כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בגידות, גירושין, פירוק המשפחה - מציאות ישראלית גואה

  מחקרים מראים שלמעלה מ-50% מזוגות נשואים מתגרשים. לאן הגענו ולאן פנינו מועדות?

  איך לבחור עורך דין טוב לענייני גירושין? מה לבדוק וממה להמנע

  1 תגובות   יום שני, 12/1/15, 01:56

  בחירת עורך דין טוב לענייני גירושין

  (המאמר נרשם בלשון זכר מטעמי נוחות אבל פונה לנשים וגברים כאחד כמובן).

   

  בחירת עו"ד טוב יכולה להיות מטלה לא פשוטה בלשון המעטה. אחרי הכל, עורך הדין שלך אמור להיות המקצוען עליו תסמוך לעזור לך לבצע את ההחלטות החשובות ביותר בקשר לתהליך הגירושין. עורך הדין יכול להיות מעורב בתהליך מתחילתו ועד סופו, או לעבוד אתך בערבון מוגבל. (באופן כללי, אם אתה ובת הזוג שלך מרגישים בטוחים מספיק להמציא מסמך הסכם גירושין בכוחות עצמכם, תוכלו להגביל את שימושכם בשירות עריכת דין מקצועית לייעוץ טכני, מידע אינפורמטיבי, בחינה סופית של טיוטת ההסכם, פידבק והמלצות בלבד).

   

  כשאתה כן בוחר להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי לענייני משפחה וגירושין, מציאת העורך דין הנכון היא הרבה יותר מרפרוף בדפי זהב בקטגוריית "עורך דין לענייני גירושין", או פניה לעורך דין שעזר לך להמציא את הצוואה שלך.

  • חיוני שתיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בענייני משפחה.

  במדינות רבות, עורכי דין יכולים להיות בעלי הסמכה לטיפול בענייני משפחה למרות שזה לא תחום התמקצעותם. לעומתם, לעורכי דין המתמקצעים בדיני משפחה יש את הניסיון המוכח בבתי המשפט. 

   

  4 נקודות חשובות לאבחנה:

  1. על עורך הדין שלך לדבר בעברית פשוטה, לא רק במונחים משפטיים.
  2. רצוי שעורך הדין שלך יהיה אדם עמו תרגיש בנוח ושניתן לסמוך עליו. אחרי הכל, יתכן ותאלץ לחשוף לא מעט מידע אישי אודותיך ואודות משפחתך.
  3. במידה וישנם ילדים בתמונה, וודא שעורך הדין מבהיר באופן ברור כי הדגש הוא בראש ובראשונה על טובת הילדים. וודא כי עורך הדין יעשה כל שנדרש להבטיח מזונות, משמורת והסדרי ביקורים שיטיבו עם כל הצדדים ובצורה הנוחה והנעימה ביותר שניתן.
  4. לבסוף, וודא שמחיר שירותיו של עורך הדין בו הנך מעוניין לא חורג מתקציבך.

  כישורים וניסיון מתאימים

  בבחירת עורך דין לדיני משפחה, אתה רוצה לדעת שאתה בוחר בעורך הדין עם הכישורים המשפטיים והידע הדרושים לביצוע העבודה בצורה הטובה ביותר.

  עורך דין לדיני משפחה וגירושין

  • אם הנך זקוק לעורך דין לניהול משא ומתן בהסדר הגירושין, העורך דין האידאלי הוא כזה שפותר בעיות, עובד טוב עם אנשים, מיומן בפשרות, ומרגיש נינוח בבתי משפט. אפילו במידה שאין ברצונך להגיע לבית משפט, ההיסטוריה המקצועית ואחוזי ההצלחה של עורך הדין בבתי המשפט יכולים להעיד על כישורי ניהול המשא ומתן מול עורך דינו של בן או בת הזוג.
  • אם הנך יודע כבר מהתחלה שמצפה לך משפט גירושין, אתה רוצה עורך דין עם ניסיון לא מועט באולם בית המשפט - לא לכל עורכי הדין יש את הניסיון הדרוש.
  • כמו כן, יועיל אם תבחר עורך דין שמכיר את השופטים לדיני משפחה בתחום השיפוט שלך. הכרות סגנון ואופי השפיטה של שופט שסביר להניח שינהל את המשפט שלך, תעזור לעורך הדין להסתגל ולפתח אסטרטגיה משפטית על מנת להתאים לסגנון השופט המסוים.

  אל תבסס את החלטת גיוס עורך הדין שלך על סמך היופי של משרדו בלבד. משרד עורכי דין מפואר בבניין יוקרתי לא מצביע בהכרח על כישוריו המשפטיים. כמו כן, אל תניח שאם אתה משלם סכומים גבוהים עבור שירותיו של עורך דין שמייצג אותך, הוא בהכרח יענה על הצרכים שלך או שהוא איכותי. החשוב מכל, את תניח למראה החיצוני של עורך הדין להשפיע על החלטתך לשכור את שירותיו.

   

  • זכור, ניהול משא ומתן על הסכם הגירושין הוא עניין כלכלי לא פחות מסיום הנישואין.

  סגנון אישי

  במידה ואתה סומך על עורך הדין לעשות מעט מעבר מסקירת ניירת הגירושין שלך, עליך להיות מוכן לחלוק פרטים אישיים אודות הנישואין, המשפחה וכספים. זו הסיבה העיקרית לפיה עליך להרגיש בנוח עם מי שמייצג אותך.

  בנוסף, על עורך הדין שלך לשתף ולתמוך בפילוסופיה הבסיסית שלך או היחס שלך כלפי תהליך הגירושין. למשל, אם ברצונך להשאיר את התהליך רגוע ולא "יריבי", המנע מעורך דין "אגרסיבי" בגישתו.

  אל תבלבל בין עורך הדין שלך לענייני גירושין למטפל הפסיכולוגי שלך או היועץ הדתי. המונה של עורך הדין מתקתק בין אם טלפנת אליו להתייעצות משפטית או להתלונן על בן\בת הזוג.

   

  תקציב

  במידה ואין ברשותך תקציב רב לעזרה משפטית, יתכן ותאלץ להתפשר על עורך דין פחות מנוסה באופן יחסי במקום איש מקצוע מיומן ומנוסה. לגיטימי שעורכי דין חדשים יחסית יגבו סכומים נמוכים יותר מעורכי דין בעלי ניסיון רב בענף שכבר הצליחו לבסס מוניטין. עם זאת, לעבודה מול טירון ישנה יתרון פוטנציאלי. על מנת לבסס מוניטין טוב, יתכן ועורך הדין יהיה מוכן להתאמץ מעט יותר עבורך מאשר עורך דין מנוסה.

  איך לבחור עורך דין לענייני גירושין

  רוב עורכי הדין לדיני משפחה מחייבים על בסיס שעתי. מעטים עורכי הדין שיסכימו לגבות סכום קבוע מראש בהתאם לזמן העבודה שהם סבורים שייקח לניהול תיק הגירושין שלך. הערכת כמה זמן יידרש לניהול התיק שלך מבעוד מועד קשה ביותר כיוון שלאף עו"ד אין ממש מושג איך יתגלגל התיק.

   

  יתכן שתצליח למצוא עורך דין שיתמחר את תיק הגירושין שלך במחיר קבוע מראש במידה וכל פרטי התיק ברורים ב-100% ואם המטלות הדרושות ידועות ומוגדרות היטב. יתכן ותמצא עורך דין במחיר גלובלי אם הצרכים המשפטיים שלך מאד ספציפיים ומוגבלים - למשל, אם כל מה שנחוץ הוא מילוי טופס והגשתו.

   

  עלות פגישת ייעוץ ראשונית תנוע בין 500 ₪ ל-1,500 ₪ בצירוף מע"מ, כאשר חלק מעורכי הדין מקזזים את עלות הפגישה משכר הטרחה הכולל, במידה שהתקשרתם עמם לצורך הייצוג בהליכים.

   

  אגרות בית-משפט

  עבור כל תביעה שתגישו, נלווית אגרה המשולמת לאוצר המדינה. גובה האגרה משתנה בהתאם לערכאה שבחרתם (בית המשפט מול בית הדין הרבני) וסוג התביעה כמובן.

  נכון לחודש יוני 2014, עלות האגרות בבית המשפט לענייני משפחה היא:

   

  • תביעת מזונות – 239 ₪
  • תביעת משמורת – 484 ₪
  • תביעת רכוש – 2,901 ₪

   

  כלומר, אם בחרתם להגיש את שלוש התביעות, תיפרדו באופן מיידי מסכום של 3,624 ₪ בסה"כ. כמו כן, חשוב לזכור את עלות השליח שפותח את התיק בפועל מטעם עורך הדין - מדובר בעלות נוספת של כ-150 ₪, בהתאם למרחק הגאוגרפי בין משרדו של עורך הדין לבית המשפט. סה"כ: 3,774 ₪ אגרת בית-משפט עבור כל 3 התביעות.

   

  מקווה שעזרתי לכם להבין מעט יותר את חשיבות בחירת עורך הדין לענייני משפחה והדרכים להבטיח בחירה מושכלת יותר. אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות! 

   

  בהצלחה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/1/16 14:36:

   אני מסכים עם כל מה שנאמר מעליי. בחירת עורך דין גירושין מצוין חשובה, במיוחד בשל הסיטואציה הרגישה. אני רוצה לצרף המלצה לעו"ד גירושין שעזר לי בצרות האישיות שלי.

   ארכיון

   פרופיל

   כרמיתלוי1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין