כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בגידות, גירושין, פירוק המשפחה - מציאות ישראלית גואה

  מחקרים מראים שלמעלה מ-50% מזוגות נשואים מתגרשים. לאן הגענו ולאן פנינו מועדות?

  סיבות רבות לגירושין אבל האם זו בהכרח הדרך?

  3 תגובות   יום שני, 5/1/15, 18:49

  מה עלול לגרום לנשים לאבד עניין בנישואין?

  האם אתה מרגיש שאשתך מתחמקת משיחות איתך, נמנעת להיכנס איתך למיטה ויש לה אינספור תירוצים לכך? אם כן, מאוד יתכן שהיא פשוט איבדה עניין בנישואים. היום, נשים הרבה יותר עצמאיות מפעם. רבות מהן, שלא מרוצות מהנישואים, לא מפחדות לפנות אל עורך דין גירושין ולעשות את הצעד הראשון בכיוון פירוק החבילה. הן הרבה יותר רגישות ואכפתיות כלפי נישואיהן מאשר גברים. הן נכנסות לדיכאון במהירות מריבים. האומללות הזאת דוחפת אותן לצעדים דרסטיים. ולכן הן הראשונות שעושות את הצעד הראשון ופונות לייעוץ אצל עו"ד גירושין ולבדוק מה עורכי דין ממליצים במקרה הנתון. לעומת זאת, גברים רבים אדישים למצב נישואיהם. הם יכולים "לסחוב" שנים על גבי שנים של נישואים מנותקים, ולגור עם האישה כמו שני זרים תחת קורת גג אחת. הם לא מבחינים בסימנים ובתמרורי האזהרה וקולטים אותם כשמאוחר מידי, לאחר שהאישה פונה אל עו"ד גירושין. החדשות הטובות הן, שעם קצת רגישות אפשר בהחלט לזהות את הנורות האדומות, לנסות ולהבין מה מסתתר מאחוריהן ולעצור מנישואיכם להגיע אל עורך דין גירושים.

  בעיות בנישואין וגירושין

  לפניכם כמה סיבות פוטנציאליות - מדוע האישה איבדה עניין בנישואים:

  אתה מרוחק ממנה רגשית ופיזית - אתה מבלה אינספור שעות בעבודה, בקושי מתקשר איתה, לא טורח לטלפן ולשאול מה שלומה, לא מתעניין בה כשאתה חוזר הביתה, ישר גולש לעיתונים או מתחיל לשחק אנגרי בירד בסמארט פון במקום לבלות איתה זמן. ואז - מתחילה התנתקות רגשית. האישה מרגישה נטושה ובודדה ומתחילה לחפש את האושר במקום אחר.

  1. אתה אף פעם לא שם לצידה - אם אתה בקושי עוזר בבית, עם הילדים, וכל המטלות נופלות עליה, היא מתחילה להרגיש כמו אם חד הורית ושאתה גם ככה מיותר במערכת היחסים שלה.
  2. אתה ביקורתי - האם אתה תמיד מלא בטענות ובתלונות כלפי אשתך? לעולם לא מרוצה ממה שהיא עושה? מעיר לה ללא הפסקה על המשקל שלה ועל הבית המבולגן? אם כן, יתכן שנמאס לה כבר מהגישה השלילית שלך ומהעובדה שאתה לא מעריך שום דבר שהיא עושה עבורך.
  3. אתה משתמש באלימות מילולית - אלימות לא חייבת להתבטא דווקא בהרמת ידיים. כשאתה מדבר אל אשתך בצרוה משפילה ומכוערת, אל תתפלא אם היא מתחילה להתנתק ממך רגשית. כמובן שמיותר לחלוטין לציין שאלימות פיזית במשפחה אף היא תגרום לניתוק רגשי עמוק עוד יותר.
  4. אכזבת אותה - אשתך מאסה כבר בציפיות ממערכת היחסים שלכם, מכך שתעשה עבורה משהו נחמד. כל הציפיות האלו רק גורמות לה להתאכזב בכל פעם מחדש והיא מנסה כעת להגן על עצמה ועל רגשותיה וליצור מרחק רגשי.
  5. הילדים פרחו מהקן - יתכן שכל מה שהחזיק את אשתך עד עתה, הוא הילדים הקטנים. למענם היא הקריבה את אושרה ועצמה עיניים במשך כל שנות הנישואים. כעת, כשבגרו והפכו עצמאיים, הבדידות בבית מורגשת והיא מרגישה ששום דבר לא כובל אותה יותר מלקום ולפנות אל עו"ד גירושין.

  מדוע גברים בוגדים בדיסקרטיות במקום לספר לאישה ולהתגרש?

  נשים רבות שמגלות לתדהמתן כי הבעל בוגד מהצד, שואלות את עצמן מדוע הוא בחר לנהל חיים כפולים במקום פשוט לסיים את הנישואין ולהתגרש? הן לא מצליחות להבין: "אם הוא היה כל כך אומלל והתאהב במישהי אחרת, למה הוא פשוט לא אמר לי?" ווידוי כזה היה עלול לחסוך הרבה צער, כאב ושקרים, שפרצופם המכוער נחשף במלואו.

  מדוע רוב הגברים שבוגדים מעדיפים לנהל חיים כפולים ולא להתגרש ולהתמסר לחלוטין לאישה האחרת? עו"ד לענייני גירושין מנסה לענות על שאלה זו:

   

  כי חיי הנישואים נוחים

  הבעל מרוצה מהקן המרופד והנוח שמציעים לו חיי הנישואין. נוח לו לנהל חיים כפולים ו"לרקוד על שתי החתונות". הוא ממש לא מתכוון ליידע את אשתו על הרומן. 

   

  כי הבעל לא רוצה לפגוע במשפחה

  עבור בעל כזה, הילדים נמצאים בחשיבות עליונה. גם אם הוא סובל עם האישה, הריבים בבית לא שוככים והנישואין שלו הפכו גיהינום, גם אם הוא התאהב עד מעל לראש באישה אחרת שמוכנה לעבור לגור עימו עכשיו ומיד - הוא לא ירצה לפרק את המסגרת המשפחתית ולפנות אל עו"ד לענייני גירושין. הוא ישים את טובת הילדים לפניו. פעמים רבות רומן שכזה עלול להיות אכן תמים לחלוטין, מעין "מקום מפלט" ממירוץ החיים היומיומי וההתמודדויות הכרוחות בכך. לא מעט גברים הנמצאים במצוקה אישית, מרבים לפנות לחיפוש בת זוג במצב דומה דרך אתרי הכרויות דיסקרטיות לנשואים ונשואות.

   

  כי זה מקובל

  אם כל החברים שלו מתרברבים בבגידות ובסטוצים מהצד, למה שהוא לא יעשה זאת? מוזר ככל שיישמע, בגידה יכולה להיות חלק מנורמה חברתית מקובלת.

   

  כי הוא מפחד להתעמת עם האישה

  הבעל יודע היטב כי אשתו לא תקבל בשלוות נפש את הווידוי על הרומן מהצד. היא תרגיש פגועה, נבגדת וזועמת ועלולה למרר את חייו ולהתנקם בו עם עורך דין גירושין. הפחד מהעימות יגרום לו לשמור היטב על חשאיות.

   

  מתוך פחד להרוס את האמון בנישואין

  לאחר שהווידוי על הרומן ייחשף, אין שום דרך חזרה. האמון ייפגע משמעותית. אי אפשר להחזיר את המצב לקדמותו. מסיבה זו הבעל מעדיף לשמור את הסוד בבטן.

   

  כי "האישה האחרת" נשואה בעצמה

  רומן בין שני אנשים נשואים הוא אינו דבר נדיר כלל. גבר נשוי פוגש אישה נשואה, לשניהם יש ילדים ובני זוג והם שומרים על חשאיות בכל מחיר, כדי לא לפגוע בכל המעורבים. הסודיות והחשאיות רק מעצימים את התשוקה והלהט. - "מים גנובים ימתקו".

   

  סיבות כלכליות

  הבעל לא רוצה להתגרש ולהתחיל לשלם מזונות חודשיים על ילדים. הוא מעדיף לשמור את הרומן שלו על אש קטנה ובלבד לא להתגרש ולחלק את הרכוש המשותף.

   

  מכיוון שבדרך כלל גברים לא יוזמים גירושין

  עורך דין גירושים מספר, כי לרוב האישה היא זו שיוזמת את מהלך הגירושין. הבעל נשאר פאסיבי, גם כאשר מצב הנישואין בכי רע. הוא יחפש פתרון ומפלט בזרועותיה של אישה אחרת.

  בגידה וגירושין

  גיליתי שאשתי בגדה בי, האם להתגרש?

  אף אחד לא אוהב לגלות שבן או בת זוג בגד בו. מה עושים בסיטואציה כזאת? האם אתה אמור לרוץ אל עו"ד גירושין שיבנה לך תיק גירושין ויפשיט את אשתך מכל רכושה עלי אדמות וכבודה העצמי? ובכן, החיים הם לא שחור לבן, אלא הרבה גוונים של אפור. למרות שאינני עורך דין גירושין, אשמח לבחון את העניין משני צדדים: הצד שתומך בפירוק הנישואין ובגירושין והצד השני, שמאמין בשיקום הנישואין. מעל לכל - זכור! בשום פנים ואופן לא להגיע לעימות עד כדי הרמת יד! הדבר האחרון שאתה צריך הוא שמצורך לעו"ד לענייני גירושין, תזדקק לעו"ד לענייני פלילים!


  מנקודת המבט שלך

   

  משבר אמון

  אתה המום מהחיים הכפולים שאשתך ניהלה במיומנות מאחרי גבך. מהעובדה שהיא טיפחה סוד גדול כל כך ועוד לתקופה ארוכה כל כך. מה עוד היא מסתירה ממך? אתה לא יודע אם תוכל אי פעם לסמוך עליה.

   

  אגו מרוסק

  אין ספק שהאגו שלך נשבר לאלף רסיסים ואתה מרגיש דחוי. אלו שסיפרת להם על הבגידה - אמא שלך, אחים ואחיות, חברים קרובים, מתסיסים אותך ולוחשים באוזניך כמו נחש, "זה הזמן ל-Payback". הם מעודדים אותך להגיב מהר וחזק. אתה נמצא במלכוד. אם תנסה לשקם את נישואייך, לסלוח לאשתך ולשים את העבר מאחורייך, לא תצא "גבר" בעייני הסביבה. ובחברה הישראלית, הכי חשוב שגבר יהיה מאצ'ו (תקופת האבן כבר אמרנו?).

  רומן בבמהלך חיי הנישואין

  אז למה כדאי לתת צ'אנס ולא להתגרש?

  לפני שאתה ממהר לחרוץ את גורל נישואייך ורץ אל עו"ד לדיני משפחה? בוא ותנסה לראות את הדברים מפרספקטיבה מעט אחרת. צא מהקופסה, עזוב את הנוסחה של "אישה+רומן מהצד=גירושים".

   

  צביעות

  אין טעם להכחיש. אנחנו חיים בחברה שהיא סלחנית יחסית כלפי בגידות של גברים. כבר שנים על גבי שנים, שנשים רבות מעלימות עיניים מסטוצים ומהרפתקאות קלילות של בעליהן. לעומת זאת, האישה נתפסת כסוג של "מריה הקדושה", שתפקידה לטפל בילדים במסירות. בגידה היא דבר "מתועב" כשמדובר באישה. אסור לך להיתפס לחשיבה שוביניסטית כזאת. זה שלך מותר לבגוד (מבחינה חברתית), לא אומר שלה אסור.

   

  אולי זו אשמתך?

  יתכן שאתה לא אוהב לחשוב על כך, אבל יתכן שהרומן שלה מהצד הוא תוצאה של שנים על גבי שנים של הזנחה, אדישות וחוסר יחס. מתי בפעם האחרונה הבאת לה זר פרחים? שטפת את הכלים אחרי יום עבודה ארוך שלה, כשהיא בקושי עומדת על הרגליים? בישלת לה ארוחת ערב מפנקת? הזמנת אותה לבילוי בספא? כשאתה מפסיק לחזר אחרי אשתך וגורם לה להרגיש כמובנת מאליו, מה הפלא שהיא מתחילה לחפש תשומת לב חלופית מסביב?

   

  יתכן שלא משתלם לך להתגרש כרגע

  הגיע הזמן להישיר מבט אל מצב העו"ש שלך. אם מצבך בכי רע, עלויות עבור עורך דין גירושין, דמי מזונות והכנסה ממשכורת אחת בלבד הם הדבר האחרון שאתה צריך כרגע.

   

  אולי כדאי לתת עוד צ'אנס אחד קטן

  אם אתה עדיין אוהב את אשתך, יתכן ששווה לתת ליחסים עוד צ'אנס. במיוחד אם יש לכם ילדים. פירוק של משפחה הוא עניין טראומתי למדי עבור כולם. תוכל לעשות תקופת ניסיון ובמהלכה לשקם את היחסים. מה יש לך להפסיד? אם אינך יודע לעשות זאת, תמיד תוכל לפנות אל עורך דין לגירושין שהוא גם מגשר מיומן, שינסה לאחות את הקרע ביניכם.

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/1/15 02:29:
   יאפ That's Life
     5/1/15 19:57:
   בקיצר החיים זה לא פיקניק ...אמר חכם כלשהו.. רונן

   ארכיון

   פרופיל

   כרמיתלוי1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין