כותרות TheMarker >
  ';

  סין. עסקים בסין.

  בבלוג הזה תמצאו מידע, דעות ועצות בנוגע לשוק העסקי בסין. צוות החברה - מנכ"ל, סמנכ"ל, מנהלי מחלקות ויועצים – מעלים לכאן מאמרים, עדכונים, תובנות וקישורים מעניינים.
  קריאה מועילה ולהתראות בסין, צוות PTL Group

  PTL Group - קישורים

  העלות האמתית של הקמת חברה בסין (WFOE)

  0 תגובות   יום ראשון, 26/4/15, 22:30

  העלות האמתית של הקמת חברה בסין  (WFOE)

   

  הניסיון בשוק הסיני מראה שעבור חברות זרות המעוניינות לחדור לשוק ולמכור בו בהצלחה לאורך זמן - המודל העסקי המוצלח ביותר הוא להקים פעילות עצמאית. כלומר, להקים בסין נוכחות של החברה, כזו שאינה נשענת רק על מפיץ אחד או על שותף מקומי גדול ששולט על המותג הישראלי בשוק הסיני.

   

  עצמאות כזו מחייבת לפתוח משרד מכירות של החברה הישראלית בסין, ואנו בדרך כלל ממליצים לגייס מנהל מכירות מקומי שישרת את האינטרסים של החברה, יהיה מקושר בשוק הרלוונטי, מנוסה בסגירת עסקאות ומתמצא בנבכי הבירוקרטיה המקומית.

   

  היכולת העצמאית של החברה הישראלית לתפקד בסין, היא שתאפשר לה בהמשך ליצור שותפויות אפקטיביות בשוק הסיני מתוך עמדה של כוח, היא תאפשר לה שליטה בצדדים המסחריים ושליטה במיתוג שלה בשוק הסיני, ובעתיד - גם מו"מ על שותפויות או גיוס השקעה בסין - מתוך עמדה של כוח.

   

  כשחברה ישראלית מבינה את זה, היא בד"כ חושבת על הקמת חברת בת בסין, מה שנקרא "וופי"

   (WFOE - Wholly Foreign-Owned Enterprise)

   

   

  עלויות הקמה של חברת בת בסין

   

  כשרושמים חברת בת בסין, יש עלויות הקמה שפשוט אין דרך לחמוק מהן. עבור חברות קטנות ובינוניות (SMEs), שלב הקמת החברה בסין הוא חלק משמעותי מהסיכון הפיננסי שבכניסה לשוק הסיני. לפני שנציג כאן טבלת עלויות המשווה בין שלושה מודלים להקמת פעילות בסין, הנה כמה נקודות עקרוניות שכדאי לדעת לפני שמחליטים לרשום חברה בסין:

   

   

  הזמן הדרוש לרישום – לרבות איסוף כל הניירת הנחוצה, תרגום לפי צורך, הגשת מסמכים לרשויות בסין והמתנה לאישורים – הוא 6 חודשים לכל הפחות. זמן כידוע - שווה כסף. כבר החלטתם שנכנסים לסין וכל יום שעובר מעכב אתכם בכניסה לשוק.

   

  בעת רישום חברה בסין, הממשל הסיני דורש שיהיה הון רשום לתמיכה בחברה. בכפוף להיקף העסקי, הסכום יכול לנוע בין 1,000,000$ - 100,000$. 

   

  מחיר הרישום תלוי בסוג החברה, כאשר רישום חברה שתכליתה ייעוץ - זול יותר, וחברה שעיסוקה ייצור – יקר יותר. בטבלה המופיעה בהמשך מוצגות עלויות ההקמה של חברת סחר. 

   

  יש לקחת בחשבון גם אגרות ממשלתיות אשר נגבות ישירות ע"י הרשויות עבור תהליך ההקמה. עלויות אלה הן סטנדרטיות ונחוצות לשם הקמת חברה מכל סוג. כמו כל דבר בסין, גם הן משתנות מדי פעם ולכן הנתונים המופיעים בטבלה שהמשך הם בגדר הערכה מושכלת בלבד.

   

  עלויות משאבי אנוש

   

  אחת ההוצאות הגדולות ביותר בניהול חברה בסין היא עלות העובדים. שכר בסיס, תמריצים ותשלומי מעביד בגין הטבות סוציאליות יכולים להצטבר לסכומים משמעותיים כשמעסיקים עובדים איכותיים בעלי ניסיון רלוונטי ושליטה טובה באנגלית.

   

  עובדים בתחומי הליבה של החברה מהווים עלות מרכזית. הדוגמא שבטבלה (בהמשך) מחושבת על בסיס עלות ממוצעת של מנהל מכירות טוב. אגב, טעות נפוצה היא להניח שמנהל המכירות יוכל לשמש גם כמנכ"ל חברת הבת שלכם בסין. כדי שחברה מקומית תנוהל באופן תקין לאורך זמן ותתמודד בהצלחה עם האתגרים המנהלתיים, הפיננסיים והתפעוליים - היא זקוקה למנהל שיהיה אחראי לניהול ובקרה על כלל פעילות החברה בסין. אנו ממליצים באופן חד משמעי להשאיר למנהל המכירות את היכולת להתמקד בתחום אחריותו החשוב - ולא להעמיס עליו אחריות תפעולית כוללת לפעילות בסין. 

   

  במשרד החדש של החברה תזדקקו לעובד אחד לפחות שינהל את משאבי האנוש והאדמיניסטרציה, כמו גם פקיד/ה ולפחות עובד אחד שיוכל לטפל בהנהלת החשבונות ובתשלומים היומיומיים.

   

  עלויות ניהול משרד

   

  כדי להירשם, כל חברה זקוקה לכתובת רשמית. במקרה שפותחים משרד עצמאי לחברה החדשה - הרי שכל ההוצאות על התאמת החלל לצרכי החברה, רכישת הריהוט והציוד המשרדי צריכות להיות ממומנות ע"י החברה המקומית החדשה שרשמתם בסין.

   

  מלבד ההוצאות השוטפות על תחזוקת המשרד עצמו, החברה בסין תצטרך גם לדאוג להנהלת חשבונות מסודרת כדי להגיש דיווחים חשבונאיים באופן סדיר. כלומר, היא תזדקק לשירותיה הקבועים של חברת ניהול חשבונות חיצונית כדי למלא אחר הדרישות לדיווחים תקופתיים.

   

  עלויות מיסוי 

   

  חברות זרות בסין נושאות בנטל מסים והיטלים שיכול להשתנות בהתאם להיקף העסקי, סוג הפעילות וענף התעשייה של החברה. אם זה מע"מ, מסי צריכה, מכס, מס יצוא, או מס הכנסה, מס רווחי הון, מס על דיבידנדים, וגם מס על צריכת משאבים טבעיים, מס מקרקעין, מס שימוש בקרקע, מס שבח, מיסוי על רכבי החברה, מס בולים, חותמות, מיסים עירוניים ועוד.

   

  החדשות הטובות הן שאפשר לחסוך ולייעל את התהליך 

   

  הטבלה הבאה משווה עלויות בין שלושה מודלים להקמת פעילות של חברת סחר בסין:

   

  בטור השמאלי (כחול כהה) - מכלול העלויות של רישום חברה בסין (באמצעות עו"ד או סוכן רישום) וניהולה באופן עצמאי.
   

   

  בטור המרכזי (כחול בינוני) - עלויות של רישום חברה בסין וניהולה תוך הסתייעות בשירותים במיקור חוץ.
   

   

  בטור הימני (כחול בהיר) עלויות להקמת פעילות עצמאית בתוך פלטפורמה של אינקובטור עסקי - וללא צורך מיידי ברישום חברה בסין (אלא אם יש דרישה כזו בנישה ספציפית בתעשייה).

   

  הקליקו לתצוגה מוגדלת 

  ''

  הנתונים במטבע סיני (RMB)

   

  הסתייעות בפלטפורמה של שירותים מקומיים, בתחומים כגון ניהול משאבי אנוש, לוגיסטיקה, אדמיניסטרציה והנהלת חשבונות בסין, מאפשרת לחברות קטנות ובינוניות מישראל לבסס נוכחות עצמאית בשוק הסיני, בהדרגה, גם לפני שהן מגיעות לצעד של הקמת חברת-בת בסין, וגם לאחר שכבר הקימו חברה בסין, בלי לבזבז זמן יקר ומבלי שיאלצו להסתכן ולכבול את עצמן מראש לשותף מקומי מהתעשייה.

   

  כפי שמראה הטבלה, הבחירה באפשרות זו מפחיתה באופן משמעותי את הוצאות החברה, ומעבר לכך, חברות טכנולוגיות המסתמכות על פלטפורמת שירותים קיימת נהנות משליטה מלאה בעסקיהן וגם ממידה של גמישות - שני גורמים קריטיים לבניית תשתית פעילות מוצלחת בשנים הראשונות בסין.

   

  אם אתם בשלים להשקיע בסין, ומעוניינים לקבל עוד מידע על מודל האינקובציה העסקית שלנו, וגם אם כבר יש לכם חברה רשומה בסין ואתם חושבים לבחון אפשרויות ייעול -  נשמח להיפגש ולנסות לסייע.   

   

  שלכם,

  צוות  PTL Group

  ליצירת קשר

   

   

   

  חזרה לבלוג עסקים בסין

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   המומחיות שלנו בסין - PTL Group

   פוסטים מומלצים