כותרות TheMarker >
  ';

  לא יוצאים לצייד לבד

  במהלך השנים האחרונות אני מתעסק הרבה באיתור וסיוע עבור יזמים \"צעירים\" (במרכאות כי זו לא כוונה כרונולוגית), אני נתקל ברעיונות יפים, חדשניים, אני נתקל בעיניים הנדלקות, כאלו שיש רק להורים שמדברים על הילדים שלהם והאמינו לי חברים לראות את הזיק הזה, זה הכי מדליק ומצית בעולם...מי שראה יודע ומבין.
  אבל...נראה אתכם יושבים מול הורה ומנסים ל"נגח" את אהבתו לילדו או חמור מכך לנסות לערער את שלמות תכונותיו של ילדו, הרי אין דבר מסוכן לאחד ומנגד קשה יותר לשני לשמוע את התחבטויות של הצופה מהצד כאשר הוא מנסה לאבחן את כשליו וקשייו של הילד מול ההורים.
  לעיתים את הרואה, כאילו ריגזת את האריה מריבצו, הוא קם מלא רשף כעס ועצבים בעיניו, אותו זיק מדליק שראית שדיברת בשבחי ילדו, פתאום מתחלף באותו צבע אדום (תרתי משמע כיום בשדרות) בעיניו והוא קם עליך להורגך...!!!
  מנגד יש הורים, שמנסים להיראות פתוחים ובאותם רגעים פתאום מתחילים להתבלבל במילים ולפלבל בעיניהם כי הכיצד הם יגנו על ילדם הרי הם בעצמם בתוככם לא בטוחים שהכל בסדר...
  כך הם פני הדברים, בחלק מפגישות העבודה האלו שאני מבצע עם יזמים, חלקם (לשמחתי מיעוטם) מתמלא כעס ועצבים כאשר, אני ה"חוצפן" (?!) מנסה לנגח את יציבות (כביכול...), הרעיון או הפיתוח שהגו, הן כלכלית ועיתים אף רעיונית או שיווקית ורובם אשר מנסים להיות open minded פתאום מנסים להסביר ולתרץ (לעיתים אני מרגיש, לעצמם לא פחות מאשר לי) למה הם חשבו ככה ולא אחרת, למה הם חישבו בצורה זו והאם כל העסק יכול להחזיק מים...
  בפגישות כאלו, חשוב תמיד לציין חבריי הסטארטאפים אני כ- founder סה"כ בא עם המון רוח חיובית והמון רצון טוב (הרי מזה אני מתפרנס) להצליח יחד אתכם ולבצע את ההתאמה שלכם בצרכים מול המשקיע, אבל...כמלווה שלכם בתהליך (וזה אם אני נאמן לכם ולהצלחתכם), אני חייב להכין אתכם, למפגש מול המשקיע ולכן לעיתים אני חייב להיות רע וקשוח ועוקץ ורומס (קשה באימונים קל בקרב) על גבול ההורס, מתשדל לעצור דקה לפני...כי מולי הרי מותר לכם לטעות ולגמגם ולפספס, מול המשקיע זה one shot אין שידור חוזר, אין סליחה טעיתי, התפלק לי המצגת/ ההסבר/ההופעה ככל שהמשקיע גדול יותר הירייה הבודדת הזו עשויה להיות גורלית כלפיכם.
  ולכן אני מציע, לכל יזם או סטארטאפיסט מתחיל, לא לרוץ החוצה ולבזבז את אותה יריה בודדת, בירי לא מכוון. אלא ללכת בזהירות, עם הדרכה נכונה, עם חשיבה מובנת ומודרכת, לאט לאט להתקדם ל"אריה" (המשקיע) להתקרב אליו ללמוד את נקודות החולשה (מה "ינגן" אצלו הכי טוב)? ללמוד לאן הוא מסתכל? ואיך (שלא יטרוף אתכם) רצוי לעשות את זה? ורק שאתם מרגישים ממש קרובים ובטוחים ויודעים שהיריה הבודדת "תפגע" לו ישר ביו העיניים למרכז המח (לא קרוב, לא על יד, לא נוגע כמו שאמר פעם מישהו), רק אז לבצע סחיטת הדק אחת ארוכה ומדויקת לשחרר את כל היכולות, אם פיספסתם הוא פשוט יטרוף אתכם ואיך שלא תסתכלו על זה לקבל ביס מחיה פצועה (שביזבזת את זמנה או אולי אף הרגזת אותה בחוסר חכמה) זה לא נעים, אפילו כואב, עד רמת השארת צלקת לכל החיים וזו לא הפרזה, לא פראפראזה, או סיטואציה דימיונית. אני במו עיניי ראיתי, יזמים נטרפים ו/או ננשכים כי פיספסו וטעו בירייה הבודדת.
  לכן, בקשתי לי אליכם יקיריי הסטארטאפים, נסו ללכת בזהירות, לאט לא להחפז, לא לרוץ, לא להילחץ, רצוי בלווי חונך, מלווה אולי אפילו מדריך. אשר מכיר את האריה, מכיר את הדרך והשיטה, כמו שאמר לי פעם צייד הודי "להרוג פיל זו לא בעיה אם אתה מכיר את הפיל, להרוג פיל פצוע קל זה בלתי אפשרי..."

  האמונה מתחילה במקום שבו נגמרת הידיעה

  59 תגובות   יום ראשון, 17/2/08, 02:26
  כולנו יודעים חברים, שעל מנת להצליח וליצור יש מאין (ע"ע סטארט אפ) יש צורך באמונה חזקה קודם כל בעצמך ואח"כ במיזם, אך הרבי מברסלב קבע שהאמונה מתחילה היכן שנגמרת הידיעה, כלומר שאנו מתחילים להאמין כאשר אנו מפסיקים להבין...יש הרבה חוכמה במשפט הזה ואני בטוח חברים שאם נסתכל על המשפט, דווקא באופן חילוני גרידא, כל אחד מאיתנו יוכל לאשר את זה באופן גלוי או מתחת לשפם, איש באמונתו. כל יהודי דתי כאשר נתקל באירוע או תהליך אשר נשגב מבינתו יאמר "זו דרכו של האל..." או "נשגבות דרכי האל" וכו', אגב זה לא רק בדת היהודית זה בכל הדתות בצורה כזו או אחרת, כל מה שנשגב מאיתנו הוא בידי האל, אך כאשר אנו מאמינים בעצמנו או ביצירתנו איך זה משתלב עם התפיסה הרחבה הזו? השבוע נפגשתי עם יזמת חדשה, שבאה להציג לי את רעיונותיה וחזונה, או יותר נכון כפי שהיא קראה לזה "המיזם הבא של ישראל", שישנה את פני...וכו' מפאת כבודה וגם מתוך מידת דיסקרטיות, שאני שומר ללקוחותיי לא אחשוף בפניכם, את חלומה... רק אגיד, שהרבה היא לא עברה את שלב החלום ליישום, או אם נגדיר ישירות קשה ליישם בשלב הזה את חלומה ואף דנו בכך ארוכות ובשלב זה עפ"י התוכנית היא אמורה להיות ספונה בביתה למחשבות ותהיות מחזון למציאות בגין חלומה.

  הנקודה שבה עלה במחשבתי, אותו משפט מפתח שבו פתחתי ת'בלוג הנוכחי, היא באותה נקודה שבה אותה יזמת מקסימה פשוט נקטע לה המיזם, כלומר ישבנו על כוס קפה של ערביים, תחת שמש חורפית נעימה והבחורה החביבה, החלה לפרוש בפני ממשנתה ולאט לאט להראות לי ואולי גם לשכנע את עצמה איך הרעיון/חלום שלה הופך לריאלי, הכל עבד חברים עפ"י הספר הוציאה תוכנית עסקית, דיברה בשטף תוך שמירת "שו-שו" כמתבקש (האויב מאזין, יד לפה רגל לאוזן...)

  ואז לפתע כאילו היכה הרעם/הברק (לא משנה) היא השתתקה, מעבר לדף שהיא הקריאה היה דף חלק,  היא הסתכלה עליי במבט של עגל צמא שלקחו לו את העטין באמצע ארוחת הבוקר שלו, שאלתי בנימוס "אוקי ו...?" זהו חברים מייד הבנתי אין ו..., הבחורה פשוט עבדה על חצי רעיון (שלא להגיד לא "סיימה" טוב), או יותר נכון אם נדייק למען הגילוי הנאות, היה לה את הכל כנראה בראש, אבל לא לכלל ביצוע והיא האמינה כמו שאמרה לי באותו מעמד, בוא נצא לדרך נתקדם ונראה איך נמשיך משם, ניסתי להסביר לאותה נערת חמד שזה כמו להתחיל לעשות עוגה, כאשר את התנור נקנה אח"כ, ידועים המשפטים הנפוצים, אין חצי הריון ולכן אין חצי רעיון, אבל מה לעשות הבחורה עם כל הרצון והתעוזה חשבה, רק על מחצית הדרך והיא לא הבינה, כיצד אני שכה ידוע כבעל מעוף ודמיון להמלצה שהיא קיבלה, אינו יכול להשלים את התמונה במוחי על תקן בינה מלאכותית....ישבתי עם היזמת עוד שעה קלה וניסתי להסביר שאני כמשקיע (וגם היא, אם היא תנסה להיות אובייקטיבית), לא מוצא טעם להשקיע בחצי הריון (סליחה רעיון), מה עוד שעם כל דימיוני וניסיון עקר בלאמץ את מחשבותיי ומעופי, קשה לי לראות את הרעיון החלומי נגמר במציאות ואז היא זרקה לי את הפצצה כמו שאומרים .... אני מאמינה שאפשר לסיים את המיזם הזה טוב אני לא כל כך סגורה איך ומה, אבל יש לי הרגשה טובה... בום !! אמרתי לה בעדינות "חביבתי עם אמונה לא הולכים למכולת ושנית כפי שאמר הברסלבי, במקום שהאמונה מתחילה נגמרת הידיעה"...., הביטה בי היזמת הנלהבת עיניה נצצו ואמרה אתה רואה אפילו ה-נח נחמן היה סטארטאפיסט.... 
  דרג את התוכן:

   תגובות (59)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/4/10 09:01:


   והכי נכון מבחינתי זה להפסיק להאמין ולהתחיל להבין ולא להמתין שזה יקרה לבד

   ויפתיע אותנו.

   אצלי זה קצת קשור בעבר, בהסטוריה ובימים שבחרתי להאמין כמו הרוב שמאמינים למשל

   שיש כח עליון. כאשר נחשפתי לספרות ומקורות שונים, הבנתי שכל השנים טעיתי באמונה שלי.

   אין ספק שהבנה שמחליפה אמונה עיוורת יוצרת אפשרויות חדשות ופותחת אותנו בפני עשייה

   ודרכים אחרות, מביאה איתה המון כלים ותובנות. זה אולי קצת מפחיד את חלקנו,

   להפתח להבנות חדשות ואיכשהו נמצא את עצמנו הולכים אחר העדר ומאמינים אמונה עיוורת.

    

   חג שמייח.

     20/9/09 12:15:
   יפה מאוד

   שנה מלאת אהבה,

   מאמן אישי לזוגיות

   acoach4u.co.il
     7/8/08 09:24:

   אין אדם יכול לחיות  בלי אמונה !

   האמינו לי זה בדוק. האמונה לא חייבת להיות באלוהים בלבד. האמונה יכולה להיות גם בעצמך כמו שהצבעוני השחור התבטאה...האמונה יכולה להיות בקונפוציוס בציציוים שלו או בבודהא...או במלאך כזה או אחר. אין חיים לא אמונה ויש הבדל בין ידיעה ואמונה. מה קדם למה? כמו הביצה לתרנגולת?

   זו שאלה אחרת. אני רואה שזו התדיינות אז אני  פורשת. ראיתי וקראתי הרבה תגובות אציין שאהבתי גם התגובה המתוחכמת של פרי של דניאל וגלי ועוד כמה...עדיין חוזרת אני...לא טוב האדם לחיות ללא אמונה.

   רפאלה

     22/7/08 23:16:


   שלום לך,

    

   אם יותר לי, המושגים "אמונה" ו"ידיעה" שר' נחמן מתאר במשפט המפורסם שלו, קשורים קשר הדוק לתחושות הראשוניות שמוליכות אותנו. ר' נחמן לא סבר שאין לתכנן, והוא היה פחות עסוק בשאלה האם התכנון שכתבנו במסגרת הצעת מיזם קרם עור וגידים אם לאו.

    

   כמו שאני, הקטנה, מבינה את ר' נחמן - הוא התעסק במושג "ידיעה" בהיבט המגביל שלו בגלל שטבע האדם בנוי כך שכשהוא מרגיש שהוא "יודע" הרי שהוא "מחזיק" - מה הוא מחזיק? את כבודו, את האגו שלו, את הפרסטיז'ה שלו, את מעמדו המקצועי וכו' וכו'... בתוך כל מערכת ה"אחזקות" הללו - אין כל כך מקום פנוי לשפע, לענווה, לחמלה, ובעיקר להעצמה שהחלילות הזו יכולה להנביט בנו. דוד המלך - שמיוחס לו הכישרון לשער את כל ששים ריבוא הנשמות היסודיות של עם ישראל (סך הנשמות בהרכבן הגולמי וד"ל) אמר: "ולבי חלל בקרבי", לכך התכוון ר' נחמן, לעניות דעתי: במקום שבו אחרי כל ההכנות, אחרי כל התכנונים, כל הסקיצות, כל התכניות העסקיות - אתה מסוגל לחוש ש"אינך יודע", ש"הסתיימה הידיעה" - שם יש מקום לאמונה לחדור, ומשם - השמים הם הגבול....

    

   תודה על הפוסט שלך,

   הוא אכן מעורר המון מחשבה.

    

   בתקווה לחברות אמיצה,

   טובה.

   הכול נכון והכול לא....לא תמיד יש נכון ולא נכון. מעריכה מקצועיות וטוב שהראית לה דרך אחרת לפעול. רק מקווה שלא כיבית את הניצוץ. בלי זה אין משמעות. מאמינה בבלתי אפשרי ובלא לוותר על אמונתך בחלום. צריך גם שכל כמובן....בקיצור..די מורכב. קבל כוכב דמיוני...אין לי לתת....יום נפלא ופורה.
     12/4/08 12:19:

   לשם הדיוק

   האמן!! הוא לצטט שלהלן

   חיבוקטל

   צטט: טל נסיה כהן 2008-04-12 12:11:11

   אמן!!!

   במקום שישנה אמונה

   במקום שמצויה אותה "ידיעה" של ההויה

   של הנשמה שרוטטת בנו

   שם מצוי הכל!

   לשחרר שליטה לאלוהים / לבריאה / ליקום

   מתוך ענווה והבנה עמוקה שאתה איננו זה ש"עושה"

   אתה "הווה"

   במקום של ההויה יש "אפס" מאמץ

   ומלוא התוצאה

   במקום של העשייה (ללא הידיעה של ההויה)

   יש 100% עשייה

   ואפס תוצאה

   אותו מקום שמזמין אותך להקשיב פנימה!

   ואם תסתכל על חייך תראה שכשפעלת מתוך אותו מקום "שיודע" - ולא בהכרח היו לך הסברים "הגיוניים"

   אלא פשוט נתת ל"תנועה הגדולה" להוביל

   שם הצלחת הכי הרבה

   פשוט תסכים להתבונן תמים

   בתור "פריקית שליטה" לשעבר שהאמינה שהיא זו ש"עושה"

   למדתי במסעי כל כך הרבה ענווה

   וככל שאני משחררת שליטה לאלוהים

   היקום וחיי מלאים בכל כך הרבה "ניסים" ו"צרופי מקרים"

   שהמיינד "היודע" שבי מעולם לא יכול היה ליצור אותם

   איזון בין רוח לחומר יוצר את השלם

   והכל מתוך הקשבה אמיתית ואותנטית להוויה - ל"ידיעה " שמעבר למיינד "היודע"

   לפני 11 שנה אני הייתי אותה בחורה שהיתה בה אמונה- ידיעה שלא יכולתי להסביר אותה במילים אך הנשמה "ידעה"

   ופגשתי לאורך הדרך את כל אלו שלא האמינו כי הם לא הצליחו למצוא "הסבר הגיוני" לפעולה שלי

   והאמת שגם אני לא

   אך אותה "ידיעה" בתוכי "ידעה" 

   והיא זו שהנחתה את חיי ופעולותיי

   אני מודה לבריאה ולעצמי שהיה בי האומץ להלך באויר ללא אותה ידיעה של המיינד החושב

   ונעתי מתוך אותה ידיעה של ההויה שהנחתה לי את הדרך

   יצרתי את חיי מחדש!

   וזו  המתנה הכי גדולה שאי פעם יכולתי להעניק לי בחיים אלו עד כה

   ואני פתוחה לשאר המתנות של היקום עם אותה אהבה

   חיבוקטל

   ושבוע מלא קסמים

    

   צטט: להצליח בכוח המחשבה 2008-02-24 20:06:14

   ברצוני להוסיף משהו לעניין. ע"פ הכרתי את כתבי רבי נחמן כוונתו היא קיצונית יותר שאמונה היא לא רק במקום שאין שכל אלא במקו שהוא נגד השכל. וכאשר אני אומר נגד השכל הכוונה היא שאתה מאמין במשהו שעל פי השכל שלך אתה מבין שאין שום דרך בעולם שהוא יהיה נכון ע"פ השכל, ז"א, לא רק שאין לך הסבר בשכל, אלא אתה כן מבין שבכל כי לעולם לא יוכל להיות הסבר בשכל ובכל זאת האמונה חזקה יותר גם מדבר שע"פ השכל הוא אינו נכון.

    

    

     12/4/08 12:11:

   אמן!!!

   במקום שישנה אמונה

   במקום שמצויה אותה "ידיעה" של ההויה

   של הנשמה שרוטטת בנו

   שם מצוי הכל!

   לשחרר שליטה לאלוהים / לבריאה / ליקום

   מתוך ענווה והבנה עמוקה שאתה איננו זה ש"עושה"

   אתה "הווה"

   במקום של ההויה יש "אפס" מאמץ

   ומלוא התוצאה

   במקום של העשייה (ללא הידיעה של ההויה)

   יש 100% עשייה

   ואפס תוצאה

   אותו מקום שמזמין אותך להקשיב פנימה!

   ואם תסתכל על חייך תראה שכשפעלת מתוך אותו מקום "שיודע" - ולא בהכרח היו לך הסברים "הגיוניים"

   אלא פשוט נתת ל"תנועה הגדולה" להוביל

   שם הצלחת הכי הרבה

   פשוט תסכים להתבונן תמים

   בתור "פריקית שליטה" לשעבר שהאמינה שהיא זו ש"עושה"

   למדתי במסעי כל כך הרבה ענווה

   וככל שאני משחררת שליטה לאלוהים

   היקום וחיי מלאים בכל כך הרבה "ניסים" ו"צרופי מקרים"

   שהמיינד "היודע" שבי מעולם לא יכול היה ליצור אותם

   איזון בין רוח לחומר יוצר את השלם

   והכל מתוך הקשבה אמיתית ואותנטית להוויה - ל"ידיעה " שמעבר למיינד "היודע"

   לפני 11 שנה אני הייתי אותה בחורה שהיתה בה אמונה- ידיעה שלא יכולתי להסביר אותה במילים אך הנשמה "ידעה"

   ופגשתי לאורך הדרך את כל אלו שלא האמינו כי הם לא הצליחו למצוא "הסבר הגיוני" לפעולה שלי

   והאמת שגם אני לא

   אך אותה "ידיעה" בתוכי "ידעה" 

   והיא זו שהנחתה את חיי ופעולותיי

   אני מודה לבריאה ולעצמי שהיה בי האומץ להלך באויר ללא אותה ידיעה של המיינד החושב

   ונעתי מתוך אותה ידיעה של ההויה שהנחתה לי את הדרך

   יצרתי את חיי מחדש!

   וזו  המתנה הכי גדולה שאי פעם יכולתי להעניק לי בחיים אלו עד כה

   ואני פתוחה לשאר המתנות של היקום עם אותה אהבה

   חיבוקטל

   ושבוע מלא קסמים

    

   צטט: להצליח בכוח המחשבה 2008-02-24 20:06:14

   ברצוני להוסיף משהו לעניין. ע"פ הכרתי את כתבי רבי נחמן כוונתו היא קיצונית יותר שאמונה היא לא רק במקום שאין שכל אלא במקו שהוא נגד השכל. וכאשר אני אומר נגד השכל הכוונה היא שאתה מאמין במשהו שעל פי השכל שלך אתה מבין שאין שום דרך בעולם שהוא יהיה נכון ע"פ השכל, ז"א, לא רק שאין לך הסבר בשכל, אלא אתה כן מבין שבכל כי לעולם לא יוכל להיות הסבר בשכל ובכל זאת האמונה חזקה יותר גם מדבר שע"פ השכל הוא אינו נכון.

    

     12/4/08 05:01:

   היי גיל

   חייבת לציין שהכל מאוד מרשים

   וכפי שנאמר בתלמוד בבלי עבודה זרה יז ע"א

   אין הדבר תלוי אלא בי

   יש קונה עולמו בכמה שנים ויש קונה עולמו בשעה אחת.

   סופ"ש נעים

     23/3/08 14:46:

   תגובה לחלום שנקטע??!

    

   קראתי את מרבית התגובות ...מסתבר שנגעת ברגישויות...

    

   לעניין האמונה- כיצד באה לידי ביטוי אמונתך??

    

   ולעניין היותר חשוב בעיני..

   מעניין אותי לדעת ולהזמין אותך לסוגייה: מה אתה למדת מההתנסות הזו?

    

   מה  אתה חושב שזה מזמן לך?

    

   השאלה הזו עקרונית בעיני ומאפשרת  לי להתקדם...

     23/3/08 01:10:

   חברים חזרתי למסלול והיכונו מחדש להמראה לכל המחפשים אני חזרה בשטח...

    לכל המגיבים תודה על פניני החוכמה ועל הכוכבים, מענין תמיד לקרוא את תגובותיכם חבריי הטובים ולראות איך כל אחד רואה את הסיפור באור שונה עם פרשנות משלו, עוד אציין חברים שתמיד ניתן לראות פה דו שיח מתפתח בין חברים וזה כשלעצמו אקשן מלמד, אבל מודה חבריי היקרים שמשה הלמו "הפליא" מעל כולם, אחי אין לך בית? חבל ואולי נוכל לעזור... אבל מה זה כל הקורות חיים שלך כאן?? באיזה קשר והקשר זכיתי לכבוד לארח את כתביך??? לא יותר פשוט להקים פוסט עצמאי?

   לא משנה שמח תמיד לקרוא את תגובותיכם תמשיכו וכמובן תודה לכל המככבים אני מעריך ומתגמל ביציאה, תמשיכו והעם כולו אתכם.

   מאמן היזמים

   המקצוען קורץ

     13/3/08 15:08:

   חזרתי ל *

   גיל אתה בארץ ?.....מגניב...?

   חייזרים חטפו אותך?...

    

     13/3/08 01:14:

    

   קצת עלי (בהמשך תקבלו עוד מידע עלי).

    

    

   למישהו יש איזה שקל לתת לי? אני רעב ואין לי מה לאכול, אני לובש כבר חודש את אותם בגדים, לא התקלחתי חצי שנה ואני פשוט מיסכן אמיתי - קראו למטה: אפילו את הבית לקחו לי.

    

   /images/archive/gallery/443/514.jpg הלמו במחסן בו הוא מתגורר. צילום: ג'יני – דרור ארצי, מקור ראשון זה היה ביתי למשה הלוי, הידוע ברחבי האינטרנט הישראלי כ"הלמו", יש אתר אבל אין בית. מאז שהבנק זרק אותו מדירתו הוא גר במחסן סמוך, מתקלח בדלי ואוכל פיצה לארוחת ערב שבת. ולמה הוא לא מוצא עבודה מסודרת? כי כולם זורקים אותו מכל המדרגות ברגע ששומעים שיש לו תואר במחשבים

    

   מומלץhallemo היום 5:48:

    

    

   לכתבה הקודמת דפדף בהרשת לכתבה הבאה דודו כהן, מקור ראשון
   17/1/2006 10:25   "שתבין משהו", כתב משה הלוי באחת מהודעות המייל שקדמו לראיון, "איפה שאני גר, זה יותר גרוע מקסבה במחנה פליטים ברצועת עזה".

   שלום, משה עם פרישתו של הלמו מהרשת הישראלית, ידידים ואויבים נזכרים ומסכמים. כולם מסכימים: הוא עוד ישוב לכתבה המלאה    
   בזמנו זה נשמע לי קצת מופרז. האיש אמנם גר כבר שנה במחסן, אבל דמיינתי את מגוריו כחדר גדול עם חלון אחד לפחות – מקום שאמנם מאוד לא נעים ונוח לגור, אבל עדיין לא משהו שמזכיר מחנה הפליטים.

   אז זהו, שדווקא כן. המחסן התגלה כמקום שבלתי אנושי להעביר בו את היום, בטח שלא את החודש או את החיים. גודלו 2.5 על 2.5 מטר, הוא מלא עד אפס מקום כך שכמעט ולא רואים את הרצפה (שלא לדבר על הקירות), אין בו אפילו חלון אחד והאוויר טחוב ומחניק. איך בדיוק הגיע הלוי, אדם נעים הליכות ומבריק בצורה יוצאת דופן, למצב הזה? תכף תדעו.

    

    

    
       את שירותו הצבאי עשה הלוי (35) כטכנאי קשר קרקעי בחיל האוויר, כולל שנה בקבע. בפברואר 93' הוא השתחרר מצה"ל, עבד כחצי שנה כפקיד בדואר ולאחר מכן קיבל משרה בחברת אלקטרוניקה, במקביל ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. בהמשך עלה והתקדם בחברת האלקטרוניקה, "תמר" שמה. מאיש תמיכה הפך לאיש פיתוח, וכתב תוכנות לקופות רושמות. אחרי שלוש שנים עבר לחברת הסטארט-אפ "אורורה טכנולוגיות", שעסקה בעיקר בכרטיסים חכמים. במשך ארבע שנים עבד שם, אך בינואר 2001, במקביל להתפוצצות בועת האינטרנט, פוטר הלוי. מאז ועד היום לא עבד במשרה מסודרת כלשהי.

   את פרסומו קנה לו הלוי בשל
   אתר האינטרנט שהקים תחת הכינוי שאימץ לעצמו, 'הלמו' (שילוב של שמו הפרטי עם שם המשפחה). האתר כלל בין היתר "חדר סאטירה", "חדר מידע" ועיתון אינטרנט בשם "דואר חשמלי". תוך זמן קצר הפך הלוי לשם דבר בביצת האינטרנט הישראלית, בעיקר בגלל חיבתו העמוקה לקטילות בוטות, סכסוכים מתוקשרים, וכפועל יוצא גם תביעות. הוא ניהל מאבקים משפטיים מול העיתונאי יואב יצחק, מול עדי ז'ורבין מ"אובייקטיבי", מול פורטל נענע ועוד ועוד (את הרשימה המלאה, שהוא עצמו יצר, ניתן למצוא בעמוד הרשת שהקים תחת השם הלוחמני "הלמו נגד שאר העולם"). כל אלה הביאו אותו לעמודי העיתונים היומיים והשבועיים, שלל מקומונים, עיתוני נוער, אתרי אינטרנט, ערוצי טלוויזיה ועיתונים מקצועיים. גם המשטרה פיתחה עמו היכרות ואף עצרה אותו, לאחר שגולשת התלוננה כי הטריד אותה ואיים עליה. מאוחר יותר זכה הלוי להיטפלויות משטרתיות שונות, לטענתו, אבל היריעה קצרה מלפרטן. נאמר רק כך: כאשר משה הלוי ומשטרת עכו נפגשים, זה לא לכוס קפה.
    
       הרזומה האינטרנטי של הלמו, תרשו לנו לקרוא לו כך, שווה כתבה בפני עצמה. אבל לרוע המזל בשנה האחרונה, מאז ה-23.12.2004, יש נושאים בוערים הרבה יותר מבחינת הלוי. כמו העובדה שהוא גר בתת-תנאים במחסן ביתו, לאחר שהבנק החליט לממש את המשכנתא שלקח, ומינה כונס נכסים שדאג לפנות את הבית מבעליו ומחפציו.

   ההידרדרות החלה בשנת 2001, אז חי הלוי מדמי אבטלה ובמקביל עבר קורס טכנאי מחשבים, אף שכבר היה לו תואר אקדמי במדעי המחשב. מינואר 2002 ועד היום לא הצליח לקבל תשלומים כלשהם באופן קבוע. היו כל מיני פרויקטים של כתיבה או גרפיקה וכדומה, אבל לא בצורה מסודרת ועקבית, מה שגרם לו לפגר בתשלומי המשכנתא.

   "איך מגיעים למצב כזה?", הוא מגחך, "מחפשים עבודה ולא מוצאים. בשלב מסוים הבנתי שלחפש עבודה עולה לי כסף. ניגשתי לראיונות בחברות כמו אלביט, IBM, חברות הייטק, וכשמבחני קבלה נמשכים על פני שלוש פגישות, אתה מבזבז חופשי 200 ש"ח על ראיון. היה לי רכב, עד שבשלב מסוים כבר לא היה לי איך לשלם ביטוח ואחזקת רכב, והוא עמד מושבת. לפני יותר משנתיים מכרתי אותו".

   ואז, כשהפסקת לחפש, יצאת בכלל מהבית?
   "כל יום הייתי יוצא – להביא את הדואר, לשפוך אשפה, ללכת לספרייה. מה שכן, בתקופות שאין לך גרוש על הנשמה, כדי להעביר את הימים לפעמים אתה מעדיף פשוט לישון. אבל אי אפשר לחיות ככה יותר מיומיים-שלושה. הייתי עושה הליכות, ספורט, משחק כדורסל. לא היה לי משעמם".
   צילום: עידו קינן (CC-by-sa) /images/archive/gallery/364/851.jpg   חתול שמזריק סמים
       בכל אותה תקופה גר הלוי בדירה שרכש בעזרת משכנתא מהבנק. "זו היתה דירה שגדלתי בה מגיל 4. ההורים שלי גרו בה ורכשתי אותה מהם ב-96', כשהם החליטו לעבור לדירה גדולה יותר. הייתי כבר גדול, בן עשרים ומשהו, והבנתי שאני צריך לעזוב את בית הוריי או לשכור דירה. בחשבון שעשיתי הבנתי שדמי השכירות ותשלום המשכנתא הם אותו דבר, אז העדפתי לקנות את הדירה שגרתי בה. רק שלא עשיתי חשבון לטווח ארוך, ולא קלטתי שאתה משלם כפול. אם אתה לוקח משכנתא של 200 אלף שקל, בסופו של דבר אתה מחזיר 400 אלף. ואם נתקעת באמצע – בסוף תשלם אפילו יותר".

   המשכנתא נפרסה על פני 25 שנים, בתשלומים חודשיים של 2,000 ש"ח. בשלב מסוים הפסיק הלוי להעביר לבנק את תשלומי המשכנתא, ואחרי חצי שנה הוגשה נגדו תביעת חוב. כמה חודשים מאוחר יותר נכנסה לתמונה גם ההוצאה לפועל, והלמו נעשה מודע לכך שתוך זמן קצר ימצא את עצמו ברחוב. "מי שאומר לעיתונאי שיום אחד באו וזרקו אותו מהבית מבלי שהוא יהיה מוכן – לא אומר את האמת", הוא מבהיר. "יש פרוצדורה. שולחים לך התראות. כשבאו לפנות אותי, חלק מהחפצים שלי כבר עברו לאן שצריך. אבל אז הם עשו את הטעות שלהם, ובמקום לפנות את החפצים הנותרים למחסני ההוצאה לפועל, כמו שהחוק קובע, הם פשוט זרקו הכל החוצה, על המדרכה. התחלתי לצלם, והדבר הגיע לאוזניים של הנהלת הבנק. בסופו של דבר הם פיטרו את עורך הדין שהיה אחראי לזה, והיום הוא תובע מהם 400 אלף שקל שלטענתו לא שולמו לו. נפתחה תיבת פנדורה. יש לי עילת תביעה נגד עורך הדין, ואני עדיין לא מממש אותה".

   למה?
   "כי תביעה עולה כסף. צריך לשלם אגרה לבית המשפט – 2.5 אחוזים מסכום התביעה או אחוז אחד בתביעות קטנות. אם הייתי תובע זה היה על 15 אלף ש"ח, ואין לי ה-150 עד 375 ש"ח לעניין הזה".

   כשזרקו לך את הסלון ואת שאר החפצים על המדרכה, כל השכנים בוודאי התאספו וראו. עכשיו, כשהצלם של העיתון תקתק פלאשים, ניסיתי למצוא על הפנים שלך איזושהי מבוכה מהשכנים שעברו בסמוך, אבל לא ראיתי שאתה ממש טורח להסתכל לצדדים.
   "אני כבר לא מתייחס למה שהשכנים חושבים עלי. כבר יודעים שאני גר במחסן. מרגע שעברתי לגור שם היו כמה קטעים לא נעימים. פעם אחת הפיצו שמועה שאני סוכן סמים, ואפילו באה משטרה כדי לערוך אצלי חיפוש. לא הכנסתי אותם, כי לא היה להם צו. היתה גם שמועה שאני לא רק סוחר, אלא משתמש בסמים. זה התחיל כשלקחתי את החתול שלי לווטרינר, אחרי שכלב נשך אותו. החתול קיבל זריקות, וסיפרתי את זה לשכנה שמומחית בחתולים. השמועה שהזריקו לחתול – שמאז כבר נדרס – עברה כמו טלפון שבור, והיו דיבורים כאילו אני מזריק לעצמי. הבנתי אז זה כשבא אלי שכן וזרק 'אנחנו יודעים שאתה מזריק'. בסופו של דבר גיליתי איך השמועה הזו צמחה".
    
       "כשאתה גר במחסן, פתאום כל בעיה שקיימת בשכונה מוטלת עליך. לדוגמה, לא מזמן כלב עשה את צרכיו בחדר המדרגות, והתפשט ריח לא נעים. אז האינסטינקט הראשון של כמה אנשים היה להגיד 'הנה, ההוא שגר במחסן - אין לו שירותים, בטח הוא עשה את זה'. נאלצתי להיות אסרטיבי עם שכנים, ולהבהיר שזה לא אני ושלא יחשבו ככה אף פעם".

   בקיצור, לא ממש נוח להם שאתה גר בבלוק.
   "מה זה לא נוח להם? אני לא שואל אותם. אני הכי ותיק בבלוק. הקטע הוא שאני מנסה לגור שם בצורה שלא תפריע לאף אחד. לא לעשות רעש, ומה שאני חייב – לעשות בלילה. נניח, אם אני מתקלח, זה רק בלילה. יש לי דלי, אני ממלא אותו במים קרים מהברז של כיבוי האש, נכנס למקלט, שם סבון ומתקלח. את זה אני צריך לעשות כל יום, כדי לשמור על היגיינה. לגבי שירותים, משתמשים בדלי עם שקית מעליו, מן אסלה מאולתרת. אחרי זה קושרים את השקית ופשוט זורקים לפח האשפה ברחוב".

   ואוכל?
   "אין לי תנור, אין לי גז, יש לי מיקרוגל. צריך להסתדר עם זה".

   מה אכלת היום, למשל?
   "היום קניתי 150 גרם פסטרמה עם סלט חצילים ושתי פיתות וירקות".

   ואתמול?
   הלמו מנסה להיזכר. "עוגה ועוף שאחותי הביאה בשבת. בימי שבת הם מביאים לי אוכל מבושל".

   ראיתי על הצד הפנימי בדלת של המחסן אוסף מדבקות ומגנטים של חנויות פאסט-פוד.
   "לא, לא. אני אוסף את הפרסומים האלה ומדביק אותם, ופעם ב-, כשיש לי כסף מעבודות מזדמנות, אני למשל מזמין פיצה כארוחת ערב שבת".
   חפציו של הלמו זרוקים מחוץ לדירה. צילום: ג'יני – דרור ארצי, מקור ראשון /images/archive/gallery/443/517.jpg   לחופש יש מחיר
       התקציב של הלוי קטן מאוד, וכך גם ההוצאות: הוא משלם את חשבון החשמל של חדר המדרגות, שבעקבות מגוריו במחסן קפץ מ-20 ש"ח ל-180 ש"ח בחודשיים, מעביר לחברת האינטרנט 50 ש"ח בחודש, ועוד 100 שקלים לבזק. "ארנונה אני לא משלם, אלא חייב כסף".

   כדי להצליח להתקיים מקבל הלוי עזרה משתי אחיותיו הנשואות (השלישית חיילת). בתקופות מסוימות, עוד לפני שפונה מהדירה, נאלץ לחיות ממאה שקלים לשבוע. בעזרתם הוא היה אמור לשלם את החשבונות השונים וכמובן לקנות אוכל. "בתקציב כזה אתה חייב להסתפק באוכל זול ומשביע, שלא תמיד בריא. אתה אוכל כדי לשרוד, לא כדי ליהנות. זה לא בשר, ירקות, אוכל מבושל, עוף או דגים".

   "האחיות שלי עוזרות בתשלום החשבונות. לפעמים החשבונות משולמים מכסף שאני מקבל מדי פעם בעבודות מזדמנות. בתקופה מסוימת היתה לי עבודה שהרווחתי ממנה 3,000 ש"ח כל חודש – איזה פרויקט ספרותי שנעצר בינתיים. אין בו הכנסות והוא לא מתקדם. זהו".

   מה עם עבודה במפעל, בתחנת דלק, לאו דווקא דברים שקשורים למחשבים?
   "אני מחפש לא רק במחשבים, אלא כל עבודה".

   ואין שום דבר? קשה להאמין.
   "גם כשיש, הם לא לוקחים אותך למפעל, אחרי שרואים בקורות החיים שיש לך רקע במחשבים. הלכתי לעבודה של סבלות לפני שנתיים, אבל המנהל לא הסכים לקבל אותי. הוא אמר 'תשמע, יש לך תואר ראשון במחשבים, תואר טכנאי, אני מפחד שתברח לי'".

   בכנות, אין מצבים שבהם אתה-עצמך לא ממש מתלהב לעבוד?
   "לפעמים כשיש מקום עבודה שאני צריך להוציא כסף כדי לעבור בו ראיון, אחרי שכבר עברתי ראיון אחד, אני אומר לא, וחותך באמצע. ב-2005 כמעט שלא חיפשתי עבודה, לא עברתי על עיתונים וכאלה. היו כמה עבודות זמניות, אבל זהו".

   מה עם קצבה מביטוח לאומי, גם אותה אתה לא מקבל?
   "לפי החוק אני זכאי לכ-1,300 ש"ח בחודש מהמדינה, אבל לא לקחתי את זה בגלל שבאותה תקופה שר האוצר היה ביבי, שבדיוק קרא לאנשים שלוקחים קצבאות 'פרזיטים', ופשוט השפיל אותם. אני לא יכול לתקוף את שר האוצר על הגישה שלו, בזמן שאני מקבל קצבה. כשאני לא מקבל, אני יכול לתקוף אותו וגם לבוז לו".

   נו, אתה תוקף אותו ובז לו, אבל בלי שקל בכיס. מה יצא לך מזה?
   "אני יותר חופשי".

   חופשי במה? אתה לא בעל טור באחד העיתונים הגדולים, הזעקה שלך לא נשמעת למרחוק.
   "מה זה לא נשמעת? איפה שהייתי צריך לכתוב – כתבתי. גם בדקתי ומצאתי שכשאתה הולך לקחת קצבה מביטוח לאומי, זה לא עובר חלק. יש שם דברים שאתה סופג. היום, כדי לקבל קצבה, צריך לעשות כל מיני דברים שלא היו פעם. הם יכולים גם להפעיל נגדך חוקרים פרטיים, אתה צריך ללכת ללשכת העבודה מדי יום, ויכולים לשלוח אותך לכל מיני עבודות או דברים לא הגיוניים. אני חיפשתי עבודה בעצמי במשך שנתיים, ואחר כך כשחתמתי אבטלה עדיין לא מצאו לי עבודה בלשכה. יש לי קלסר גדול, 10 ס"מ עובי, שמוכיח שחיפשתי עבודה, כולל תשובות ממעסיקים פוטנציאליים. הבעיה עם מקומות העבודה היא שאפילו תשובות הם לא מחזירים. אתה לא יכול להוכיח שקיבלו את הפנייה שלך או שפנית אליהם".
     מאבק למען הערֵבים
       להלוי היה גם קשה להוכיח להוריו הפנסיונרים שהוא באמת מחפש עבודה. בגלל החיכוכים שהתעוררו, הוא לא נמצא איתם בקשר מזה שנה וחצי. "ספגתי ביקורת על כך שלא מצאתי עבודה, ועל זה שההוצאות שלי היו גבוהות יחסית לאחד שלא עובד. למעשה, אותן הוצאות היו על חיפוש עבודה. אם הגיע למשל חשבון טלפון של 400 ש"ח, שההורים שלי שילמו, הייתי צריך להסביר את הסכום, לחזור אחורה ולתת דין וחשבון על זה שהתקשרתי ל-X ושלחתי פקס ל-Y. בשלב מסוים הם כבר נתנו לי הרגשה כאילו אני חי על חשבונם, מבלי להתאמץ לחפש עבודה. נפגעתי, חתכתי את זה, וזהו".

   ההורים שלך ניסו ליצור קשר מאז?
   "פעם אחת, ואני סירבתי".

   איך הורה שהבן שלו גר במחסן לא יוצא מגדרו כדי לעזור?
   "אם יש לאותו הורה נכדים, כבר אין קטעים כאלה. הבנים לא חיים עם ההורים שלהם לנצח. יש שלב מסוים שבו ההורים מפסיקים לתמוך בילדים שלהם, והילדים מפסיקים להתייחס להורים".

   אני לא מכיר שלב כזה בחיים.
   "אתה תגיע לזה, בשלב שבו ההורים שלך ירגישו סבא וסבתא".

   הוריו של הלוי גרים עדיין בעכו, לא רחוק מהמחסן, בדירת ארבעה חדרים. הוא שולל מעבר לשם, כי "אז יהיה יותר גרוע". אחת מאחיותיו הנשואות, אם לילדים, הציעה לו לבוא לגור בביתה, אבל הוא סירב בנימוס. "אתה לא יכול להיכנס למשפחה ולכפות את עצמך",  מסביר הלוי. "אלה היו יותר דיבורים נימוסיים. היום אני נזהר לא להיות משא על אף אחד – לא על המשפחה שלי, לא על החברים. על הדירה הזו יש ערבים, אבא שלי ודוד ודודה, שחתמו לי כשלקחתי את המשכנתא. אם אנטוש את הקטע של הדירה וארים ידיים, יבואו אליהם. אני לא רוצה שזה יקרה, ולכן היום אני מנהל מאבק משפטי מול הבנק. מלבד תשלום המשכנתא עצמה, הבנק דורש כיסוי של חוב, שימומש כשימכרו את הדירה. עכשיו מונה כונס נכסים, שאמור למכור אותה".

   תקבל נתח מסוים מהמכירה?
   "לפי המחיר זו בעיה. במדינת ישראל ברגע שעו"ד של בנק מצטרף לכל העסק הזה, נוסף לעניין גם שכר טרחה אסטרונומי. הוא לא עושה כלום, בסך הכל ממלא טפסים סטנדרטיים, ועל זה מקבל עשרות אלפי שקלים. על כלום".
   הלמו בצילום פרטי /images/archive/gallery/166/775.jpg   להעריך את האסלה
       יש לך תקוות כלשהן?
   "יש מחשבות", הוא אומר וחושב ארוכות. "תעבור לשאלה הבאה".

   למה?
   "יש כל מיני מחשבות לא טובות. יש דברים שיכולים להביא מחשבות נוראיות. לדוגמה, אם בא מישהו ומסלק אותי מהמחסן, אני נשאר ככה בחוץ בלי כלום. מה היית עושה? זה מוביל למחשבות אובדניות. היו כאלה מחשבות".

   היו רגעים שבהם שקלת את זה ממש ברצינות?
   "כן. יש טריגרים, מה שנקרא. לדוגמה, יום אחד ניתקו את הברז שממנו אני לוקח מים, בגלל נזילה. נשארתי בלי מקור מים, אבל אחרי שישנתי על זה כמה שעות, פתאום עלו לי מחשבות של אינסטלטור. הלכתי, השקעתי 40 ש"ח בחומרים, והתקנתי ברז במקום אחר בצינור, שבו כן זרמו מים. טריגר נוסף היה כשסגרו לי את הבית ברב-בריח. מיד כשפינו אותי סגרו את הבית במנעול רגיל, אז הצלחתי לפתוח בכל זאת את הדלת, והייתי עולה לשם כל יום למקלחת, לשירותים, למים. יום אחד גיליתי שסגרו את הבית עם רב-בריח. ואז לא היה לי הרעיון של להתקלח עם דלי, לא הכרתי את הדבר הזה. לא ידעתי לאן ללכת. בקיץ אפשר ללכת לחוף הים, יש שם מקלחות, אבל בחורף לאן תלך? זה טריגר שבו אתה אומר 'אוי, אין טעם לחיות'. אבל שוב – אתה יושב, חושב, ומבין שאפשר להתקלח כמו בצבא, בשטח. ואז אתה גם מתחיל להבין את התפקיד של הספוג במקלחת: יש בו חלק מחוספס וחלק רך. אתה לומד לאגור מים מהצד הרך, ואז לסחוט אותו והוא מוריד על הגוף את המים. החלק המחוספס נועד לשפשף את הגוף".

   "בהמשך יש גם מקלחות מאולתרות מבקבוק וכל מיני דברים שאתה לא חושב עליהם כשאתה גר בבית בורגני, עם מקלחת ושירותים. גם כביסות אני עושה בדלי הזה, ממלא אותו בסבון כביסה ומים. אני גם מכבס המון אצל אחותי – בא אליה מדי שבועיים ועושה עוד סידורים".

   עם כל הטריגרים והמחשבות האובדניות, מה נותן לך נקודת אחיזה?
   "ישנו עניין הערֵבים. אתה לא יכול להשאיר מאחוריך חובות, מבלי לנסות לגמור קודם בצורה רציונלית את הדברים האלה. אני לא יודע מה אעשה אחרי שאפתור את עניין הדירה. יכול להיות שיבוא כונס הנכסים, ידווח שמכר את הדירה, אבל יבקש עוד כסף. צריך לראות".

   לא יכולים לפנות אותך גם מהמחסן?
   "היום אני גר במחסן שכאילו שייך לדירה, אבל יש קטע משפטי שלפיו הוא לא שייך לדירה".

   אז של מי הוא, באמת?
   "שלי. רק הדירה ממושכנת. אם כונס הנכסים היה חושב שהמחסן שייך לדירה, הוא היה מנסה לסלק אותי גם ממנו ומוציא צו פינוי. כיוון שזה לא כך, אוכל להמשיך לגור במחסן גם כשימכרו את הדירה".

   ועד שהכל יסתדר, מה הכי קשה במגורים במחסן?
   "בקיץ יש לחות נוראה. זה מחסן בלי חלונות".

   כשנכנסתי שמתי לב שהאוויר מחניק וטחוב במיוחד.
   "נכון. בחורף יש חום טבעי של הבנאדם, אבל בלילה צריך לאוורר את המחסן כדי שתהיה תחלופה של אוויר. בקיץ, בגלל שהמקום קרוב מאוד לים, יש לחות. אתה מזיע, שם מאוורר אבל זה לא מספיק, וזו מכה רצינית. יש ריח של טחב, לפעמים צריך להתקלח פעמיים ביום. יש אנשים שלא היו מסוגלים לגור במחסן הזה, הרי הוא כמו צינוק, יותר קטן אפילו מתא בבית סוהר. הגודל הוא 2.5 על 2.5, שתפוסים על ידי מיטה, מדפים ושולחן. קשה גם לעבוד שם על המחשב. בדרך כלל עבודה רגילה מול מחשב נעשית בישיבה על כיסא בגובה מסוים. במחסן אין כיסא כזה, יש רק מיטה. אז או שאתה שוכב במיטה ועובד, או שאתה יושב מול המחשב כשהרגליים בזווית מאומצת ומעייפת. המחסן הזה גם קולט רעשים. היתה תקופה שהייתי שומע שכן בוגד באשתו, מדבר בטלפון עם הפילגש שלו, עד שהוא הבין שמישהו נמצא במחסן".

   בחיים כאלה בטח צוברים תובנות בקילו. על מה אתה חשבת?
   "אתה מתחיל להעריך את האסלה, את המקרר, מעריך אפילו דירה קטנה שגרת בה. אתה מעריך מקלחת ואוכל פשוט. היום כשאני רואה ברחוב מישהו זורק אוכל, פשוט כואב לי. לגבי תובנות, בזמן הפנוי אני גם קורא, לומד, הולך לספרייה ולבית המשפט. אתה רואה שם דברים שאנשים במדינה לא מכירים. אתה רואה עצורים, דיונים משפטיים, רואה איך המדינה מתנהלת. הרבה פעמים אתה נתקל בהפרות חוק מצד בתי המשפט עצמם. יש למשל עצירים שמובלים באזיקים המחוברים לעציר אחר, וזה בניגוד לחוק. מעבירים אותם בין האולמות, ואתה רואה שכולם שמים פס על זכויות אדם".
     הפסקתי להיות מובך
       העתיד, מבחינתו של הלמו, מעורפל ביותר. "אני באמת לא יודע", הוא עונה כשאני שואל אותו מתי לדעתו ייחלץ מהמצב הנוכחי ויפסיק לגור במחסן.

   ומה עם חתונה?
   "בוא נגיד שזה לא נמצא כרגע באג'נדה שלי".

   בכנות, כמה אחוזים מהמצב שנקלעת אליו הם באשמתך?
   "מאה אחוז. אני לא מתחמק מאחריות".

   התשובה קצת מפתיעה, כי קודם היו לך בין השורות טענות כלפי המוסדות השונים.
   "לא, הסברתי לך רק איך מגיעים למצב הזה, כשאין לך מקורות תעסוקה. מצד שני, הייתי חושב שמשהו איתי לא בסדר, אם הייתי האדם היחיד במדינה שלא מוצא עבודה כבר כמה שנים. אבל אני לא היחיד. יש אזרחים במדינה הזו שהתייאשו כבר מלחפש עבודה, ואתה לא שומע עליהם. הם לוקחים קצבאות מביטוח לאומי, וגם זה לא מספיק כי יש להם כמה ילדים. אי אפשר להטיל את כל האשמה על האזרח".

   אבל הרגע הטלת את כל האשמה על עצמך.
   "כן. במקרה שלי – האחריות עלי".

   לא מביך אותך להתראיין ככה ולספר הכל?
   "לא, כבר הפסקתי להיות מובך. אף פעם לא התביישתי, אני מאמין בשקיפות. יש אנשים שלא נוח להם כשמפרסמים שהם נעצרו, שהם עניים או כל דבר אחר. לי אין בעיה כזו. מי שיש לו מחשבות על אנשים כמוני - יכול לדחוף את הדעה שלו למקום שממנו היא באה. אם הייתי ממלא תפקיד רגיש או עובד במקום מסוים, אולי החשיפה הזו היתה מפריעה לי, אבל היום אין לי בעיה איתה".
   צילום: עידו קינן (CC-by-sa) /images/archive/gallery/364/852.jpg
     26/2/08 22:05:

    

   צטט: לי-את 2008-02-25 14:53:52

   איש יקר וצלול?

   1. הרווחת פוסט נהדר בזכות חולמת שנרדמה בשמירה

   2. מקווה שידעת לחלץ אותה לדרך מעשית מפני שרק לשם כך זימנו אתכם יחד

   3. תפסיקו לרחם על הבחורה, מה יה עדיף שהיא תשקיע ותשקע? היא הרוויחה זמן התקרבות יקר אל עצמה.

   מסכימה לגמרי,

   לפעמים מהנפילות לומדים יותר טוב ומסיקים את המסקנות.

   מכסימום היא תיפול ותקום שוב (זוהי תמצית החיים).

     26/2/08 19:07:

    

   צטט: ג'אנגו 2008-02-17 03:31:22

   אולי אחלוק קצת על רבי נחמן

   אבל לעניות דעתי, אמונה אמיתית מבוססת בעיקר על ידיעה

   וככל שהידיעה גדולה כך גדלה האמונה...זה מאוד פשוט

   ככל שאתה יודע ומכיר יותר טוב את עצמך/העולם/ "חוקי המשחק", האמונה שלך גדולה וחזקה יותר...עד כדי ידיעת העתיד.

   מה שמבדיל בין אמונה וידיעה הוא זה שאמונה עוסקת בתרחישים שעוד לא התממשו במציאות, ובמציאות, עד שלא התממש משהו הלכה למעשה, הכל עדיין פתוח.

    

   אמונה "עיוורת", בד"כ מונעת על ידי משאלות לב ולרוב מבוססת על בורות ועיוורון

    מסכימה עם כל מילה שלך... בין האמונה לידיעה כניראה אתה שותה את הנושא. 


   בקשר לפוסט כתבת יפה, אך אני לא חושבת שדייקת.

   מעריכה את ההשקעה.  

    

    

     26/2/08 16:27:

   אסאך הצלחה מיט הסיעתא דשמיא...

   צטט: פ ר י @@@ 2008-02-25 20:45:15

   מקצוען אני שבתי לתת לך את אשר הבטחתי
   *

    

     26/2/08 12:26:
   כחולמת מקצועית, כל סרט שלי מתחיל ברעיון, מוכרחה להגיד לך שלא תמיד ניתן להסביר עד הסוף תהליך של יצירה. יודעת מניסיון שכל מה שהתחיל אצלי כמחשבה, קרם עור וגידים ואנשים שישבו וצפו בו. כשאתה יוצר אתה הרבה פעמים יוצא לדרך בלי תשובות שכן האחרונות עלולות לגרום לך לשבת בבית אכול ספקות.
     26/2/08 09:39:

    

   צטט: ג'אנגו 2008-02-17 03:31:22

   אולי אחלוק קצת על רבי נחמן

   אבל לעניות דעתי, אמונה אמיתית מבוססת בעיקר על ידיעה

   וככל שהידיעה גדולה כך גדלה האמונה...זה מאוד פשוט

   ככל שאתה יודע ומכיר יותר טוב את עצמך/העולם/ "חוקי המשחק", האמונה שלך גדולה וחזקה יותר...עד כדי ידיעת העתיד.

   מה שמבדיל בין אמונה וידיעה הוא זה שאמונה עוסקת בתרחישים שעוד לא התממשו במציאות, ובמציאות, עד שלא התממש משהו הלכה למעשה, הכל עדיין פתוח.

    

   אמונה "עיוורת", בד"כ מונעת על ידי משאלות לב ולרוב מבוססת על בורות ועיוורון

   מסכימה בהחלט
     26/2/08 09:21:

   מנסיוני שלי, האמונה באה לפני הידיעה :-)

    

   לפני 4 שנים עזבתי את ההייטק כדי לעשות קולנוע. לא ידעתי דבר אך הייתי חדורת אמונה ולאט לאט בניתי מסלול והדרך הסתמנה ולמדתי דבר או שניים ואחרי שלמדתי הפנמתי, ידעתי.

    

   לפני שנה וחצי החלטתי להפיק ולביים. לא ידעתי דבר אך האמנתי! התחושות הפנימיות של היעוד והאמונה לא הכזיבו. היום, שנה אחרי, אני עומדת לסיים צילומים של סרט עצמאי בן 80 דקות.

    

   צריך להפוך את האמונה לידיעה.

    

    

   אינדי לנצח

     25/2/08 23:39:

    

   צטט: פ ר י @@@ 2008-02-25 20:44:06

    

   צטט: דניאל רייש - המהפכן 2008-02-25 15:13:20

    

   צטט: פ ר י @@@ 2008-02-25 11:04:37

   דניאל מה קרה לךךךךךךךךךךךךךךךך ש'תגעת ?
   מה זה  הגודל הזה של האותיות למען השם....
   :)))))

    

   מה נשמע מיידלה ? ווס מאחט האיד , אידישה גישאפטן ? :-)

   האמת בכתב סת"ם יותר קטן מזה לא רואים את הפרטים הקטנים .

   תאמיני לי שיש סודות בפרטים הקטנים של כל אות , לכן היגדלתי .

   יש דברים שצריך להגדיל לפעמים על מנת לראות טוב 8========)))

   פרשטייט שיינה ?

   איך פארשטיי דניאל = זיי מיר געזונט אונד שטערק !!!!

   חזק וברוך !!! :-)

     25/2/08 20:45:
   מקצוען אני שבתי לתת לך את אשר הבטחתי
   *
     25/2/08 20:44:

    

   צטט: דניאל רייש - המהפכן 2008-02-25 15:13:20

    

   צטט: פ ר י @@@ 2008-02-25 11:04:37

   דניאל מה קרה לךךךךךךךךךךךךךךךך ש'תגעת ?
   מה זה  הגודל הזה של האותיות למען השם....
   :)))))

    

   מה נשמע מיידלה ? ווס מאחט האיד , אידישה גישאפטן ? :-)

   האמת בכתב סת"ם יותר קטן מזה לא רואים את הפרטים הקטנים .

   תאמיני לי שיש סודות בפרטים הקטנים של כל אות , לכן היגדלתי .

   יש דברים שצריך להגדיל לפעמים על מנת לראות טוב 8========)))

   פרשטייט שיינה ?

   איך פארשטיי דניאל = זיי מיר געזונט אונד שטערק !!!!

     25/2/08 16:59:

   "במקום שהאמונה מתחילה, נגמרת הידיעה" - כך כתוב במשפט לקראת הסוף. וזה שונה מהכתוב בכותרת "במקום שבו נגמרת הידיעה, האמונה מתחילה". אני מסכימה עם הנאמר בכותרת - במקום שההגיון אינו מסוגל לבעיות, באה האמונה.

   ובאשר למקרה שסיפרת עליו, מענין לי לשאול - מה בעצם התפקיד שלך?

     25/2/08 15:17:

    

   צטט: שושנה ויג 2008-02-25 09:21:23

   להקמת סטרט אפ אני חושבת לא מספיק רעיון מסודר ותוכנית עסקית, האנשים צריכים להיות אנשי ביצוע לא רק הוזים וחוזים. למשל, אני מודה היה לי רעיון ולא הצלחתי להפיקו מעבר למידה מסויימתכי יש לי כנראה בעייה בביצוע..יותר חוזה ..פחות מבצעת..

   שושנה

   למה את מבטלת את היכולת שלך ? לכתוב ספרים זו לא יזמות וסטרטאפ ? יש גם star taff :-)

   לא רק start up . , .

     25/2/08 15:13:

    

   צטט: פ ר י @@@ 2008-02-25 11:04:37

   דניאל מה קרה לךךךךךךךךךךךךךךךך ש'תגעת ?
   מה זה  הגודל הזה של האותיות למען השם....
   :)))))

    

   מה נשמע מיידלה ? ווס מאחט האיד , אידישה גישאפטן ? :-)

   האמת בכתב סת"ם יותר קטן מזה לא רואים את הפרטים הקטנים .

   תאמיני לי שיש סודות בפרטים הקטנים של כל אות , לכן היגדלתי .

   יש דברים שצריך להגדיל לפעמים על מנת לראות טוב 8========)))

   פרשטייט שיינה ?

     25/2/08 14:53:

   איש יקר וצלול?

   1. הרווחת פוסט נהדר בזכות חולמת שנרדמה בשמירה

   2. מקווה שידעת לחלץ אותה לדרך מעשית מפני שרק לשם כך זימנו אתכם יחד

   3. תפסיקו לרחם על הבחורה, מה יה עדיף שהיא תשקיע ותשקע? היא הרוויחה זמן התקרבות יקר אל עצמה.

     25/2/08 11:04:
   דניאל מה קרה לךךךךךךךךךךךךךךךך ש'תגעת ?
   מה זה  הגודל הזה של האותיות למען השם....
   :)))))

     25/2/08 10:52:

   גיל היקר נעים לדעת שאתה עדיין איתנו ומתקיף מידיי פעם.:)

   מה שאני אוהבת במאמרים שלך ,שתמיד יש לי מה להגיד. כיוון שאתה תוקף קונפליקטים ואני אוהבת קונפליקטים. ככה המוח שלי בנוי לנתח אותם.

   אבל לא אלאה אותך, רק רוצה להגיד לך דבר אחד גם אתה צודק וגם הרבי צודק. זה כל היופי בחיים שלא כל דבר אפשר לתכנן. זה לא נכון לעשות ככה. כי אם היינו יודעים את הכל מראש מה היה הטעם לחיים. כל הטעם בחיים זה החשיפה והגילוי.וההימור. האם יצא ?או לא יצא? וכמה שאדם יחשוב שהוא הולך על בטוח. יכול להיות מאוד שיתגלה לו ההפך זה למעשה הקונפליקט הכי גדול בחיים.

    לכן ההבדל בין אמונה וידיעה הוא הבדל ענק וגם אין כל הבדל .   מה הכוונה? להאמין זה לקוות, במובן שהרבי אומרץ לקוות שיש דברים בגו שיש תבונה מעבר . והידיעה היא שונה לגמרי  הידיעה זוהי עובדה זוהי מציאות שאינה ניתנתת לערעור.

    לכן כאשר הולכים על משהו על רעיון כמו שאתה אומר ומפתחים אותו .ברור שלך יש ניסיון ועל סמך הניסיון אתה אומר את דבריך ומסיק את מסקנותיך. אבל תמיד תמיד תשאיר פתח לחוסר הידיעה הכוונה לאמונה והאמונה היא התקווה והאמונה היא האינטואיציה והאמונה היא החלום ולאמונה יש כוח אדיר ולמה הכוונה שלי ברגע שאדם חולם הוא יוצר מציאות ודברים מסתדרים לו  באיזה שהיא צורה. זה כאשר הוא באמת רוצה לחוות משהו ולא שהוא לא רוצה רק הוא חושב שהוא רוצה . זה מה שניקרא כוח רצון וכוח ההגשמה.

    וזהו למעשה ההבדל בין פנטזיה לחלום. פנטזיה יש בה חוסר אמונה -חוסר רצון . ואילו בחלום יש חזון -רצון והוא רוקם עור וגידים הוא בונה את עצמו מתוך כוח המחשבה .באנגלית לרצון קוראים will לא סתם .the pawer of will יכול להיות מאוד שמה שאתה הרגשת באותה אישה זה את הפנטזיה שלה ולכן לא השתכנעת. לכן לא היה בכוחה לשכנע אותך, כיוון שהיא בעצמה לא הייתה משוכנעת . ואתה בדרך כלל שואב כוח מהרצון של אותו אדם וכוח החזון שלו ברעיונו הוא מקרין את זה החוצה בעוצמה בלתי ניתנת לעירעור. ןלכן זה לא ממש מהרעיון. כיוון שיש הרבה רעיונות והרבה כשרונות בעולם שלא הגיעו לידי הגשמה. ואילו הרבה רעיונות וכשרונות שלא היו ראויים בכלל להגיע לפסגה הגיעו כיוון שהאמינו בעצמם.  זה מה שמדונה אמרה יש הרבה כשרונות ויותר גדולים ממני אבל לא הגיעו ולא יגיעו כי נדרש יותר מזה למדונה  יש  משהו שאין להם זה את כוח הרצון להגיע וצריך תסביך אמיתי כדי לרצות בכלל משהו באמת. העני צריך כל כך לסבול לפעמים כדי להגיע להיות עשיר.

   אז הנה ניתחתי לך את הקונפליקט ואולי הארתי לך דברים שידעת כבר בתת מודע אבל לא ממש ידעת כיצד להגדיר אותם.

   הסרט "חומות של תקווה" ממש ממחיש את העיניין. שווה כל רגע. מומלץ.

   לכן הכל כל כך פשוט וגם לא. מתי הוא לא? כשאנו לא יודעים למה הדברים שאנו רוצים אינם מתגשמים. והתשובה היא פשוטה, כיוון שאנו לא באמת רוצים= מאמינים. מי שרוצה באמת הוא גם יוצר את רצונו.

   שיהיה לך אחלה יום ושבוע ושכל רצונותך יתגשמו. גם ככה הם יתגשמו

   חחחח אוהבת אותך

    גלי

   ותבוא לבקר חנטריש.

    

     25/2/08 09:21:

   להקמת סטרט אפ אני חושבת לא מספיק רעיון מסודר ותוכנית עסקית, האנשים צריכים להיות אנשי ביצוע לא רק הוזים וחוזים. למשל, אני מודה היה לי רעיון ולא הצלחתי להפיקו מעבר למידה מסויימתכי יש לי כנראה בעייה בביצוע..יותר חוזה ..פחות מבצעת..

   שושנה

     25/2/08 08:44:

   טוב מאוד שאנו מאמינים לרעיונות ולחלומות שלנו שחלקם מתגשמים בגדול וחלקם לא למרבה הצער..

   כי עם אמונה  בלבד לא הולכים למכולת..

   צריך להיות מציאותיים ולתפקד בהתאם ליכולת שלנו ולא לקפוץ מעבר למה שניראה כאפשרי רק בגלל שאנו מאמינים שאפשרי..

   היו לי בחיי האישיים כמה אמונות וחלומות שחלקם הגשמתי אני בכוחות עצמי ללא עזרה ..כי האמנתי ופעלתי לא רק עם אמונה עם הרבה מרץ ועם השקעה..ואולי בקרוב אוכל להגשים לעצמי עוד חלום עם אמונה והשקעה וכסף..:-)))

     25/2/08 08:15:

   אין לי הרבה מה להוסיף על המגיבים מעליי, אבל....

   מתי נפגשים לקדם את הסטארט אפ שלי?!...קורץ

     25/2/08 02:44:

   ואת התגובה הזו תחמק ,

    

   אנודה כתודה מקבלים חש-מל אנושי זרם הפוך שווה רמז , קח רמז : בסוף דניאל יש למד ( גם לומד ) של לב וחוט די.אן.איי בסוף הלמד שם מתחיל החשמל , דניאל בגוב האריות זה deep  ראסיה , ומשה בהר סיני הוא יורד להאיר ( מאיר בגילגול והיפול שווה מניא ) 70 פנים לתורה , אחד נכון ו69 היפוכים . תשאל את ישראל הוא יבין . עם ישראל זה = לא ישר , לא ירש . אחד האבות היה לא ישר , את הבכורה ניסה לקחת ברמיה !!! לכן כולם נזהרים .

    

     25/2/08 02:30:

   אגב גיל , תסתכל

    

   נ נח נחמ נחמן מאומן לזה התכוון הרבי , כי הסודות סתומים וחתומים ( בכתב סת"ם ) , סוף ספר דניאל סו"ד  דניאל ... תמים
     25/2/08 02:16:

   לא יכולתי להסביר זאת יותר טוב ממך , והאמת שבפטנט שלי באיזה שהוא מקום התעלתי על ארכימדס , ניוטון , לאונדרו דה וינצי ואיינשטיין ביחד ויכולתי לראות זאת מיד עם ההבנה על הפטנט ואני אומר זאת בצניעות באמת .

   צטט: ציזי 2008-02-25 00:03:44

   גיל

   המאמר שלך מתאר מצב מענין

   שחוזר על עצמו במציאות לא מעט

   רב נחמן היה איש מדהים ובעל ידע

   ולדעתי אין להבין את דבריו כפשוטם

   המונח "ידיעה" במשפט המצוטט

   מדבר על ההגיון האנושי המקובל

   שהידע שלו מוגבל לחיינו הנוכחיים

   ברם יש לאדם ידיעה אחרת..שונה

   הידיעה של הנפש..וזו חוצה דורות

   והיא רחבה ועמוקה בהרבה מהנ"ל

   ומאפשרת להאמין במה שהידע

   רואה כבלתי אפשרי ולעשות מעין

   קפיצות דרך אבולוציוניות בהבנה

   כפי שעשו איינשטיין דה וינצי ועוד

   אולי זה הידע שהיה לבחורה...

   ואולי בשלכך היא נתקעה בהסבר

   ציפי

    

     25/2/08 00:03:

   גיל

   המאמר שלך מתאר מצב מענין

   שחוזר על עצמו במציאות לא מעט

   רב נחמן היה איש מדהים ובעל ידע

   ולדעתי אין להבין את דבריו כפשוטם

   המונח "ידיעה" במשפט המצוטט

   מדבר על ההגיון האנושי המקובל

   שהידע שלו מוגבל לחיינו הנוכחיים

   ברם יש לאדם ידיעה אחרת..שונה

   הידיעה של הנפש..וזו חוצה דורות

   והיא רחבה ועמוקה בהרבה מהנ"ל

   ומאפשרת להאמין במה שהידע

   רואה כבלתי אפשרי ולעשות מעין

   קפיצות דרך אבולוציוניות בהבנה

   כפי שעשו איינשטיין דה וינצי ועוד

   אולי זה הידע שהיה לבחורה...

   ואולי בשלכך היא נתקעה בהסבר

   ציפי

     24/2/08 23:21:

   גיל היקר , מה שלומך ????

   תרשה לי להכניס לך קצת עיניין לחיים :-) , כאילו שחסר לך :-)

   האמונה הוא מנגנון טבעי לשרוד למי שלא זכה בהבנה של איך העולם בנוי באמת ( בעלי הסוד ).

   ברגע שאתה מבין את הסוד מה שנשאר זו עבודת מחקר אין סופית ומרתקת .

   הבעיה היא שלרוב , הרעיונות הטובים הם באים ממחשבה שונה ממה שאדם רגיל חושב לרוב וכך קשה לשכנע משקיעים כיוון שמשקיעים רוצים לדעת וידע לרוב מתבסס על מושגים ישנים .

   כשבעל סוד רוצה להריץ פטנט שיש בו סוד שאסור לגלות הוא נזהר ויחפש תמיד את המשקיע המלאך שיהיה מוכן בתמימות להשקיע .

   כך אותי לדוגמא , יש בידי ( בראשי ) את הפטנט שהאנושות חיפשה אלפי שנים .

   המכשיר לתיקון הגוף , מכשיר ביופידבאק , מחזיר אחורה תהליכים בגוף , מונע כאבים קיימים , גורם ליציבה נכונה , עוזר לצמיחת שיער , מרזה , מונע ומרפאה מחלות ( ואני נזהר כרגע מלהצהיר הצהרות בומבסטיות אבל הדבר מדהים ) , גורם לזרימת הדם , עוזר להסיר משקפיים , מונע תהליכי הזדקנות , (אנטיאייגינג ) , אני בודק אפשרות שהוא עוזר לבעיות קשב וריכוז , אולי שיתוק ובעיות גנטיות והתכן ומתקן נטיות גנטיות . נשמע בידיוני אבל אכן הדבר נכון , וכפי שאיינשטיין אמר : " לא מגלים את מקורות הידע " .  יש לך הזדמנות להשקיע בפטנט שאם משווקים אותו נכון ( לא התחום שלי ) אפשר להרוויח מיליארדים . זהו מכשיר כושר קטן פשוט וגאוני , הגאוניות היא בפשטות . זו גם הבעיה שאם מתחילים להסביר מסתכנים בגניבת הרעיון .

    

     24/2/08 22:31:

   לא מאמינה באף אחד חיצוני

   מאמינה רק בדרכי ויצירתי

   אחרים יכולים להעשיר לי את היצירה

    

   אף אחד לא יודע מה יהיה מחר

   דרכי הוא נתיבי וכל החיים שלנו הם ניסוי ותהייה

   הכל הוא לטובה...

   והחיים הם הרפתקה

     24/2/08 22:24:

    

    

   טוב אז, זו הפעם הראשונה שאני קוראת את התכנים שלך. יפה אהבתי קודם כל את הפתיחות למייזמים ויוזמות חדשות ואפילו רק על זה מגיע לך שאפו.   

   באשר לפואנטה של הגבולות בין הידיעה..... והאמונה בתכל'ס אולי לא באמת נעים להודות אבל, שכל אחד יבחן את עצמו האם יש באמת ידיעה טוטאלית ומושלמת ?

   לא נראה לי. מדוע? משום שיש כ"כ הרבה פרמטרים למציאות וכ"כ הרבה הבטים שלעולם לא יוכל אדם אחד להכיל את כולם. ואפשר לבחון את האמור גם מדעית אין שום מדען חוקר שיבוא ויצהיר כי הוא אכן מכיר ומבין את כל הפרמטרים.  מה כן, יש נסיון קודם וסוג של צפי לבאות כסוג של אינטגרציה בין הנתונים, והכרת השטח.  באשר לאותה יזמית חבל שלא ציינת בכתבייך האם הרעיון בכללותו נשא  חן בעינייך ? . במידה וכן, הכל ישים רק צריך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים ואולי אלו יוכלו להאיר לאותה יזמת את דרכה.    

   אתה יודע שפעם היה נהוג לייצר פורומים מפרים בין  אנשי מדע , אנשי עסקים ואומנים.

   סתם אגב , באחת ההמצאות של המאה ( שימוש בינרי לסלולר) היתה שותפה רקדנית .  

   אז, יש כאלה שבאים עם החזון והאמונה,  ויש כאלה שיודעים לקדם והזרים את החזון בצדדים הכלכליים  והפרקטים יותר.  אז,  איך אתה בהפרייה הדדית?

    

     24/2/08 22:16:

   גיל

   אהבתי לקרוא, ואני מקווה שדבריך ליזמת הצעירה נאמרו ממקום של ענווה ואדיבות, כי המפגש איתך הוא שיעור בעבורה ואני מאמינה שגם עבורך מן הסתם (או תזכורת לשיעור שלמדת).

   לפעמים בשביל להגשים רעיון צריך עזרה בניווט מבחוץ.

   קרן.

     24/2/08 21:10:

   אני בעד הבחורה הנלהבת.

   אי אפשר לגשת לשום דבר בלי אמונה בדרך.

   מליוני מיזמים התחילו בדיוק כפי הציעה.

    

   מה שצריך לבדוק ומהר, עד כמה האמונה ישימה.

   לא ישימה? לחפש אמונה חדשה.

   כאשר מציגים לעין שלישית אמונה, התגובה שלך היא אופיינית והגיונית. 

    

     24/2/08 21:06:
   רק אמונה
     24/2/08 21:00:
   לדעתי, המציאות שכולנו חווים בחמשת חושינו היא קצה קצהו של קרחון ענקי.
   הגלוי הוא בסך הכל גילוי של מהות עמוקה בעלת כוונה ותבונה.
   מחווייתי את המציאות כמתקשר, ומראייתי רבדים אחרים במציאות שרוב בני האדם אינם מודעים אליהם או אינם מכירים בהם או אינם מקבלים אותם, להרבה אנשים זה יראה מדהים כיצד העמקה במרבדים הפחות מוחשיים יכולים לתת תובנות לגבי דברים מוחשיים לעילא ויעידו  על כך לקוחותי שבאים להתייעץ בנושאים עסקיים.
   העתיד כבר קיים, צריך לדעת למנף אותו לטובת ההווה...
     24/2/08 20:48:
    
   ישנה טכניקה של NLP
   שמאוד מתחברת לי לפוסט שלך
   לטכניקה 3 שלבים
   הראשון - שלב החלומות החזון -
   השני - שלב המציאות איך מורידים את החזון למציאות
   השלישי - שלב הביקורת שאלת השאלות בדיקה רציונאלית של החזון ומימושו
   בפוסט שלך מתקיימים 2 השלבים
   יש את החזון החלום
   ויש את הביקורת והשאלות
   אולי יחד אתם יכולים להכניס את שלב המציאות
   פשוט תמליץ לה איזה תנור לקנות  והיא תלך לקנות אותו(:
   כדי שהחזון  הזה יצא לעולם
   בהבנות שלי נכון לבדוק הזדמנויות שמגיעים אילנו
   ולראות איך אנו יכולים לעזור ולקדם אותם
   ולו רק בגלל שהם הגיעו
   ניקה
   ברצוני להוסיף משהו לעניין. ע"פ הכרתי את כתבי רבי נחמן כוונתו היא קיצונית יותר שאמונה היא לא רק במקום שאין שכל אלא במקו שהוא נגד השכל. וכאשר אני אומר נגד השכל הכוונה היא שאתה מאמין במשהו שעל פי השכל שלך אתה מבין שאין שום דרך בעולם שהוא יהיה נכון ע"פ השכל, ז"א, לא רק שאין לך הסבר בשכל, אלא אתה כן מבין שבכל כי לעולם לא יוכל להיות הסבר בשכל ובכל זאת האמונה חזקה יותר גם מדבר שע"פ השכל הוא אינו נכון.
     24/2/08 20:05:

   גיל.

    

   לדעתי החולמים שבונים חלומות הם הסטארט-אפ הלא כלכלי של חיי האנושות, מתי הוא הופך לכלכלי? כאשר האמונה מתגברת על הידיעה!!!

    

    

     24/2/08 19:51:

    

   צטט: ג'אנגו 2008-02-17 03:31:22

   אולי אחלוק קצת על רבי נחמן

   אבל לעניות דעתי, אמונה אמיתית מבוססת בעיקר על ידיעה

   וככל שהידיעה גדולה כך גדלה האמונה...זה מאוד פשוט

   ככל שאתה יודע ומכיר יותר טוב את עצמך/העולם/ "חוקי המשחק", האמונה שלך גדולה וחזקה יותר...עד כדי ידיעת העתיד.

   מה שמבדיל בין אמונה וידיעה הוא זה שאמונה עוסקת בתרחישים שעוד לא התממשו במציאות, ובמציאות, עד שלא התממש משהו הלכה למעשה, הכל עדיין פתוח.

    

   אמונה "עיוורת", בד"כ מונעת על ידי משאלות לב ולרוב מבוססת על בורות ועיוורון

    

   יש ידיעה ויש השגה ואלו שני דברים שונים.

   ידיעה שאתה מדבר עליה, הגם שהיא עוזרת להכיר את "חוקי המשחק" בעולם הזה היא ידיעה נרכשת, חיצונית, סובייקטיבית ומוגבלת. אמונה אמיתית, עליה ככל הנראה מדבר רבי נחמן, מבוססת על השגה ישירה, אובייקטיבית, שאינה מוגבלת  והיא נעלה מידיעה שהגיעה אליך ממקור חיצוני. 

    

   עדיין לא קראתי את הפוסט, רק את הפתיח - אשוב. 

    

    

     

     24/2/08 19:49:

   כתבה מאוד מעניינת אולי זה המקום להביא את הגדרת הרבי מאיזביצה (מגדולי רבני החסידות במאה ה 19) "אמונה אמיתית היא הידיעה שאלוהים מאמין בנו" מילים כדרבונות ומהיכון לומדים לקח זה ? מפסוק בתהילים "להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות".. כלומר, כשחשוך לנו, זה הזמן לדעת שמישהוא נשגב מכל מאמין ביכולתינו להצליח.

    

   תלמידו ויורשו של הרבי מזביצר, רבי צדוק הכהן מלובלין, מרחיב את הדיבור על הנושא ומוכיח את אותו יסוד מהתפילה הידועה לכולנו מהגן,בקומנו בבוקר, .. מודה אני לפניך.. רבה אמונתך"

   רבה אמונתך בי אלוהים, שנתת לי יום נוסף בחיי למען אוכל לדעת את מה שלא ידעתי אתמול, ובזכות מה ? בזכות האמונה שלך בי

    

   בהצלחה לאותה בחורה נחמדה ובהצלחה לכולנו בעצם

     24/2/08 19:44:

   ב"ה

   "האמונה מתחילה היכן שנגמרת הידיעה"

   נראה לי שרבי נחמן התכוון לכך שהיכן שיש הרבה ידיעה, כבר אין אמונת תמימים וישרי לב.

   אמונה פשוטה בטוב. ברצון הטוב..

   היכן שיש ידיעה / ידע רב, מתחיל להכנס ספק בכל דבר ודבר, מתחילות להכנס כל מיני תחזיות וספקולציות והשערות של מה שאמור לקרות כתוצאה מ...

   אבל אז אין אמונה.

   ערב טוב לכולם

   אילנה

     24/2/08 19:39:

    

   צטט: ג'אנגו 2008-02-17 03:31:22

   אולי אחלוק קצת על רבי נחמן

   אבל לעניות דעתי, אמונה אמיתית מבוססת בעיקר על ידיעה

   וככל שהידיעה גדולה כך גדלה האמונה...זה מאוד פשוט

   ככל שאתה יודע ומכיר יותר טוב את עצמך/העולם/ "חוקי המשחק", האמונה שלך גדולה וחזקה יותר...עד כדי ידיעת העתיד.

   מה שמבדיל בין אמונה וידיעה הוא זה שאמונה עוסקת בתרחישים שעוד לא התממשו במציאות, ובמציאות, עד שלא התממש משהו הלכה למעשה, הכל עדיין פתוח.

    

   אמונה "עיוורת", בד"כ מונעת על ידי משאלות לב ולרוב מבוססת על בורות ועיוורון

   מסכימה עם כל מילה !

     24/2/08 19:21:
   "במקום שהאמונה מתחילה נגמרת הידיעה"
   ועל זה נאמר שיש אנשים שאצל חלקם משחקת האמונה
   והחצי השני משחק באמונה .
   ישנו פתגם יפה שאומר :
   "יש שתי דרכים לזרום עם החיים , "להאמין לכל דבר , או
   להטיל ספק בכל דבר . בשני המקרים זה חוסך מאיתנו
   לחשוב"

   אהבתי את הכתבה שלך .......
   ומאחר ופיזרתי את הכמות היומית של הכוכבים שלי להיום
   אז אני חייבת לך..... (מבטיחה לשוב שיהיה לי)
     24/2/08 19:19:
   אחלה פוסט

   אהבתי..

   (:

     24/2/08 16:47:
   נהנתי לקרוא ואפילו התחברתי לכל מילה שלך אבל ליבי נשאר עם היזמית אשר נקטע חלומה וחבל
     24/2/08 15:34:
   קראתי וליבי עם אותה בעלת חלום, מקווה שלא תפסיק לחלום כי לפעמים חלומות מתגשמים. הרבה פעמים חוסר בטחון מצטייר כחלום רחוק. אך עם הפוש הנכון גם מחצי הריון יוצא משהו(גם פגים מגיעים ל 1.90:))) בכל אופן לא משנה איזה רעיון יש לנו העיקר הוא להיות במקום הנכון בזמן הנכון ועם טיפ טיפה יותר מזל. והכי חשוב לא להפסיק לחלום. וכן אתה צודק עם חלומות לא הולכים למכולת.:))))
     20/2/08 11:50:

   גיל שלום

   הנושאים שאתה מעלה הם רבים .

   ולא מומלץ להקל ראש בהצגתם .

   לכל אדם יש את שביל חייו.

   לא תמיד יודע האדם את אותו שביל .

   ייתכן והמפגש של הגברת איתך היה דוקא מהמקום שהיא אינה נמצאת בשביל חייה.

   ייתכן שזהו כן שביל חיה והיא נדרשה למפגש זה על מנת לחזק אמונתה .

   ואולי גם לקבל הנחיות עבודה להמשך דרכה .

   גם אם תשובתך היתה שלילית כלפיה זה אשר סידר לה את המשך העבודה על הרעיון שלה .

   בפוסט שלך אתה אומר דבר והיפוכו.

   לא עושה רושם שאתה מבין לעומק את נושא האמונה.

   האמונה ביהדות מקבלת משקל כבד מאד ואין להקל ראש בעינין.

   היהדות בנויה על אמונה .

   נחמן ,זיכרונו לברכה, היה אדם משכמו ומעלה , נשמה גבוהה , מחובר לאלוהות וכל אשר אמר , אמר מאותו מקום של היתחברות לבורא עולם .

   ניתן לפשט את משפטו זה , שהאמונה מתחילה היכן שהשכל נגמר .

   האמונה , הינה אמונה שלמה, היא מגיעה מאותו מקום של לב והיא משתלבת עם ידיעה עמוקה שאכן זה כך ולא אחרת .

   ברבות השנים למדנו להמליך עלינו את השכל ונעשינו עבדים .

   היננו משועבדים למחשבותינו ברמה כזאת שאנו מאמינים כי הוא דובר אמת ואילו ליבנו מתעתע בנו .

   ואולי זו הסיבה שנפגשתם . אולי מכאן נולד שיעור חדש לשניכם שהוא שיעור האמונה.

   כל אחד על פי רמתו האישית .

   תוכל ללמוד יותר על אמונה זו במידה ותסכים להשיל ממך את קליפות האגו.

   בהצחה.

   בברכת שפע של אהבת הלב ופרנסה.

   מיתוך אמונה שלמה שאתה אכן ראוי לכך .

   אניה תגור

   מרפאה בחסד מלאכי צבאות השם ייתברך.

   תודה.

    

     20/2/08 00:46:

   אחלה פוסט, יעני חומר ורוח ואהבתי ת'פאנץ' ליין, שגם רבי נחמן היה סטרטאפיסט

   כוכב יהיה מחר, אם אתה אוסף

     19/2/08 22:30:

   כיכבתי ומאוד נהניתי לקרוא.

   לפעמים אנחנו מסדרים את הכל לפי איך שאנחנו רוצים שזה יסתדר וזה נראה בול מתאים לתוכניות אבל מה לעשות שיש שיקולים שלא נלקחו בחשבון כיוון שלא ממש חשבנו או יותר נכון לא ממש רצינו לקחת אותם בחשבון, כי הם לא הסתדרו לנו עם הרצון - מיזם שלנו.

   כל אחד צריך לדעת איפה הנקודות החזקות ואיפה החלשות שלו ותמיד לשמור על ראש פתוח ואמונה היא חשובה אך לא אמונה עיוורת - אלא אמונה בעצמך ובעובדה שאתה יכול להפיק מעצמך מקסימום ושאם אתה פונה לאדם מקצועי שמבין עניין בטוח יש לך גם מה ללמוד ממנו!  

     19/2/08 17:15:

    

   תיאור ממש מן החיים ולא רק בעניין יזמות,אפשר ורצוי להכניס את האמונה כאשר הבסיס איתן  שאם לאו הדבר דומה לכל הימור אחר.

   שיעור טוב ל"נסחפים" בגלי אמונה, וליזמים ללא גבולות.

     19/2/08 12:30:

   פוסט יפה ומעניין

   אני חושב אכן שהתלהבות ואמונה חשובים לאנרגיה שהמשקיעים מחפשים ,מצד שני גם ראיית שוק וריאליות הם דבר שנחוץ ליזם .

   יפה הערת לה

   אופיר

    

   השאלה ההפוכה היא מה אתה עושה עם יזם שמגיע עם רעיון מעולה אבל לא משדר התלהבות ונחישות .....?

     19/2/08 02:51:
   לכל מיזם יש תאליך הבשלה התאמה וזמן יציאתו לאור הוא החשוב ביותר. יש רעיונות גדולים שמקדימים את זמנם ואומנם ככל שיהיו גדולים ופורצי דרך ואין את החיבור למציאות העכשוית והם בבחינת הופיעו טרם זמנם, לכן לא רק הרעיון חייב להיות טוב והמפגש עם האריה אלא התיזמון של הופעתו. בדיוק כפי שאת המנגו רצוי לאסוף רגע ליפני נפילתו מהעץ ולא לקטוף.  
     17/2/08 03:31:

   אולי אחלוק קצת על רבי נחמן

   אבל לעניות דעתי, אמונה אמיתית מבוססת בעיקר על ידיעה

   וככל שהידיעה גדולה כך גדלה האמונה...זה מאוד פשוט

   ככל שאתה יודע ומכיר יותר טוב את עצמך/העולם/ "חוקי המשחק", האמונה שלך גדולה וחזקה יותר...עד כדי ידיעת העתיד.

   מה שמבדיל בין אמונה וידיעה הוא זה שאמונה עוסקת בתרחישים שעוד לא התממשו במציאות, ובמציאות, עד שלא התממש משהו הלכה למעשה, הכל עדיין פתוח.

    

   אמונה "עיוורת", בד"כ מונעת על ידי משאלות לב ולרוב מבוססת על בורות ועיוורון

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   המקצוען
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין