כותרות TheMarker >
  ';

  המון-על-ליזה

  הכרויות באינטרנט זה דבר מצחיק, משעשע, מוזר, מעניין.... ואולי מתסכל היא המילה הכי מתאימה בעצם?!
  הייתי פותחת שני בלוגים שונים, אבל יש רק אחד. אז הבלוג יכיל את נושא ההכרויות באינטרנט והדייטים מחד, ואת הנושא של גידול תינוקות מאידך. הוא עשוי גם להכיל נושאים שקשורים להייטק ואינטרנט, אבל נחיה ונראה.
  אני יודעת שאלה לא ממש קשורים אחד לשני, אבל אלה החיים ויש רק בלוג אחד.

  ומכל הפוסטים, אני הכי גאה במדריך למתחיל המתחיל על שלושת חלקיו. שווה לקרוא.

  המדריך למתחיל המתחיל - התחלה וירטואלית

  11 תגובות   יום חמישי, 26/4/07, 22:05

  את המדריך הזה כתבתי אחרי שהות של כחודש וחצי ב-JDATE. אחרי שכבר לא יכולתי להתאפק. הוא מדבר בעיקר למי שבקיא בנבכי אתרי ההכרויות. 

   

  החוקים הבלתי כתובים של אתרי ההכרויות. שלבים מקובלים בחיפוש אחר בן/בת זוג:   

  1. מלא את הכרטיס שלך באופן השנון ביותר שאתה מסוגל, אך עם זאת דאג להיצמד אל האמת. אל תהיה איש מכירות ממולח, אל תהיה שוויצר מדי ("אני חלומה של כל אמא", "כל החברים שלך יקנאו בך" – וכן, יש כרטיסים כאלה, וה-ר-ב-ה!, אלו לא משפטים שאני המצאתי), אל תכתוב פרטים שאינם נכונים. אין לך שום סיבה לקרוא לעצמך יונתן אם שמך האמיתי הוא רון או קובי, פשוט תבחר שם ערטילאי במקרה שכזה. ולמה לעזאזל לשנות את תאריך הלידה שלך, מישהו יזהה אותך רק לפי תאריך הלידה? יש המון אנשים בעולם שנולדו בתאריך הזה, תתבגר. אתה יכול לשקר – אבל מתישהו יעלו על זה, נכון?. החכמות באמת יעיפו אותך מהרגע הראשון, כל בחורה נורמלית תעשה את זה באיזשהו שלב, והטפשות יותר  - טוב, נו – אם אתה רוצה להישאר איתן, שיהיה לך בסבבה. 

  אל תכתוב שטויות על שלב המשחקים וכו', כל מי שטוען שהוא אחריו בעצם תקוע עמוק עמוק בשלב הזה. תשתדל גם להימנע מקלישאות מטומטמות. מצד שני עדיף שלא תהיה ציני מדי. אף אחד לא אוהב אנשים יותר מדי ציניים וסרקסטיים. אל תכתוב שאתה לא גבוה כשאתה 1.93 מ', אל תכתוב שאתה גימלאי כשאתה בן 36, תעצור שנייה ואל תהיה ציני, תנשום עמוק ותכתוב משהו אחר. אחרת אל תתפלא אם לא תקבל פניות (חוץ מקריאות גנאי מצד בחורות, אבל כנראה שזה לא מה שאתה ממש מחפש, נכון?).רוב הכרטיסים משעממים, ממש משעממים, ממש ממש משעממים, ממש ממש ממש משעממים (הבנתם את הקטע נכון?).  רוב הכרטיסים יבשים, כוללים רק נתונים בסיסיים של הבן-אדם, וגם שם אף אחד לא מבטיח שהנתונים באמת מדויקים. אז תשתדל ששלך יהיה קצת שונה, קצת מעניין, זה כבר ישפר את מעמדך במעט.אפשר לשים בשם המשתמש את המייל שלך משהו כמו "avramבדוארהחם" כדי לחסוך כמה שקלים ולקבל פניות בחינם. אבל הבעיה שלא כולם מבינים את זה ובעיה יותר חמורה היא שכל הזמן מוחקים לך את השם – תצטרך לעבוד שעות על גבי שעות רק כדי לדאוג שזה יישאר השם שלך, וזו מלחמה קשה, הם מאוד עקביים.  

  2. אתה לא חייב לשים תמונה, אבל אם כבר אתה שם תמונה, תשתדל שהיא תהיה דומה לך איכשהו. מזוית כלשהי לפחות. חבל על מפח הנפש בכל פעם שיפגשו אותך מחדש. אם אתה לא רוצה לשים תמונה, לא נורא, יכול להיות שמישהי עוד תמצא אותך, אבל במקרה כזה עדיף לך אתה שתחפש אותה, די קשה להגיע למחוסרי התמונות למיניהם. האמת שגם ככה כולנו שולחים את התמונה שלנו אחרי משפט וחצי במסנג'ר, אז אין ממש הגיון בלא לשים את התמונה, אבל רק בשביל ההרגשה הטובה, אפשר לא לשים.  

  3. שלח קריצה או פנייה לאלו שמוצאות חן בעיניך – סך הכל צריך ללחוץ על שלח, זה לא כזה ביג דיל. וגם אם תקבל התעלמות כתגובה או ממש דחייה מפורשת – למי אכפת, חוץ מתיבת הדואר שלך אף אחד לא רואה את זה. גם בחורות באיזשהו שלב קולטות את זה, זה באמת יותר קל מלגשת למישהו בפאב. וגם את זה בגיל מסויים מבינים שאפשר לעשות בלי להתפדח יותר מדי.

  אבל אל תהיה נודניק יותר מדי, אם כל יום אתה מנסה לפתוח שיחה עם מישהי במשך חודש וחצי והיא לא עונה לך, אתה יכול להבין את הרמז (גם כן רמז) – היא לא מעוניינת! אפילו שאתה האיש הכי מושלם בעולם, אם היא לא מעוניינת זה לא יעזור לך להיות מטרידן, כן מטרידן, לא נעים לשמוע אולי, אבל זו האמת.אם קיבלת פנייה מבן 48 או מבן 18 ואת דווקא מחפשת מישהו מגיל 28 ועד 34, מותר לך להתעלם מהם, את גם יכולה לשלוח "תודה, אבל לא תודה" מנומס, אבל גם אם תתעלמי הם לא ימותו – סך הכל הם אלו שפנו אלייך למרות שידעו שזה לא מה שאתה מחפשת, אז הם לקחו את הסיכון שתתעלמי מהם. וברור שאם יש לך 500 פניות אף אחד לא מצפה ממך שתעני לכולם. ויש כאלה שגם אחרי שדוחים אותם ממשיכים להציק וממשיכים וממשיכים וממשיכים.הרבה פעמים גם מקבלים קריצות די מוזרות, למשל בחורה עם כרטיס ריק לחלוטין שולחת לך קריצה בסגנון "נראה לי שיכול להיות בינינו משהו רציני" (על סמך מה את קובעת את זה? ואיך בכלל אפשר לדעת עלייך משהו? איזה מין בנאדם מעניין לא כותב על עצמו כלום כלום?).בחורים יקרים, כאן המקום להגיד לכם, לרוב הבחורות אין מנוי – פעם הייתם פותחים לבחורה את הדלת, או מסדרים לה את הכיסא לשבת – אלו כבר עברו מן העולם, היום אתם אלו שצריכים לעשות את המנוי. א ב ל... אתם צריכים לדעת שאם תשלחו לה פנייה ולא תציינו איזה מסנג'ר או משהו, לא תהיה לבחורה מחוסרת המנוי שום דרך לחזור אליכם, שום דרך. גם אם אתה ממש מוצא חן בעיניה, היא לא תעשה מנוי רק בשבילך, יש לה הרבה יותר אפשרויות מאשר לך. ככה זה באתרי הכרויות, הבנות מפוצצות בפניות, עוד דקה היא תשכח שפנית אליה בכלל.

  הכי יפה זה שני אנשים חסרי מנוי שקורצים אחד לשני – אז יופי, קרצתם, נהנתם, ומה עכשיו? נגמר. לא חבל להתקמצן על קצת כסף כדי להצליח גם לתקשר בצורה נורמלית ואולי אפילו להחליף טלפונים?.

  4. איך בוחרים? מוקפים באינסוף אפשרויות, מיליארד כרטיסים, כל כך הרבה אנשים, תמונות, טקסט – אפשר לטבוע בים ההצעות, אפשר להתבלבל ולחשוב שהאפשרויות לגמרי בלתי מוגבלות. צריך לזכור שהרוב בעצם לא מתאימים לנו, 99.99% (ואולי יותר) לא מתאימים אחד לשני, אז לא להסתחרר ממגוון האפשרויות. אז קודם כל גם אם האפשרויות בלתי מוגבלות (והן כן, למרות שזה לא נראה ככה ממבט ראשון), המשאבים שלנו כבני אדם מוגבלים. אי אפשר לקרוץ לכולם, לענות לכולם, לתקשר עם כולם. חייבים לבחור רק חלק. אז איך עושים את זה?

  אז ככה, קודם כל כדאי לסנן לפי פרטים יבשים וטכניים. תמונה אם יש, גובה, מקצוע, הכנסה. ועכשיו עוברים לדברים יותר  חשובים – הטקסט שהמשתמש הכניס בכבודו ובעצמו. כאן הוא בעצם כתב כמה שורות והן מעידות עליו יותר מהכל. אז ככה, דבר ראשון אפשר לסנן פה את אלו שמשפרים את השפה העברית – כאלו שכותבים עם שגיאות, מוסיפים י'-ים וו'-ים על ימין ועל שמאל. כאלו שכותבים אלק באנגלית, כדי להראות מתוחכמים, אבל אנגלית קלוקלת של כיתה ג' אולי.  כאלו שלא מסוגלים להגיע למאה תווים, וכל פעם מדגישים איזה עוול נעשה להם שהם צריכים להגיע למאה תווים, רחמים, מסכנים של ממש – כולה 100 תווים.כמובן שאם לא כתוב כלום, זו הכי בעייה, וזה אומר הכי הרבה. בדרך כלל שווה להתעלם, אלא אם כן התמונה ממש ממש שווה. לאדם מעניין אין סיבה להתעלם מהשורות שעשויות לתת לו עוד כמה נקודות זכות אצל הצד השני. גבר ששם רק תמונה מדהימה כנראה מחפש רק דבר אחד, וכן הדבר הזה הוא סטוץ מן הסתם, אין מה להיות תמימים פה. ולא שזה לא בסדר, פשוט כדאי להיות מודעים לעניין.

  כמובן שלכולנו יש עקרונות (למשל, לא צעיר מדי (כל מי שצעיר ממני הוא צעיר מדי כמובן), לא מבוגר מדי (אסור באיסור חמור שהוא יהיה יותר מבוגר מאח שלי הגדול), לא נמוך מדי (פחות מ-1.85 מ' לא בא בחשבון!)). אז מותר לחרוג מכל העקרונות ולשבור את כל החוקים, אבל ה-כ-ל תלוי באינטואיציה. אם האינטואיציה מאפשרת אז מותר לך לצאת עם מישהו בן 22 שגובהו 1.61 מ', אבל חשוב שזה יקרה רק אם הכרטיס מדהים, מהפנט ומעלה חיוך מאוזן לאוזן אצל הקורא.

  5. שלב המסנג'ר. בשלב הזה מתכתבים , שולחים תמונות. בעצם זהו שלב מפתח שבו מגלים אם האיש שלפניך משעמם מוות או שיש סיכוי לניהול שיחה ברמה סבירה. בסיום השלב, מחליפים מספרי טלפון. מילת המפתח שלי בשלב הזה היא שנינות, שנינות ועוד פעם שנינות. זה שלב הרושם הראשוני של האינטרנט, פה צריך לשחק אותה. וזה כמו פינג-פונג, כשמי שמולך טוב, אתה מחזיר לו באותה מטבע. ואם הוא יבש ומשעמם, בדרך כלל גם אתה תהיה כזה ולא תכביר מילים. זה השלב שאם מישהי לא מוצאת חן בעיניך תוכל להיפטר ממנה די בקלות, ויש שלל תירוצים טפשיים כדי לעשות זאת  - החל מ- "ווי, אחותי בטלפון?" (השעה 2 בלילה, על מי אתה עובד?!). ממשיך לחוסר נימוס – "טוב אני חייב ללכת", והנפוץ ביותר – "את לא הטעם שלי". אם שלחת רק תמונת פנים, פה את עלולה להתקל בחקירה שלא תבייש את השב"כ לגבי מבנה הגוף שלך ("טוב אני אהיה קצת שטחי... יש לך חזה גדול?").

  בימינו רוב האנשים יסכימו כמובן מידית להחליף תמונות איתכם. ייתכן וימרחו אתכם בשלל תירוצים מטומטמים ("אין לי תמונה על המחשב הזה", "אני שונא להצטלם"). ייתכן ויישלחו תמונה נורא רחוקה ככה שבקושי מזהים שיש שם מישהו בכלל בין הצוקים ("אין לי עוד תמונות"), או פשוט תמונה מוקטנת בגודל של תמונת פספורט ("מה את לא רואה?"). כאן אולי גם תוכלי לעלות על זה שהצד השני מחפש רק סטוץ, ואל תאמיני לאלו שאומרים לך שמסטוץ יכול לצאת אולי גם משהו רציני. ההיפך הוא הנכון, מי שמחפש משהו רציני יעצור בדרך גם לסטוצים פה ושם, אפילו בלי כוונה. נראה לך שגרוש בן 37 שנמצא לבד כבר 7 שנים באמת מחפש את האחת דרך סטוצים?.  זה הזמן לפתח חוש הומור – אל תקחי בכבדות את כל מה שהצד השני כותב, כבר נתקלתי בכמה וכמה בחורים שבכל פעם שהם כותבים משהו מצחיק טורחים לציין שנייה אחר-כך שזה היה בצחוק, כבר יש להם טראומות מבחורות נטולות חוש הומור. חוש הומור ושנינות ישנו את כל ההתכתבות הזו ממשהו משעמם שנראה כמו מילוי שאלון על עצמך למשהו קליל וכיפי. לעיתים נדירות יש מקרים שבהם האדם שממול לא מוכן לשלוח תמונה בכלל. אבל אם הוא מאוד מסקרן ונשמע אחלה (או ליתר דיוק – נקרא אחלה) אני הייתי עוברת לשלב הבא, ואפילו מגיעה לשלב הפגישה בלי לראות תמונה. כמובן שכאן מותר לשחק בצורה סימטרית, ולא לשלוח תמונה גם כן.

  (בעצם ישנו שלב ביניים לפעמים וזהו שלב המסנג'ר או הצ'אט של האתר – אבל זה שלב קצר שבדרך כלל תפקידו פשוט לתת את המסנג'ר האמיתי שלך, אז אפשר פשוט לדלג עליו בקלילות).

   

  לינק לחלק השני: המדריך למתחיל המתחיל - החיים האמיתיים

   


  לחץ כדי להגיע לתוכן העניינים של המון-על-ליזה 

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (11)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     16/7/07 08:18:

    

   צטט: brown_little 2007-07-15 21:41:45

    

    

   נחמד

   אך מדבר בעיקר לנשים

    

   ולנשים יש חושים..

   בעיני זה חוש שישי

    

   אני מוצא עצמי יותר מידי 

   פעמים אומר לעצמי

   לעזאזל, שוב פעם הייתי שקוף ?!

    

    חתום

   לא לכל הנשים יש חושים ובטח לא חוש שישי. ודווקא להיות שקוף נשמע לי אחלה, כל עוד אתה לא רואה ואינו נראה.

     15/7/07 21:41:

    

    

   נחמד

   אך מדבר בעיקר לנשים

    

   ולנשים יש חושים..

   בעיני זה חוש שישי

    

   אני מוצא עצמי יותר מידי 

   פעמים אומר לעצמי

   לעזאזל, שוב פעם הייתי שקוף ?!

    

    חתום

    

    

     29/5/07 17:06:

    קשה למצוא את המילים המתאימות.

   מה המחיר של האושר?

   האם יש היגיון מאחורי המחיר האולטימטיבי - למות עבור אהובך?...

   כפי שיש הבדל דק בין טפשות לאומץ, האם גם יש קו דק בין אהבת אמת ועיוורון תהומי?

   האם אזכה לראות את אור השמש?

    

   בקשר לחלק השני, כמובן.

   אני מניח שאני לא שרוט, רק אוהב לחשוב על עצמי כעל אחד. מה שבטוח, אני רעב, כל כך רעב. 

    

   צטט: ליזה פיירמן 2007-05-29 15:49:11

    

   כמה עולה דייט רציני? אני לא בטוחה שהבנתי את השאלה, רוצה להסביר לי?

    

   לגבי אם היית בן 30~ ואם היינו יוצאים - אם אתה לא שרוט באופן חריג אז לא בטוח שהייתי כותבת עליך פוסט, אלו הם המקרים המשעשעים לקריאה בדרך כלל, לא כולם זוכים בהקדשת פוסט אישי (זכות מפוקפקת לכל הדעות). בכל מקרה אין לי מושג אם זה היה לחיוב או לשלילה, אתה בטח מכיר את עצמך טוב ממני.

    

     29/5/07 15:49:

    

   צטט: ריצ'רד סמית 2007-05-29 14:42:23

    נבוך

   הגזמת...

   המממ...

   אני דווקא חושב על עצמי כעל בן 17~...

   מבחינות מסויימות זה הגיל המתאים לי.

    

   לצערי אני כל כך רחוק משלמות, אני בהחלט משתדל להשתפר. :-)

   אילו הייתי בן 30~ והיינו יוצאים, כנראה היית כותבת עלי באחד הפוסטים. השאלה האם לחיוב או לשלילה?...

    

   כמה עולה דייט רציני?...

   עשית לי חשק לכתוב... ויש עוד כל כך הרבה לכתוב מלבד זה... 

    

   צטט: ליזה פיירמן 2007-05-27 22:54:25


   צטט: ריצ'רד סמית 2007-05-27 18:08:51

   כרגיל אהבתי את כתיבתך. אף על פי שאני כרגע די נגד הכרויות ברשת (או הכרויות באופן כללי?)

   בכל מקרה, הקטע של: "רוב הכרטיסים משעממים, ממש משעממים, ממש ממש משעממים, ממש ממש ממש משעממים" צריך להסתיים: "ומכאן באינדוקציה." קורץ

   אני לא בטוחה שאני לא נגד. בעיקר אחרי שבן-גן טען שיש שם עניינים פליליים של ממש.

   לגבי האינדוקציה, החלטתי לחסוך את זה מרוב הקוראים, פן יחשבו שאני חנונית-על (למרות שאני כן).

   ולי יש שאלות הפעם, אחרי שאני קוראת את תגובותיך במגוון נושאים כבר מספר ימים:

   1. אתה בטוח שאתה רק בן 24? (אני לא בטוחה שזה הגיוני).

   2. האם אתה הגבר המושלם? (אני מתחילה לחשוד שכן).

   כמה עולה דייט רציני? אני לא בטוחה שהבנתי את השאלה, רוצה להסביר לי?

    

   לגבי אם היית בן 30~ ואם היינו יוצאים - אם אתה לא שרוט באופן חריג אז לא בטוח שהייתי כותבת עליך פוסט, אלו הם המקרים המשעשעים לקריאה בדרך כלל, לא כולם זוכים בהקדשת פוסט אישי (זכות מפוקפקת לכל הדעות). בכל מקרה אין לי מושג אם זה היה לחיוב או לשלילה, אתה בטח מכיר את עצמך טוב ממני.

     29/5/07 15:42:

    

   צטט: ארז טביב 2007-05-29 09:11:14

   (כוכב כמובן)

   תודה רבה צוחק

     29/5/07 14:42:

    נבוך

   הגזמת...

   המממ...

   אני דווקא חושב על עצמי כעל בן 17~...

   מבחינות מסויימות זה הגיל המתאים לי.

    

   לצערי אני כל כך רחוק משלמות, אני בהחלט משתדל להשתפר. :-)

   אילו הייתי בן 30~ והיינו יוצאים, כנראה היית כותבת עלי באחד הפוסטים. השאלה האם לחיוב או לשלילה?...

    

   כמה עולה דייט רציני?...

   עשית לי חשק לכתוב... ויש עוד כל כך הרבה לכתוב מלבד זה... 

    

    

   צטט: ליזה פיירמן 2007-05-27 22:54:25

    


   צטט: ריצ'רד סמית 2007-05-27 18:08:51

   כרגיל אהבתי את כתיבתך. אף על פי שאני כרגע די נגד הכרויות ברשת (או הכרויות באופן כללי?)

   בכל מקרה, הקטע של: "רוב הכרטיסים משעממים, ממש משעממים, ממש ממש משעממים, ממש ממש ממש משעממים" צריך להסתיים: "ומכאן באינדוקציה." קורץ

    

   אני לא בטוחה שאני לא נגד. בעיקר אחרי שבן-גן טען שיש שם עניינים פליליים של ממש.

   לגבי האינדוקציה, החלטתי לחסוך את זה מרוב הקוראים, פן יחשבו שאני חנונית-על (למרות שאני כן).

   ולי יש שאלות הפעם, אחרי שאני קוראת את תגובותיך במגוון נושאים כבר מספר ימים:

   1. אתה בטוח שאתה רק בן 24? (אני לא בטוחה שזה הגיוני).

   2. האם אתה הגבר המושלם? (אני מתחילה לחשוד שכן).

    

     29/5/07 09:11:
   (כוכב כמובן)
     29/5/07 09:10:
   קיבלת את המגיע לך
     27/5/07 22:54:

    

   צטט: ארז טביב 2007-05-27 06:22:16

   רציתי לככב אבל אין לי מהסוג הדרוש

   זה פוסט חשוב לגניכים (= חננות) כמוני שלא יודעים לימינם ולשמאלם.

   ארז

   הכוכבים צומחים עם הזמן באורח פלא, לאיש אין הסבר מדעי איך ולמה.

    

   צטט: ריצ'רד סמית 2007-05-27 18:08:51

   כרגיל אהבתי את כתיבתך. אף על פי שאני כרגע די נגד הכרויות ברשת (או הכרויות באופן כללי?)

   בכל מקרה, הקטע של: "רוב הכרטיסים משעממים, ממש משעממים, ממש ממש משעממים, ממש ממש ממש משעממים" צריך להסתיים: "ומכאן באינדוקציה." קורץ

    

   אני לא בטוחה שאני לא נגד. בעיקר אחרי שבן-גן טען שיש שם עניינים פליליים של ממש.

   לגבי האינדוקציה, החלטתי לחסוך את זה מרוב הקוראים, פן יחשבו שאני חנונית-על (למרות שאני כן).

   ולי יש שאלות הפעם, אחרי שאני קוראת את תגובותיך במגוון נושאים כבר מספר ימים:

   1. אתה בטוח שאתה רק בן 24? (אני לא בטוחה שזה הגיוני).

   2. האם אתה הגבר המושלם? (אני מתחילה לחשוד שכן). 

     27/5/07 18:08:

   כרגיל אהבתי את כתיבתך. אף על פי שאני כרגע די נגד הכרויות ברשת (או הכרויות באופן כללי?)

   בכל מקרה, הקטע של: "רוב הכרטיסים משעממים, ממש משעממים, ממש ממש משעממים, ממש ממש ממש משעממים" צריך להסתיים: "ומכאן באינדוקציה." קורץ

    

     27/5/07 06:22:

   רציתי לככב אבל אין לי מהסוג הדרוש

   זה פוסט חשוב לגניכים (= חננות) כמוני שלא יודעים לימינם ולשמאלם.

   ארז

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   ליזה פיירמן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין