כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  G.apps - חברה לעיצוב, פיתוח ושיווק אפליקציות

  סקירה - טיפים, המלצות ועדכונים בעולם האפליקציות.
  2015 © כל הזכויות שמורות G.apps - חברה לפיתוח אפליקציות.

  10 כללי עשה-אל תעשה בפיתוח אפליקציה לעסק

  1 תגובות   יום שבת, 21/3/15, 16:27

  10 כללי עשה-אל תעשה בפיתוח אפליקציה לעסק

  סמארטפונים וטבלטים משנים לחלוטין את האופן בו אנשים מנהלים את חייהם.

  נראה שישנה אפליקציה כמעט עבור כל דבר שקשור לחיינו האישיים. כיום, יותר ויותר עסקים מתעניינים בפיתוח אפליקציות עבור עובדיהם ולקוחותיהם כאחד.

  אבל, פיתוח תוכנה עבור עסקים כיום כלל אינו פשוט. לעיתים קרובות מפתחים נאלצים לעבוד עם מגוון פלטפורמות וטכנולוגיות, סביבות עבודה מבוזרות ורשתות מחשוב שלעיתים קרובות מבוססות על תשתיות היברידיות המשלבות מערכות ותיקות עם חדשות. הוסיפו לכך את הלחץ בפיתוח אפליקציה עבור המגוון ההולך וגדל של סמארטפונים, טבלטים ושאר מכשירים ניידים, ותוכלו להבין פחות או יותר מדוע חברות רבות עשויות לזנוח את רעיון פיתוח האפליקציה עבור העסק שלהם. (קרא עוד: 3 גורמים שמומלץ לקחת בחשבון בעת הערכת רעיון לאפליקציה)

  ''

  לאלו המעוניינים לפתח אפליקציה במטרה לייעל את כוח העבודה או לספק יותר תוכן נגיש ללקוחותיהם, ישנן כמה טעויות נפוצות שמפתחי אפליקציות עשויים לעשות. נושאים כגון ביצועי האפליקציה, אמצעי אבטחה וניטור בזמן אמת הם ייחודיים לתעשיית פיתוח האפליקציות ורצוי לשים עליהם דגש.

  על מנת לעזור לכם להימנע מהיתקלות בבעיות הפוטנציאליות, להלן כמה נקודות "עשה", "אל תעשה" עיקריות.

   

  פיתוח אפליקציות לעסקים - "עשה"

   

  1. חשוב על חווית המשתמש

  לא משנה אם מדובר בטבלט או טלפון סלולרי חכם, מכשירים ניידים שונים מהותית ממחשבים נייחים וניידים. ככאלה, הכרחי שלא תנסו פשוט לייעד לאייפון או לאנדרואיד (או לכל טלפון סלולרי אחר לצורך העניין) את האפליקציה שמיועדת למחשב.

  מכשירים ניידים זקוקים למשאבים שונים, הם בעלי גודל מסך שונה ובדרך כלל בעלי מנגנוני עיבוד וקלט שונים מאוד. ניסיון פשוט להעתיק ממשק אחד לאחד יהפוך את האפליקציה לקשה מאוד לניהול.

  באותו האופן שאתרי אינטרנט רבים פיתחו גרסה נפרדת מותאמת לסלולר, האפליקציה שלכם צריכה להיות מתוכננת כך שחווית המשתמש היא בבסיסה.

   

  2. שלבו את שלל יישומי מכשירי הסלולר

  חשוב לזכור שרוב המכשירים הניידים של היום כוללים 3G או LTE (ראשי תיבות ל: 3GPP Long Term Evolution), מלצלמה, GPS, Bluetooth, Wifi, ועוד.

  הפיקו את המירב מיישומים אלו החל מאפשרות לצלם תמונות ולהעלות אותן ישירות למערכת או לקבל עדכונים מבוססי מיקום בזמן אמת. ככל שהאפליקציה תכלול יותר אפשרויות, כך היא תכסה יותר שימושיות בחיי המשתמש, מה שיעזור בהפצתה מנקודת מבט שיווקית.

   

  3. ערבוב שירות עם הקשר עסקי

  בדיוק כפי שמכשירים ניידים מספקים מגוון יישומים לשימוש עבורכם, כך גם ישנם יישומי צד שלישי שיכולים להשתלב בקלות באפליקציה העסקית שלכם. יישומים אלה כוללים מיפוי ומידע על תנועה, או אפילו הזנות מרשתות חברתיות במידה וזה רלוונטי.

   

  4. העצמת המשתמש

  המכשירים הניידים שלנו תמיד בהישג יד והנם חפצים אישיים ביותר. בפיתוח אפליקציה לעסק שלכם, חשוב לוודא שהאפליקציה אכן מעצימה תכונות אלו.

  במקום השמירה על הסטטוס קוו רק בצורת אפליקציה לנייד, אפליקציה מקורית שפותחה תוך חשיבה עמוקה ומרובה, יכולה לעזור להתייעלות העובדים, לרווחתם ובמקרים רבים אפילו לחולל מהפכה אמיתית בכוח העבודה; אחרי הכל, כשהעבודה נעשית בצורה חלקה יותר ומגלחת כמה דקות ממשימה כלשהי, היא עשויה לעשות את כל ההבדל - ודאי וודאי כשמדובר בסדר גודל רב של עובדים.

   

  5. שקלו יישומי זמן אמת

  מכשירים סלולרים נמצאים איתנו כמעט בכל עת. הם תמיד דולקים, וסטטוס מחובר אומר שאפליקציה טובה יכולה לעזור לעסק להתייעל מבחינת זמינות וביצוע.

  על ידי שילוב עדכונים בזמן אמת לאפליקציה שלכם, משתמשים יכולים להגיב לתנאים משתנים בהתבסס על אינפורמציה ממקורות מגוונים. זה יכול להיות מלאים וניהול לוגיסטי, מערכת CRM או הזנות צד ג' כגון עדכוני תנועה.

   

  פיתוח אפליקציות לעסקים - "אל תעשה"

   

  1. אל תפתח אפליקציה כברירת מחדל

  כשכל אדם שני וכלבו עסוקים בפיתוח אפליקציות, לעיתים ייתכנו לחצים ממנהלים בכירים לפתח כזו עבור החברה שלכם גם כן.

  הימנעו מפיתוח אפליקציה כברירת מחדל. קחו את הזמן בזיהוי צורך כלשהו בתוך העסק או התעשייה, שאפליקציה יכולה לעזור ולספק עבורו מענה. חשוב לנסות לחשוב על האופן שבו אפליקציה תוכל לחולל שינוי מהותי באופן שבו דברים מתנהלים לצורך השגת תצאות טובות יותר.

   

  2. השכילו מאפליקציות צרכניות אבל אל תנסו להעתיק

  השוק מכיל מאות אלפיי אפליקציות עבור צרכנים בימינו. בפיתוח אפליקציה לעסק, יש לא מעט נקודות מהן ניתן ללמוד על מנת לשפר את האפליקציה שלכם. אולם, היזהרו לא לחצות את הגבול בין השראה להעתקה.

  לעיתים, אפליקציות לעסקים זקוקים לפונקציונליות עשירה ומורכבויות תכנות שעלולים להטשטש במידה ומקור ההשראה נלקח מאפליקציה שאינה מיועדת לאותם צרכים.

   

  3. אל תנסו "לנייד" הכל

  מאותה הסיבה שאסור לפתח אפליקציה רק לצורך העניין שבכך, לא כל היבט של עסק מתאים לניהול על גבי אפליקציה. הרבה שירותי אמצע ועורף לא יהנו מהאפליקציה.

  אין ממש רשימה מוגדרת של אילו תעשיות, פונקציות או תהליכים יתאימו או לא יתאימו לאפליקציה סלולרית. קחו את הזמן לחשוב על אילו יישומים ושירותים עשויים להפיק תועלת מאפליקציה לנייד, כדי להבטיח שלא תבזבזו זמן ומשאבים על אפליקציה שאיש אינו צריך או מתכוון להשתמש בו.

   

  4. אל תתעלמו מאבטחה ושליטה

  קל לחשוב על אפליקציות לניידים כגרסאות "קלות", ולכן אינן נדרשות לעמידה באותם סטנדרטים בטיחותיים כמו אפליקציות למחשבים נייחים. אבל, האפליקציה עשויה לספק גישה למידע ארגוני רגיש ויש צורך להתייחס לכך בהתאם.

  למעשה, הקלות שבה ניתן לגנוב מכשיר נייד או הקלות שבה הוא עשוי ללכת לאיבוד, הופך את הצורך לשליטה ואבטחה להכרחיים אף יותר.

   

  5. אל תפתחו כמו אפליקציה לנייח

  יישומים רבים עבור מחשבים ניידים פותחו במהלך חודשים ארוכים ואולי אף שנים תוך תהליכי פיתוח ארוכים ומחזורי שאלות ותשובות.

  פיתוח אפליקציות לניידים מותאמת לפלטפורמות ומתודולוגיות פיתוח זריזות יותר. פיתוח לנייד יכול להיות מהיר יותר עם מחזורי פיתוח קצרים יותר. ברגע שפונקציונליות הליבה קיימת, ניתן להשיק את האפליקציה, להיות קשוב לפידבק ולסגל את השינויים הדרושים.

   

  בברכה, צוות Gapps.co.il - חברה לפיתוח אפליקציות | gappsmobile.blogspot.co.il

  עבור לדף הפייסבוק של ג'יאפס: https://www.facebook.com/MobileGapps

  ''

  נשמח לשמוע את דעתכם או כל טיפ נוסף שתרצו לשתף עימנו בתגובות מטה.

   

  תגיות: Gappsגוגל פליי | חברה לפיתוח אפליקציות |פיתוח אפליקציות לאנדרואיד | פיתוח אפליקציה | בניית אפליקציה | בניית אפליקציות | פיתוח אפליקציות לאייפון |חברת פיתוח אפליקציות | בניית אפליקציה לעסק | פיתוח אפליקציות לחברות | בניית אפליקציות לחברות | פיתוח אפליקציות לחברות | פיתוח אפליקציות לעסקים קטנים | חברה לבניית אפליקציות | בניית אפליקציה לעסק | עלות פיתוח אפליקציה | פיתוח משחקים לאייפון.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פיד RSS

   ארכיון

   פרופיל

   תמירפרל0
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין