כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  לפעמים התחזית באמת חוזה

  0 תגובות   יום שלישי, 3/3/15, 19:28

  ''

   

  אמא שלי, שתזכה לחיים ארוכים ואולי גם לעוד כמה נינים חמודים ולהשלים הרבה ציורים יפים של פרחים מרהיבים, תמיד מסבירה לי שאסור לספר לקוראים דברים אישיים מפני שזה לא ראוי אלא לגינוי, וגם שילדים טובים עושים בצייתנות וללא ויכוחים מה שההורים מרשים. להגנתי, אני מנסה להסביר לה שלדעתי רק על ידי יושר, פתיחות ומוכנות לדבר בכנות ניתן להגיע למצב שבו לא משקרים או מתחזים, ואז הדברים שאומרים יוצאים קצת יותר אמינים.

  .

  כמובן שבסוף הדיונים רוב הפעמים אני מכבד את מה שהמבוגרים אומרים לי שאנשים מחונכים עושים. חוץ מזה, במהלך השנים שמתי לב שבנוסף לשלל מעלותיה האחרות אמא שלי היא אישה מאוד מעשית, הגיונית ועקשנית, ולכן מזמן הבנתי שחבל על המאמצים המיותרים, וזה גם חוסך לנו ויכוחים, דיונים ממושכים ועצבים.

  .

  ללא שום קשר לנאמר, היום כתבתי מאמר לא ממש קצר, וסיפרתי שם לפרהסיה מה יהיה על הבמה באמריקה. לאחר כמה שעות ראיתי שלפעמים אפשר לתת נבואות ולא לזכות במטר עגבניות שמזמן היו בשלות. לצערי יש לי חשש די מבוסס שאם אמא הייתה, חלילה, תידע  שאני מספר ומתוודה כאן שאישית די שמחתי לראות שאינני שוטה, היא בטח שוב תגרום לי לחוש אשם בווידוי אישי לא ראוי, ולכן לא ממש ארגיש רוצה. לפיכך, המאמר הזה הוא חסוי, ואסור, חלילה, שהיא תקבל דיווח על זה, או שתראה שאני שוב מתנבא כשוטה.

  .

  ציטוט:

  .

  נתניהו: אנו מעריכים את כל מה שאובמה עשה למען ישראל.
  .

  18:18 | עמרי נחמיאס, שליחנו לוושינגטון

  .

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא בשעה זו (שלישי) את נאומו בפני הקונגרס האמריקני בוושינגטון. "הברית יוצאת הדופן בין ארצות הברית לישראל תמיד הייתה מעל הפוליטיקה ותמיד תישאר מעל הפוליטיקה", אמר נתניהו. "אנו מעריכים את כל מה שאובמה עשה למען ישראל".

  .

  ציטוט:

  .

  רה"מ בנאומו: "מעריכים את עזרת אובמה, אינכם מודעים לכולה".

  .

  בנאומו בקונגרס אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי היחסים בין ישראל לארה"ב תמיד היו ותמיד יהיו מעל פוליטיקה, משום שהם מבוססים על ערכים משותפים.

  .

  "ישראל מודה לתמיכת העם האמריקני והנשיאים האמריקניים, מהארי טרומן ועד ברק אובמה", אמר נתניהו. "אנחנו מעריכים את כל מה שעשה עבורנו הנשיא ברק אובמה. חלק מהדברים שהוא עשה עבור ישראל אינם ידועים, וחלק אולי לא יוודעו לעולם".

  .

  ציטוט:

  .

  נתניהו בקונגרס: "העסקה הנוכחית גרועה, היא סוללת את דרכה של איראן לפצצה".

  .

  "אם ישראל תצטרך לעמוד לבד היא תעשה זאת, אבל אנחנו לא לבד - ארה"ב לצידנו".

  .

  ציטוט:

  .

  בכיר בממשל אובמה: "נתניהו לא הציע חלופה ממשית לשיחות עם איראן".

  .

  בכיר בממשל האמריקני אמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הציע חלופה לשיחות עם איראן או תוכנית פעולה ממשית בנאומו בקונגרס.
  .
  ציטוט:
  .
  אובמה על הנאום בקונגרס: "אין חדש, נתניהו לא הציע חלופה".
  .
  נשיא ארצות הברית ברק אובמה הגיב לנאום נתניהו בקונגרס ואמר כי ראש הממשלה לא הציע בנאומו חלופה שתמנע מאיראן להשיג נשק גרעיני. "הוא לא חידש דבר", אמר הנשיא והוסיף שלא צפה בנאום.
  .
  ציטוט:
  .
  אובמה על נאום נתניהו: רק קראתי את התמליל, לא היה שם משהו חדש.

  .

  כמה שעות לאחר נאום נתניהו, קרא הנשיא האמריקאי לקונגרס להמתין עד שיהיה הסכם גרעין על השולחן.

  .

  עד כאן ציטוטים מצערים, מפתיעים, מרשימים וצפויים.

  .

  עכשיו, ולא, חלילה, מתוך איזה כוונה לעצבן את הצופים אלא בעיקר כדי לגרום להם להחכים ולהסביר את הדברים כדי שנסכים, הנה ציטוט מהנבואה שלי, זו שקדמה בכמה שעות להופעה המרשימה, המתריסה, המפתיעה והבילתי צפויה של כבוד הכזבן הנכלולי אל מול נכבדי האומה.

  .

  לעניות דעתי יתכן שהבאת הדברים שהוקשו במקשים יגעים בדם ליבי אך לא מזמן יחסכו לי מילים, את הצורך לתת הסברים מעייפים עם הרבה קישורים טרחניים, וכל זאת במאמץ נואש להוכיח את אמינות הטיעונים והחיזויים המדוייקים לקוראים העייפים שלא תמיד מאמינים לנביאים חובבים.

  .

  לצערי ולבושתי, אני באמת חוטא ומצטט למטה את עצמי, אפילו שבמציאות אני רק נביא חובבני על כורחי, אלמוני, מתון מרכזי וזוטר שולי. חוץ מזה וכאמור, אסור בשום פנים לאף אאחד לספר את מה שאני אומר לאימי, שהרי אני מניח שחלק מהסיפור הוא בעצם קצת אישי ולכן, כך לדעתה המוצקה של הורתי, כנראה כלל אינו ראוי לביטוי בציבורי. נו, טוב. זה מה שבכל זאת ניבאתי לעמי:

  .

  ציטוט:

  .

  לעניות דעתי הדלה ביבי נסע לאמריקה על אף ההתנגדות והסערה שנוצרה בעיקר כדי לתת לעצמו חשיפה, חשיבות ואליבי, שכן אם הוא יחוש שהזמן לפעול מישמש והגיע, מי שהוא רואה כהמן כנראה ישיב נפשו לרקיע.

  .

  הסיבה להתעקשותו של המושל בכיפה לשאת נאום מיותר מעל במה רמה נועדה בעיקרה לומר שאין לו שמץ של אימון ביכולתיה של מעצמה, שהיא הידידה הגדולה ביותר שיש למדינה ואנו עדיין כאן כנראה רק בזכותה, שהרי אז תהיה לביבי יכולת מטרידה לומר לנשיא שחלילה יתקשר אליו במחצית הלילה כדי לשאול בתקיפות נחושה וחרדה כבושה לאן נעלמה איראן, ביבי יוכל לטעון להגנתו בתמימות שלדעתו כבר לא נותר לו שום זמן למשא ומתן.

  .

  כמובן, מה שיקרה אחר כך עלול בקלות להעלות את החזון הציוני בעשן. שכן לפי כמה הערכות, הכיוון הזה עלול להיות קצת מסוכן.

  .

  דומה שביבי רואה את עצמו כאחד מהמנהיגים הבולטים מאז המאה העשרים. כמובן שזאת זכותו המלאה והדמוקרטית של הכזבן הפטפטן הלאומן לשקר לעצמו, שהרי חוץ ממנו, הקהל כולו כבר מזמן שם לב להתנהלותו וסיגנונו. מה שקצת מרגיע אותי באופן אישי זה לדעת שביבי לא באמת מעיז לקבל החלטות קשות, ואז גם לבצע אותן או לעשות, ולכן אני מניח שאנו נאזין למי שמאמין שהוא נציגו היחיד של עם זקן, מצולק ועתיק יומין, וניצפה בו מגלגל בלשונו טינופת צופים ופיו מפיק פנינים פלסטיות בוהקות למיקרופונים.

  .

  סביר שנשמע את כבוד ראש הממשלה, זה שחוץ מבירבורים ועיכובים בעצמו לא ממש עשה לתיקון התקלה, מיתחנן על נפשו בפני האח הגדול שירגיע אותו ומבקש שיאמין לפוליטיקאי בדאי שמאז שנים מוכר כאדם שאינו ממש אמין מכיוון שהוא בעצם סתם קיצוני עצבני, סרבני, לאומני, מאופר, מהודר ומבוהל מהימין.

  .

  כמובן שביבי לא יעיז לומר לנשיא, זה שלא רצה בו או בביקורו אבל ביבי עמד בסורו, זה שחזר ואמר לו לא וביבי התעלם בחוצפה עיקשת מבקשתו, שתוכניתו של הוד כבודו המארח, זה שכלל לא רוצה בו, מצביעה באופן ברור על סיכלותו, נמהרותו ואיוולותו. להפך, אני מנחש שביבי האמיץ יתאמץ להלל ולשבח אותו, ואולי יספר שבבית, עם האישה, לפעמים אפילו יותר קשה לו להרגיע ולהפסיק לחשוש ממי שמדאיג אותו בעיקשות נחישותו, בכעסו, עוצם התנגדותו או בפרץ זעמו.

   

  נו? אז כבר שמענו את דבריו החלקלקים שבהם הוא טוען להגנתו שנסיעתו באה רק מתוך תחושת חובתו לעצמו, וכמובן גם לעם והעולם שצופה רק בו, שהרי שום דבר לא יזוז ללא הסכמתו של כבוד רוממותו, זה שהכל רק נעשה בזכותו. נו, טוב. יתכן שזה מה שחושב לעצמו הוד מלכותו, ולצערי זו לא רק בעייה שלו.

  .

  בחזרתו למולדתו, אין לי ספק שביבי ישוב למצלמות, ממש כמו צ'מברליין, וינסה לשכנע את עמו שרק בכח תבונתו ובעומק נחישותו עם ישראל עכשיו יוכל לשבת לבטח ולנצח בבירתו. מי יודע? אולי זה קצת ירשים את הקהל שלו, שהרי בדיבורים אין כמותו. מצד שני, יש לי תחושה שכולם כבר מכירים את השליט וגם את אמינותו.

  .

  עד כאן ציטוטים.

  .

  כמובן ששמחתי לראות שכל נבואותי, אפילו שאני סתם חובבן, לגבי הדברים שעולים ובאים מלאומנים אטומים שוב מוכיחים את עצמן כמסרים מדוייקים. אולי בגלל זה לפעמים קורה וקצת צר לי על החזאים החייכנים והשוטים, אלה שלעיתים חוזים גשם בערב אל מול הרבה צופים מפקפקים, ממש כחוני המעגל שמוזכר בספר הספרים, ואז באה בלילה איזה רוח קלה וחמימה משום מקום וגורמת להם בבוקר שלמחרת לחוש קצת מבויישים, מאוכזבים או יבשים.

  .

  באמת שלא ביקשתי לי את יכולת הנבואה לעת זיקנה, אבל לפעמים הדבר שנכפה עלי על ידי זה שבראני וסר לפעמים לחלומותי גורם לי קצת סיפוק והנאה. באמת צר לי אם זה מעצבן את ראש הממשלה, היועצים הנבוכים שלו, בני משפחה ואת חברי הפמליה הנכבדה, זו שבקרוב תשוב בטיסה נוחה, למרבה הצער, לארץ הבחירה. אני באמת מקווה שהשינה בשחקים תהיה לכולם נעימה ורגועה, שתהיה נחיתה רכה.

  .

  נו, אז צפיתי שתיהיה לנו הופעה עם טינופת צופים, ליקוקים, איזכור מרשים של רדיפת של היהודים בשילוב הודאה מביכה בקיומם של חרדות ופחדים קיומיים, וכל זאת בתוספת תחנונים קורעי לב לישועה, עזרה וסיוע דחוף לנרדפים המאויימים והחוששים מידידים חיוניים שאותם ביבי עשה, בכוחות עצמו, ביוזמתו ולבדו, כעוסים, רגוזים ונעלבים. נו? אז מה קרה? מה בעצם השתנה בעקבות הנבואה? הכון מאוד. מאומה. האם יתכן ששוב צדקתי, טוב, נו, אז זה ביג דיל. למה מה מכל זה היווה למישהו הפתעה מדהימה?

  .

  כצפוי וכחזוי, בשלב הבא כבוד ראש הממשלה בטח יקיץ משנתו הנעימה, יתגלח, יתבשם ויוריד את הפיג'מה הנעימה בחדר השינה. הוא ילבש חליפה יפה, יתגלח, יסורק ויאופר על חשבון המדינה, ואז ירד אל ההמון ויגש בגאווה גדולה למצלמה ולמקרופון, כשכל שערה מונחת במקומה, כדי לספר בגבורה רבה ומרשימה שרק בזכות מעלליו ומעשיו הנבונים והאמיצים ניצלה האומה מסכנה גדולה. מירי רגב כנראה תעמוד שם ותיצרח לחיילים: כפיים! כפיים! וכל המעריצים שהובאו במיוחד כדי לשמש רקע להצגה ישמעו בקולה ואולי גם ירקעו ברגליים וימחאו בידים.

  .

  אני מניח שביבי משוכנע שכתוצאה מהאמירה המפתיעה הזו שבקרוב תבוא לנו, וההקלה שמייד תכה בעוצמה בכל האומה לנוכח הבשורה תחולל תדהמה, כזו שתביא לו המן הכרת תודה, שהוא יקבל הערצה רבה, וכך אולי יצליח במזימה וימשיך להיות ראש ממשלה.

   

  מי יודע? אולי כל יהיה, חלילה, אבל ההצגה תמשך רק עד שהוא יתחיל לקום מוקדם לספירה אחרי ההרשעה.

  .

  ציטוט נוסף שאולי קצת מסביר את המציאות:

  .

  התגובות לנאום: "באנגלית הוא חזק, ומה עם יוקר המחיה?"

  .

  ציון המפוטר התרגש פחות מהנאום על איראן ("הפרנסה יותר חשובה מאיראן"); אבי מהמאהל הרגיש שהוא צופה בהצגה; מאושפזים בשיבא הזכירו את "תשומת הלב האפסית שנתניהו הקדיש למערכת הבריאות", ועומר מעוטף עזה הרגיש ש"ביבי רוצה להיות נשיא ארה"ב". התלווינו לישראלים שצפו בנאום. זה מה שהם חשבו.

  .

  עד כאן ציטוט אחרון שגם הוא, כקודמיו, מוכיח את כישלונו המהדהד של המושל יותר מידי זמן בציון.

  .

  לצערי, בנבואה הבאה כנראה שאספר למדינה שביבי בסופו של דבר ביבי יאלץ לכנראה יאלץ להסתפק בקרוב בפנסיה חסרת תהילה אך נדיבה בוילה חורקת ובלויה בקיסריה הבנויה, ובאהבתה המסורה של המלכה השלווה, הדקה, היפה, הצעירה, זו המרוצה בחלקה והרגועה תמיד כשהיא באה בסערה למגע חטוף ולצורך מתן גערה מנומסת או רסיסים חדים מעניות דעתה לעובדי ביתה, אלה שמסופר עליהם שהרבה פעמים הם קצת סובלים מזה ואז מגישים תביעה, אבל כבר קצרה היריעה.

  .

  (איור: גוגל)

  .

  http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4633084_184,00.html

  .

  http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4633128_184,00.html

  .

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1113352

  .

  http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4633157_184,00.html

  .

  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2580246

  .

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4633116,00.html

  .

  http://www.theonion.com/articles/netanyahu-feeling-like-trip-to-us-to-start-world-w,29732

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3201542

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  .

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין