כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פיד RSS

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  דוח של פקח גבייה הביא לביטול חוב ארנונה

  0 תגובות   יום רביעי, 1/7/15, 19:05

  דוח של פקח גבייה הביא לביטול חוב ארנונה

  פסק דין שניתן בבית המשפט המחוזי קבע כי העירייה משיתה חובות ארנונה ללא ביסוס. חוב בסך 214 אלף ש"ח בוטל כמעט במלואו לאחר שעורך דינו של בעל הנכס חשף בפני בית המשפט כי דוח ששלח לעירייה פקח גבייה מטעמה והתריע כי הנכס נטוש זכה להתעלמות

  פורסם: 01.07.15, 07:46

   

  פסק דין של בית המשפט המחוזי קבע כי חוב ארנונה בסך מאות אלפי ש"ח יבוטל כמעט במלואו הודות לחשיפת דוח של פקח גבייה שהתריע כי הנכס נטוש. פסק הדין ניתן לאחרונה במסגרת ערעור על חוב ארנונה שהוטל על נכס ברחוב צהיון. עו"ד ויסאם ג' אסמר הגיש בשם בעל הנכס עתירה לבחינת החוב וקרא

  לביטולו עקב התיישנות ומשום שהנכס היה נטוש ולא ראוי לשימוש.

   

  לטענת עו"ד אסמר, עיקרה של הפרשה המשפטית נעוצה באוזלת ידה של העירייה בגביית כספי הארנונה ובהסתמכותה באופן עיוור על סעיף 325 לפקודת העיריות, הקובע כי על מי שעזב נכס שבו החזיק להודיע בכתב על-כך לרשות המקומית. עו"ד אסמר: "עיריית חיפה פירשה סעיף זה כמה שנותן לה אור ירוק להמשיך לחייב את הנכס משום שלא קיבלה הודעה בכתב כאמור, זאת למרות שבפועל היא ידעה שהעותר עזב את הנכס".

   

  לטענת העותר, החוב בחלקו מתייחס לתקופה שבה כלל לא החזיק בנכס ובחלקו לתקופה שבה הנכס היה נטוש. לטענתו, אביו היה הבעלים הרשום של הנכס והעותר ששכר את הנכס מאביו התגורר בו רק משנת 1998 עד 2004. בתקופת שהותו בנכס הוא שילם סכומים ניכרים בגין חוב ארנונה לחברת הגבייה מילגם אולם החברה לא העבירה את הכספים לעירייה. בנוסף, בשנת 2004 הוא עזב את הנכס והודיע על-כך לעירייה באמצעות מילגם ומאז למעשה הנכס נטוש, הרוס ובלתי ראוי לשימוש.

   

  עו"ד אסמר טען בבית המשפט בפני השופטת יעל וילנר כי חל כשל בהליך הגבייה המינהלי של העירייה וכי נשלחו הודעות דרישה לנכס ללא כל וידוא קבלתן, והדבר היה צריך לעורר תשומת לב מיוחדת לאור העובדה שהבית היה נטוש. בית המשפט העליון כבר קבע בעבר כי אין די בהודעת דרישה שנשלחת לחייב כדי להביא לעצירת מירוץ ההתיישנות, ובנוסף על העירייה להראות כי היא המשיכה בפעולות ממשיות, סדירות ורציפות לגביית החוב בתוך פרק זמן סביר. במקרה הנוכחי העירייה לא ביצעה כל מעקב לגבי הודעות הדרישה שנשלחו לנישום.

   

  עו"ד אסמר: "אני שמח ששוב האזרח הקטן יוצא מבית המשפט כשידו על העליונה. מוסדות הגבייה המאיימים על האזרח שומר החוק שאינו יודע להתמודד עם בתי משפט וצווים מינהלתיים מוצא עצמו לבד במערכה ואני מרגיש שזוהי זכות ללחום עבורם. אני מברך את בית המשפט על החלטתו בפסק דין זה וכולי תקווה שיחול שינוי מערכתי בהתנהלות העירייה ושהלקחים יופקו"

   

  הפחתת מיסים וארנונה

   
   


   

  במקרים רבים ניתן להפחית את נטל המס. מחלקת הפחתת מיסים וארנונה בקלינגר תשמח לסייע לכם לעשות זאת 

  צור קשר

   

  עקב המיתון הקשה הפוקד אותנו, מתקשים רבים מבעלי עסקים לעמוד בתשלומי המסים השונים, ולצערנו, עסקים אלו נסגרים. המחוקק נתן את דעתו על כך בצורת מתן אפשרות להגשת בקשה מיוחדת להפחתה בנטל המס, או במקרים מיוחדים אף למחיקת התשלום ברשויות מסוימות, כגון עיריית תל אביב. ישנן ועדות שיש בסמכותן להפחית את גובה המסים וההיטלים "עקב" מצב חומרי.
  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה במתן סיוע למתאימים בהכנת בקשה מסודרת, הגשתה וזירוזה בסבך המערכת הבירוקרטית.

  המשרד מסייע גם בעיכוב הליכי גבייה מנהלית (עיקולים) הננקטים על ידי הרשויות המקומיות גם כאמצעי לחץ על נישומים. למשרד נזקפות הפחתות משמעותיות ביותר, גם לגבי שנות מס קודמות והן לגבי שנות מס נוכחיות ועתידות. בנוסף, המשרד מטפל בהפחתת היטל השבחה, מס שבח, אגרות בנייה, טיפול וזירוז בקשות לפטורים זירוז שומות ואישורים להעברה בטאבו.

    תחומי טיפול נוספים בתחום הקלת נטל הארנונה
  • פטור מארנונה לנכס ריק
  • פטור מארנונה לנכס שאינו ראוי לשימוש
  • פטור בגין בנייה ושיפוצים
  • שינוי ייעוד הנכס
  • הקלות בארנונה לאוכלוסיות שונות:
   - אזרחים ותיקים
   - חיילים בשירות חובה
   - נפגעי פעולות איבה
   - משפחות שכולות
   - אסירי ציון
   - מקבלי אבטחת הכנסה
   - משפחות חד הוריות
   - עולים חדשים
   - מתנדבות בשירות לאומי
   - נכי רדיפות הנאצים
   - חסידי אומות העולם
   - הנחות בעסקים
   - נכי צה"ל
   - עיוורים

  תחומים נוספים

        

  • אישור העברה בטבו
  • הפחתת היטל השבחה
  • הפחתת אגרות בניה
  • הפחתת מס שבח
  • טיפול בביטול קנסות מנהליים של מס הכנסה
  • השגות ועררים
  • הסדרים
  • הפחתת תשלומים למינהל מקרקעי ישראל
  • קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי
  •  
   השירות בפריסה כלל ארצית
   טל': 03-6990132

   פקס: 6990134 - 03
   נייד- בן קלינגר 0523-888813
   www.klinger.co.il
  • ייעוץ משפטי

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין