כותרות TheMarker >
  ';

  הסטירה השבועית

  כאן? נכון לעכשיו - רק סאטירות הנוגעות לאקטואליה, פוליטיקה, אנשים וחברה, מצחיקות וכואבות... ולכל אחד הזכות לצחוק, לכעוס ולהגיב.
  מעבר לזה (חייבות המילים להאמר) :בבלוג הזה כל הזכויות שמורות לרחלי בן-צור (C) וכמובן, אין לשכפל, להעתיק, לצלם,לאחסן במאגר מידע וגו' אלא ברשותה המפורשת......אבל מותר לצחוק :-)

  0

  בארץ שבעת המינים / סאטירה מאת רחלי בן-צור

  23 תגובות   יום שלישי, 16/6/15, 00:38

  בארץ שבעת המינים / סאטירה מאת רחלי בן-צור

   

  מעשה בשעורה חסרת דימיון, אך דוגלת בשלום ושיוויון, שהחליטה, במין אקט של מתאבדים, שבארץ שבעת המינים ניתן לותר על התמרים, הזיתים והגפנים, ולמוסרם לעמים אחרים כדי לקנות מהם מזרחי תיכונים חדשים.

  במאמר מוסגר אוסיף מה שכל בר בי רב יודע ששעורה אולי מלאה בערכים המקנים לה זקיפות קומה, אבל מה לעשות שאינם ישימים, כי לטנגו צריך שני רקדנים? ומה תעשה שעורה ללא רעיונות כה נשגבים? – תמשיך לשמש  מספוא לחמורים ומרבץ לפרעושים?

  ולכן,  עברה כפרים וערים כדי לשכנע את ההמון ברעיון ששמו שלום, ולגיבוי הביאה את חברתה החיטה, חסרת עמוד השידרה, שהסכימה עמה לכל מילה.

  לשוא הוכיחו להן שיפה ונאה שהן דוגלות בשלום, אך האם אין זה חלום?

  האם יאות הצד השני לשמור על מידה של הוגנות ולמען השלום יאות הוא לוותר על התאנה והרימון? והלא נוכחנו ששם, בדרום, יזמנו ויתור ופינוי, ולא קרה הנס הנקרא "שלום", ולהיפך, האויב פעל במתכונת הידועה של "המקבל אצבע דורש את היד".

  זעמה השעורה על אחיה הספקנים, כן - אותם אלה ה"בורים", "הפשיסטים", "הלא מחונכים", "הדגרנטים", "הניאנדרטלים המזויינים", והחליטה שאם עומדים הם  במריים, תשכנע אותם באמצעים אחרים.

  לרגע לא נחה, ובמרץ פנתה אל בעלי הכנף, אל החרקים ואל הרוחות והציעה להם את רעיון הבויקוט:

  "אל תפרו את הזית, הגפן והתמר הסוררות. החרימו אותם כדי שיגוועו!".

  (ובמילים אחרות : Boycott products from occupied territories)

  וברוב זעמה על הזלזול של חמשת המינים ברעיונותיה הנשגבים לא טרחה לעצור לרגע ולחשוב שריפרוף כנפי פרפר יביא לסופה. וכי אינה יודעת כמה הרוח בוגדנית ועיוורת?  והחרקים חסרי המצפון מימים ימימה רק חיפשו דרכים לכלות אותה ואת פרייה? וכי כבר אינה זוכרת היאך הציפורים השמידו בה כל חלקה טובה, ולא ריחמו אפילו על הזרעונים והפגים?

  אך עתה משניתן על-ידי השלוחה ההכשר להתעלל בחלק משבעת המינים, לא עשו אלה חשבון, וקנו מיד את הרעיון,  ובלא שהיות הטילו חרם מלא בשיוויון:

  הם פשוט גזרו על כל שבעת המינים כיליון!

  (ובמילים אחרות : Boycott Israel)

  וכך קרה שנבלו בחלקת המינים הזית והרימון ביחד עם הגפן והתמר ונגרע גם חלקה של התאנה ובשל החרמות נבלו גם השעורה והחיטה, והפכה ארץ שבעת המינים חרבה ושוממה.

  וה"צדיקה" שהפילה את ביתה על יושביו פנתה אל אחיה, יתר המינים,  וכך אמרה :

  "אני? אני שייכת לתנועה שהיא פרוסה ונמרצת ומגיעה עד יאסון ואלכסנדרון וזו תנועה שאיכפת לה מחלקתנו והיא פטריוטית.. אבל אתם? בגללכם אותנו מחרימים, אתם אשמים! אשמים! אשמים!".

   

  ובמשך הדורות כבר נוכחנו לראות שחלקת שבעת המינים רק נגרעת ממין זה או אחר ש"פורח" בקירבנו וחושב שהוא יודע יותר טוב מרובנו מה צריך לעשות, וכשלא פועלים כעצתו הוא מוכר את הרעיון החוצה. ואחרי שהוא מצליח למכור את רעיון הזדון לחרקים, לרוחות ולציפורים המתחלפים, הוא עוד מעיז לכתוב בספרי ההיסטוריה, המנציחים את מצעד האיוולים, שכל האסונות שבאו עלינו - קרו בגלל יתר המינים!

   

   C וכל הזכויות שמורות לכל שבעת המינים.

   


  מקורות / מצעד האיוולת :

   

  1.      ויקיפדיה (ערך : יאסון)

  את היעדרו של חוניו הכהן הגדול ניצל אחיו, יהושע-ישוע, מתייוון שקרא לעצמו יאסון ...שאיפתו של יאסון לחולל רפורמה הלניסטית ביהודה, ולבנות חברה הלניסטית בתרבותה ובתפישת עולמה, שנשלטת על ידי אריסטוקרטיית הכהונה והאצולה.

   

   

  2. ויקיפדיה (ערך : המרד הגדול)

  באלכסנדריה הפכו המהומות הבין עדתיות ללחימה של ממש. הסכסוך בין היהודים והיוונים הגיע לשיאים של אלימות, ומשנכשלו ניסיונות ההרגעה של המושל, טיבריוס יוליוס אלכסנדר, שהיה יהודי מומר, ואחיינו של הפילוסוף פילון האלכסנדרוני, שילח אלכסנדר ביהודים את חייליו הרומים, שהרגו רבבות מהם.

   

   

  3. האינקוויזיציה הספרדית - הרקע להקמה (נכתב ע"י רבקה שפק ליסק, 08/23/2009)

  קיימת גרסה שתומס דה טורקמדה היה זה ששכנע את שליטי ספרד להקים אינקוויזיציה. ...קיימת השערה שסבו של תומס דה טורקמדה היה יהודי.

   

   

  4. הקרן החדשה לישראל מממנת קבוצות שעוזרות להעמיד לדין בכירים ישראלים בחו"ל

  קבוצות שממומנות בידי הקרן החדשה לישראל מופיעות גם בפני מועצת זכויות האדם של האו"ם וגופים בינלאומיים אחרים, ומעלות שאלות על הלגיטימיות של מערכת המשפט הישראלית. באמצעות הטענות הכוזבות שישראל איננה מספקת צדק, ארגונים לא ממשלתיים מצדיקים את הנסיונות להעמיד לדין בכירים ישראלים בבתי משפט בחו"ל ובתי משפט בינלאומיים

   

   

   

  5. איטליה: חרם על מוצרים - לא רק מההתנחלויות?

  ארגונים פרו-פלסטינים בשיתוף "גוש שלום" קוראים לרשתות השיווק במדינה שלא למכור כלל מוצרים של "אגרקסקו" - שמערבבת בהם תוצרת התנחלויות. בחברה ובמשרד החקלאות הדגישו: אין שום חרם

  אביאל מגנזי  פורסם:  23.05.10 , 13:58

  במכתב אל הנהלת "אגרקסו" כתבה תנועת גוש שלום כי "מה שקרה באיטליה צריך להיות עבורכם נורת אזעקה אדומה מהבהבת. הגיע הזמן שתבינו כי החקלאות ההתנחלותית בשטחים הכבושים - ובייחוד ההתנחלויות החקלאיות בבקעת הירדן שהוקמו במסגרת 'תכנית אלון' שמתה ונקברה כבר מזמן - היא כאבני רחיים על צווארה של החקלאות הישראלית.

   

  6. נתן זך פרסם מודעת תמיכה בפלסטינים: "אבו מאזן, ברכות בדרך לבית הדין בהאג

  מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט | חדשות 2 | פורסם 19/01/15 11:11

   

   

   

   

  7. למרות דעותיה: פרו-פלסטינים קראו להחרמת ניני 

  הסטטוס שפרסמה ניני זכה למאות שיתופים ואלפי לייקים, כשחלק מהגולשים טענו כי הפגנות מסוג זה נובעת מכך שאנשי שמאל, וניני בתוכם, מבקרים את ישראל בזירה הבינלאומית.  "אני מקווה שאת מודעת לזה שאת ממובילי המחאה נגד ישראל, וזה חוזר אלייך כבומרנג!" כתב אחד הגולשים, בתגובה שזכתה לקרוב ל-1,000 לייקים.


  8. גלאון:   "נתניהו גרם לחרם נגד ישראל במו ידיו" 

  וואלה תל-אביב, יום ראשון, 7 ביוני 2015, מאת: עמרי נחמיאס, מערכת וואלה! חדשות 

  יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התייחסה הערב (ראשון) לחרם שיוזמים ארגונים שונים נגד ישראל. "הגיע הזמן שנתניהו יפסיק עם ההתקרבנות המבישה שלו ושל שריו", אמרה גלאון. "אף אחד בהנהגת העולם המערבי לא מדבר על חרמות נגדנו בגלל אנטישמיות. את החרם המתגלגל הזה נתניהו הביא עלינו במו ידיו...

   

  ''

  ''

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/6/15 10:23:

   מקורות / מצעד האיוולת האמנם.

    

   כך נראה מצעד האוולת -  http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=13576, והוא מתאר בפירוט אקדמי מזהיר, שאינו קשור לאגדות עם יהודיות אשר בעיני לפחות נחותים בתור שכאלה מסיפורי האחים גרים נניח, את ההסטוריה שנהלו אידיוטים בעבר והיום.

   האדיוט התורן בעת זאת, היא ראש ממשלתינו.

    

   בהצלחה מסע ההרס.

    

   ולעניין השעורה, לא רק בירה עושים ממנה, היא טובה גם לעשיית לחם.

    

   יחסית לימנית, הופתעתי, יש דמיון וזה יותר ממה שניתן למצוא אצל רובכם.

    

   העולם פשוט צבועים, בעיקר האירופאים. זה יחזור להם בבומנג במדינות שלהם עם התרבות המוסלמים.

     22/6/15 07:55:

   יורם אל-קמינו. עכשיו מובן למה השעורה משמשת מספוא לחמורים ומרבץ לפשפשים ...

    

    

   צטט: יורם.אל-קמינו 2015-06-16 21:26:17

   אני לא נכנס לכל עולם הדימויים העשיר ולקישור הפוליטי, אבל משעורה מכינים בירה
   (זו ששותים, לא בירתנו הקדושה לעולמים וכו')  ובירה זה נפלא !

    

   http://cafe.themarker.com/image/3045913/

     21/6/15 19:14:
   מצוין ואפילו משובח! שבוע טוב!
   טוב שאת בסותרים ובסאטירים. הצרה שמורכבות איננה נחלת רבים מדי... תודה.
     19/6/15 15:03:
   הסאטירה, נחמדה לקריאה ונכונה מכל הבחינות הבעיה שלנו הייתה וממשיכה להיות, חוסר הסברה ואם ישנה כזו היא נשמעת בקול ענות חלושה. מדוע לא לוקחים סטודנטים למדעי המדינה, פוליטיקה על כל היבטייה, וכו' ומטילים בזמן לימודייהם כחלק מהמטלות שהוטלו עלייהם חובה ללמוד, ולהפיץ את ההסברה שלנו בארץ ובעולם. היום ההסברה שלנו כמעט אינה נשמעת וזה חלק גדול מהבעייה.
     19/6/15 11:49:
   כאותו חתרן בלתי נלאה (מקווה שזוכרים על מי נאמר) שתוקע לעצמו מקל בשפיצים תוך כדי רכיבה.
     19/6/15 11:49:
   גם אני נהניתי מהסאטירה,צבארי וחריף. יש תרופה לשמאלנים,שילמדו את ההיסטוריה היהודית,מ"בראשית".......
     19/6/15 11:38:
   סאטירה מעולה, נהניתי שבת שלום.
     19/6/15 10:02:

   יש  שני  סוגים  של  מכבי אש

   אלו  שמסתערים עליה ,מסכנים חייהם , ומצליחים ..

   וכאלו  שמדליקים מוקדי אש, כדי להביא  למודעות הכלל כמה מסוכנת ההזנחה, ומתמקדים ביחסי הציבור שייצרו לעצמם.

   שניהם  מקבלים משכורת  מאותו מימון 

   שניהם  לובשים  אותם  מדים

   העוסקים במלאכה, אינם פנויים לדיבורים, שיווק עצמי, או זרקורים,כשהם בתוך הלהבות

   מבעירי הבערות מקפידים להכריז "אש" לפני,בזמן ואחרי, כדי לא לבזבז רגע מהזדמנות פרסום.

   זה  כל ה סיפור

   שמעון

    

   ''

    

   סימוכין

    אימרתו של השופט הולמס Holmes)) במשפט Schneck V. United States,(1919) 249 U.S. 47

   שקריאת "Fire" באולם תיאטרון שלא פרצה בו שריפה - קריאה הגורמת לבהלה בקהל - חופש הדיבור לא יחזיק בה

     19/6/15 09:44:

   את נדרשת כאן לשאלה חשובה ומורכבת – עניינית ורגשית. 
   המורכבות קשורה לשאלה האם מותר לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ (שהרי נדמה לי שתוכל להיווצר כאן הסכמה על כך שישנה כביסה מלוכלכת מאוד במדיניות הישראלית, כזאת שמכתימה את כולנו אך גם נראית היטב לעין כל מתבונן).
   אז מתי ביקורת והבעת דעה הופכת להיות בגידה?
   כולנו, מעלים ומרוממים כל אדם בן מדינה ערבית (או אפילו ערבי ישראלי), שמוצא את העוז להגן על ישראל ומטרותיה ולבקר את ארץ מוצאו או את המיעוט אליו הוא משתייך. נצטט אותו בכל כלי תקשורת ונעניק לו לייקים ושיתופים אין ספור
   מאחורי הביקורת על ישראלים שמבקרים את ישראל עומדת לדעתי, גם תפיסה בלתי דמוקרטית בעליל, תפיסה שאינה מכירה בזכותו של כל אדם לחופש דעה וחופש ביטוי.
   אני מודה, גם לי קשה וכואב לראות ישראלים שפוגעים בישראל באופן הביקורת שלהם ובפעילותם המעשית כנגד מדיניות ישראל. זה גורם לי לשרשרת התייחסויות שתחילתה בביקורת רציונאלית אך בסיסה ברגש של עלבון, כעס, בושה ואכזבה. 
   אך כשאני חופרת היטב בתוך עצמי, אני מבינה שחשוב לי אף יותר שכל אדם יוכל להביע את דעותיו בכל עת ובכל מקום מבלי שייחשב כבוגד. שכל אדם יוכל לשקף מבפנים ומבחוץ עמדות ביקורתיות, שהגבול שלהם הוא גבול החוק הדמוקרטי.

   "העולם" לא נזקק לישראלים "בוגדים" כדי לכפות חרמות על ישראל או על כל מדינה אחרת, כשם ש"העולם" אינו זקוק לשום זעקה ביקורתית, כדי להתעלם מסבל ואכזריות בלתי נסבלת ומתמשכת המתקיימת במדינות שאינן מעניינות אף אחד. העולם פועל כדרך העולם ושם את הזרקורים במקומות בהם מתקיימים אינטרסים כלכליים ישירים כמו גם מוקדי איום על האיזון הביטחוני שבין מדינות
   עם זאת, אחד מתפקידיה המרכזיים של מדינה, במציאות התקשורתית של ימינו, הוא לייצר הסברה חזקה, משכנעת, משמעותית, הגיונית - שתהווה כוח נגד להסברה הנגדית, המאיימת על בטחונה.

   אני מסכימה איתך שהחרם הוא אסון לכל מי שחי כאן בישראל, בתוך כל הקווים שבין כל הצבעים. אך האם הוא האסון המהותי המכלה כל חלקה טובה במדינתנו היחידה?  האם "לא לדבר על זה" יקדם שיפור בטעון תיקון  או יקבע אותו?
   האם, לשם הדוגמה, היית מוותרת כאזרחית העולם על "בגידתו" של  סנודן בארה"ב?
   סנודן אמר "אני לא רוצה לחיות בחברה שעושה מעשים כאלה... " וכמה קל היה להזדהות עם פעילותו הנועזת (עד שזה הגיע להדלפות גם על ישראל
   ...).

   לעיתים, עבור אנשים מסוימים, הימנעות מ"בגידה" במדינתם משמעותה בגידה בעצמם, בדעותיהם, בתפיסתם המוסרית, ביכולתם להשפיע על מהלך העניינים ולא רק להיות מונעים על ידו.
   יש לי כבוד לעיקרון העומד מאחורי עמדות כאלה, גם אם הן נוגדות את אלה שלי ואף מאיימות עליה
   .


    

     19/6/15 09:13:
   רחלי, פשוט מקסים וכל כך מדויק ותואם למציאות.
     19/6/15 08:59:

   החרם לא נובע מאנטישמיות ( רק לעיתים ...) הוא נובע בעיקר מהכיבוש !!!


   יהי רצון - תבורי + בגר

   https://www.youtube.com/watch?v=FDxQcXMivWM

     19/6/15 07:24:
   אין חדש תחת השמש. כך היה מאז ומתמיד. "מפני שנאת חינם חרב בית המקדש"......
     19/6/15 00:41:

   בישראל מתקיים אבסורד שלא נשמע כמותו בעולם.

   השמאל הקיצוני שאינו מצליח להרים את ראשו  ולהשפיע באופן דמוקרטי מתוך הבית, פונה לחוץ ומבקש לכופף את רוב הציבור על ידי דוקטרינת עשה - אחרת נחרים.

   כשהגעתי לארץ ושמעתי שבשנות החמישים גם אחרי שסטלאין מת, ובעולם ואפילו בברית המועצות כבר ידעו שהוא היה אחראי למוות של מאות אלפים בגולגים, בארץ עדיין המשיכו לסגוד  לדמותו ולהתעלם ממה שהעולם ידע כבר מזמן.

   השרידים האלה קיימים לצערי בציבוריות ישראלית עד היום ואני מציעה חרם נגדי לכל אותם הציבורים אנטי ציוניים שמנסים לכפות את דעתם בדרכים נלוזות ולא דמוקראטיות.

    

    

    

    

     18/6/15 13:20:
   א. ממשלות ישראל מרוויחות את החרם ביושר. הכיבוש משחית ומושחת. ב. באופן אישי קשה לי לקבל ישראלים הפועלים באופן אקטיבי להחרמת ישראל. ג. הלו,.....יש שני עמים בקונפליקט הזה. שניהם אינם נקיים מפשעים ומשימוש ציני שעושות בו ההנהגות כדי לשלוט ולמקסם רווחים.
     18/6/15 02:13:

   רחלי יקרה, האסון הוא בלתי נמנע.

   לכל יהודי בר דעת זה כואב.

   לי נראה שהפארסה הזו יצאה מזמן מכלל שליטה.

   נכונו לנו בקרוב ימים לא פשוטים...

     17/6/15 14:14:
   כואב מאוד על אחינו המתייוונים הבוגדנים. דור ההמשך של יאסון.
     16/6/15 22:37:
   ד"ר לאה, הסאטירה היא לא על זרים הקוראים לחרם, אלא על ישראלים מתוכנו (!!!!) היוצאים לחו"ל ומייצאים את רעיון החרם. אני מקווה שהובנתי בעניין זה היטב. כמו כן ברור שהחרם לא רק פוגע באותם פלסטינאים העובדים באותן פירמות מוחרמות, אלא שיותר גרוע - החרם פוגע בכל אחד ואחד מאיתנו. החרם הוא גם על מוצרים המיוצרים בת"א. ראי מקרה אחינועם ניני. בחו"ל לא עושים את "ההבדלים הדקים" שאנו עושים פה... שיהיה לילה טוב ומבורך לכל עם ישראל.
     16/6/15 22:34:
   דוקטור לאה : אני חוזרת ואומרת כי החרם הוא כוחו של החלש. החזק - יאיים במלחמה. החרם הוא מוצר זול, אם לא מתעמקים בנושא היטב. אם יחרימו מוצרי השטחים, מי יפסיד? הערבים עצמם שמנהיגיהם דורשים את החרם. הם יישארו ללא מקומות עבודה, ומה יעשו כדי להתקיים ולתמוך במשפחותיהם? מכיוון שלא רוצים להגיע למצב הזה, החרם הוא נפנוף חרב, תכנעו ולא נמשיך הלאה! אם אכן יצטרכו לסגור מפעלים, מכריזי החרם יודעים מה יהיה. אולי לכן מנהיגינו אינם מפחדים. ד"ר לאה, הסאטירה היא לא על זרים הקוראים לחרם, אלא על ישראלים מתוכנו (!!!!) היוצאים לחו"ל ומייצאים את רעיון החרם. אני מקווה שהובנתי בעניין זה היטב. כמו כן ברור שהחרם לא רק פוגע באותם פלסטינאים העובדים באותן פירמות מוחרמ ות, אלא שיותר גרוע - החרם פוגע בכל אחד ואחד מאיתנו. החרם הוא גם על מוצרים המיוצרים בת"א. ראי מקרה אחינועם ניני. בחו"ל לא עושים את "ההבדלים הדקים" שאנו עושים פה... שיהיה לילה טוב ומבורך לכל עם ישראל.
     16/6/15 22:29:
   לחיים, יורם!
     16/6/15 21:49:
   אני חוזרת ואומרת כי החרם הוא כוחו של החלש. החזק - יאיים במלחמה. החרם הוא מוצר זול, אם לא מתעמקים בנושא היטב. אם יחרימו מוצרי השטחים, מי יפסיד? הערבים עצמם שמנהיגיהם דורשים את החרם. הם יישארו ללא מקומות עבודה, ומה יעשו כדי להתקיים ולתמוך במשפחותיהם? מכיוון שלא רוצים להגיע למצב הזה, החרם הוא נפנוף חרב, תכנעו ולא נמשיך הלאה! אם אכן יצטרכו לסגור מפעלים, מכריזי החרם יודעים מה יהיה. אולי לכן מנהיגינו אינם מפחדים.
     16/6/15 21:26:

   אני לא נכנס לכל עולם הדימויים העשיר ולקישור הפוליטי, אבל משעורה מכינים בירה
   (זו ששותים, לא בירתנו הקדושה לעולמים וכו')  ובירה זה נפלא !

    

   http://cafe.themarker.com/image/3045913/

   ארכיון

   פרופיל

   רחלי בן-צור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין