כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  יצירתיות, חשיבה יצירתית לעסקים, מיתוג ושיווק יצירתי

  ארכיון

  0

  איך בגיל 30 לימדתי את אבא שלי לחבק אותי ולהגיד לי "אני אוהב אותך"

  1 תגובות   יום ראשון, 31/5/15, 02:42

  ''

   

  עד גיל 30 היה לי סוד: אבא שלי אף פעם לא חיבק אותי ולא אמר לי שהוא אוהב אותי. ואני בכלל לא חשבתי שיש סוד, לא הרהרתי בזה. פשוט חשבתי שאבא שלי משעמם. הייתי נפגשת איתו בארוחות שישי, נשיקת ניקור מנומסת בסמוך ללחי. אבא מה שלומך? ומה שלומך את? אפילו שתי דקות של דיבורים לא יכולנו לנהל ביננו.  

   

  ואז בגיל שלושים, באיזה סדנא, ביקשו מאיתנו להיזכר במגע נעים מהילדות שלנו. ונזכרתי בארוחות הערב כשהייתי קטנה. אני, אבא, אמא, אחי הקטן ואחי השני, בסדר הזה, יושבים סביב שולחן בצורת חצי עיגול. ואבא שלי מלטף לי את השיערות. וזה היה לי נעים.

   

  ופתאום, בגיל תשע זה הפסיק. ממרחק של זמן אני יכולה להבין למה. אבא שלי בחור ביישן. הוא פגש בגיל מבוגר יחסית את אמא שלי, והיא היתה החברה הראשונה שלו. כשהייתי בת תשע, הייתי כבר "אישה קטנה", לא בגוף, אבל בנוכחות. ואבא שלי הביישן, היה נבוך, אז הוא לקח את הידים של עצמו ושם על הברכיים של עצמו. והפסיק להעביר יד מלטפת על השיער שלי.

   

  לא כותבים בעיתון על אסונות איומים כאלו: "היום, בכפר סבא, אבא אחד הפסיק ללטף את השיערות של הילדה שלו בת התשע" אבל בעולם שלי כילדה - זה היה אסון גרוע יותר מרעידת אדמה בנפאל עם מיליון הרוגים.

   

  ובסדנא הזו, סדנת הקשבה הדדית של "ייעוץ הדדי להערכה מחדש" נתנו לנו בזוגות, חמש דקות לכל אחד לספר על מגע נעים מהילדות, והינחו את האדם שמקשיב – רק להיות בהקשבה, בלי לתת עצות, רק להקשיב במאור פנים ועם מלא תשומת הלב לכל מה שנכון לנו לספר. אז ניסיתי להזכר במגע נעים מהילדות ופתאום קפץ הזיכרון הנשכח הזה, וסיפרתי והרגשתי מחדש את ההרגשה הנעימה כל כך של כף היד החמימה של אבא שלי שמלטפת לי בעדינות את השיערות ואת המצח. סיפרתי, ודמעה אחת ירדה, מחליקה לי על הלחי.

   

  שבוע לאחר מכן, היה לי מפגש-הקשבה עם אחת מהיועצות-המאזינות שלי, וסיפרתי לה, ונזכרתי, ופרצתי בבכי. הדמעות הציפו אותי ופרצו, כאילו שליבי קרע עכשיו, ברגע זה, כי אבא לא רוצה לגעת בי ואפילו לא ללטף אותי ליטוף קטן אחד. בכיתי בכי גדול מאוד.

   

  התיאוריה של ייעוץ הדדי להערכה מחדש אומרת שאחרי בכי גדול או צחוק עד דמעות, מופיעה "הערכה מחדש", וגם באותו מפגש זה קרה. סיימתי לבכות והבטתי ביועצת-המאזינה שלי ואמרתי לה: "את יודעת, היום גם אבא שלי וגם אני אנשים מבוגרים, וכל אחד משנינו יכול להחליט לעשות משהו בנידון" והיא הנהנה ואמרה: "נכון, אז מה את הולכת לעשות?" ואני אמרתי :"אני הולכת לחבק את אבא שלי" ופרצתי בצחוק. זה נראה ממש בלתי אפשרי.

   

  יעוץ הדדי אומר כי צחוק פורק מבוכה ופחדים קלים, וצחוק עמוק עם זעה קרה פורק פחדים עמוקים, פחד מוות ופחד מאינטימיות. היועצת החכמה שלי הביטה עלי צוחקת, וכשסיימתי לצחוק היא אמרה בעליזות "יופי, לכי חבקי את אבא שלך" ואני פרצתי בצחוק מחדש, צחוק מטלטל. עם זיעה קרה. ושסיימתי, בחוכמה היא שוב אמרה בקלילות "אז לכי חבקי את אבא שלך" ואני התגלגתי מצחוק מחדש.

   

  כך במשך חודשיים, פעם בשבוע היה לי סשן-הקשבה ובמשך חצי שעה או יותר צחקתי שוב ושוב מהרעיון המגוכח הזה.

   

  אחרי חודשים, ידעתי שזה בדיוק מה שאני הולכת לעשות. רק עדיין לא ידעתי מה ההפתעה שמחכה לי ושתשנה את חיי. הגעתי אל הורי כרגיל ביום שישי. אך במקום "נשיקת ניקור באוויר ליד הלחי" חיבקתי את כולם וחיבקתי את אבא שלי חיבוק ארוך. ואבא שלי, זז, זז, זז...נשמתי, והרגשתי מה מתאים עבורו ושחררתי אותו מהחיבוק לאט וברגע הנכון. בסוף הביקור שוב חיבקתי את כולם ואותו חיבוק ארוך, ואחרי רגע חזרתי "כי שכחתי את העט" ושוב התחבקתי עם כולם ואיתו, יצאתי וחזרתי אחרי דקה "כי שכחתי את הטלפון הנייד" ושוב כי "שכחתי" עוד משהו וכך - כל יום שישי היו לי ארבע חיבוקים ארוכים, אחד בפגישה ושלושה בפרידה.

   

  ''

   

  תוך חודש אבא שלי נמס. ואנחנו מתחבקים תמיד. וסיפרתי לו איך לימדתי אותו לחבק אותי מחדש.

   

  פתאום גיליתי כמה אבא שלי חכם, וכמה כיף לדבר איתו. התחלתי להגיד לו כמה אני אוהבת אותו. לימדתי אותו להגיד לי שהוא אוהב אותי ומרוצה ממני. והוא אומר לי את זה בכל פגישה ובכל שיחת טלפון. ובכל פעם ופעם אני שוב אומרת לו "אבא כל כך כיף לי שאתה אומר לי שאתה אוהב אותי, תדע שני אוהבת אותך הכי בעולם".

   

  ומה ההפתעה שחיכתה לי?

   

  עד אותו שלב, כל בני הזוג שלי היו הכי הפוכים מאבא שלי. ומה שהפוך ממתוק – זה חמוץ, מלוח, חריף או חסר טעם. אחרי שלימדתי את אבא שלי לחבק אותי – פגשתי את עידו אהבת חיי. בשבועות הראשונים של הקשר היה לעידו ולי נפלא ביחד, אבל אז פתאום התחיל להיות לנו הרבה יותר טוב. חשבתי על זה וגיליתי שבבת אחת הוא התחיל להגיד לי כל הזמן שהוא אוהב אותי. שאלתי אותו למה זה קרה ועידו אמר לי : "האמת היא שאהבתי אותך הכי שאפשר מהרגע הראשון, אבל פחדתי שאם אני אגיד לך את זה כל יום - אז זה ישעמם אותך וימאס עליך. אבל ראיתי שאבא שלך אומר לך כל הזמן שהוא אוהב אותך ואת לא משתעממת ותמיד אומרת לו כמה זה נעים לך, אז הבנתי שגם אני יכול להגיד לך ולא תשתעממי ממני".

   

  אני רוצה להזמין אתכם ולספר לכם על סוד ממש עמוק וכואב, ששייך לכולנו. סוד שהתחולל בשחר האנושות בתקופה שאלוהים היתה אישה וסקס היה פולחן.

   

  אני מזמינה אתכם למסע הרפתקה, אני רוצה לתת לכם עכשיו במתנה את הפרק הראשון בספר שלי. בחורה פגשה בחור... הפרק הראשון הוא כמו סיפור קצר, והקוראים הראשונים אמרו שזה מלהיב, מסעיר ומרתק.

   

  גם הפרק הראשון וגם הספר כולו – עומדים לשנות עבורכם את כל מה שידעתם על נשים וגברים. מורות לטנטרה אמרו לי "יש בספר פוטנציאל עצום לריפוי המיניות הנשית והגברית" וזה נכון. רק צריך לזכור שריפוי המיניות מאפשר לנו אומנם להיות מלאי חושניות, התלהבות ותשוקה מתי כשבא לנו, אך בבסיסו - ריפוי המיניות אומר בפשטות שאבא יכול לחבק את הילדה הקטנה שלו בלי גירוי, בלי מבוכה, פשוט לגעת ולהרגיש כמה היא שמחה וכמה זה נעים לה שהוא אוהב אותה. 

   

   

   

  אם מה שכתבתי מדבר אליכם שילחו לי מייל אל:    sigal.raveh@gmail.com   וכתבו בכותרת: אשמח לשמוע עוד 

   

  ואותי ישמח אם תרצו להעביר את הדף הזה ולשתף חברים.

   

   

  להורדת הפרק הראשון -    http://bohunima.top-creative.com

    

  ניתן להדפיס את הפרק, או לקרוא אותו און-ליין מהמחשב או הנייד שלך.

   

  להצטרף למסע המשותף ולתמוך בספר בקמפיין בגאמפ-סטארטרhttp://jumpstarter.co.il/bohunima

   

  לכל שאלה, הערה הצעה – אני כאן 050-5702569

   

  שולחת לכם חיבוק

   

  סיגל


   

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     31/5/15 12:10:
   הייתי שמחה לקרוא את הפרק הראשון, אך נתקלתי בהודעה שיש בעיה עם הקישור. תודה על ששיתפת את התהליך ותוצאות השינוי המבורך שהשפיע גם על הזוגיות.

   רשימה