כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  7 אפליקציות מהנות ללימוד חשבון ומתמטיקה

  0 תגובות   יום רביעי, 13/5/15, 13:51

  מי מאיתנו לא זוכר את אותה "המנטרה" הקבועה שהיינו שומעים לא פעם ולא פעמיים בזמן שיעורי מתמטיקה והיא "תרגול, תרגול, תרגול". אכן, כשמדובר במקצועות החשבון והמתמטיקה לאימון ולתרגול יש חלק מכריע בהצלחה. בעולם האפליקציות העשיר שבו אנו חיים אפשר לעשות זאת גם בכיף תוך כדי משחק, ולא רק לשקוע בתוך דפי התרגילים. 7 האפליקציות הבאות ללימוד חשבון, אשר מיועדות לגילאים שונים – יעזרו לילדיכם ללמוד פעולות חישוביות בסיסיות, יאתגרו אותם עם בעיות גאומטריות ואף יעזרו להם למצוא את התשובה הנכונה לתרגילים מסובכים במיוחד. אז בפעם הבאה שהילד לוקח את הסמארטפון, פתחו את אחת האפליקציות הבאות, ולימדו איתו ביחד ובהנאה חשבון. 

  ''

   

   

  1. Dino Does Math - לגילאי 5 ומטה

  אפליקציות ללימוד חשבוןאפליקציה צבעונית ועליזה זו מציעה יותר מ-27 סוגים שונים של משחקי חשבון על חיבור, חיסור, ספירה וזכירה, דרכם ילדיכם הקטנים יוכלו לחזק את כישוריהם בחשבון, להכיר את המספרים ולזכור את הרצף שלהם. המשחקים השונים, בהם מופיעה דמות דינוזאור חביבה, מתאימים הן לילדים בכיתות א' והן לילדים בגילאי גן. בנוסף לכך, בין המשחקים הללו תוכלו למצוא משחקי חשיבה וקוגניציה אחרים המתמקדים בין היתר במציאת הבדלים בין סדרות שונות של צורות, גדלים וצבעים.

   

  הורדה לאייפון

  הורדה לאנדרואיד

   

   

   

  2. Madagascar Math Ops Free – לגילאי 6-9 

  אפליקציות ללימוד חשבון

  אפליקציה הרפתקנית זו, משלבת את כל הדמויות האהובות של הסרט מדגסקר עם עולם החשבון. המשחק בנוי ממטרה ראשית אחת והיא הצלת דמויות הסרט מציפורניי האוייבים המרושעים. למשחק יש 15 שלבים, בהם המשתתפים נדרשים לפתור בעיות מתמטיות שונות המתאימות לנושאי הליבה של כיתות א-ד', עם חלוקה ל-3 רמות קושי נפרדות. כל בעיה מתמטית שנפתרת עוזרת לשחקן להתקדם הלאה, יחד עם חבורת הפינגווינים שמלווה אותו, כדי להציל את החברים האחרים ובכך מדרבנת אותו להמשיך ולפתור את התרגילים.

  הורדה לאנדרואיד

   

  3. Cyberchase 3D Builder – לגילאי 6-9

  אפליקציות לבעלי חיים

  ומה לגבי גיאומטריה והנדסה? המקצועות האלו לא נשכחים ומקבלים במה משלהם באפליקציה זו. בניגוד לאפליקציות הקודמות, אפליקציה זו מתמקדת במשחק אחד – פאזל תלת ממדי המורכב ממגוון צורות גיאומטריות ובו מככבים שני יצורים מעולם אחר. באמצעות המשחק הזה, בו הילדים צריכים לבנות בעצמם מבנים שונים בעזרת שרטוטים שמוצגים להם, הם יוכלו לשפר את מיומנות הראייה המרחבית שלהם ולהבין כיצד צורות דו ממדיות פשוטות (כמו ריבועים, משלושים וטרפזים) יכולות להרכיב מבנים גיאומטריים תלת ממדיים.  

  הורדה לאייפון

  הורדה לאנדרואיד

   

   

  4. Chicken Coop Fraction Games – גילאי 12-16

  אפליקציות ללימוד חשבון

   
  אחד מהנושאים המתמטיים שלרוב מעלים קשיים ותסכולים הוא חישוב שברים – בדיוק בשביל כך קיימת האפליקציה המשעשעת והמצחיקה הזאת. הדמות הראשית שלה, תרנגולת לוחמת המומחית בקונג פו, צריכה לבצע כל מיני משימות – החל מלשבור ביצים רקובות ועד להעיף ביצים אל תוך קן מוגן - וכדי למלא אותן הילדים יצטרכו לפתור בעיות מספריות ומילוליות בנושאי שברים. פעולות חיבור, חיסור, חילוק וכפל עם שברים, מציאת גורם משותף במונה ובמכנה או התאמת מספרים עשרוניים לשברים – והכל מחולק לפי רמות קושי שונות. מכיוון שהאפליקציה בשפה האנגלית, הילדים מקבלים בונוס נוסף בתרגול האנגלית שלהן בזמן קריאת הבעיות המילוליות. 
   

  הורדה לאנדרואיד

   

   

  5. Math puppy / Math BINGO – גילאי 5-10

  אפליקציות ללימוד חשבון

  משחק הבינגו המוכר והאהוב הופך באפליקציות אלו לכלי כייפי ומאתגר ללימוד חשבון. כדי לקבל את מספרי הבינגו, המשתתפים במשחק צריכים לפתור תרגילים שונים של חיבור, חיסור, חילוק וכפל כאשר כל אחד מסוגי תרגילים אלו בעל 3 רמות קושי שונות – ממתחילים ועד למתקדמים. 

   

  הורדה לאייפון

  הורדה לאנדרואיד

   

   

  6. Endless Numbers – לגילאי 5 ומטה

  אפליקציות ללימוד חשבוןאפליקציה זו מתאימה במיוחד לילדים שרק עכשיו עושים את הצעדים הראשונים שלהם בחשבון. הממשק הנגיש של המשחקים והאיורים המקסימים של המפלצות שמלוות אותם, יעזרו לילדיכם ללמוד נושאים בסיסיים כמו הכרת המספרים, הכרת רצפים מספריים, ופעולות חישוב פשוטות. הייחודיות של האפליקציה היא האנימציה של המספרים שכמו מעירה אותה לחיים, ומספקת הקשר ומשמעות לכל מספר – להקלת הלמידה והזכירה שלהם. בנוסף לכך, האפליקציה מתאימה את קצב הלמידה לילדים – ללא ספירת נקודות, מתן ציונים, וחישוב תוצאות זמן.    

  הורדה לאייפון

  הורדה לאנדרואיד

   

  יעניין אותך גם:

  7. Photomath – לגילאי 14-18

  אפליקציות ללימוד חשבון

  סביר להניח שאם אפליקציית צילום זו הייתה קיימת כשהיינו בתיכון, לימודי המתמטיקה שלנו היו הופכים להרבה יותר קלים. בעזרת צילום התרגיל, התלמיד יכול לקבל הסבר מלא לתרגילים שונים כמו משוואות ליניאריות, פונקציות עם לוגריתמים ותרגילים עם שברים, צעד אחר צעד. כך, כאשר התלמיד מתקשה בפתירת תרגיל מסוים, הוא מקבל את הפתרון המלא ומיישם אותו על שאר התרגילים האחרים באותו נושא. בנוסף לכך, אפליקציה היא כלי יעיל ומהיר לבדיקת שיעורי הבית – אם אתם בעצמכם מתקשים להסביר את התשובה או לאשר שהיא התשובה הנכונה, תוכלו להיעזר באפליקציה זו. עם זאת, שימו לב שהצילום מזהה רק מספרים מודפסים.   

  הורדה לאייפון

  הורדה לאנדרואיד

   

  http://www.baba-mail.co.il/content.aspx?emailid=33575&memberid=858583

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל