כותרות TheMarker >
  ';

  חוק ו/אי סדר

  לשים סוף לביבי בלוף

  0 תגובות   יום רביעי, 24/12/14, 16:39

   

   

  רק לפני שנתיים, למרות האחריות המיוחדת של נתניהו למשל לשריפה בכרמל, שלא לדבר על פגיעה אנושה בתקציבי הרווחה, מכירת המדינה לאוליגרכים עבריים והכישלון המוחלט מול החמאס, ביבי נבחר שוב. נראה שהמנטרות בדבר היותו "מבין בכלכלה" מומחה "למלחמה בטרור", האיש היחיד שיכול לטפל באיום האירני ועוד מיני סיסמאות  שראויות לכל היותר להופיע על קמעות או עוגיות מזל, די בהן. ביבי קבל מנדט לנהל את המדינה כאוות נפשו ובהתאם לחזון הימין הרפובליקאי של מסיבות התה כשלצידו, מימין, האח העקום בנט ומשמאלו כביכול, האח האחר, לפיד. ראש מפלגה שלא רק שנשבעת בכלכלת שוק ימנית, היא קיימה את כנס היסוד שלה באוניברסיטת אריאל.

   

  זה נמשך שנתיים. זה נמשך שנתיים, כי גם בימין יש אנשים ישרים ולכן, בחלוף שנתיים, על אפו ועל חמתו של ביבי, נבחר ריבלין לנשיא ובהמשך, שוב התגלה הביבי בלוף שהפלשתינים ואובמה מכירים כבר כל כך טוב ושוב אנו נדרשים לבחירות ובבחירות האלה יש שחקן חדש ישן. שחקן מסוכן ביותר – המושכים בחוטי משטרת ישראל.

   

   

  כך יוצא, שבסמוך לבחירות, יום לאחר שהסתבר שתשובה שוב השתין מהמקפצה, כמה ימים אחרי חזרה גנרלית בה נעצר ברעש גדול ישראל זינגר, בתום שנה בלבד מהיבחרו, נעצרת סגנית השר פאינה קירשנבאום לחקירה. פתאום גילינו, לתדהמתנו, שמפלגה שבראשה עומד בריון, שלא לאמר נוכל, שחמק מאישום שבו אין ספק שהיה יותר מסיכוי סביר להרשעה, יש חשודים נוספים בשחיתות. מה לכל הרוחות חשבנו!? שלא יהיה מחיר להתנהלות הבלתי נסבלת של היועץ?! זה שעומד גם בראש התביעה הכללית ושכח זאת לחלוטין כשכתב את חוות הדעת המטהרת בעניין השרצים בקופת בתו של שר החוץ?! משקבע ראש התביעה שמה שעשה ליברמן אינו מספיק להרשעה הוא פתח את השער לאין ספור תרגילים שלפני כן, לפחות חששו, שאפשר שהם אסורים. אם מותר לליברמן באמצעות בתו, לקבל מליונים עבור "שום כלום" הותר לכל בר בי רב לקבל ודאי מאות אלפים, כדי לסחור בכוחו ובכסאו. כך הורה היועץ וכך מסתבר, אכן ארע.

   

  אותו יועץ משפטי אשר את החקירה בעניינה של קירשנבאום. דעותי רחוקות מדיעותיה מרחק מזרח ממערב, אבל לא התרשמתי שהיא אות ומופת לגזלנים. אז רושם יכול להטעות, אבל משהו מריח רע כשהיא חשודה לפתע ובמעצר מתוקשר היא מסתמנת כמעט כמו חברה בכנופית הארבעה בשעתו כאשמה במינויים פוליטיים, בהעברת כספים לעמותות, בכל מיני דברים שנעשים כאן מדי יום והשד יודע למה בכלל מעלים על הדעת שזה בגדר המותר ואיך הגענו למקום בו לא נדרשת הרשעה בפלילים כדי לאבד פרס ספרותי אך נדרש הרבה יותר מהרשעה בתקיפת קטין, בשביל שלא תהיה ראוי לשמש שר בכיר. לא פלא שכשזה המקרה, שר האוצר כבר ישב בכלא ונשיא המדינה מכבד את כולנו, בכך שהוא עדיין שם.

   

  נוכח אלה, משהו מאוד מאוד מטריד בהתנהלות המשטרה כאן. בסמוך לבחירות, כאשר ליברמן מבקש לגדול מעבר למה שהמושכים בחוטי הביבי מתירים, מסתבר שיש שחיתות בישראל ביתנו. צר לי, אבל איני יכול להאמין לאף מילה. שום דבר שעשתה פאינה לא נעשה חדשות לבקרים במקומותינו. זה לא מצדיק זאת, חלילה, אבל כל מי ששותף לעניין צריך שייתן את הדין ולא רק יריביו של בנימין נתניהו, בפרט אלה שמעזים להביע דעות שסוטות מהאג'נדה הימנית הקיצונית של הביביבנט.

   

   

  ובכל זאת יש ניצוץ של תקוה. נוכלים נתפסים כאשר הם מתחילים לרמות האחד את רעהו. פרשת השחיתות הנטענת בישראל ביתנו, אפשר והיא מקרה שכזה, כי בכל הכבוד, הטיעון שבעבר הרחוק הציל את אולמרט, "לא ידעתי", מאבד מקסמו אצלנו ולכן אפשר שלא יעמוד לזכותו של האיש המחזיק בעמדת הכוח מספר אחת, מר בנימין נתניהו. 

   

  ביבי, כמו אולמרט, גם הוא איש הליכוד לשעבר, עשוי וראוי שייכשל בטיעון "לא ידעתי". לא ידעתי שאלה השיטות הנוהגות. לא ידעתי שמוקמות עמותות לא ידעתי שהעמותות משיבות טובה תחת טובה למיני גומלי חסד בעמדות בכירות ו/או בני ביתם.זה לא עובד עוד. ברור לגמרי, כפי שהיה ידוע ששטרית ידע, ושנאמן צריך היה לדעת, כך גם ביבי ידע. ביבי ידע מה מתרחש סביבו. זו הממשלה שלו. הוא ידע על המינויים הפוליטיים והוא ידע על העמותות, אולי לא ידע את הפרטים, אבל הוא מכיר ומתיר את השיטה. הוא ידע די, כדי שלא ייבחר שוב. כי אם אכן כל זה קורה מבלי שהוא יודע, אז הוא אידיוט ואם הוא אידיוט, אז הוא כנראה לא מבין כל כך בכלכלה או בלוחמה בטרור ודאי שלא בשחיתות ולכן, מוטב לנו מועמד אחר.

   

  אומר עוד, אם ייבחר שוב, בעתיד לבוא, ייכתב רומן בדיוני שבו שר החוץ של רפובליקת בננות הופך לעד מדינה נגד ראש הממשלה. לפני שזה יקרה, אציע לראש ממשלת ישראל להיות חכם יותר מהנשיא לשעבר קצב, שלא להיאחז בקרנות המזבח ולפרוש לקיסריה. המדינה הזו חשובה ליותר מדי אנשים, יותר מדי חיים תלויים יותר מזה, יותר מדי חשיבות יש למדינת לאום ראויה לעם היהודי, מכדי שהוא ימשיך לקנות נרות לשרה. לכן, ראש הממשלה הבא, ראוי שיהיה איש המרכז המתון, איש שהוא בכל זאת פרקליט מנוסה ביותר, מר יצחק הרצוג, שלא רצה לאמר, שלא ידע דבר ואני רוצה להאמין שלכן, בשעתו, לפני שנים רבות, שתק.

   

  כשלעצמי, אצביע למרצ, כדי לתרום את תרומתי הצנועה לכך שלא תהיה כאן עוד ממשלת עבודה - ליכוד מוטה לימין, אבל מבין המועמדים הקיימים, הרצוג הוא המנהל הטוב ביותר שבנמצא והוא, כך אני מקווה, לאחר 15 שנים, למד למשוך ידו מפרשיות מפוקפקות וישלים את שהחל בו כשנטל על עצמו, את תפקיד שר הרווחה. ראש ממשלה שעניינו הראשון הוא רווחת בני הארץ הזאת, זה מה שנחוץ, בעת הזו.

   

  ואחרון, אין כל חשש למסור את ניהול המדינה לידי ה"שמאל" בימים אלה. הימין הישר ההגון, גם נפשו קצה במה שקורה כאן ונסיגה מהשטחים בעת הזו אינה אפשרית בזמן המיידי. המצב במזרח התיכון בעייתי כל כך, מורכב כל כך, החמאס ובודאי דאעש מונעים כל אפשרות לנסיגה חד צדדית משטחי הגדה ולכן, גם איש מרכז –שמאל לכל היותר, יעצור את המשך הבניה בשטחים. אם ניטול חזרה את השליטה באוצרות הטבע שלנו, אם את שהשקענו בגדה נשקיע בגליל, בנגב, בלוד ובדרום תל אביב, תהיה זאת תחילת שיקום המדינה מהחורבן של שלטון החזירים מימין וגם משמאל והכנת הקרקע בעתיד לבוא, להידברות עם הפלשתינים המתונים ויש כאלה, עד להסדר.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   boazlaw
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין