כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  השפעת המזל השולט בבית על תחומי החיים של הבית

  8 תגובות   יום שבת, 29/11/14, 22:24

  הפוסט הקודם באסטרולוגיה סקר באופן כללי אלו גורמים יכולים להשפיע על כל בית. כלומר אלו גורמים יכולים בתכונותיהם להשפיע על הגורל וההתנהגות שבכל אחד מתחומי החיים. כזכור, כל אחד מ-12 הבתים באסטרולוגיה קשור בתחומי חיים מסויימים. הגורם הראשון אליו מתיחסים כאשר רוצים לשאול מהו הגורל וטיב ההתנהלות שסביב תחומי החיים של בית מסוים הוא תכונות המזל השולט באותו בית. אם כי יש לי, ולא רק לי, הסתיגות חשובה מקביעה זו -הסתיגות שתובא בהמשך.

   

  אך מהו בעצם המזל השולט בבית? כמעט כל השיטות האסטרולוגיחות לחלוקת הבתים רואות את המזל הפותח את המתחם של הבית כמזל השולט. כלומר, אם למשל המקטע בית מסויים מתחיל ב-29 מעלות מזל קשת ומסתיים ב-29 מעלות מזל גדי, הרי שהמזל השולט באותו בית הוא מזל קשת, היות והבית נפתח במזל זה ולא במזל גדי המווה אומנם במקרה זה את רובו הגדול של שטח הבית ושנמצא במרכז אותו בית. וכאמור, רק בשיטות מועטות - כאלו שבכולן יחד משתמשים בהם לא יותר מאחוזים בודדים של אסטרולוגים - כגון שיטת מיכה ולנר ,המזל השולט אינו בהכרח  המזל הפותח את הבית. על כן, אם לא ייאמר בפירוש אחרת, אצא כאן ובשאר הפוסטים, מהנחה שהמזל השולט בכל בית הוא זה הפותח את אותו הבית.

   

  ומה המשמעות של שליטת מזל מסוים בבית מסוים? המשמעות היא שתכונות המזל הן שמשפיעות מצידן על האופי, ההתנהלות והגורל בתחומי החיים של אותו בית. ואם למשל מזל קשת מסמל שפע, רב גוניות וארצות ואנשים שמעבר לים ומזל קשת הוא השולט בבית 11, המסמל בין השאר ידידים. אם כך הדבר, אז במקרה זה הדבר יכול להראות על חוג מכרים רחב ושופע שחלקו הגדול קשור לחו"ל. אומנם בשל תכונות מזל קשת עלולה לעיתים להיות שטחיות מסוימת בקשרים.החברתיים. ואולם, ההשפעות הן לכאורה ולדעתי - ולא רק לדעתי - אי אפשר באמת ליחס למזל השולט בבית מסוים השפעה על הבית. אך מדוע בעצם?

   

  הסיבה היא המוגבלות של הקומבינציות האפשריות של שליטת המזלות בבתים. כלומר בהינתן העובדה שמזל מסויים שולט בבית מסויים ישנן עבור כל נקודה נתונה בכדור הארץ אפשרויות מוגבלות באשר לזהות המזל השולט בבית מסויים אחר. למשל, אם מזל דגים שולט בבית 1, אז בשום שיטה שהיא לא ייתכן למשל שמזל דלי ישלוט בבית 2. כלומר, אין אפשרות של הקומבינציה : דגים שולט בבית 1 ודלי שולט בבית 2. כאשר הבתים שווים בגודלם, אז בהינתן העובדה שמזל X שולט בבית A ,ף מזל Y הוא השולט בבית B. למשל, אם מזל דלי שולט בביעת 1, אז בהכרח מזל עקרב שולט בבית 10.

   

  גם בשיטות חלוקת בתים שבהן הבתים כמעט אף פעם אינם שווים בגודלם - שיטות שהחשובות ביותר ביניהן הינן שיטות פלאסידוס וקוך - גם שם הקומבינטוריקה מוגבלת. למשל, בכל מקום נתון בכדור הארץ אשר עושים לו מפת שמיים לפי נקודת המבט של אותו מקום ואותו רגעעבור כל מזל נתון השולט בבית 1 ייתכנו לא יותר מאשר 2 מזלות אפשריים השולטים בבית 10.עוד יצויין כי בכל השיטות לחלוקת בתיםהידועות לי, בכולן ללא יוצא מהכלל אם מזל מסויים שולט בבית מסויים אז בהכרח המזל הקוטבי לו ישלוט בבית הקוטבי לו. למשל, אם סרטן שולט בבית 3 אז בהכרח גדי הקוטבי לסרטן ישלוט בבית 9 הקוטבי לבית 3.

   

  כמו כן, הקומבינציה של מזל דלי כשולט בבית 1 המסמל את האישיות ומזל קשת שולט בבית 11 המסמל ידידים ומזל טלה שולט בבית 3 המסמל חשיבה יכולה להיראות "הגיונית". כלומר, אדם שבבית 1 שולט מזל דלי הידידותי והעצמאי ןהמקורי אומנם "הגיוני" שחוג חבריו יהיה שופע ואומנם "הגיוני" צורת חשיבתו תהיה אכן עצמאית ו"חלוצית". אך לעומת זאת הקומבינציה של גדי כמזל האישיות (בית 1 כאמור) ומאזניים כמזל השולט בבית 10 (קריירה) נראית פחות "הגיונית". וגם אם למשל שיטות כגון פלאסידוס וקוך יכולות לאפשר מצב שמזל האישיות יהיה גדי ומזל הקריירה עקרב ( קומבינציה יותתר "הגיונית"), הרי שגם אז לא כל מזל השולט בבית מסוים (בהינתן גדי כשולט נבבית 1) הן בהכרח "הגיוניות" או משקפות את המציאות.

   

  בגלל כל הסיבות הנ"ל של קומבינטוריקה מוגבלת ובגלל התבניתיות שיש בנושא שליטת המזלות בבתים, אין לראות במזל השולט בבית מסויים כמזל המשפיע מתכונותיו על הגורל והתפקוד באותו בית , כלומר בתחומי החיים של אותו בית. הבית היחיד אשר יש לייחס השפעה גם לתכונות המזל השולט בו הוא בית 1 - בית המסמל את האישיות ואת החיים בכלל ונסיבות החיים (וכן המראה החיצוני). לגבי כל שאר הבתים, המזלות השולטים בהם הם רק נגזרת של המזל השולט בבית 1, או לכל היותר בשילוב עם השעה המדוייקת של הלידה . כיצד בכל זאת המזל השולט בבית מסויים יכול להשפיע על הגורל וההתנהלות בתחומי החיים של אותו בית? על כך אכתוב בפוסט הבא.

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS

   .

   היי.

   .

     2/12/14 21:32:
   שבוע טוב גם לך.
     2/12/14 21:25:
   שבוע טוב :)
     2/12/14 07:34:
   תודה רבה גם לכם.
     2/12/14 00:21:
   מעניין , תודה .
     1/12/14 23:17:
   מסובך ומרתק... לילה טוב...
     1/12/14 12:24:

   בבקשה חיוך

     1/12/14 11:41:
   תודה והמשך שבוע טוב...

   ארכיון

   פרופיל

   אמיר ניצן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין