כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  האם לנובל אנרג'י ענין במאבק בהסכם הגרעין עם איראן

  0 תגובות   יום שני, 17/8/15, 13:18

  נובל אנרג'י בחד גדיא בינלאומית של גז ופוליטיקה. הקוד האתי של נובל אנרגי מתפרסם גם בעברית , ראיה לחשיבות של ישראל בעסקי החברה . החברה מתחייבת בחתימת יו"ר החברה באמות המידה הגבוהות ביותר של הגינות ויושרה . הקוד האתי של החברה מופיע גם בשפות  נוספות לפי היעדים העיקריים של פעילות החברה.

   

   

  לחברה פעילות פוליטית נרחבת והיא משקיעה למעלה מחמישה מיליון דולרים בתרומות פוליטיות מתוכם 100 אלף דולר להתאחדות המושלים הדמוקרטיים וסכום דומה להתאחדות המושלים הרפובליקניים. ואולם בעוד שוועדת הבחירות של הרפובליקנים מקבלת 150 אלף דולרים, העמיתים הדמוקרטים מקבלים רק 15 אלף דולרים. הרפובליקנים מקבלים עוד

   25 אלף דולר לארגון מנהיגות המדינה  ו 100 אלף דולר למנהיגות הרוב בסנאט שהיא היום רפובליקנית .

   

  נראה שהתרומות ברמה הארצית  בקרב הרוב הרפובליקאי מגיעות ל 375 אלף דולר לעומת 115 אלף דולר בלבד עבור הדמוקרטים. בנוסף החברה משקיעה קצת למעלה משני מיליון דולר בפעילות לובינג בסנאט ובקונגרס האמריקאי. 

   

  נתניהו מגדיר את עצמו כרפובליקאי היהודי הבכיר בישראל וחבר של הרפובלקאים האמריקאים מאז תמיכתו במרוץ של רומני נגד אובמה ובהמשך הברית שהוא רוקם עם הרוב הרפובליקאי בסנאט ובקונגרס  .סטובר יו"ר מועצת המנהלים של נובל אנרג'י הוא איש מקצוע בתחומי הנפט והגז אבל היו"ר הקודם דוידסון עסק גם בפעילות עסקית וחברתית ושירת בועדה המיעצת של אוניברסיטת טקסס בדאלס שהוא בוגר הפקולטה שלה לניהול ומראשי ארגון הבוגרים של האוניברסיטה יחד עם אשתו ננסי.

  צ'אק דיווידסון בנימין נתניהו / צילום: משה מילנר - לע

  דוידסון היו"ר היוצא של נובל אנרג'י עם נתניהו. הכניס את נובל לקלחת בינלאומית של גז ופוליטיקה.

   

  מה שברור הוא שהסכם הגרעין עם איראן מסכן את היכולת של נובל אנרג'י ליצא גז מישראל בגלל תחרות אפשרית מצד הגז האיראני בעוד כ 5-8 שנים . בכלל בזמן האחרון נושאים פוליטיים אזוריים ובינלאומיים,  מוכרעים על ידי בריתות של גז ונפט. 

   

  קאטר היא הבסיס הגדול של ארה"ב במפרץ הפרסי.  המשענת הביטחונית האמריקאית מאפשרת את הפעלתנות הדיפלומטית של האמירות בידיעה, כי ביטחונה נשמר (קטאר מארחת את מפקדת פיקוד המרכז האמריקאית ובשטחה בסיס חיל האוויר האמריקאי הגדול במזרח התיכון). קאטר מימנה בשנים האחרונות  את הטרור החמאסי ואת   המנהרות ההתקפיות ואת מאגר הרקטות הנורות על ישראל . איפה הייתה ארה"ב כשבעלת בריתה ישראל מאוימת במימון בעלת בריתה קאטאר ?  

   

  קאטאר וטורקיה הם בעלי ברית  וגם מקור הגז והנפט הגדול שמאיים על ההגמוניה של אמא רוסיה בהובלת הגז לאירופה והפיכת טורקיה לנקודת מעבר מרכזית של צינור גז מהמפרץ הפרסי ואיראן לאירופה, באופן שיחליף או יתחרה בהגמוניה הרוסית על אספקת הגז לאירופה ויקשה על שיתוף פעולה עם ישראל  . 

   

  קטאר וטורקיה מייצגות את האינטרס הגלובלי האמריקאי (של ממשל אובמה)  והאירופאי באזור. לארדואן יש מחלקה מדינית ומחלקה כלכלית אמר בעבר בכנס האנרגיה של דה מרקר אלון ליאל ,שגריר ישראל לשעבר בטורקיה ומומחה בנושא . מי שמייצג במזרח התיכון אינטרסים אמריקאים צריך להצטייר כשונא ישראל וכתומך האחים המוסלמים, על מנת לזכות באיזון איזורי במזרח התיכון.

   

  זה מה שעושה קאטאר בכספה וזה מה שעושה ארדואן בלשונו . כל זה לא הפריע לארדואן לסחור ב 5 מיליארד דולר בשנה עם ישראל ולאפשר אולי בעתיד  קניית גז  מישראל .  ארדואן גם נלחם באסד,

  בעל בריתה של איראן  ועם זאת מקבל מחצית מצריכת האנרגיה שלו מאיראן והוא גורם חשוב לצמיחתה של איראן מיד כשיחתם הסכם הגרעין.

   

  המרשל המצרי סיסי לעומת זאת לא הזמין את האמיר הקאטארי ואת ארדואן לטכס השבעתו וגם הגז הישראלי אמור להתחיל לזרום למצריים ולא לטורקיה , עם זאת הקשר לחמאס מתהדק לנוכח כוחות דאעש הפועלים נגד מצרים מחצי האי סיני ויש גם השלמה עם קאטאר, ראו את מעצרו המסתורי לאחרונה של של העיתונאי המקלל .

  ''

  ההעלמות המסתורית של תאופיק העיתונאי המצרי שקילל את קאטר ,את החמאס ואת ארדואן.

   

  ומה עושה אמא רוסיה? נלחמת על מעמדה נגד ברית  הגז והנפט האמריקאית האזורית  .

  רוסיה מנסה לקרב את המרשל  סיסי לתחומה. היא נהנית מטעויות אמריקאיות ילדותיות בתקופת המהפכה ותמיכה 

  במורסי , וגם מתמיכה ביוזמה  הקאטארית- וטורקית בתחילת המערכה האחרונה של "צוק איתן".  לא סתם מיהר שר החוץ האמריקאי לביקור חפוז בקהיר ולאחרונה הופשרו הסכמי אספקות נשק ומטוסים על ידי ארה"ב.

   

  אז מה אנחנו רואים כאן. הסכם הגרעין האירני רע ליצוא הגז של נובל מישראל  וגם מסכן את ההגמוניה הרוסית 

  ביצוא הגז לאירופה. טורקיה עשויה להתחזק בהיותה מפתח ליצוא הגז של ישראל, איראן ורוסיה.

   

  דעאש משרתת את האינטרסים הישראליים במלחמתה באיראנים, באסד, בחיזבאלה ובעלי הברית השיעים שלהם

  . החמאס אינו יותר אויב לא של ישראל ולא של מצרים ורק כוחות המורדים בחצי האי סיני מפריעים להרמוניה עם סיסי במצרים , אז אולי זה פתח לתקווה חדשה גם לכיוון חצי האי .

   

  אז האם נובל אנרג'י יכולה לסייע לנתניהו במאבק למניעתו של הסכם הגרעין עם איראן ?

  דרג את התוכן: