כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  בגידות, גירושין, פירוק המשפחה - מציאות ישראלית גואה

  מחקרים מראים שלמעלה מ-50% מזוגות נשואים מתגרשים. לאן הגענו ולאן פנינו מועדות?

  גירושין מספקים הרבה עבודה לעורכי דין

  0 תגובות   יום ראשון, 25/1/15, 15:04

  גירושין מספקים הרבה עבודה לעורכי דין. האם שילובו של עורך דין בתהליך הוא לטובה או שיש בכך יותר נזק מתועלת?

  כאשר זוג מקבל על החלטה על סיום החיים המשותפים ופתיחה בתהליכי גירושין, במקרים רבים כל אחד מבני הזוג שוכר את שירותיו של עורך דין גירושין. עורך דין גירושין אמור להגן על זכויותיו של מרשו, הלקוח שלו, ולדאוג לכך שהוא יקבל את כל מה שמגיע לו. עורך דין לענייני גירושין גם מסייע ללקוח בכול הסיבוכים הבירוקראטיים שקשורים להליכי גירושין. הוא מכיר את החוק ויודע מה מותר לעשות ומה אסור, למה ניתן לקוות וממה יש להימנע.

   

  האם כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין? התשובה איננה חד משמעית. לא כל מקרה של גירושין מצריך שכירת שירותיו של עורך דין. ישנם מקרים שבהם בני הזוג מסכימים כיצד לנהוג ברכוש המשותף. לעיתים הם מגיעים להבנה בקשר לילדים ואין להם ויכוח אמיתי. במקרי גירושין כאלה ייתכן והם יסתדרו ביניהם מבלי להזדקק לשירותיו של עורך דין גירושין. עם זאת יש לדעת שכיוון שגם גירושין בהסכמה כוללים חוזה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין שיוכל לערוך אותו כראוי. במקרה שכזה אין צורך שכול בן זוג ישכור עורך דין גירושין לעצמו אלא ניתן להשתמש בשירותיו של עורך דין אחד שיסייע לבני הזוג שנפרדים בהסכמה.

  עריכת דין לענייני גירושין

  דעה קדומה שיש לאנשים על עורכי דין בתחום הגירושין היא שהם מעוניינים בהארכת ההליכים כדי להרוויח יותר כסף. קרוב לוודאי שלא כל עורך דין גירושין הוא טלית שכולה תכלת כיוון שמדובר בבני אדם. עם זאת עורך דין גירושין הגון ינסה לסיים את הליכי הגירושין במהירות האפשרית כדי לחסוך ללקוח שלו בזבוז כסף וזמן. עורך דין גירושין יעיל ומקצועי יכול לקצר משמעותית הליכי גירושין. מתוך הכרת התחום והניסיון שיש לו, עורך דין גירושין ימצא את הדרך הקצרה יותר שבה ניתן להוליך מקרה של גירושין כדי שיגיע לסיומו המהיר.

   

  הלקוח, בן הזוג הנמצא בתוך ההליך הזה של גירושין, חייב להיות קשוב וערני. ההסתמכות על עורך דין גירושין יכולה לסייע לו ולהקל על הקשיים שבפניהם הוא ניצב בעקבות החלטה על גירושין. עם זאת כיוון שישנם אנשים שעלולים לנצל לרעה את מצבו הוא צריך לוודא שהוא לא בחר בחירה רעה. עורך דין גירושין שאיננו הגון בהחלט עלול לנצל את המצב ולהאריך את ההליכים כדי לשאוב יותר רווחים לעצמו מהסיבוכים שהוא גורם. אין בכך כדי לפסול את כל מי שעוסק בתחום הזה של גירושין, אלא המלצה שנכונה לכול תחום בחיים: צריך להיות זהירים כשאנו מניחים את גורלנו בידיו של אדם אחר.

   

  נדמה שבסופו של חשבון יש יותר יתרונות להחלטה על שכירת שירותיו של עורך דין לענייני גירושין מאשר להחלטה על ניהול גירושין ללא עזרה מקצועית. למרות שישנו סיכון מסוים בכך ששכירתו של עורך דין תאריך את ההליכים ותגרום להוצאות מיותרות, הרי שברוב המקרים עזרה מקצועית במקרה של החלטה על גירושין היא הכרחית. ההמלצה לכול מי שזקוק לכך היא לבצע בדיקה יסודית לפני שבוחרים בעורך דין. בחירה נכונה יכולה בהחלט להיות ההחלטה החשובה ביותר למי שכבר החליט על גירושין.

   

  להתחיל פרק חדש בחיים זה לא עניין פשוט

  תמיד קשה לבצע שינוי, בין אם מדובר בשינוי מקום עבודה, שינוי מקום מגורים, או שינוי כיוון מקצועי בחיים. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בפרידה קבועה מבן או בת זוג, כלומר בנושא של גירושין, השינוי שעומדים לבצע הוא קשה.

   

  כאשר נפרדים מאדם שהיה לצדכם במשך רוב חייכם הבוגרים, ההיגיון נשכח והרגש מציף את הלב ואת הראש. שנים ארוכות בו הייתם זה לצד זה, ילדתם ילדים, קניתם בית וצברתם חוויות, כל אלו אינם נמחקים ביום אחד. גם כאשר מגיעים לנקודה שבה מחליטים שעדיף בנפרד מאשר ביחד, אין זה אומר שלא אוהבים אחד את השני או לפחות מעריכים אחד את השני. גירושין משמעותם שאתם מגיעים למסקנה שיחד זה לא עובד ועדיף לכם ולילדים אם תמשיכו את חייכם לא כזוג החי תחת קורת גג משותפת. הכאב המתלווה להחלטה זו הוא גדול והוא עלול לעכב את התהליך של פתיחת פרק חדש בחיים. בנוסף, נושאים המתלווים לעניין של גירושין כמו מזונות, חלוקת רכוש, חזקת ילדים משותפת ומימוש הסכמי ממון, יכולים גם כן להעיב על כל התהליך ולגרום להיגיון שלכם להיות מעורפל.

  גירושין - עניין לא פשוט

  לכן כאשר מחליטים שיש צורך להיפרד, עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בענייני גירושין כדי שיכניס לתמונה הגיון, קור רוח וחשיבה עניינית. רק כך, תוכלו להתמודד עם כל אחד מהנושאים אותם הזכרנו על הצד הטוב ביותר, כי אחרי הכול נושאים כמו חלוקת רכוש וחזקת ילדים הם נושאים שישפיעו על חייכם לטווח רחוק ויעצבו את חייכם בהווה. חשוב לא לצאת ממורמר מכל נושא של גירושין, כי הכאב הוא גם ככה מספיק גדול עבור שניכם. עורך דין לענייני גירושין ייעץ לכם מתי כדי להתפשר ומתי כדאי להתעקש ואף להלחם. עורך דין לענייני גירושין ילחם עבורם כשצריך- הוא יהיה זה שיפנה לבית הדין הרבני וגם לבית הדין לענייני משפחה, והוא יהיה זה שינהל את השיחות הלא נעימות והקשות עם הצד השני בטרם תגיעו כולכם לשולחן הדיונים כדי לחתום על ההסכמים המתלווים לנושא של גירושין. כאמור, הוא גם יסביר לכם מתי כדאי להרפות, לא להתעקש ולהמשיך הלאה למענכם ולמען הילדים. בזכות עורך הדין לענייני גירושין תוכלו להמשיך בחייכם לפרק הבא במהרה וללא כעס ורגשות של תסכול.

   

  מומלץ מאוד לפנות לעורך דין שלא רק מתמחה בענייני גירושין, אלא שיש לו גם את הוותק והניסיון בתחום. עורך דין טרי וחדש בתחום לא בהכרח ידע מתי לפנות לגורמים המשפטיים המתאימים ואיך לדאוג לאינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר. רק עורך דין עם וותק וניסיון בתחום המורכב של גירושין ידע לעשות זאת. כשם שלא הייתם פונים לבנק מפוקפק עבור מתן הלוואה, או למוסד חינוך ללא המלצות ומוניטין, כך גם בנושא בעל השלכות משמעותיות כמו גירושין כדאי לכם לפנות לאדם שמבין את התחום ומנוסה בו.

  הסכמי ממון וגירושין

  גירושין והגישות השונות

  הגישה שלנו כלפי הליכי גירושין וכל מה שנכרך בהם יכולה להיות מבוססת על הלכי רוח שונים. אנשים אינם ניגשים אל המשא ומתן על הנושאים השונים העומדים לדיון במקרים הללו כשהם מציבים לעצמם את אותה המטרה ובוחרים באותה הגישה. כאשר בוחרים עורך דין גירושין שיטפל עבורנו בכל העניינים הנדרשים כדאי לנו לבחור עו"ד גירושין שיבחר באסטרטגיה שמתאימה לתפישת העולם שלנו. להלן אצייר בקווים כלליים כמה אסטרטגיות או גישות אפשריות לעניין. האמור בלשון זכר מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

   

  התוקפן

  הגישה התוקפנית מונעת הרבה פעמים על-ידי כעס על הצד השני. הצד שבוחר בגישה התוקפנית הוא כמו נמר מסתער שמבקש לקרוע לגזרים את הטרף שמולו. עורך דין גירושין שמוביל את הגישה התוקפנית לא יוותר בשום דבר, קטן ככל שיהיה, לצד השני. הוא יבקש להשיג כמה שיותר עבור הלקוח שלו ויעשה זאת בכל דרך אפשרית.

   

  הפשרן

  לעיתים אחד מהצדדים מגיע אל שולחן המשא ומתן או אל בית המשפט עם גישה פשרנית. ייתכן ומדובר במי שאינו אוהב להיאבק ומעדיף ללכת לקראת הצד השני מתוך טוב לב או תפישת עולם שמעודדת פשרה. ייתכן גם שהוא מרגיש רגשות אשמה והוא מבקש לפצות את הצד שכנגד. כך או כך עורך דין גירושין שמתאים לגישה הזו חייב להיות מסוגל להציג אסטרטגיה של וויתור ושל פשרה וללכת לכיוון הצד השני ככל האפשר.

   

  הרגשן

  אנשים מסוימים מתייחסים לכל דבר בחייהם כשהלב מוביל אותם ולא השכל. כשהם מתגרשים הם אינם משנים דבר בהתנהגות שלהם ולכן הם פועלים לפי הרגש. אם הם מבקשים לעצמם עורך דין שיהיה כמוהם ויפעל כמוהם הם יבחרו עורך דין גירושין שיכול לפעול לפי הרגש ומוכן לפעול לפי הרגש של הלקוח שלו.

   

  השכלתן

  הגישה ההפוכה לגישה הרגשית היא כמובן הגישה השכלית. עורך דין גירושין שפועל לפי השכל אינו אחד שעניינים שבלב יבלבלו אותו והוא מוביל אסטרטגיה שכלתנית שאינה מושפעת על-ידי כעס על צד השני או אמפטיה לייסורים שלו. מי שגישתו לחיים מונעת על-ידי השכל יסתדר עם עורך דין שכזה.

   

  הכלכלן

  ראיית עולם כלכלית היא ראיית עולם ששמה בראש סדר העדיפויות את שיקולי הרווח וההפסד. מי שניגש אל המשא ומתן ואל הדיונים כשהוא מבקש להצליח מבחינה כלכלית ומוכן לוותר בכל נושא אחר יבחר עורך דין לענייני גירושין בעל אוריינטציה כלכלית שיודע בדיוק כיצד להרוויח כסף עבורו ועבור הלקוח שלו ומוותר בנושאים אחרים בהתאם למטרה הזו.

   

  הגמיש

  ייתכן והגישה הנכונה ביותר להליכי גירושין היא הגישה הגמישה. כמו בכל דבר בחיים, ברגעים שונים יש לבחור בגישות שונות שמתאימות למציאות המשתנה. כאשר בוחרים עורך דין גירושין שיודע להתגמש הרי שבוחרים במי שיוכל להגיב למציאות המשתנה במהלך הדיונים ולמצוא את התשובה הנכונה לכל בעיה או משבר. במקום ללכת באותו הכיוון כל הזמן מבלי להקדיש תשומת לב לרוחות המשתנות ולתנאי השטח המשתנים, האסטרטגיה הגמישה מגיבה אל המתרחש ומתאימה את עצמה למצבים המשתנים. יש זמן לתוקפנות ויש זמן לפשרנות; יש זמן לרגש ויש זמן לשכל; יש זמן שבו השיקול הכלכלי הוא החשוב ביותר ויש זמן שבו יש חשיבות לעניינים אחרים.

   

  לסיכום, גירושין זה תהליך כואב בו הרגש עלול לדכא את ההיגיון. על מנת לסיים את היחסים ביניכם במהרה ותוך כדי שמירה מקסימאלית על האינטרסים של כל אחד מכם, פנו לעורך דין בנושא גירושין והניחו לו לסייע לכם בתהליך קשה זה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   כרמיתלוי1
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין