כותרות TheMarker >
  ';

  היום שהיה

  בלוג אינפורמטיבי בעיקר, מבחר נושאים מכל העולם, וגם קצת מפרי עטי..

  0

  הרוצחים הדוממים של הקולנוע

  1 תגובות   יום רביעי, 15/7/15, 13:11
   בחיפושי אחר סרטים חדשים מהז`אנר האוונגרדי האהוב עלי כדי לצפות בהם בחופשה קצרה זו (שלצערי לא מצאתי), נתקלתי במספר סרטים אשר גיבוריהם הראשים הינם רוצחים מסוג אחר. בקולנוע ראינו כבר משאיות רוצחות, יש  למשל, את יצירת המופת של סטיבן שפילברג ,`דו קרב` (1972), מכוניות וכל מיני סוגים של מכונות שברגע נתון מקבלים חיים ומתמרדים נגד בני אדם.
   
  אבל, מה הייתם אומרים על סרט שמככב בו צמיג רוצח? ובכן, גם אם קשה להאמין, הוא קיים. בואו איתי לבחון את הסרטים שמככבים בהם החפצים הרוצחים הפרועים ביותר שנראו על מסך הקולנוע. אחרי שצפית בהם, לעולם לא תרגיש שוב בטוח כאשר תפתח את המקרר..
   
   
   
   
  מכונת הכביסה הרוצחת (1994)
   
  ''
   
  סיפרתי לחבר שצפיתי בסרט בשם `מכונת הכביסה הרוצחת` והוא היה בטוח שאני עובדת עליו. אך לא קהל יקר, הסרט קיים ובאופן יחסי למצופה, הסרט לא רע בכלל. ביים אותו הבמאי האיטלקי רוג`רו דאוטגו (כן, הבמאי של `שואת הקניבלים`, שרבים החשיבו אותו כסרט גאוני). הסרט מגולל את סיפורו של בלש משטרתי שחוקר רצח של סוחר סמים. הקורבן חלק דירה עם ארבע נשים חושניות והכל מוביל לכך שאחת מהן היא החשודה. מה שהחוקר אינו חושד, הוא שנשים אלו הן למעשה מכשפות המסוגלות לבצע כל כישוף, כמו למשל, לכשף את מכונת הכביסה הביתית. הבנתם כבר מי ביצע את הרצח? טיפ: מכונות מהסוג הזה, לא מנקות יותר טוב. להיפך, הן צובעות הכל באדום.
   
   
   
   
  הטלפון הרצחני (1982) באנגלית: Murder By Phone
   
  ''
   
  בשנות ה-80`, טלפונים ניידים היו חלום באספמיה. היו לנו רק הנייחים. הצלצול הצורמני שלו, תמיד גרם להתרגשות: "מי זה יכול להיות?", שאלת את עצמך לא פעם. ובל נשכח איך המכשיר הזה שיעבד את המין הנשי להשאר בבית, פן יפספסו שיחה מאת אהוב ליבן. אחח אחח כמה נשים טפסו על הקירות כאשר המכשיר נשאר דומם והשיחה המיוחלת התעקבה.
  אבל, לענייננו. בסרט הזה, בכל פעם שצלצל הטלפון, זה היה רק חדשות רעות, כי ברגע שהרימו את השפורפרת.. בום!.. לאדם המדובר, הראש התפוצץ ועף לכל הכיוונים. בכל אופן, סיפור דיסקרטי של טלפונים רוצחים שביים מייקל אנדרסון (מסביב לעולם ב-80 יום), שקיבץ צוות שחקנים יעיל. מככבים בסרט ריצ`רד צ`מברליין וג`ון האוסמן. הגיע הזמן לצלם גרסה עם סמארטפונים: "הסמארטפון הקטלני"! (האמת שהיו כבר מקרים שסמארט גרם לשריפות כמעט קטלניות).
  ואני שואלת את עצמי: האם מישהו מאנשי השב"כ צפה בסרט הזה לפני מספר שנים וקיבל את הרעיון? (חיסול מחבלים ע"י הפעלת טלפונים ניידים).
   
   
   
   
  המעלית (1984)
   
  ''
   
  כשלעצמה, המעלית היא די מפחידה, במיוחד לקלסטרופובים ביננו (אני, אני!). אך העניין מחמיר, אם לערמת המתכת הזו יש אינסטינקטים רצחניים, כמו שקורה בסרט פולחן זה. ביים אותו דיק מאס, מדובר בסרט אימה הולנדי די מדהים, מאלה שמרתקים אותך למסך עד הפוטוגרמה האחרונה (ואומרת זאת מישהי שקשה לה לשבת עד סוף הסרט). מה שקורה בסרט הזה, הוא שהמיקרו שבבים של התוכנה ששלטה במנגנון המעלית נעשו עם חלבון אנושי ובגלל איזה משהו עם ה-DNA, בשילוב עם הטכנולוגיה היא פיתחה את היצרים הרצחניים האלה. ההסבר נשמע כמו שטויות במיץ, אני לא מכחישה, אך הסרט בעצמו לא רע בכלל. כמו כן, כמה שנים מאוחר יותר, בשנת 1987, מאס ביים עוד סרט אימה, אפילו טוב יותר: אמסטרדאמד, מסתורין בתעלות. אם תצליחו למצוא אותו, צפו בו, ההנאה מובטחת.
  כמו כן, קיים סרט המשך למעלית, גם בבמויו של דיק: "בינה מלאכותית", אך טרם יצא לי לצפות בו. אם מישהו מכם צפה, זירקו המלצה.
   
   
   
   
   
   2005- The gingerdead man
   
  ''
   
  הידד! עכשיו תורה של העוגיה הרוצחת הגיע. ואפילו שהיא נטולת גלוטן. אתם זוכרים את גיי בוסי, הרע עם שיני הארנב בסרט `נשק קטלני`? ובכן, בסרט הזה הוא משחק רוצח סדרתי אשר מסיים את חייו מטוגן בכסא החשמלי. אמו, מכשפה אמיתית, מערבבת את אפר צאצאה עם מתכון עוגיות והתוצאה העולה משם היא: עוגיפלצת נולדה לעולם. מתוקה אמיתית, זריזה מאוד בשימוש סכינים, יורה ברובים ואפילו נוהגת במכוניות!
  הדבר הטוב ביותר בסרט הוא כאשר אחת הדמויות אומרת לעצמה משהו בסגנון זה: "אבל מה יש לי לפחד מעוגיה?" (אני דווקא מאוד מפחדת מעוגיות עם אגוזים) לבסוף, עם שורות דיאלוג כאלו, בטח תבינו שהסרט הזה הוא לא סרט פנינה. כמובן שהוא יוצר תחושה רעה מוזרה, הוא הוציא לי את כל החשק לאכול את עוגיות האוררו האהובות עלי! (כן, כן, אלו עם הציפוי שוקולד לבן)
  ''

   
   
   
   
   
   
   
  רובר (2011)
   
  ''
   
  כן, גם אם קשה לכם להאמין, אני מציגה לכם את רוברט, הצמיג הרוצח הראשון והיחיד בהיסטוריה של הקולנוע. מחבר ההזיה הקולנועית הזו הוא אדם המכנה את עצמו מיסטר אוזיו ושעיקר מקצועו הוא בתחום המוסיקת טכנו, אבל עשה כמה גיחות לתוך עולם הקולנוע. בסרט הזה הוא מציג לנו צמיג שיש לו כוחות טלקינטיים. לאחר שרוברט הצמיג צפה איך קבוצת אנשים ברבריים מציתה ושורפת ערמת צמיגים במזבלה, הוא זועם על הדרך בה האנושות מתנהגת עם קרובי משפחתו ומחליט להשמיד את הגזע שלנו במסע של רציחות.
  אפשר היה לחשוב באופן הגיוני שהצמיג הזה ירצח את קורבנותיו בדריסה או בלגלגל אותם לאיזה תהום. אבל לא, רוברט משתמש בכוחותיו הטלקינטיים כדי לפוצץ את ראשי בני האדם. נשמע מטורף, נכון? ובכן, יש עוד. הצמיג גם מפתח אובססיה חולנית כלפי ברונטית יפה אשר רודף אחריה במדבר. במקביל, שריף סימפטי וסוכניו, מנסים להרוג את הרוצח מגומי. יש להודות שלמרות שהסרט נשמע אבסורדי כשמספרים אותו כך, הוא לא רע בכלל. זה סרט מוזר שכל פוטוגרמה מהווה צעד נוסף לתהום ההזיות. והסיום שלו אדיר. הצמיג נהרס אך הוא מתגלגל - תרתי משמע - בתלת אפן שבכוונתו להרוס את הוליווד! כן קהל יקר, גם לצמיגים יש נשמה והם מתגלגלים לכל מיני.. אני לא יודעת למה, אבל אני מהמרת על כך שהוא ישיג זאת.
   
   
  ''
   
   
   
  המקרר (1991)
   
  ''
   
  אני לא יודעת אם זה רעיון טוב ללכת כל הזמן למקרר כדי לקחת משהו לאכול או לשתות. לא אחרי שצופים בסרט הזה. מוצר כמעט חובבני שצולם ע"י מספר סטודנטים במסצ`וסטס. העניין מתחיל במסיבה של צעירים חסרי מנוח שבו אחד מהם, די טמבל, שלא עלה לו רעיון טוב יותר מאשר להוציא את הקרח מתא המקפיא ע"י מכות פטיש. רע מאוד, כי כנראה שלמכשירי החשמל יש את הרגשות שלהם. והמקרר הזה כנראה שהוא רגיש מאוד כי הוא מחליט להתנקם בחבורת הצעירים. ועוד איך הוא מתנקם. הוא קוטל את כולם: ע"י מחיצות ונשיכות, בעזרת הדלת שלו הוא מבתר את הקורבנות ושורף אותם, כי מרוב עצבים הוא גם מייצר אש. ממש סרט זוועתי אשר מטרתו היחידה הוא להבטיח כי מעתה נסתכל על המקרר שלנו בעיניים אחרות ולנסות לפנק אותו יותר, להודות לו על כך שהוא שומר על מזוננו וכו וכו. שלא תגידו שלא אזהרתי אותכם!
   
   
   
   
   
  מוות במיטה (1977)
   
  ''
   
  כדי לתת לכם מושג על המוזרויות של הסרט הזה, די אם נאמר שהבמאי והמפיק לא מצאו אפילו בית קולנוע אחד שהואיל להקרין אותו. הסרט היה יכול להשאר בלתי נראה לנצח אם לא היה זה שבשנות ה-80`, עם הבום של ספריות הוידאו, מפיץ קנה אותו. והנה היא, מיטת המוות. אחד הדברים המוזרים שראיתי בקולנוע: המיטה טורפת את כל מי ששוכב עליה לישון. טוב, היא טורפת וגם אונסת כי גם יש לה כוחות טלפתיים שהודות להם היא גורמת לבחורה יפה להתפשט לפניה. אפילו שמעתי גניחות של הנאה כאשר המיטה ראתה את הגוף העירום שלה. בכל אופן..  אל תשימו לב למה שאני מקשקשת, זו היתה הזיה מתמשכת לצפות בזבל הזה.
   
   
   
   
   
  קניתי אופנוע ערפד (1990)
   
   
   
  יש כותרות שאומרות כבר את הכל. והסרט האנגלי הזה אינו משקר. קבוצה של כת השטן מתכנסים לחגוג את הטקסים שלהם בשדה, אבל פתאום מופיעה חבורה של אופנוענים אשר טובחים את חברי הכת. אך השטן שזומן בטקס חומק והופך לדיבוק של אופנוע נורטון, ושם מתחיל הכאוס. שליח תמים חסר מזל, קונה את האופנוע המדובר, ועד מהרה הוא מגלה שבמקום עם בנזין האופנוע נוסע על דם! משם הסרט הוא תערובת של סרט אימה סוג ב`, ביזארי (בלתי נשכחת הסצנה של שפריץ הדם שפוגע בקיר ומצייר גרפיטי וסצנת השירותים ההזויה ברמות), הומור דבילי, כמו משהו מתוך בני היל. בין השחקנים מופיע לא פחות מאשר אנתוני דניאלס, השחקן הידוע שגילם את C3PO בסדרה `מלחמת הכוכבים`, שכאן הוא מגלם כומר האחראי לבצע גירוש שדים לאופנוע. אני לא אגיד לכם שהסרט טוב, ממש לא, אך הוא כל כך מגוחך שהוא משעשע. וזה הרבה עבור התקופה הזו.
   
  אחרי כל סאגת הסרטים המופרכים האלה, אני לא יכולה לכבס כבר בשקט, לא להתייחס באדישות למקרר שלי, לברר טוב אם לעוגיה שאני עומדת להכניס לפה יש יצרים רצחניים, להזהר מכל צמיג שנראה תמים, להתרחק מכל אופנוע, להשתמש במדרגות במקום מעלית (מעולה למשקל) ולבסוף לשים לב אם המיטה שלי גונחת כשאני מתפשטת על ידה.

  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/7/15 08:34:
   מכשפות תמיד הפחידו אותי עד אימה

   ארכיון

   פרופיל

   מיסיס הייד
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין