כותרות TheMarker >
  ';

  האתר שלי brieut.goop.co.il

  ארכיון

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  חג הפסח - חג הרצח

  0 תגובות   יום חמישי, 2/4/15, 11:47

   

  עוד חג יהודי בו אכילת אוכל מגרה חיך והרסני לבריאות משחק תפקיד ראשי. מישהו הבין שאם לא יתנו ליהודים הרבה אוכל טעים, הם לא יחגגו את החג. לכן המציא אוכל "מסורתי" שמאפיין את החג שיאפשר לעם הזללן הזה לחגוג את הארוע. סביר להניח שלולא האוכל הזה, רק מעטים היו מתייחסים לחג הזה.


  כל מה שמזיק לבריאות נמצא על השולחן בזמן ה "חגיגה". במיוחד ניתן למצוא בעלי חיים מתים שהאדם המודרני החליט שהם מזונו. מאד תמוה שהאדם, שהינו חיה צמחונית מטבעו, בחר להרבות באכילת בשר בעלי חיים, ובמיוחד בחגים. האמת היא שהטעם והריח והמראה הטבעיים של אותם פיגרי בעלי חיים הינו דוחה ומגעיל, אבל תעשיית המזון המודרנית, השפים ועקרות הבית למדו להסוות את הגועל נפש באמצעות שימוש בכימיקלים שונים, בהרבה מלח, בתבלינים, בשמן ובבישול או טיגון הפגרים. באמצעים אלה הם מרחיקים את המראה, הריח והטעם הדוחים, שמגרים את החיך של חיות טורפות אמיתיות, אבל אינם נסבלים ע"י החיה הצמחונית – האדם.

  מעבר לנזק הבריאותי שנגרם לאדם הניזון מחיות מתות, ובמיוחד בחגים כמו חג הפסח, בהם מרבים במיוחד באכילת בשר החיות ובביצים, אי אפשר להתעלם מההבט המוסרי של האכילה הזאת.


  כל מי שאוכל את המאכלים מעודד את התעשיה האכזרית הגורמת לסבל מתמשך למיליוני בעלי חיים. תרנגולות, פרות, דגים ושאר בעלי החיים המהווים חלק מהארוחה, עוברים שבעת מדורי גהינום מרגע שהגיעו לעולם הזה ועד שנטבחו באכזריות ע"י האדם. הם מגודלים בתנאי מגורים בלתי אפשריים, ניזונים במזון מחליא הגרוע להם (אך טוב למגדלים כי מביא להם תפוקה גדולה), הם מנוצלים באכזריות ע"י המגדלים, ובעת בה הם אינם כלכליים בגלל התבגרותם ובגלל התנאים הקשים בהם הם גדלים, הם מובאים לשחיטה אכזרית.


  מקור חג הפסח, כמו חגים אחרים הקשורים בזלילת מזונות מהחי, הוא הדת. אבל הדת של החיים המודרניים מנותקת מהמקור. המקור, בספר בראשית, הוא מאד מוסרי, שהרי כתוב במפורש: "ויאמר אלוהים הנה נתתי לכם את כל עשב זורע זרע אשר על פני כל הארץ ואת כל העץ אשר בו פרי עץ זורע זרע לכם יהיה לאכלה...". רש"י ושאר המפרשים טוענים, ובצדק, שלא הורשה לאדם להמית בריה ולאכול בשר, נקודה. המרחק בין המקור למציאות של היום הוא כמרחק מזרח ממערב. הדת בתקופתנו מרחיקה את האדם מתזונה בריאה, מוסרית וצנועה כפי שהבורא דרש, ומובילה אותו לאכילה חזירית מחליאה ובלתי מוסרית.


               אנשים בעלי מוסר מזוייף.


  מאד תמוה בעייני שישנם כל כך הרבה אנשים חובבי טבע ואוהבי בעלי חיים המבדילים בין אלה לבין אותן חיות אומללות הטבוחות והמיוסרות הנמצאות בצלחתם. ישנה סתירה בין היחס שלהם כלפי בעלי חיים שונים: הם יכולים ללטף באהבה כלב או חתול, להאכילם ולדאוג לתנאי מחייתם, ומצד שני לאכול ביצה, דג, תרנגולת, עגל או פרה שעברו שואה בידי אנשים המכונים "חקלאים" ושותפיהם לרצח בבית המטבחיים. חקלאות הגורמת לסבל, לאכזריות ולמוות אכזרי אינה חקלאות, היא תעשיית רצח. איך אפשר לאהוב בעל חיים אחד, ואת השני לענות, לייסר, לרצוח ולאכול?


        אכילה מוסרית משפרת את הבריאות.


  הדיאטטיקה של הרפואה המערבית דגלה ודוגלת גם כיום באכילה מרובה של מאכלים מהחי. אין לי ספק שגורמים אינטרסנטיים שולטים במימסד הרפואי ודואגים שתזונאים ורופאים ילמדו את השטות הזאת. למרות שכבר מזה שנים רבות קיים ידע מדעי מוכח באשר לנזקים הבריאותיים הנגרמים לאדם מאכילת בעלי החיים והפרשותיהם (ביצים, חלב ומוצריו), עדיין מלמדים את אלה שעוסקים בבריאות הציבור את  האיוולת הזאת. התחלואה ההולכת וגדלה, והמחלות הקשות, כמו סרטן, סוכרת מחלות פרקים ומחלות כרוניות אחרות, שנגרמות מאכילת בעלי החיים, לא הביאו איש מהמימסד הרפואי להסיק את המסקנה המתבקשת – לסלקם מהתפריט שלנו.


   אחד האבסורדים בנושא זה הוא  ש"מומחי בריאות" אלה משבחים במיוחד את אכילתם של הדגים. מיליוני דגים נטבחים באכזריות בגלל בורותו של האדם בנוגע לרעילותם. בשר הדג אינו מחזיק מעמד מחוץ למים ונוטה להרקב במהירות. זאת גם הסיבה שדגים מאד מסריחים זמן קצר לאחר שהומתו. כאשר אדם אוכל מבשרם, בטמפרטורה של 37 מעלות השוררת בקיבתו, הם נרקבים במהירות, ורקב זה מייצר רעילות גבוהה במיוחד במערכת העיכול האנושית. מעיו של האדם מאד ארוכים, והם סופגים למחזור הדם את הרעלים הארסיים האלה. כך הם מגיעים לכל תא בגוף ומרעילים אותו.


                 אכילה מוסרית ונפש.


   הציבור שמעדיף אוכל מגרה חיך, לא ממהר לוותר על אכילתם של פגרי בעלי החיים המוגשים לו, לאחר שדאגו לתת להם מראה, טעם וריח מתאימים. אנשים אינם מקשרים בין מה שרואים בצלחתם לבין דמותם של בעלי החיים לפני שנטבחו. בוודאי שרוב בני האדם אינם מודעים לסבל הנוראי שעברו בעלי החיים האלה, ואת האחרים שכן יודעים ומודעים לבעיה המוסרית, הנושא אינו מעניין. הנאת הרגע היא החשובה להם.


  האינטרנט מביא הרבה מאד ידע ותמונות מהתעשיה הנוראית הזאת העוסקת בגידול, ברביה ובהמתה אכזרית של בעלי חיים תמימים. בשנים האחרונות רבים הושפעו ממה שראו בדרך זו ועברו לצמחונות. אחוז הצמחונים בעולם נמצא במגמת עליה וזה משמח. ככל שיותר אנשים יעברו לתזונה צמחונית, כך יפחת הסבל בעולם החי. ככל שאנשים יהיו יותר מוסריים כלפי בעלי חיים, הם יהיו יותר מוסריים גם כלפי הסביבה וכלפי בני האדם שבסביבתם. בוודאי שזה ישפר את איכות החיים בעולם. ההשפעה השלילית של אכילת בעלי החיים באה לידי ביטוי גם בתחום הנפש. אהבת בעלי החיים, גישה רחמנית כלפיהם, התגברות על יצר הזללנות החזירי הינם חלק מדרך חיים המונעת מחלות, מבריאה את החולים, מאריכה חיים ומביאה לשמחה פנימית גדולה. רוגע, שלווה ושמחה פנימית (החסרים כל כך לאדם בזמנים המודרניים), קשורים גם לאי אכילת בעלי חיים. אדגיש בנקודה זאת שהרעלת שנוצרת בדם כתוצאה מאכילת מאכלים מהחי, מגיעה גם למערכת העצבים ולמוח, והשפעתה שלילית גם בתחום הנפש. הרבה הפרעות ומחלות בתחום הנפש ניתן למנוע ע"י המנעות מאכילת פגרים ונבלות של בעלי חיים.


  חלק גדול מהאלימות, מהשנאה, מהזלזול בחיי האחר, מהפשע לסוגיו המציפים את העולם המודרני, מקורם בזלזול בחיי בעלי החיים, מתחושת העליונות השחצנית של האדם ומאכזריותו כלפיהם.

                            הזוועות

  אין לי ספק שביקור אחד בבתי הגידול של החיות האומללות וקבלת הסבר באשר לדרך בה מתיחסים אליהן, וסיום הביקור בבתי המטבחיים, היה מביא 99% מהמבקרים לעבור לצמחונות. לא פלא שבתי המטבחיים נמצאים במקומות מרוחקים ואנשים אינם מורשים לבקר בהם. אלו הם מחנות ההשמדה נוסח היטלר וחבריו, בהם מתבצעים פשעים העומדים בסתירה לכל חוקי צער בעלי חיים. פשעים דומים שבוצעו כלפי בני אדם מוכרים בשמות שונים, כמו שואה, פרעות, זוועות וכד'.


                            סיכום

  אין לי ספק, מניסיון והכרות טובה של הנושא במשך 35 שנים, שכל אדם שיתעלה על עצמו בכך ש -:

   יתגבר על יצר הזללנות של אכילת בעלי חיים.

   יפתח את רגש הרחמים כלפיהם.

   ילמד לאהוב ולכבד אותם.

  אדם כזה יהיה יותר טוב כאדם לעצמו ולסביבתו, ובוודאי שיהיה הרבה יותר מאושר.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   hal767
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   מתנות

   • מתנות