כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  בשורה לדרום: מושבניקים יוכלו לעסוק בפעילות לא חקלאית בנחלה!

  0 תגובות   יום שישי , 3/4/15, 01:24

  בשורה לדרום: מושבניקים יוכלו לעסוק בפעילות לא חקלאית
  http://cafe.themarker.com/image/2856879/
  בנחלה

  אשר אברג’יל, ראש המועצה האזורית שפיר, ביחד עם תנועת המושבים וחברת מבט למושבים, הצליחו להביא להישג יוצא דופן בחשיבותו מבחינת מכשול התעסוקה במושבים בדרום הארץ

  במשך שנים רבות, תושבי מושבים בדרום אשר ביקשו להפעיל באזור המגורים בנחלה פעילות לא חקלאית (פל"ח) נתקלו בהליכים בירוקרטיים מורכבים ונאלצו להתמודד עם שורה ארוכה של גורמים. כעת, בזכות מהלך שהוביל ראש המועצה האזורית שפיר, אשר אברג'יל, ביחד עם תנועת המושבים וחברת "מבט למושבים", נראה כי למושבניקים בדרום מחכה בשורה של ממש.

  וועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הולנת"ע) במועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה מסמך מדיניות חדש בנוגע לפעילות לא חקלאית במחוז דרום. יוגב שריד, מנכ"ל "מבט למושבים" אשר פעל למען ההישג הנ"ל ביחד אברג'יל ותנועת המושבים, אמר בעקבות אישור המסמך כי מדובר באירוע חשוב שכן "תושבים בדרום אשר יבקשו כעת לבסס את פרנסתם יוכלו ליזום ולפתח עסקים גם בנחלות חקלאיות".

  '' מהלך חשוב, אשר אברג'יל (צילום: אתר המועצה)
  להיות צוק איתן כלכלי

  במשך כמעט שני עשורים, לא היה קיים כל מסמך מדיניות ספציפי לגבי פעילות לא חקלאית במושבים בדרום הארץ. זאת, למרות שבמחוזות אחרים (צפון ומרכז) הייתה התקדמות משמעותית בנושא. כעת, עם אישור מסמך המדיניות החדש, צפויים שינויים רבים אשר המרכזיים שבהם הם:

  • הותר שימוש בשטחים בגודל של עד חצי דונם (500 מ"ר) בניגוד להגבלה של עד 150 מ"ר כפי שביקשה לקבוע הוועדה המחוזית.
  • ניתנה אפשרות לעיבוד תוצרת אזורית והוסרה ההגבלה לעיבוד התוצרת של המשק האישי ו/או בעל המשק בלבד.
  • ניתנה במסגרת המסמך החדש גמישות נוספת לגבי מיקום הפעילות עד שלושה דונמים.
  • לאזורים מסוימים נקבעה אף גמישות לשימושים נלווים לחקלאות בכל חלקה א'.
  • בוטלה מגבלה אשר הוצעה בדבר ארבעה צימרים לכל היותר בנחלה.
  • הוחרג שטח המרחב המוגן מסך כל השטחים בנחלה.
  • במקרים חריגים ומתאימים, נקבע כי יש להוסיף שימושי אחסנה ואריזה.

  "המטרה של המהלך הייתה לחזק את המגזר הכפרי וענף החקלאות בדרום", מדגיש שריד, "ראשית, חלק בלתי מבוטל מהפעולות העסקיות המתוכננות תכתבנה עם הפעילות המשקית. למשל, מרכזי מבקרים, קטיף עצמי, אטרקציות חקלאיות, תיירות וכדומה. שנית, לא אחת, המשק החקלאי לבדו לא מסוגל לספק לבעליו את מלוא הצרכים המשפחתיים. לכן, האפשרות להרחיב את הפעילות העסקית לתחומים נוספים תחזק את הבסיס הכלכלי של המשפחה ותשמור בסופו של דבר גם על העבודה החקלאית". שריד מוסיף ומציין כי ההחלטה נוגעת לשטח המגורים בלבד ולא לשטח החקלאי.

  ראש המועצה האזורית שידע להגיב בזמן

  ההישג בא לידי ביטוי ביתר שאת נוכח מסמך המדיניות המצמצם אשר התקבל לפני כ-10 חודשים בלבד (יוני 2014) על ידי הועדה המחוזית דרום. במסמך הקודם, נקבעו הגבלות רבות על תושבי המושבים ונדחו מרבית עמדותיהם של נציגי המועצות האזוריות. במהלך מבצע "צוק איתן", ובעוד מושבי הדרום סופגים התקפות טילים ברמה היומיומית, המסמך היה אמור לעבור לאישור הסופי.

  "כחבר המועצה הארצית, קיבלתי הזמנה בחודש אוגוסט לדיון במדיניות החדשה בוועדה לתכנון נושאים עקרוניים", אומר אברג'יל, "כך, בעוד כל תושבי הדרום מופגזים השכם וערב, המדינה כמעט העבירה מסמך מדיניות שהיה עלול להיות בכייה לדורות. מיד הבנתי שעלינו להגיב במהירות שכן אם לא נפעל נכון התושבים עלולים ליפול שוב אל מלכודות הבירוקרטיה. בשלב ראשון, השגתי דחייה לדיון בוועדה, ובשלב שני גייסתי לצורך העניין את ראשי המועצות האזוריות וכן את תנועת המושבים. תודות לכך, הצלחנו להציג בפני הוועדות את הנתונים כהווייתם והבאנו לשינוי מסמך המדיניות ב-180 מעלות".

  אברג'יל מדגיש את החשיבות הרבה של ההחלטה לתושבי הדרום, אשר אינם נתונים רק לאתגרים ביטחוניים אלא נאלצים להתמודד גם עם מרחקים פיסיים וכלכליים. "קח לדוגמה את יישובי המועצה האזורית אשכול", הוא מסביר, "עם צוק איתן ובלי צוק איתן, היישובים מרוחקים במידה ניכרת מכל אזור המרכז. אם לא נוכל נעמיד לטובת התושבים מענה תעסוקתי אפקטיבי, כיצד נוכל להמשיך להצמיח את הדרום מבחינה דמוגרפית עם אוכלוסיות איכותיות?".

  "השינוי כבר תוך מספר חודשים"

  ההחלטה אשר אושרה פותחת דלתות רבות לתושבים גם בנושאים כגון תיירות כפרית, הקמת עסקים חקלאיים שאינם מבוססים רק על התוצרת של החקלאי עצמו, הרחבת אזור הפעילות הלא חקלאית ל-500 מ"ר (במקום 150 מ"ר כיום) ועוד.

  "המרחב ההתיישבותי איננו עוד הכפר הסטנדרטי שהיה לפני 20-30 שנה כאשר \תושבים יכלו להתפרנס בכבוד מארבעה דונמים של משק חקלאי. קיימת חשיבות אדירה להתאמת המגזר הכפרי לתנאים המשתנים, לטכנולוגיות ולטווחים מתקצרים". לדבריו, אם העניינים יתנהלו כמתוכנן, התושבים באזור הדרום יוכלו להרגיש את השינוי כבר בתוך מספר חודשים. "במועצה האזורית שפיר, למשל, יש לנו כבר תוכנית מתאר מוכנה אשר ממתינה רק לאישור. הוועדה המחוזית יכולה לאשרה בתוך חודשים ספורים ואין ספק שמדובר בבשורה יוצאת מגדר הרגיל. אגב, לא רק עבור התושבים בדרום אלא עבור כל המגזר החקלאי-כפרי בישראל".

   

   

  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בייעוץ ייצוג ועבודה מול  גורמים מוניציפאלים הקשורים בהוצאת היתרי בניה, תכנון ערים וסביבה, מיסוי,רישוי עסקים,בקשות לשימוש חורג,שינוי יעוד,הכשרת חריגות בניה,ביטול צווי סגירה,הפסקת עבודה,צווי הריסה.
  בקשות לשינוי תב"ע ,היתרי בניה,אדריכלות, קידום בקשות ,זרוז הליכים בירוקרטים ,יעוץ סטטוטורי,הסדרים והסכמים עם הרשויות,שרותי הנדסה ופקוח על הבניה. 


   המשרד מספק מענה ייעוצי ללקוחות פרטיים, עסקיים, משרדי עו"ד,אדריכלים, גורמים ומוסדות,  בהם חברות בניה, ניהול נכסים ואחזקה, רשתות קמעוניות, יבואנים, מושבים,קבוצים, מתקני צבא ובסיסים.
  רישיונות עסק  לאולמות וגני אירועים,  בתי ספר, גני ילדים, פעוטונים,  מכללות וישיבות,  מפעלי תעשייה, חברות היי טק ומחשבים,
  מרכזי קניות וקניונים,  בנקים וחברות ביטוח,  מכוני יופי ובריאות, בתי מרקחת,חדרי כושר,קאנטרי קלאב,בריכות שחייה,מתקני ספורט,מספרות,מוזאונים,בתי קולנוע,בתי אבות,יבואני רכב,תחנות דלק,חניונים ואולמות תצוגה,בתי מלון,מלוניות,אכסניות,מחסנים,רישיונות לארועים חד פעמים בכל הארץ.

    תחומי הייעוץ והשירותים של קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי:

   

  יעוץ  וקידום סטטוטורי לחברות יזמות ובניה בכל הארץ!

  ייעוץ טלפוני ללא תשלום.

          

      03-6990132      


    

  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
   

  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132

  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין