומר כי אף שעד לפני כמה חודשים לא עבדתי תמיד באופן סדיר (כאמור, עכשיו אני עובד במקום ששמח שנקלטתי בו), הרי שדבר אחד טוב בכל זאת יצא לי מכך (נחמא פורתא)חיוך והוא הכתיבה הרבה שהיתה לי בקפה בעשור היוצא לחיי. מצאתי זמן לכתוב דיונים, תגובות ופוסטים בשלל נושאים כמו אקטואליה, יהדות, זוגיות, פסיכולוגיה ואסטרולוגיה ובקשר לאותה כתיבה באסטרולוגיה בה אני עוסק כבר קרוב ל-4 שנים, אני מבטיח שגם בגיל 40 וגם אחרי כן אמשיך לכתוב בנושאי אסטרולוגיה ולנסות להביא חידושים ונקודות מבט שאולי לא חשבו עליהם חיוך(להערכתי נותרו לי עוד 3 שנים עד שאשלים הכל, אבל זה בסדר גמור, לא את הכל חייבים להספיק עד גיל 40 חיוך).

   

  ובכלל, הכתיבה בקפה דה מרקר כמו גם מפגשים שהיו לי בקהילת זוגיות תרמו לי לא מעט תובנות שהיו לי חסרות בעבר ושבזכותן , בין השאר, סוף כל סוף אחרי כל השנים האבודות, התחלתי לחוות את אותה פריחה בקריירה ואותה פריצת דרך בקשריי עם נשים.חיוך וחוץ מאותם תהליכים שאני מאמין שאשלים במשך גיל 40, אני מקווה וגם מאמין שיקרו עוד כמה דברים חיוביים בחיי בגיל 40 או, אם להיות ריאלי, 41.

   

  אז לסיכום ולכבוד העשור החדש לחיי:

  הלוואי שאצליח בעשור הנכנס לעשות לא רק למען עצמי

  אלא גם למען אחרים הראויים לכך ולעזור להם ככל האפשר

  ואשתדל מאד לעשות דברים אלו

  ומאחל פריחה לא רק לעצמי,

  אלא לכל מי שראוי לכך בכל גיל שהוא

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (21)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     27/11/14 11:16:

   צטט: מינואט 2014-11-27 06:42:30

   סיכום חיים מרהיב ומרגש, אני שמחה בשבילך על האופטימיות ועל ההצלחות שלך בכל התחומים, אני מאחלת לך שתמשיך להגשים את כל חלומותיך והרבה יותר :-)

   תודה רבה לך אורלי. כמו שכתבתי, עוד לא הכל הושלם ויש דברים שיושלמו או ייעשו רק במהלך גיל 40 עצמו וגם מאמין שדבר מה מסויים אקבל רק בגיל 41,אבל סה"כ אכן מרגיש שינויים חיוביים בחיים ויש כבר תוצאות מעשיות חיוביות בכל מיני תהליכים ומאמין שיהיה זה עשור יפה בחיי בכל התחומים. אז שוב הרבה תודה לך אורלי.

     27/11/14 06:42:
   סיכום חיים מרהיב ומרגש, אני שמחה בשבילך על האופטימיות ועל ההצלחות שלך בכל התחומים, אני מאחלת לך שתמשיך להגשים את כל חלומותיך והרבה יותר :-)
     25/11/14 07:14:
   תודה רבה זרעונית
   מזל טוב מימוש והגשמה בכל, יום טוב:))
     24/11/14 18:46:
   תודה רבה אילן.
     24/11/14 18:42:
   ברכות ליום ההולדת, מאחל לך להגשים את משאלות ליבך לטובה.
     24/11/14 12:17:

   צטט: --()-- 2014-11-24 12:12:20

   שנים רבות רבות נוספות של מזל, הצלחה והרבה בריאות

   תודה רבה.

     24/11/14 12:12:
   שנים רבות רבות נוספות של מזל, הצלחה והרבה בריאות
     24/11/14 00:17:

   צטט: הולה הופ 2014-11-24 00:13:34

   ותודה על גילוי הלב,

   נראה לי שנתת כוח לרבים שעצורים ואינם יכולים או אינם רוצים לשתף.
   מאחל זוגיות טובה והצלחה בכל אשר תפנה.

   תודה רבה ומיוחדת על הדברים החשובים והנכונים שאמרת עכשיו.

     24/11/14 00:13:

   ותודה על גילוי הלב,

   נראה לי שנתת כוח לרבים שעצורים ואינם יכולים או אינם רוצים לשתף.
   מאחל זוגיות טובה והצלחה בכל אשר תפנה.

     23/11/14 20:29:

   תודה רבה גם לכם.

     23/11/14 18:48:
   מזל טוב ענקי... כל שתבקש ואפילו יותר.. :))
     23/11/14 17:56:
   מזל טוב! בריאות והצלחה, עד 120, מינימום.

   .

   הללויה!

   .

     23/11/14 09:32:
   תודה רבה לכולכם. למיכל- הארוחה שאני עושה בעבודה היא כשרה פרווה.
     23/11/14 08:57:
   אמיר ..כמה מרגש !!!! השיתוף שלך .כל כך חברי ואנושי ותרשה לי תמים ויפה כל כך .מאחל לך המון טוב בחיים ושפע .שפע מהכול כמו שנהגה להגיד אחת מחברותי הקודמות :) ..הצלחה בריאות ושתמצא לך זוגיות טובה מכל הלב מזל טוב ויום הולדת שמח .:)))))))))))))))))
     23/11/14 08:47:
   מזל טוב דע שביום ההולדת העברי זה היום שבו מזלך גובר..... וראוי לחגוג אז. חשוב מאוד לשמור על כשרות המאכלים שמכניסים לגופינו. .......והמשיכו הלאה אל חיי הנצח ,שמובטחים לנו ברגע שיתגלה הרבי מלך המשיח וזה יקרה בקרוב ממ''ש היכונו. אין צורך לעזוב את הארץ, כי ארץ ישראל קדושה וחבל.... בקרוב הגאולה האמיתית והשלימה. מי שיעשה שלום אמיתי בעולם ובקרוב......... יהיה הרבי מלך המשיח, שעומד בקרוב להתגלות. רואים איך הקב''ה ..מטווה תכנית אלוקית כדי להכין את העולם למלכותו הבלעדית של מלך המשיח שגם הגויים ינהרו אליו [כי גם להם רע במציאות הזו] היכונו ע''י לימוד תורה וחסידות =פנימיות התורה www.daat.org.il
     23/11/14 08:24:
   אמיר - המון מזלטובים ליום הולדתך - יופי של רשומה - שבוע וחודש טוב
     23/11/14 08:00:
   ברכות והצלחות!!!. ובמזל טוב..... ושבוע טוב.
     23/11/14 07:45:

   אמיר ממש ריגשת בנכונות שלך לחיים . מאחלת לך ליום הולדתך החל היום , חיים טובים ומתוקים ארוכים ונפלאים עד 120 .

   כל שתבקש לו יהי .

   מזל טוב !!!

   -

   ''

     23/11/14 07:12:
   מזל טוב אמיר ,אושר בריאות והצלחה לעוד הרבה שנים !

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין