כותרות TheMarker >
  ';

  אלי אלון עיתונות ישראלית

  באתר זה מוצגים מקצת מאמרים וכתבות פרי עטו של העיתונאי אלי אלון שפורסמו בעיתונות הישראלית

  אלי אלון החל כתיבתו העיתונאית בגיל 15 כשכתב במדור"חדשות לנוער" בעיתון "מעריב לנוער" לאחר שירותו הצבאי היה כתב עיתון "הארץ" פירסם מאות רבות של ידיעות ,כתבות ,ומאמרים בעיתונות הישראלית
  בשנים האחרונות כותב במספר אתרי אינטרנט חדשותיים.

  ארכיון

  סיפורה של הזמרת לוסי ארנון חברת להקת "הכרמל"

  0 תגובות   יום רביעי, 4/3/15, 20:29

   

  ''
  לוסי בהופעה בפסטיבל זמר בצופיט בפולין [צילום: באדיבות לוסי ארנון]
  סיפורה של זמרת הסופרן לוסי ארנון

  מאת: אלי אלון

  היא הייתה חברה בלהקת "הכרמל" של חטיבת כרמלי. בהמשך בשנות ה-50 וה-60 הופיעה עם מיטב התזמורות והמנצחים שפעלו אז בארץ. בין השאר הופיעה עם תזמורת הבידור של קול ישראל והתזמורת הסימפונית חיפה ועבדה עם מלחינים יידועי שם כמו, מרק לברי, מרדכי זעירא, שמעון כהן, ועוד רבים וטובים. כמו-כן יצגה את ישראל בפסטיבלי זמר בחו"ל - סיפורה של זמרת הסופרן לוסי ארנון


  ''

  1948 - לוסי קריינית תחנת שידור רדיו בריטית JCLA [צילום: באדיבות לוסי ארנון]


  עם השנים, נשכח שמה של לוסי ארנון, כמעט לגמרי כלא היה, וזאת למרות שהייתה זמרת פעילה במשך שנים והופיעה לא מעט בתוכניות רדיו ב"קול ישראל", הוציאה תקליטים ועבדה כאמור עם גדולי המוזיקאים והמנצחים. שיריה כמעט ולא מושמעים כיום ורק מתי מעט מכירים כיום את שמה ופעלה של זמרת חשובה זו. 
  ''
  1949 להקת הכרמל [צילום: באדיבות לוסי ארנון]
  דור שישי בירושלים 

  לוסי ארנון  כיום כבת 87 מתגוררת בחיפה ניאותה להעניק לי ראיון על חייה ופעלה. לוסי נולדה בירושלים בעיר העתיקה ב-7 באפריל 1928 לעזרא בר, דור חמישי בירושלים ולאמה ממוצא רוסי, דוסיה לבית וינשטיין. "אני למעשה דור שישי בירושלים" אומרת לי לוסי. בשנת 1930 בהיותה בגיל שנתיים נסעה עם הוריה לדרום אפריקה. לוסי: "אבי היה מורה במקצועו ואיש הרפתקן ואני מניחה שההרפתקנות היא שהביא אותו לדרום אפריקה", מוסיפה לוסי: " גרנו בעיר דרבן. אימי שניגנה בפסנתר הופיעה בנגינת פסנתר במקומות שונים בדרום אפריקה ואני כילדה הופעתי שם בשירה ובמשחק. שהינו בדרום אפריקה כ-16 שנה. בשנת 1946 שבנו ארצה לירושלים ולקראת סוף שנה זו עברה המשפחה להתגורר בחיפה. "לא מעט בזכות  אימי שביקשה להתגורר בקרבת אביה ובקרבת אחותה המורה לפסנתר בבה ביק שהתגוררו בחיפה". בבה הייתה רעייתו של המנצח החיפאי משה ביק. אגב, בנם של משה ובבה ביק היה איש הפלמ"ח אביגדור זמיר (1928-1996) שהפך לימים לכנר בתזמורת חיפה וברביעיית חיפה. 

  קריינית בתחנת שידור בריטית 
  בחיפה  הופיעה לוסי בשירה בבית קפה באחוזה שעל הכרמל חילים בריטיים ששמעו את קולה המליצו לה להיות קריינית בתחנת שידור רדיו בריטית שנקראה ג'י.סי.אל.איי שפעלה בחיפה ושידרה עבור החיילים הבריטים אבל גם תושבים לא מעטים בעיר חיפה ובאזור נהגו להקשיב לה .לוסי מספרת: "בתחנה היו קוראים לי לוסי ברנט כי אמרו לי שהשם לוסי בר יותר מדי קצר" .התחנה שידרה מ-6 בבוקר עד חצות  שידרו חדשות אבל בעיקר תכניות מוזיקליות .הייתי גם הקריינית ,גם הטכנאית 

  בתקופת מלחמת השחרור הצטרפה לוסי ללהקת "הכרמל" של חטיבת כרמלי. יחד אתה בלהקה היו אריק לביא, יהודה אפרוני רותי רפופורט (אימא של העיתונאית טלי ליפקין-שחק) הלהקה כללה בהרכביה השונים גם את שולמית לבנת, אמה של השרה לימור לבנתבומבה צור, אהובה צדוק ושמואל רוזן. 

  ''
  אירוע חמישים שנה ללהקת "הכרמל" לוסי ליד שולמית לבנת [צילום: באדיבות לוסי ארנון] 
  משתתפת במחזה האופרה תמר
  זמן קצר לאחר מלחמת העצמאות נישאה לוסי לאפרים ארנון: "הרומן בנינו, מספרת לוסי, החל ונרקם עוד בלהקת "הכרמל" שם היה אפרים שחקן. התגוררנו ברחוב פבזנר 56 בכרמל. לשנים נולדו בשנות ה-50 שני ילדים: אלדד ומירית. אלדד הוא פסנתרן היה נגן בלהקות זמר ולימים ליווה בנגינה את אמו בהופעותיה. הוא מתגורר כיום בארצות הברית. 

  לוסי השתתפה בהקלטה המקורית של מחזה האופרה "תמר" אותו הלחין בסוף שנות ה-50, מרק לברי מחשובי המלחינים שפעלו בארץ באותה תקופה . זמרים נוספים שהשתתפו בהקלטת אופרה זו: עליזה לבנדובסקה, מרדכי בן-שחר, אפרים וגנר, מקהלת "קול ציון לגולה" ותזמורת קול-ישראל, שנקראת כיום התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור
   
  ''
  לוסי שרה בערב עם מרדכי זעירא [צילום: באדיבות לוסי ארנון]


  ייצגה את ישראל בפסטיבל זמר בפולין 
  בשנות ה-60 שימשה ארנון כסולנית המקהלה הקאמרית חיפה, מקהלת הפועלים שליד מועצת פועלי חיפה. וכן  הופיעה  עם התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוח משה עצמון ושרה עם להקת "מאדריגאל"  החיפאית. ארנון בעלת קול הסופרן המרשים הייתה בשנות ה-60 לזמרת מבוקשת בתחומי מוזיקה שונים, כגון: מוזיקה קלאסית, אופרה, מוזיקה קלה ועממית. היא הופיעה בתכניות רדיו ב"קול ישראל" כמו "השרביט מורם" בהנחיית עפרה סמואל, "בידור 62" ותוכניות נוספות כשהיא מלווה על-ידי תזמורת הבידור של קול ישראל. כמו-כן הופיעה באירועים ומפגשים ציבוריים שונים שאורגנו מטעם ההסתדרות הכללית ומועצת פועלי חיפה, הופעות במה ביום העצמאות. היא הרבתה להופיע בקיבוצים וכן בערבי פולקלור ישראלי בפני תיירים במלון דן בחיפה וכן הופיעה באניות שעגנו בנמל חיפה ובהן אניית אליזבט קווין השנייה. לוסי הופיעה באירועים השונים לצד זמרים יידועי שם כמו יפה ירקוני, רמה סמסונוב, אלברט כהן, שמעון בר ועוד. 

  בשנות ה-60 יצא אלבום תקליטים שלה שכלל שירים של מלחינים בולטים מהקלאסיקה הישראלית. בן השירים: "אומרים ישנה ארץ" (יואל אנגל),עלם חן (מרדכי זעירא), "סירתי" (נחום נרדי), "קציר בעמק" (משה וילנסקי ), "אורי", (יששכר מירון), "השדה נצא", (דובי זלצר), "ביתי אל מול גולן"(חיים ברקני) ונוספים. את השירים עיבד שמעון כהן בליווי תזמורת הבידור של קול ישראל. 

  בנוסף השתתפה לוסי בתקליט שירים מסרטי וולט דיסני כמו פיטר פן ופינוקיו. גם ילדיה אלדד ומירית השתתפו בשירה בתקליט זה. ה"מספר" בתקליט היה לא אחר מאשר איש הרדיו משה טימור. 


  במחצית שנות ה-60 לוסי ייצגה את ישראל בפסטיבל לזמר הקל שנערך ליד העיר צופוט בפולין על-פי התוכנית הייתה אמורה רבקה רז לייצג את ישראל בפסטיבל זה, אולם הדבר לא הסתייע ולוסי נקראה להחליפה. בפסטיבל השתתפו שלושים זמרים מארצות שונות. מפולין נסעה לוסי להופיע בפסטיבל בבלגיה שם זכתה בפרס מיוחד עבור הקול וההופעה היפים. לוסי שלחה לי צילום ובו היא נראית כשהיא מחזיקה באות הפרס. 

  ב-31 במאי 1966 מדווח עיתון "דבר" כי בתיאטרון החמאם נערכה מסיבת הפתעה לבמאי צבי פרידלנד. בן המשתתפים כך מדווח העיתון הזמרת לוסי ארנון . 

  לוסי המשיכה להופיע גם בשנות ה-70 אולם אט אט פסקה מלהופיע וירדה מהבמה . 

  בשנות ה-80 נסעו הזוג אפרים ולוסי ארנון לארצות הברית ושהו שם קרוב ל-27 שנים לפני מספר שנים חזרו להתגורר בחיפה. 

  כתבה נוספת על לוסי ארנון:
  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   חדשות ומבזקים

   תגובות אחרונות