כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  ארכיון

  הילד המועדף

  0

  ראיון לעבודה בקלי קלות

  10 תגובות   יום שני, 11/5/15, 13:58


   


  שלום יקרים/ות, 

  ראיון העבודה הוא אבן הדרך השניה שלכם בקבלת המשרה. השלב הראשון בקבלת המשרה היה שליחת קורות החיים שלכם. ראיון העבודה הוא דרך מצויינת לתת למעסיק התרשמות לא רק מהעבר המקצועי של העובד, אותו ראה כבר בקורות החיים, אלא גם מאישיותו. 


  הוזמנת לראיון עבודה? סימן שקורות החיים ששלחת איכותיים מספיק כדי להתמודד על התפקיד. 


  בראיון העבודה, ינסה המראיין לזהות אם אתה מתאים למשרה עליה אתה מתמודד עפ"י בחינת שפת הגוף שלך, אופן הדיבור, תשובותיך לשאלותיו וכו'. 


  לכאורה נראה הראיון כמבחן אותו צריך לעבור על מנת להתקבל למשרה, אך בעזרת כמה כללים פשוטים ביותר תוכל להפוך את הראיון לקליל ואיכותי, ולהגדיל את סיכוייך לזכות במשרה. 
  מחפשי עבודה רבים אינם מתקבלים לעבודה היות והם לא התכוננו כראוי לראיון העבודה, ולכן הוא לא היה מוצלח. 


  בעזרת הכללים הבסיסיים הבאים, תוכל לגרום לראיון העבודה להיות מוצלח הרבה יותר וזכור- ראיון עבודה איכותי יתרום לקבלת המשרה. 

  הירגע 

  מומלץ להגיע כמה דקות לפני הראיון על מנת להירגע. סדר את מחשבותיך בראש, התרען עם משקה שאתה אוהב וזכור- אין סיבה שהראיון ישתבש אם אתה מתאים למשרה. 


  אין להתייחס לראיון כעל מבחן. התייחס לראיון כעל פגישה לטובת עסקים או כל פגישה חיובית אחרת. לפני מבחנים אנו נוטים להילחץ ולהיבהל – ואנחנו לא רוצים שזה מה שיקרה עכשיו. 

  התנהג בטבעיות 

  אל תמכור את עצמך בראיון העבודה. זכור שהמראיין כבר עבר על קורות חייך, ולכן הזמין אותך לראיון העבודה. מה שרוב המראיינים יחפשו בראיון העבודה הוא את תאימותך למקום ולסביבת העבודה, ולא בהכרח יבחנו את רמתך המקצועית. 


  יעילותם של עובדים יורדת כאשר הם אינם מתאימים לסביבת העבודה שלהם, גם רמתם המקצועית גבוהה. 


  לכן, הימנע משיווק עצמך והתנהג בטבעיות. אם אתה באמת מתאים לסביבת העבודה, המראיין יבחין בכך בהתנהגותך. מראיינים מקצועיים יבחינו מייד בהתנהגות לא טבעית מצדך, והדבר יגרום לרושם שלילי- וחבל. 

  הגע מוכן לראיון העבודה 

  בצע מחקר קטן לפני הראיון- בדוק את דרישות המשרה, התפקיד איתו תתמודד, סביבת העבודה וכו'. כמו כן, מומלץ לקרוא מעט על החברה בה אתה מתראיין. 


  המראיין יעריך את ההכנה המוקדמת והידע שלך בנושא. כמו כן, תוכלו לבצע שיחה מקצועית על המשרה והתפקידים אותם תבצע במהלך העבודה. 


  עבור על קורות החיים ששלחת לחברה – המראיין ישאל אותך שאלות לגבי קורות חייך. אם ישנם "חורים" בקורות החיים ששלחת, היה מוכן לענות על פשרם. שאלה זו תישאל כמעט בוודאות. 
  תשובות מוכנות וענייניות וידע מקדים יעידו על מקצועיות והשקעה מצדך ויקנו לך נקודות זכות אצל המראיין. 

  שיחה לאוירה טובה 

  נסה, באם זה אפשרי, ליצור שיחת חולין נעימה עם המראיין. שיחה כללית נעימה תתרום לחוות דעתו החיובית של המראיין עליך, והאווירה בראיון תהפוך להיות הרבה יותר טובה. 
  כמו כן, יתכן ואותו מראיין יהיה בסופו של דבר מנהל העבודה שלך ולכן קשר ראשוני חשוב ביותר. תקשורת טובה היא הבסיס ליחסי עבודה איכותיים. 

  הקפד על ישיבה נינוחה 

  שפת הגוף היא הפרמטר הקל לבחינה והחשוב ביותר למראיין – היות והיא אינה ניתנת לשליטה. מראיינים מקצועיים מסוגלים להבחין האם אתה עצבני, משקר, בטוח בעצמך, מתוסכל וכו' רק עפ"י שפת גופך- גם מבלי שתאמר מילה. 


  לכן, נסה לשבת בנוח למרות הלחץ, שחרר את הכתפיים ונשום באיטיות. הימנע מדפיקות, הקפצת הרגל ומשחק עם כלי כלשהו. כל אלה מעידים על עצבנות וחוסר נוחות, והמראיין מבחין בכך. 
  התאמן בבית על ישיבה נינוחה ורגועה. אם בהמלך הראיון מתחיל אחד מ"תסמיני" העצבנות, עבור אל הישיבה הנינוחה עליה עבדת בביתך. 
  ישיבה נינוחה ודיבור איטי וברור ישרו אוירה נעימה יותר בראיון. 

  אל תפריז בביטחון עצמי 

  הבחן בין ביטחון עצמי להתנשאות. ביטחון עצמי חשוב ביותר בראיון עבודה, אך אל תפריז בו. שימוש מופרז בביטחון העצמי שלך עלול להיחשב כהתנשאות או שחצנות. 


  מתראיינים רבים אינם מבחינים בגבול זה ונוטים לשווק ו"למכור" את עצמם יתר על המידה, דבר המותיר רושם שלילי אצל המראיין. 


  כמו כן, אל תהיה צנוע במידה מוגזמת. המראיינים יקלטו את חוסר הטבעיות בהתנהגותך. 
  מילת המפתח היא איפוק. שמור על איפוק הן בביטחון העצמי שלך והן בצניעותך. 

  הכן תשובות לשאלות מכשילות 

  הגע עם תשובות מוכנות לשאלות מכשילות. במהלך הראיון, ישאל אותך המראיין שאלות מכשילות, כגון: תכונות שליליות שלך, גובה המשכורת שאתה מצפה לה וכו'. 
  רובם המוחלט של המתראיינים עונה על שאלת התכונה השלילית ב"פרפקציוניזם" וחתירה לשלמות. תשובה זו אינה נחשבת כתכונה רעה, וחלק מהמראיינים אף יראו בתשובה זו כבריחה ממתן תשובה אמיתית. 
  בקשר למשכורת, מומלץ לתת למראיין לענות ראשון על השאלה הזו, באם הדבר אפשרי. אם לא, הוסף למשכורת הקודמת שלך 10-15% והיה מוכן להתגמש. 
  במקרים רבים המראיין ישאל אותך שאלות מכשילות על מנת לראות איך אתה מתמודד עמן, ותשובותיך יעניינו אותו פחות מהדרך בה הגעת אליהן. היה כנה בתשובותיך לשאלות אלו- המראיין יעריך זאת. 
  חשוב על תשובות איכותיות, ענייניות ואמיתיות לשאלות הללו בביתך לפני הראיון. 

  גלה התלהבות לגבי המשרה 

  גלה התלהבות ורצון לגבי המשרה המיועדת. המראיין אינו מעוניין בעובד לא מרוצה, שכן יעילותו של עובד כזה יורדת. עובדים אשר נהנים מעבודתם אפקטיביים בכמה מידות מאלה אשר אינם אוהבים את עבודתם. בדיוק עובדים כאלה המראיינים מחפשים. 
  לכן, התלהבותך מהמשרה חשובה מאוד. כמובן, אין להפריז יתר על המידה בהתלהבות זו. 


  הכן שאלות למראיין 

  הכן מראש שאלות לגבי המשרה והתפקידך, וכתוב אותן במסודר. בסיום הראיון, בקש לשאול את המראיין מהשאלות שהכנת. הדבר יעיד על מקצועיות וארגון, והמראיין יעריך זאת. בנוסף לכך, הדבר יעיד על רצונך האמיתי לקבל את המשרה. 
  חשוב לזכור- ראיון העבודה הוא המקום בו תחליט בסופו של דבר האם אתה מעוניין במשרה, לכן שאלות אלו חשובות ביותר. 
  תשובות לשאלות הללו יקלו על החלטתך לגבי המועמדות לקבלת המשרה. 


  התלבש בקפידה 

  בדבר הלבוש לראיון העבודה- הגע בלבוש מכובד, אך לא מכובד מדי. הימנע מלהגיע לראיון בלבלוש זרוק או מוזנח. 
  כמו כן, אל תגיע לראיון בחליפה. הגעתך בלבוש מהודר מדי עלולה לגרום לאי נוחות. 


  אלו הכללים הבסיסיים להתנהגות בראיון עבודה. מעט הכנה לפני הראיון יכולה להפוך את ראיון העבודה לנעים ונחמד מחד ומקצועי וענייני מאידך. 
  חשוב לזכור- ראיון העבודה נותן לך מידע רב על המשרה אליה אתה מעוניין להתקבל. נסה לקבל כמה שיותר מידע רלוונטי על המשרה, על מנת להקל על החלטתך. 

  בהצלחה! 
  ענת'' 

   

  מתוך "הכנה לעבודה חדשה" - אתרי אינטרנט

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (10)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/6/15 08:55:
   הוכיתי בתדהמה כשאתמול בשידורי הבוקר של קשת דיברו על נושא קבלת מועמד לעבודה. התברר כי משך הזמן שהמעסיק מקדיש לקריאת קורות החיים נע בין 10 - 30 שניות. פשוט הזוי!!!
     1/6/15 20:33:
   זה מזכיר לי את הראיון שעשיתי בתום ההתמחות כאשר שלושה בחונים שאלו אותיש אלות כדי לראות אם אני מתאים לביות עו"ד, ואני בעוונותי לא עשיתי קורס הכנה כי נסעתי לחו"ל להתעסק בפרסומות. ואם זה לא מספיק אז הצוות שבחן אותי היה ידוע ברשעותו ובנטייתו לפסול נבחנים. ואם זה לא מספיק, אז שני הנבחנים לפני היו שני מצטייני הפקולטה ולכן היה ברור שיכשילו אותי. וזה שלפני עונה שם כמעט חצי שעה עד שהעבירו אותו. ומה הסוף? אחרי דקות בודדות הם העבירו אותי בהצלחה מלאה כי נקטתי בשיטות שאת ממליצה. מאחר שממילא הייתי בטוח שאני נכשל הייתי נינוח לגמרי, ולא רק, אלא שהיה לי מידע שלהם אין, וזו דעתו של פרופ. אהרן ברק שלמדתי אצלו באיזה סימינריון. וברגע זה הם לא אלו אותי כבוחנים אלא יותר כנבחנים כי עניין אותן לדעת מה הוא חושב.
     13/5/15 23:33:
   יפה. אני אשמור את זה למקרה שיבוא לי להתפטר :)
     12/5/15 12:50:

   שמרתי במועדפים את התוכן שלך.
   תודה על הכל אחותי היקרה.
   ובהצלחה בכל ממני הקטן.

     12/5/15 11:05:
   כל ההדרכה שהובאה כאן היא ראוייה ונכונה לגבי ראיון לקבלת משרה. צריך לקחת בחשבון שבנוסף על כל הפרטים שהובאו על ידי המעסיק, קיימים עוד לפחות שני גורמים: מספר המועמדים למשרה ואיכותם. ופרוטקציה לסוגיה. אם מעטים הציעו עצמם למשרה, הסיכויים עולים ולהיפך. אם יש פרטקציה ראוייה - סיכויי הקבלה לעבודה עולים על כל הנתונים האישיים.
     11/5/15 19:48:
   כיום שליחת קורות חיים הוא השלב השני. בשלב הראשון את/ה זקוקים לאיש קשר בארגון שיתפור לכם תפקיד.
     11/5/15 18:37:

   מסכימה לחלוטין.

   החשוב מכל להיות רגוע, ענייני ואדיב. 

   יש לשים את הדגש כמובן על שפת הגוף - חוק מס' 1.

    

   תודה אחאב!

    

   צטט: א ח א ב 2015-05-11 15:58:25

   מאז שאני עצמאי - 20 שנה לא התראיינתי. מבחינתי זה בדיוק כמו כל פגישה עסקית. תהיה רגוע וענייני, תן כבוד ואדיבות, כל השאר יסתדר. ואם לא? כנראה שלא היה צריך.
     11/5/15 15:58:
   מאז שאני עצמאי - 20 שנה לא התראיינתי. מבחינתי זה בדיוק כמו כל פגישה עסקית. תהיה רגוע וענייני, תן כבוד ואדיבות, כל השאר יסתדר. ואם לא? כנראה שלא היה צריך.
     11/5/15 14:44:

   בשמחה! תודה לך..

    

   צטט: עמי100 2015-05-11 14:37:40

   עצות טובות...תודה!
     11/5/15 14:37:
   עצות טובות...תודה!

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   עJת ה0גולה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין