כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בגידות, גירושין, פירוק המשפחה - מציאות ישראלית גואה

  מחקרים מראים שלמעלה מ-50% מזוגות נשואים מתגרשים. לאן הגענו ולאן פנינו מועדות?

  גירושין - נסה לשמור על קור רוח

  0 תגובות   יום רביעי, 21/1/15, 22:50

  גירושין: מאיזה סוג אתם?

  גירושין אינם זהים זה לזה. ניתן לזהות מספר סוגים עיקריים שלפיהם ניתן לקטלג את האירוע המצער.

   

  תהליך גירושין קצר וקולע

  גירושין אלו הם חלומם של כל מתגרשת ומתגרש ואפילו זוגות נשואים ביום חתונתם חולמים לעיתים בהסתר על סוג זה של גירושין. ישנה שמועה עקשנית שטוענת שישנם זוגות שמתחתנים במיוחד רק על-מנת לעבור את החוויה הנדירה הזו של הליכי גירושין במהירות הבזק. מרגע שהתקבלה החלטה על גירושין ההליכים מתבצעים במהירות. חלוקת הרכוש נעשית בהסכמה הדדית, אין ויכוחים והחלפת האשמות ואם מעורב בעסק עורך דין גירושין הרי שהוא יכול להתפנות במהירות למקרה גירושין אחר.

  איך מתמודדים עם תהליך גירושין

  תהליך ארוך וצולע

  אלו הם גירושין מהסוג המייגע שאפילו עורך דין גירושין וותיק ולמוד קרבות מרגיש תשישות במהלך הטיפול בתיק. הדבר הכי טוב שיכול לקרות בהליך גירושין מסוג זה הוא שההליך יסתיים. עם זאת ידועים מקרים שהליכי גירושין נמשכו לנצח ואפילו נמשכו בדורות הבאים לאחר מותם של בני הזוג שהחליטו לפתוח בהליכי גירושין. בסוג זה של גירושין מתווכחים על כל דבר שאפשר ואפילו על דברים שבלתי אפשרי להתווכח עליהם (למשל על זריחת השמש ביום המחרת.) האשמות מוטחות ללא הרף ולעולם אין בהן מחסור: בני הזוג דואגים למצוא האשמות חדשות בכול יום. אם לרוב האנשים מהישוב סוג זה של גירושין נראה כמו סיוט מתמשך ישנם אחרים שחולקים על כך. עורך דין גירושין וותיק טען פעם שמאחורי סוג זה של גירושין מסתתר זוג שבעצם רוצה לשמר את הזוגיות שלו. הדרך היחידה שהם מצאו להמשיך את מערכת היחסים שלהם היא דרך הליכי גירושין אינסופיים.

   

  התרבותיים

  גירושין תרבותיים יכולים להיות ארוכים או קצרים. כך או כך המאפיין שלהם הוא הנימוס ההדדי, הכבוד וההקשבה של שני הצדדים זה לזה. תרבותיות ונימוסיות יכולה להסתיר כמובן סכינים מחודדות אך לפחות המריבות נעשות בנימה מכובדת ותרבותית. במקרים מסוימים גירושין מסוג זה משתייכים לז'אנר הקצר והקולע אל ייתכן ומרוב תרבותיות הם יימשכו שנים כיוון שכול צד יהיה מנומס מכדי להפוך את השולחן – הדבר שבאמת הוא רוצה לעשות. כיוון שאנשים אלו לא הופכים שולחנות, הליכי גירושין שכאלה יכולים להיסחב שנים: במקום לשבור את הכלים מנסים למחוק אותם עם מחק עפרונות.

   

  הממוצעים

  אלא שרוב האנשים הם ממוצעים. אנשים ממוצעים מתגרשים גירושין ממוצעים. אלו גירושין שאינם ארוכים מדי או קצרים מדי, אינם סוערים מדי או תרבותיים מדי. עורך דין גירושין ממוצע מטפל בהליכי גירושין ממוצעים עבור בני זוג ממוצעים. ישנה תחושת החמצה: הזוג וודאי השקיע המון כדי שהחתונה שלו לא תהיה ממוצעת (למרות שישנו סיכוי טוב שהיא בהחלט הייתה ממוצעת.) מדוע אנשים לא משתדלים שגם הליכי גירושין לא יהיו ממוצעים? אולי זה מתפקידו של עורך דין גירושין למצוא דרכים להציל את ההליכים מביצת הבינוניות. במציאות שבה אנו חיים, הליכי גירושין הם לרוב מעין עיסה שבה מתערבבים הסוגים השונים שהצגנו לעיל. כך יכולים בני זוג שהחליטו על גירושין לעבור ממלחמת בזק לקרב חפירות ארוך, ממצב של מלחמה קרה לעידן של שקט מתוח, משנים ארוכות של סכסוכי גבול אל ימים מאושרים של שלום. הרבה גירושין יש בעולם; הם דומים זה לזה ועם זאת תמיד שונים לחלוטין.

  עורכי דין לגישור והתמודדות עם תהליך גירושין

  גירושין קורים עם סיבה

  גירושין לא קורים יום אחד סתם ככה, יש סיבות שגורמות להם. מהם הגורמים לגירושין? פעם, כך מספרים לנו, לא היו גירושין בעולם. פעם, לפני שהעולם הפך מודרני ומבולבל, זוגות התחתנו וחיו ביחד לנצח. אף אחד לא דיבר על גירושין וכולם חיו באושר מיום החתונה ועד הלוויה. גירושין, כך מספרים לנו, הם מכה שלא כתובה בתורה, מגיפה שנפלה עלינו בדורות האחרונים יחד עם ההידרדרות הערכית וסוף העולם הטוב שבו חיינו פעם לפני המצאת הפמיניזם ותרבות הצריכה. לכולנו ברור שזאת לא האמת. כבר בתורה מדברים על גירושין וגם בדורות הקודמים היו מקרים רבים של גירושין. עורך דין גירושין אולי לא היה קיים בעבר אבל הליכי גירושין הם לא המצאה מודרנית כמו שכמה צדקנים מנסים לשכנע אותנו. ייתכן ובעבר גירושין נראו בעין יותר שלילית ולכן בני זוג המשיכו לחיות ביחד למרות שהם היו שמחים מאוד להיפרד. אפשר לנחש שחלק גדול מהסיבות שגורמות בימינו להחלטה על גירושין היו קיימות גם בעבר. עם זאת ייתכן שלמרות שהיו סיבות טובות להחליט על גירושין זוגות המשיכו לחיות יחד בגלל הלחץ החברתי והתרבותי.   בימינו כבר מקובל שאם לא ניתן לחיות ביחד אז צריך להחליט על גירושין. הרבה פעמים זוגות שהחליטו על גירושין מסבירים את ההחלטה במילה אחת: "נמאס." מילה זו יכולה לקפל בתוכה עולם ומלואו או פשוט תחושה פשוטה של חוסר רצון להמשיך לחיות ביחד. למרות שיש אנשים שחושבים שיש משהו שלילי בהחלטה על גירושין צריך לקבל את הרצון של בני זוג להפסיק את מה שפשוט לא עובד. אמת, כאשר יש ילדים צריך לחשוב פעמיים האם ההחלטה על גירושין איננה ניתנת לשינוי. עם זאת, לעיתים גם עבור הילדים עדיף לפרק את השותפות מתוך הסכמה הדדית על גירושין. עדיף לילדים שההורים שלהם יחיו בנפרד מאשר שהם יחיו בבית שבו יש אווירה עכורה. אפשר לשער שלמרות שגם בעבר התרחשו גירושין, יש בכל זאת השפעה לחברה ולתרבות שבה אנו חיים על הכמות של מקרי גירושין שקיימת כיום. גורם להחלטה על גירושין יכול להיות התחושה שהגיע הזמן למשהו חדש. כמו שאנחנו רגילים לקנות כל הזמן מוצרים חדשים, באותה מידה תתכן עייפות מהזוגיות שבה אנו חיים. גירושין הם פשוט הרצון לצרוך עוד, לצרוך מחדש, לעשות שופינג של זוגיות. גירושין יכולים להיות תוצאה של הרצון הזה במשהו חדש יותר. הבדל גדול בין גירושין בימינו לבין גירושין בעבר הוא ההימצאות של עורך דין לענייני משפחה. עורך דין גירושין הפך להיות מוסד נפוץ בימינו והוא חלק מהמערכת של הליכי גירושין וכול מה שקשור בהם. עורך דין גירושין מספק שירות לבני זוג שנמצאים בהליכי גירושין – האם ההימצאות והזמינות של עורך דין גירושין משפיעות על שכיחותם של מקרי גירושין? האם העובדה שניתן לעבור דרך הליכי גירושין בקלות רבה יותר בעזרת עורך דין לדיני משפחה גרמה לכך שיותר אנשים מחליטים להתגרש? נראה שזו האשמה קצת מופרכת. עורך דין גירושין עונה על צורך קיים, הוא אינו יוצר אותו. כמו שעורך דין פלילי אינו גורם ליותר פשיעה כך עורך דין גירושין איננו הגורם לשכיחותם של מקרי גירושין.

  עורכי דין לענייני גירושים

  היום שאחרי תהליך הגירושין והתחלות חדשות

  גירושין הם אולי לא החוויה הכי נחמדה שאפשר לעבור בחיים אבל צריך לראות את חצי הכוס המלאה. יש למילה הזו צליל עצוב: גירושין. ברשימת החוויות שאותן אנחנו רוצים לעבור בחיים, גירושין לרוב אינם מופיעים. גירושין נושאים איתם מטען שלילי ואנרגיות לא טובות. אפילו עורך דין גירושין מצליח לא נהנה מכך שהעולם שופע מקרי גירושין (אלא אם כן הוא ציניקן מוחלט.) עם כל הצער והכאב שבכך, צריך לנסות לראות את הצדדים החיובים של ההחלטה על גירושין. גירושין יכולים להיות גם דבר טוב אם בוחרים לבחון אותם מזווית קצת שונה. גם אם אין זה אומר שזוגות צריכים לשאוף לעבור הליכי גירושין, ניתן בכל זאת למצוא מספר נקודות אור בכול הנוגע לחוויה הזו שנקראת גירושין. גירושין, צריך לזכור מעל הכול ולפני הכול, הם לא רק סיום של משהו. גירושין הם גם התחלה חדשה. חיי הנישואין של זוג יכולים להתבסס על טעות. מה שנראה בהתחלה כמו רעיון טוב מתגלה במציאות ככישלון ידוע מראש. בהרבה מקרים גירושין הם פשוט תיקון טעות שנעשתה בעבר. למזלנו אנו חיים בחברה שבה גירושין הם חוקיים. בעזרת עורך דין גירושין או ללא עזרתו, זוג יכול היום לפתור בקלות את הטעות שנעשתה בהחלטה על נישואין. האם אין בכך דוגמה מובהקת לכך שחוויית גירושין איננה דבר שלילי לחלוטין? גירושין מאפשרים לנו למחוק את טעויות העבר ולצאת לדרך חדשה. יותר מזה: ישנם מקרים – בודדים, יש לומר את האמת – שבהם גירושין יכולים להציל את הזוגיות. לעיתים נישואין מתחילים ברגל הלא נכונה עקב טעויות של בני הזוג. גירושין מאפשרים לבני הזוג למחוק את הטעויות שנעשו ואז – לעיתים רחוקות אולי אבל עדיין – לחזור זה לזרועות זו ולהתחיל מחדש. זוהי עוד דוגמה שבה ביקור אצל עורך דין גירושין יכולה להוות התחלה חדשה של משהו טוב. ייתכן ויש ליצור מעין טיפול זוגי שכזה לזוגות שחווים קשיים. הם יערכו מספר פגישות אצל עורך דין גירושין ותוך כדי התהליך הם ייפתרו את הבעיות שלהם ויחזרו לחיי זוגיות מאושרים. כל עורך דין לענייני גירושין ישמח להכנסה צדדית שכזו בתור משפץ חיי נישואין. גם אם בני הזוג אינם מתכוונים לראות זה את זו (ולהיפך) לאחר שהם סיימו את ענייניהם עם עורך דין גירושין פלוני או אלמוני, עדיין גירושין הם התחלה של דרך חדשה. אם חתונה אחת הייתה טעות, אולי החתונה הבאה דווקא תהיה הצלחה. מצוידים בניסיון חיים שנרכש במהלך הנישואים ושחושל בהליכי גירושין, יוצאים בני הזוג לדרך חדשה שבסופה אולי מחכה להם אהבה חדשה. גירושין הם אלו שמאפשרים את לידתה של האהבה הבאה; ללא גירושין לא הייתה באה אהבה זו לעולם. ראו עד כמה גירושין יכולים להיות דבר נהדר! אולי אין צורך לעשות פרסום אוהד להליכי גירושין. ייתכן ולא ראוי לצאת בקמפיין שיהלל את האפשריות הגלומות בביקור אצל עורך דין גירושין (אם כי יהיו כמה אנשים שמתפרנסים מהתחום שהיו וודאי שמחים לעשות זאת.) עם זאת צריך לנסות ולגלות, כמו בכול דבר בחיים, את הצדדים החיוביים שיש להליכי גירושין. גם אם מדובר בחוויה לא נעימה, אפשר לפחות להתנחם בכך שיש בה תקווה להתחלה חדשה.

   

  חשוב:

  אין לראות במאמר תחליף לייעוץ עם עורך דין לענייני גירושין מקצועי ומוסמך. אשמח לשמוע את דעתכם, ביקורות וטיפים משלכם להתמודדות עם הנושא הרגיש - גירושין.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   כרמיתלוי1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין