כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אז ככה...

  ארכיון

  יעדים ביצועיים בכתיבת בקשת מענק

  0 תגובות   יום שני, 13/4/15, 10:31

  חוקרות וחוקרים עוסקים היום במה שנראה כמספר אינסופי, גדל והולך של תחומים במעבדה ובאקדמיה. על כל העוסקים במחקר זה או אחר, להתמודד עם המטלה הלא-פשוטה והלא-קלה של השגת מימון נחוץ וראוי למחקרים עתירי ההוצאות. להלן אציע בקצרה יעדים יעילים להליך הכתיבה , שלו נדרש היום כל חוקר, של בקשות למענקי מחקר.

  בראשית, אתרו את הקרן הרלוונטית לתחום המחקר שלכם שלב זה חשוב מאוד. הודות לעובדה המשמחת, שאנו פועלים בעולם אקדמי גלובלי ותעשייתי גלובלי מרחב האפשרויות של קרנות מחקר המוצע לחוקרים מאפשר איתור קרנות מתאימות בכל תחום שבו אתם עוסקים.

  לאחר שהצלחתם למצוא קרן התואמת את הרעיונות המחקריים שלכם, קראו בהקפדה את הדרישות שאנשי הקרן מפרטים בטופסי הקרן. הקפידו לעקוב בדייקנות אחר ההנחיות, והתייחסו בתשובותיכם לכל הסעיפים המופיעים בטופסי הקרן. עליכם לוודא שקיימת התאמה מקסימאלית בין המחקר, שאתם מציעים, לבין דרישות הגוף המממן ודרישות "הקול הקורא". התאמה כזו אינה מתייחסת אך ורק לתחום המדעי, אלא גם לדרישות אדמיניסטרטיביות המוצבות על ידי הקרן בטפסיה, אי תשומת לב לפרט טכני זה או אחר יכולה לעכב את הליך בדיקת הטפסים על ידי העוסקים הרבים בתהליך הארוך והמורכב של אישור המענק למחקר שלכם.

  בדקו בתשומת לב כי אתם יכולים לעמוד, בין שאר החובות שהקרן מטילה עליכם בתהליך הגשת הבקשה, בדרישות של תאריך ההגשה ובדרישות כוח האדם.  עמידה בתאריכי היעד היא  תנאי משמעותי בדרישות הקרנות, כמו גם ההקפדה על פרטי הדרישות המוגדרות לצוות המחקר .

  אל תתייחסו כלאחר-יד להוראות ולדרישות הקשורות בצורת ההגשה, כגון  דרישות עימוד, הוראות לגודל הגופן הנדרש, למרווחים, לשוליים ולמספר העמודים שבהם תשתרע בקשתכם. כל אלה הן הוראות ודרישות מהותיות וחשובות לקבלת הבקשה לעיון ולהחלטה ביצועית בקרנות, שאליהן תפנו, ואתם נדרשיםלעמוד בהן בדיוק.

  אל תוותרו לעצמכם בעניין הגהה רהוטה ונכונה של הלשון הנדרשת , כמו גם על ניסוח הבקשה שצריך להיות בשפה מקצועית ובסגנון תקין וברור. השתדלו להשתמש במשפטים קצרים ופשוטים, באופן שיבהיר בצורה קלה ככל שניתן את הכתוב לקהל קוראים-הבודקים. הקפידו למשל לפשט משפטים שבהם עליכם להציג רשימות מפורטות על-ידי פירוט הרשימה בתבליטים (BOLTS). אל תפריזו בשימוש בשרטוטים, בתרשימים,בטבלאות, במפות ובגרפים, אמצעים אלה הנראים עתירי אינפורמציה, די מייגעים את הקוראים. השתמשו בעזרים ויזואליים אלו כדי להדגיש נקודות חשובות, כדי לפשט  מידע מורכב או כדי לבצע השוואות ובמידה מאופקת.

   בדקו בתשומת לב כי אתם, בין שאר החובות שהקרן מטילה עליכם בתהליך הגשת הבקשה, יכולים לעמוד בדרישות של תאריך ההגשה ובדרישות כוח האדם. גם דרישות הקשורות בצורת ההגשה, כגון  דרישות עימוד כגון גודל גופן, מרווחים, שוליים ומספר עמודים - הן  מהותיות ואתם נדרשים לעמוד בהן בדיוק.

  בעת ניסוח בעיית המחקר השתדלו להוכיח שאתם אכן מבינים היטב את הבעיה שהמחקר שלכם מציע לה פתרון.  הדגישו את החשיבות של מציאת פתרון לבעיה.לפני ציבור החוקרים אם מדובר בבעיה גלובלית, ציינו זאת. תארובהרחבה את ההיבטים השונים של בעיית המחקר, וכמו כן, פרטו את הבסיס התיאורטי והרעיוני של המחקר.

  כתבו את התקציר בסוף. התקציר יכיל בקצרה  את:בעיית המחקר או את תחום המחקר, היעדים המדויקים שאתם והצוות שלכם, עומדים להוציא מן הכוח אל הפועל והניתנים מעשית להשגה, כמו כן הציגו בצורה עניינית את הפעולות שיינקטו במהלך המחקר לשם השגת היעדים. חשוב מאוד שלאחר שתחשבו בצורה פרקטית וריאלית את התקציב הנדרש למחקרכם, תרשמו אותו בתקציר

  על חדשנות ועל מקוריות תזכו לנקודות מיוחדות. עשו אם כן מאמץ לחדד את החדשנות והבליטו את המקוריות בשיטה, בגישהאו ברעיון שאותו אתם מציעים.

  יעדי המחקר צריכים להיות מוגדרים בצורה מדויקת ומתומצתת. רצוי שתקבעויעדים הניתנים לכימות. בכל מקרה חייבים היעדים להיות בני השגה בטווח הזמן המוגדר במענק.

  בתוכנית המחקרפרטו את כל הפעולות, בהן תנקטו כדי להשיג את יעדי המחקר. הקפידו לוודא שיש רצף הגיוני ותהליכיבין פעולה לפעולה. התכנית צריכה לתת ביטוי לכל אחד מיעדי המחקר, לתאר בפירוט את אופן ביצוע הפעולות ואת מועדי הביצוע. בתכנית תקבעו ותציינו  את האחראים לביצוע הפעולות ואת משך הזמן הצפוי לכל פעולה.

  אל תחששו להציף קשיים שעלולים לצוץ במהלך המחקר.קשיים ואף כשלים קיימים בכל תהליך מחקר. דרך ההתמודדות שלכם עם כשלים צפויים היא עדות של חוזקה שלכם, לכן לאחר ציון של כל אחד מן הקשיים הצפויים, פרטו את האמצעים, שבהם תנקטו לפתרון הקושי או למזעור השפעתו.

  ומספר משפטי-סיום: כל רעיון ככל שיהיה טוב, מתבצע על-ידי צוות חוקרים. שכנעו את הבודקים שאתם הצוות הראוי והמתאים ביותר לקבל את המענק, אתם הצוות שיוכל לבצעאת המחקר המוצע ולהשלים אותו עד תומו. אל תתביישו להדגיש את הניסיון, את ההשכלה ואת המקצועיות של כל אחד מאנשי המפתח בצוות.

   

  בהצלחה!

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה