כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  קסם של חלום

  1 תגובות   יום שני, 6/7/15, 10:00

   

  מאמנת אישית לילדים, נוער ומבוגרים בתחום ההתפתחות האישית וההתמודדות עם שינויים * משמשת במקביל כסייעת שילוב בבתי ספר, בין השאר עם ילדים בספקטרום האוטיסטי * אם חד הורית לשני בנים * בת 48 * בשנתיים האחרונות חוותה משבר אישי שהוביל למשבר בתחום הכלכלי מה שלא מנע ממנה להתנדב בטיפול חיילים לוחמי "צוק איתן" המבקשים עזרה.

  לאחר 22 שנה, עשתה מהפך בקריירה מתחום המלונאות לעולם הילדים * מעולם האימון ומהעבודה המעצימה עם הילדים (קשר מיוחד עם ילד אוטיסט ) נשאבה ההשראה לכתיבת ספרה "חלום של מחשבות" ( הוצאת "אופיר ביכורים") * חלומה הפרטי הוא להקים מרכז לילדים שמעוניינים לחולל שינוי בחייהם. "הקסם שבחלומות הינו היכולת לקחת אותנו לעולם בו היינו רוצים לראות את עצמנו".

  ''


  שלוש שנים ליוותה רונית רונה כהן תלמיד המאובחן על ספקטרום האוטיזם כסייעת צמודה במסגרת שילוב בחינוך רגיל בבית ספר ארן בתל אביב. כמאמנת אישית וכמאמנת ילדים ונוער, מקדישה רונית את ספר ביכוריה "חלום של מחשבות" בהוצאת אופיר ביכורים לאותו תלמיד מיוחד. בעבודתה עמו השתמשה באלמנטים ודרכים מעולם האימון במטרה לסייע לו להתמודד עם קשיים בחיי היומיום. מעולם האימון ומן העבודה המעצימה עם הילדים נשאבה ההשראה לכתיבת ספרה "חלום של מחשבות".     בספרה היא מדברת אל הורים וילדים ומציפה את נושא החלומות והמחשבות אצל ילדים. ספרה נוגע בהתפתחות אישית אצל ילדים ובעולמם הפנימי, לצד הדרכים להתמודד עם חלומות מטרידים ועם מחשבות שליליות ועוסק בדרכי גישה למגוון פתרונות אפשריים.

   

  מהפך. אחרי עשרים ושתיים שנים בקריירה בתחום שיווק ומכירות בענף המלונאות, שינתה רונית כיוון ופנתה לעולם הילדים. רונית :"למדתי ליווי התפתחותי לתינוקות ובתחילה עבדתי כסייעת שילוב בבית ספר. למדתי אימון אישי הכולל אימון ילדים ונוער, אימון זוגי, אימון קבוצתי והתחלתי כמאמנת אישית ובהמשך גם כמאמנת ילדים ונוער. אני מיישמת את יסודות עולם האימון אף בעבודתי היומיומית עם ילדים ומגלה תוצאות נפלאות".

   

  משבר. השנתיים האחרונות היו עבור רונית שנים של משבר אישי גם בתחום הכלכלי. לאחר זוגיות של 4 שנים עם גבר נכה על כסא גלגלים ונסיון להקים תא משפחתי משותף כולל טיפולי הפריה שבעקבותם עזבה קריירה של שנים ארוכות, עזב באופן מפתיע לטובת המזכירה שלו. כיום בגיל 49 מנסה בכוחות מחודשים לבנות את עצמה מחדש ולהתקדם צעד אחר צעד. כתיבת הספר הנו צעד אחד בדרך הארוכה שמצפה לה.


  רונית :"למרות כול זאת, מצאתי עצמי הולכת אחרי האימון ומאמנת אף בהתנדבות נשים וילדים, והתנדבתי אף לרשימת מטפלים ומאמנים לחיילים לוחמי צוק איתן המבקשים עזרה. המכתבים של מתאמנים והודעות שאני מקבלת מילדים והוריהם, ממלאים אותי בתחושה עילאית ומלמדים אותי שנתינה היא אכן סוג של מתנה דו כיוונית. כאשר מתאמנים משתפים אותי בהתרגשות בדברים שהם מיישמים ובשינוי שהם עושים, אזי אני מבינה שבחרתי בכיוון הנכון. את החיבור שלי לילדים לא ניתן לנתק ממני, זהו דבר שמגיע מנבכי נשמתי ומוציא ממני אהבה אינסופית".

   

  ללא מעצורים. רונית מצאה את עצמה שקועה בכתיבת הספר אותו כתבה בנשימה אחת. רונית :"המילים יצאו ממני ללא מעצורים ונכתבות על הדף כאילו אני מדברת אותן מתוכי. הספר משלב בתוכו חוויות מעולמי הפרטי עם ילדיי ועם הילדים שעמם אני עובדת. את ילדיי תמיד עודדתי לפתיחות ולשיתוף. כאם חד הורית לא פשוט להתמודד לבד והחוויות שילדיי ספגו בעקבות הגירושים ולאחריהם, היו מורכבות. מתן, בני הגדול תמיד היה טיפוס פתוח ועד היום משתף אותי ומצליח לבטא את אשר על ליבו. עם קורן, בני הקטן שכיום הוא נער מתבגר זה היה ועדיין תהליך ארוך יותר שבזכותו הבנתי כי ההתמדה משתלמת. מילד סגור שלא היה מוכן לשתף, הוא גדל לנער שאף יוזם שיחות כדי לשתף אותי ויתרה מכך הוא מצליח לזהות אצלי מצב רוח סגור ומעודד אותי לפתוח בשיחה. חשוב לו שאתנהל כפי שאני מצפה ממנו".

  מקומו של חלום. חלומות הינם מושא העלילה שבספרה. "הקסם שבחלומות הינו היכולת לקחת אותנו לעולם בו היינו רוצים לראות את עצמנו, כאשר אנו מוצאים את עצמנו מעיזים, מנסים, מצליחים, מאמינים ביכולותינו מבלי להיות עסוקים בחשש מתמיד ובפחד מכישלון שגורם לנו לוותר מראש", אומרת רונית, "והקסם שבחלומות פחות נעימים, הוא שאתה מתעורר ומגלה שזה היה רק חלום.

   

  "ילדים חולמים חלומות ולא תמיד משתפים או מצליחים להביאם לידי ביטוי. הספר כתוב בשפה שאינה ילדותית ומתאר דו שיח בין הילד לאמו שמתפתח מרגע לרגע ומגלה בכל פעם פרט נוסף. עבורי זהו ספר שמזמין את ההורה להקריא לילד וכן את הילד להורה. בעיני חשוב שהספר ייאמר בקול, לפחות בפעם הראשונה שקוראים בו. התגובות שאני מקבלת מחממות את הלב ומשמחות אותי, בפרט כשהן כשהאימהות מציינות בפני שהספר הגיע בדיוק בזמן הנכון".

   

  חלום פרטי. החלום הפרטי הגדול של רונית הוא להקים מרכז לילדים שמעוניינים לחולל בחייהם שינוי. רונית: "השאיפה הגדולה ביותר שלי היא לעבוד עם ילדים שרוצים להתמודד ולשנות את חייהם, נוער בסיכון ונערות במצוקה. זה יהיה ללא ספק מקום של אהבה. בבית הספר "ארן", בו אני עובדת מזה ארבע שנים, שימשתי בתחילה כסייעת הצמודה לתלמיד. כיום אני סייעת בכיתת חינוך מיוחד.

  "לאורך כל הדרך נוצר קשר מיוחד ביני לבין ילדי ארן, גם עם ילדים שאינני עובדת איתם ישירות. החיכוך עמם במסדרונות בית הספר, החיוכים, החיבוקים לבוקר טוב, בקשתם לעזרה, התייעצויות עמי על נושאים שונים, ממלאים אותי באהבה אינסופית  שאין לה אח ורע עבורי. גם ילדים שכבר עזבו את בית הספר עדיין שומרים איתי על קשר ובאים לבקר אותי בביתי".

  ''

   

  מסרבת להתבגר. רונית מודה כי היא ילדה נצחית: "כאחת שמסרבת להתבגר, אני מוצאת את עצמי מתנדנדת על נדנדות עם הילדים, משחקת איתם, משתטה ונהנית מכל רגע. עבורי, להקדיש לילדי ארן את ספרי זה לא הייתה כלל בגדר שאלה. בנוסף לכך, מבחינתי זו גם מעין הוקרת תודה על כל האהבה שקיבלתי מהם דווקא בתקופה מאד קשה שחוויתי והם עזרו לי בה מבלי שידעו על כך".

   

  יחדיו. פעמיים בשבוע עובדת רונית בבית הספר לילדים אוטיסטים "יחדיו" בתל אביב. "חשוב לי לציין גם את ההקדשה לילדי בית הספר. אני מברכת על ההזדמנות שניתנה לי לעבוד איתם. אין לי ספק שכמוני, עוד רבים האנשים שאינם מודעים לעולם האוטיזם. אני מודה שהידע שלי בנושא היה צר ומקובע ורק משהתוודעתי לילדים אלה גיליתי כמה מורכב עולמם וכמה חשוב למלא את צרכיהם וצרכי משפחותיהם. מצאתי את עצמי מאוהבת בילדים. ליבי יוצא אליהם והלוואי שנצליח פעם להתגנב למחשבותיהם ולגלות מה באמת יעשה אותם מאושרים. אני מבטיחה להתייצב שם למלא את משאלות לבם".

   

  הבעה. לרוב, אומרת רונית, מקובעים בני האדם בדפוסי התנהגות, הרגלים והתנהלות אוטומטית, "אלה מונעים מאתנו לעצור ולהתבונן פנימה כדי להבין מה באמת אנו רוצים ולמה באמת אנו מסוגלים. ילדים זקוקים להתייחסות, ללמידה, לגבולות ובוודאי לאהבה, אך אנו המבוגרים לא תמיד משכילים להבין שישנן דרכים בהן אנו מביעים את  האהבה אשר מביאה אמנם לסיפוק רגעי, אך אינה מועילה בטווח הארוך".

   

  רונית למדה על המורכבות בשילוב בבתי הספר דרך העבודה הפרטנית עם הילד האוטיסט. על כמה קל להגיד בקול את הסיסמא "לקבל את האחר" וכמה קשה הביצוע בפועל, על התפקיד החשוב והמכריע שיש לעבודת השילוב בכלל והסייעות בחינוך מיוחד בפרט. רונית :"בזכות אותו ילד הבנתי מה שתמיד ידעתי שמקומי הוא בעבודה עם ילדים בכלל וילדים מיוחדים בפרט. בשעה שעל חלק מהחלומות שלי ויתרתי מפאת נסיבות שלא היו בשליטתי. על האינטראקציה שלי עם ילדים אני מברכת בכול יום".

   

  בימים אלה החלה רונית בכתיבת ספר נוסף וכבר יש לה רעיון לספר שלישי. רונית:" אין דבר המשקף את רצוני באופן מדויק יותר מכפי שנאמר בתפילת השלווה: שתהיה לי השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנות, את הכוח לשנות את אשר ביכולתי ואת התבונה להבחין בין השניים".

   

  סוף !

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/8/15 00:36:

   אישה מופלאה, רונית!
   מאחל לך שתגשימי את חלומך הפרטי כמו שהגשמת חלומות לאחרים.
   בהצלחה עם ספרי ההמשך
   ושיהיה לך את הכוח לשנות את הניתן לשינוי

    

   ''

   ארכיון

   פרופיל

   מירב ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין