כותרות TheMarker >
  ';

  תיקון עולם

  אקטואליה, פוליטיקה והומור

  0

  אין ברירה אלא לזמן וועדת חקירה

  0 תגובות   יום שני, 6/7/15, 09:14

  ''

   

  כבר יותר מידי זמן אני נאלץ לצפות נדהם בפרשת הגז במדינה, ועד כה כולי בוש ונכלם. למה בכלל מספרים לכולם עד כמה מצב העולם לא מושלם, ועוד מצפים שהם יחושו מצויין? בדרך כלל, הקוראים קוראים בעיתונים ואז זה מדכא או סתם מעצבן אותם, והם חשים אומללים או מודאגים. לאור המצב עלה בדעתי שאולי הגיע הזמן להקים וועדת חקירה או לפחות לערב בסוגיה הריחנית והנפיצה הזו את אגף חקירות ההונאה במשטרה.

  .

  למה הממשלה בעצם עוברת על חוק ההגבלים העיסקיים במדינה ללא הפרעה? למה שהתושבים ישלמו על מה שבעצם מימלא שייך לפרהסיה? למ קפיטאליסט מושבע פועל במרץ להקים מונופול שלבדו יקבע מחירים ללא הגבלה והפרעה? תחרות חופשית תהיה אסורה? זה יעשה טוב לכלכלה? מה זה יעולל ליוקר המיחיה אם על מחירי האנרגיה לא תהיה שום בקרה? למה דרעי התנגד נחרצות לעיסקה הרעה ולפתע עשה פניית פרסה והתרצה? האם הובטח משהו בתמורה? דומני שבשלב זה הגיע הזמן לכנס לעובי הקורה ולפצוח בחקירה מקיפה.

  .

  סך הכל, שחיתות בשררה זה מתכון בטוח לצרה. כשהמדינה קצת רקובה, מי שקובע וחי בנוחות ורווחה זה רק המקורבים ובעלי המאה. למעשה, מצבם ממש נפלא. לעומת זאת, כל האחרים זוחלים על הרצפה או מחטטים באשפה בעודם חולמים על ישועה והקלה. לעניות דעתי הדלה המתואר לעיל הוא מצב שאינו ממש שיוויוני בדמוקרטיה בריאה, לא ראוי במשפחה טובה, ולכן דורש הסבה קלה כדי שתחול הטבה.

  .

  אולי כדאי להזכיר להנהלה: ניבחרים בכירים הם בעצם שליחי ציבור ונציגי האומה.תפקידם הוא לדאוג לרווחתה, בריאותה, חינוכה, מישכנה, שימחתה ושלומה של האומה, זו המעסיקה אותם לתקופה קצובה, תלוי בתוצאה. כשפוליטיקאים מנצלים את מעמדם כדי לעשות לעצמם על חשבון הפרהסיה אז בדרך כלל, אחרי שנחשף עוונם, הציבור שופט לחומרה וגם מעניש אותם.

  .

  לפעמים רואים בעיתונים דיווחים מזעזעים אודות דילים של קרוקודילים. כמובן, את המחיר לתעלולים תמיד משלמים האזרחים, אלה שסובלים מנגיסות השליטים הרעבתניים. משום מה, לפעמים הפוליטיקה נראית לי כמו ביצה מאוד עכורה, וזה די רע למדינה שאמורה להיות נאורה. עם כל הדתיים שיושבים בממשלה מעניין אותי למה השלולית הזאת לא יותר דומה למיקווה טהרה.

  .

  ציטוט:

  .

  הדיל עם דרעי: כך אמור היה יו"ר ש"ס לקבל קרדיט על הוזלת הגז.

  .

  צוות המו"מ הממשלתי מול מונופול הגז קיבל הנחיה שלא "להתאמץ" בניסיון להוריד את התקרה שתיקבע למחיר הגז ■ הסיבה: רצון להותיר "מרווח פעולה" לשר הכלכלה אריה דרעי.

  .

  עד כאן ציטוטים ממעשיהם הרעבתניים החמדניים והנכלוליים של יצורים הנקראים ניבחרים, אפילו שחלקם מורשעים, עבריינים מוכרים או סתם נוכלים חלקלקים וידועים שהם במקרה גם אסירים משוחררים.

  .

  הנה ציטוט ממשהו שפעם אמרתי ברבים, כמובן, בלי שחלו כתוצאה מכך איזה שינויים מהותיים, אבל דומני שגם היום הדברים נכונים ודורשים הסברים:

  .

  ככל שקודחים שם ומבררים, כך גם נחשפים יותר דברים סוערים ועכורים, וכנראה שעוד נכונו לנו גילויים מרעישים נוספים. נו? אז למה אני אומר את כל זה? אולי זה בגלל כמה ציטוטים שראיתי בעיתונים:

  .

  זליכה: "לפתוח בחקירה פלילית על חלוקת רישיונות הגז".

  .

  החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר, פרופ' ירון זליכה, השתתף הערב (שבת) בהפגנה נגד מתווה הגז בתל אביב. "אני רוצה לנצל את הבמה הזאת כדי לקרוא למשטרת ישראל וליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית על חלוקת רישיונות הגז. זה לא שוד – זה שוד מאורגן", אמר. "אנחנו לא מוכנים שיעבדו עלינו, אנחנו לא מוכנים שישקרו לנו, שיפריחו לנו בלופים, ואנחנו ממש, אבל ממש, לא מטומטמים".

  .

  עד כאן ציטוטים אודות דברים ישנים שלמרבה הפלא הם עדיין די עדכניים, מעצבנים, פסולים ונכונים. נו. אז מה הפלא שאני סבור שהגיע הזמן לזמן את החוקרים ולפתוח בדיונים נוקבים שכנראה יובילו לכדי הגשת אישומים כנגד כמה אישים, ואלה יביאו לכך, כמובן, בעזרת השם, אולי בעוד שנים וכנראה רק אחרי עיכובים מיותרים, שנשמע המון תירוצים מגוחכים ועירעורים נואשים, ורק בסוף סוף סוף יוטלו עונשים מרתיעים על מושחתים חמדניים, ויענשו מפירי החוקים ביודעין והמועלים באימון הבוחרים?

  .

  אומנם, חוץ מתיאור ברור של שלי, לוחמת הצדק החברתי, על איך שהשיטה כנראה עובדת ומנתהלת עוד אין ראיות די מוצקות שיגרמו לחמסנים לשבת סגורים וכלואים מאחרי דלת. עם זאת, דומני שיש כבר מספיק עשן כדי לרמוז שיתכן ומתחת לפני השטח מדורת השבט לוחשת, משומנת, מנצנצת, מאכלת, שורפת ובוערת. לפעמים יש בעיתונים דיווחים אודות דברים שממש קשה לעכל, כאלה שאין הדעת סובלת, ולכן לעניות דעתי צריך לזמן וועדה חוקרת.

  .

  מה ישאר לתושבי המולדת אם כל הגז שלהם ישאב על ידי גזלנים ויגזל? פעם הבטיחו מכונית לכל פועל, אז למה עכשיו צריך למכור לאזרחים את מה שמימלא שלהם, להתעשר על חשבון התמימים ולנצל? מנהל שמרשה לשוד כזה להתרחש במשמרת שלו הוא כנראה מועל, טמבל או סתם נוכל.

  .

  כנראה שביבי הקאפיטליסט מהימין מאמין בשוק חופשי שבו התחרות מפקחת על המחירים, אבל זה רק נכון כל עוד אין לספקים ולמוכרים שום מתחרים. אכן הדברים נשמעים קצת סותרים או מבלבלים, אבל ככה זה כשמאזינים לפוליטיקאים כזבנים וזגזגנים שאינם אמינים.

  .

  ציטוט:

  .

  הממונה על ההגבלים: "מתווה הגז הנוכחי לא יביא לתחרות".

  .

  עד כאן ציטוטים מדברים נבונים, אחראיים, נכונים ובדוקים שאולי קצת יפתיעו את השומעים המאוכזבים או יעצבנו את התושבים המרומים. אבל יש עוד פנינים:

  .

  המשרד להגנת הסביבה נגד מתווה הגז: "סיכון שהמשק יפסיד מיליארדים".

  .

  עד כאן ציטוט שאולי מסביר עוד חלק מהבעיה.

  .

  למרבה המבוכה, כישלון ההצעה של ממשלה והבעייתיות הרבה שבה נעשים עכשיו יותר ויותר ברורים לפרהסיה. נו? זה מה שביבי רצה? לגרום הפסדים, בושה ומבוכה לאומה כולה? לתומי חשבתי שהוא נשכר לאחרונה כדי לשרת את המדינה נאמנה לא לרמות אותה, למכור את נכסיה או לדרדר את מצבה.

  .

  (איור: גוגל)

  .

  http://www.haaretz.co.il/tmr/1.2675809

  .

  http://news.walla.co.il/item/2870036

  .

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4676600,00.html

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3236052

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3234616

  .

  http://cafe.themarker.com/post/3236079

  .

  http://cafe.themarker.com/blog/513647

  .

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   ronkraus
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין