כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  מכוונות טובות מגיעים ל .....

  42 תגובות   יום רביעי, 19/8/15, 20:05

  ''
   

  מכוונות טובות מגיעים ל . . .

   

  בחיים לא ניתן לדעת מראש כלום, לגבי כל דבר, לא ככה?!  בין שאנו עושים מעשה טוב בכוונה טובה, קורה לא עלינו שזה עלול לצאת  גרוע, או שלפעמים כשאנו שוגים ועושים עוול, זה דווקא יוצא לטובה, אז אי אפשר לדעת. והאמת זה די מעצבן הקטע הזה.

   

  מי לא מכיר את המצב הקומי (שכבר עשו ממנו בדיחה) על אישה זקנה שעומדת ליד מעבר חציה, ומישהו מתעקש לעזור לה לחצותו, כשהיא בכלל מנסה להיזכר במשהו ששכחה ולא רוצה לעבור בכלל...?

   תמונה קשורה

  וכמה מאתנו מכירים שכנים ואנשים שמטפלים ומחנכים לא טוב את ילדיהם? רובנו גם בעלי השגות כאלה ואחרות על משפחות שהם מכירים. אלא שעלינו לקחת בחשבון שהסטנדרטים של כל אחד מאתנו שונים. האם אנו יכולים לאלץ מישהו אחר לנהוג על דעות שלנו בנושא ? זכותו של כל אדם לחנך ולטפל בילדיו כפי שהוא רואה לנכון ומבין.

  כל עוד לא נחצו קווים אדומים של סכנת חיים, התעללות, הרעבה, הזנחה קשה, וסכנה ממשית – האם יש זכות למישהו בכלל להתערב?

   

  השאלה בנוסף האם הוא מוכן בהתערבות כזו לקחת גורלו וחייו של ילד כזה על עצמו? כי נניח שעקב התערבות כזו שלו (כשבכוונה טובה) יילקח בסופו של דבר הילד מהוריו ומשפחתו, למוסד, או משפחה אומנת וחייו יהרסו? זה יותר טוב? לפעמים יש מצבים שאין ברירה והילד בסכנה ואז מחובתנו המוסרית לעשות משהו בנדון, אבל אם המצב אינו כזה, איך אפשר לדעת מה יצא מזה?

   

  פעם ראיתי גבר שהבחנתי ששתוי הולך קרוב מדי לשפת כביש ראשי עם עגלת תינוק ולצידו הולכת ילדה-נערה. כתבתי על זה כאן. עד היום אני זוכרת את זה ואת המיקום. לקח לי כמה שניות להבין, שהגבר "קצת שיכור", הנערה שאתו הולכת ומתחנחנת כאישה, והוא נותן לה ללגום מבקבוק הבירה או וודקה ששתה, כל אלה לא בדיוק מראות שמעידים ש"הכול בסדר".........

  הזדעזעתי, אך שאלתי את עצמי אם יש לי זכות להתערב ולדווח. חצייה ברורה של קווים אדומים ועבירות על החוק לא ראיתי, הוא לא אילץ אותה לעשות כלום. ואם אדווח, מאיפה לי לדעת שזה אכן יהיה לטובתה ולא יחרוץ גורלה לגרוע יותר?

   תוצאת תמונה עבור ‪thinkingwoman‬‏

  קורה לא אחת, שאני רואה ויודעת על בעלי חיים שמטופלים לא כראוי. יש אנשים שמספקים להם צרכים בסיסיים, אך התעללות או הרעבה לדוגמא ממש אין, למרות שזה אינו טיפול מספיק וראוי בשל התייחסות וחסרים אחרים.

  האם יש לי זכות להתערב ולגרום להוצאת בעלי החיים הללו ממשפחתם ?

  איזו ערובה יש שאמצא להם פתרון טוב יותר? ואם לא ימצא להם מאמץ ראוי, מה אז ? הסגר? כלוב?

  האם הסיכון בהתערבות בגורלם שקול ובטוח שיהיה לטובתם?

  ושוב, גם כאן, השאלה באמת אם מצבם אכן קשה, מסכן אותם, ומחייב התערבות בכל מקרה כדי להצילם....

   

  הנה דוגמא שאני בטוחה שבחיים שלכם לא חשבתם על אפשרות כזו, והאמת, גם אני לא:

  פעם היינו מקבלים בעבודה סנדוויץ' פשוט וטעים עם טונה. הייתי נוהגת לקחתו כדי לתת בצירוף כוס שתייה לחסר בית שתמיד עמד במקום מסוים בדרכי לאוטובוס.

  יום אחד כשעברתי לידו נדהמתי: מהתיק המאובק שלו הציץ אלי לא אחר מאשר הסנדוויץ של שלשום, ומיותר לציין שאין לו תנאי קירור.

  חשבתי לעצמי, אוי ואבוי, אני באה לעשות מצווה והמסכן עלול להיות להינזק מהמעשה שלי (טונה ללא קירור אחרי כמה שעות אסורה למאכל). מאותו יום ואליך הוא קיבל עם גבינה צהובה בלבד, שחסינה ורואים עליה ברור אם אינה כשירה יותר למאכל.

   תמונה קשורה

  כשאלה החיים שלך, זכותך לברור לעצמך את הדרך, להצליח, לשגות, ואיך שזה לא יתפתח אלה חייך וגורלך שלך - אך מה אם אלה חייו גורלו וסבלו של אחר? מי שבנוסף לכל גם חסר ישע? מה אז?

   

  ההחלטה אינה פשוטה לכן בכלל, ומי שעושה מעשה טוב, כדאי לחשוב צעד אחד הלאה ולעשות הכול כדי שאכן זה יצא לטובה. כמו המקרה שקרה לי עם הסנדביץ טונה שנהגתי לתת לקבצן חסר בית עד שראיתי שהוא "שומר אותו"....

   

  כשיודעים על מקרים בהם בבירור נחצו קווים אדומים, ויש הוכחות לסבל, הזנחה קשה, ומצב פיסי לא תקין, ודברים שמוגדרים עפ"י החוק - מצווה להציל בעל חיים כזה – כי להסיט עין, להתעלם זה מעשה מביש. אך מצד שני למהר מדי להתלונן ולדווח זה קל. לפעמים יותר קשה לחשוב הלאה, על טובתו של האחר, בין אם הוא אישה או ילד מוכים או בעל חיים שסובל.  

  אז הפזיזות מהשטן, כדאי לעשות שיקול רחב ועתידי, לנסות לחשוב על הסתברויות עתידיות – ואז להחליט, אם צדקו החשדות ולבחור בדרך הנכונה לפעול.

   

  יש כמובן החושבים שמכל הדרכים בעולם, הדרך הטובה ביותר ללא עוררין, הפתרון הכי טוב בעולם – זה לא לראות כלום ! כך לא צריך להרגיש, ולא צריך לעשות דבר.

  "אויש...זה נורא....לא שמתי לב...." מצקצקים אח"כ, כמה זה קל, הא?! כך גם לעולם אי אפשר לטעות, ובכל מקרה אם זה יצא לא לטובה, זו לא אשמתך.

  ''
   

  אז זהו שכל חיי ניסיתי לנקוט בשיטה הזו, ולא הלך לי, מה שיצר משקע גדול על הנפש. אחרי שנים קשות של לבטים פנימיים למדתי להכיר ולאהוב את מי שאני באמת לטוב ולפחות טוב, למדתי שאירדם יותר טוב בלילה אם אעשה בתחומים הנוגעים לי מה שאפשרי ושיכולה, ואת השאר אשאיר לחסדי שמיים. לא לי להחליט מה הלאה, תפקידי שלי לעשות מה שיכולה, בלי שיקולים של "מה זה יעזור" וכדומה....

   

  וראה זה פלא: לפעמים כל אחד מאתנו עושה מחווה קטנה ש"לא עוזרת שום דבר", אחרינו בלי קשר ו"במקרה" עושה מישהו חלק אחר של אותו מעשה באותו מקרה - וראה פלא - בשמיים מצרפים את הדברים הקטנים הללו, וקורים ניסים. ואז חיים ניצלים, וגורל של יצור חי אחד בעולם הזה משתנה לטובה. ......איך אני אוהבת כשאני שומעת שקורים דברים כאלה.

   

  אין בכוונתי כמובן לאלה ששואלים למשל מובטל כל יום שני וחמישי "אם כבר השיג עבודה" מ"כוונה טובה" ודאגה עבורו, זה כמובן לא בדיוק נקרא כוונה טובה בצורה כזו, יותר משהו אחר.....

  לכן נאמר מכוונות טובות (עלולים) להגיע לגיהינום.

  ''

  כדאי לחשוב רחב והלאה כדי שמעשה טוב שלנו אכן יהיה לטובה, ולא להתעלם, אם יכולים ולו בקטנה לעזור, לעזור. לא לעשות חשבון של "זה לא יעזור כלום בסופו של דבר" – את זה לא אתה ולא אני אמורים לעשות חשבון אלא זה שיושב למעלה.

   

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (42)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/11/16 13:17:
   פוסט מעניין וחשוב
     10/9/15 21:16:
   כשאדם עושה מעשה טוב לאחר, הוא קודם כל מטיב עם עצמו.
     25/8/15 19:47:

   צטט: ליריתוש 2015-08-24 14:48:14

   בונבושית, הדוגמה הידועה עם הזקנה מתאימה גם לעיוורים. יודעת שהם נתקלים לא אחת בכל מיני "דורשי טובתם" שמושכים אותם ביד "כדי לעזור להם" כשבכלל לא היו צריכים.......מאוד מעניין הסיפור עם חסר הבית שהבאת. בחיים לא הייתי חושבת שגם על נדבת היד לנזקק צריך לחשוב בצורה כזו, האם מתאימה לתנאי החיים שלו. אז תודה על סוג מיוחד של ערנות שהבאת לי בתוך המחשבה, זה סוג של מתנה.

   ---

    

   תודה יקרה

   לפעמים את יודעת, מי שכל כך זקוק לעזרה יותר מכל דבר אינו יודע זאת ואינו יכול לבקש זאת, אך מהצד אפשר לראות זאת.  סיפרתי על המקרה הזה כאן, בו שמתי לב שגבר זר מטריד ילד צעיר בזמן שהאוטובוס היה מלא אנשים ואף אחד לא ראה את המצוקה שלו.

   הוצאתי אותו מזה, שאני אתן לחלאה הזה לתפוס אותו? על גופתי.

   זוכרת את הפוסט הזה?

   הילד למשל, לא היה כל כך מודע למצב, וגם לא ידע לבקש.

   תמונה קשורה

     25/8/15 19:43:

   צטט: boby28 2015-08-23 20:15:05

   פעם בכמה זמן נחמד לעשות מעשה טוב.

   -

    

   בהחלט, זה עושה טוב לנפש. 

   יש כאלה שמתמכרים לזה ולא יכולים להפסיק ועושים את זה כל הזמן.

   לא יודעת למה המתכרות יש לה קונוטציות שליליות כל הזמן, זה דווקא במקרה כזה זה לטובה לא?!

   תמונה קשורה

     25/8/15 19:41:

   צטט: * חיוש * 2015-08-22 11:23:11

   בוקר טוב בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי בעיון רב את הפוסט שלך 

   ונזכרתי במשפט הזה " הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות "

   וגם בעניין של הבחור הדתי שחלה בסרטן ולא רצה להמשיך את הטיפולים

   המתישים ושהוצא צו מבית משפט לחזור לבית החולים להמשך טיפול

   וזה מה שאומרים " הכל בעיני המתבונן ומה שרואים משם לא רואים מכאן"

   * תודה יקירה הבאת אותי להרהר בהרבה מצבים כמו שהבאת

   * כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ורק כוונות טובות ומעשים טובים

   -

   בעיני המקרה הזה שהזכרת מזעזע ברמות, מכל מקום שרק מסתכלים עליו. כואב מאד, ואני כבר לא בטוחה במקרה הזה שיש רק כוונות טובות, אולי יש גם כסת"ח יודעת מה זה הביטוי הזה חיוש?

   הסנני

     25/8/15 19:39:

   צטט: ~בועז22~ 2015-08-21 09:40:01

   גדולתה של הרוח האנושית טמונה בעובדה שמעשה של יחיד מעניק תרומה שהוא עצמו לא יכול לצפות לו, או לדמיין אותו, כול עוד יש ברצונו לעשותו והוא נחרץ בעשייתו. שאלת גודל התרומה (לטוב או לרע...) אין לה ולא-כלום בכול האמור לגבי מי שעשה, אלא אם יש בו חרטה לגבי עצם העשייה..., יש הרבה חומר למחשבה במה שכתבת!

   כן, אינני שוכחת גם תאגידי ענק ורבי השפעה שנוקטים מזה שנים במדיניות של "פעילות חברתית" כשלמעשה זה הרי למען פרסום שהרי בלי זה פעילות כזו שם לא תהיה קיימת.
   תמונה קשורה

    

     25/8/15 19:32:

   צטט: HagitFriedlander 2015-08-21 09:16:25

   את כותבת נהדר וברגישות לסביבה ומציפה נושאים שנוגעים בחיים של כולם...מסתבר שגם אנשים טובים כשמתכוונים לטוב ומביאים טוב לעולם, לפחות חושבים כך, יכולים לעשות ולהתפרש הפוך...
   כן, מנסיון לומדים, אחרי שאוכלים הרבה ניטים...
   אבל זה לא אומר שלא לעשות זה אומר לעשות ולתת לא מהמקום שלנו אלא להתבונן במי שמולנו ולהיות קשוב לרצונותיו...
   ממש לא, תמיד לעזור, לא להפסיק לנסות, כמה שרק אפשר ומסוגלים, רק להסתכל גם קצת קדימה על הצד המקבל....
   גם אז לא תמיד מצליח...תודה על פוסט נפלא! שבת מבורכת!

   כן, וכשזה קורה זה מצער ומתסכל מאד.

   תמונה קשורה

     25/8/15 19:30:

   צטט: flora2001 2015-08-21 01:47:06

   תגובתי כאן

    

   -

   תודה רבה לפלורה שציטטה אצלה את הפוסט שלי ואת התגובה לו.

   שיהיו לך ימי שמחה ושלוות נפש חברה.

   תמונה קשורה

     25/8/15 19:28:

   צטט: באבא יאגה 2015-08-21 00:06:15

   נכון, חוץ מזה אהבתי את הבאבא-יאגה ששלחת בהודעה, תודה רבה

    

   תוצאת תמונה עבור תודה

     25/8/15 19:25:

   צטט: אהובהקליין 2015-08-20 23:50:39

   יישר כוחך על מעשייך הטובים!
   סוף שבוע נעים ומבורך.

   -

   תודה רבה אהובה, שמחה שבאת לבקר.

     25/8/15 19:18:

   צטט: אביבי32 2015-08-20 20:51:14

   לפעמים הפרה רוצה להיניק יותר משהעגל רוצה לינוק.-
   -
   אכן, אך זה רק צד אחד של העניין.
   לפעמים הכוונה הטובה היא רק בכאילו. אתה יודע, לפעמים זה הרי לא משנה מה אומרים משנה איך אומרים. יכול להיות למשל באוטובוס תציע למישהו שתראה שעייף לשבת בצורה כזו שהוא יאמר לא תודה. לפעמים, תלוי איך מציעים.
   ויש עוד אופציות כמובן.
   חיוך
     25/8/15 19:16:

   צטט: נערת ליווי 2015-08-20 19:02:10

   מכוונות טובות לא מגיעים לשום דבר.

   מגיעים מ.מ.ע.ש.י.ם.

   צודקת, אך כדי שיהיו מעשים צריכים ראשית כל להיות רצונות וכוונות טובים לעזרה לזולת.

   על מעשים טובים לא צריך לדבר - פשוט עושים.

   מי שעושה טועה לא אחת.

   נכון, העיקר שלומד מזה, וכיון שהרצון לא לפגוע או להזיק כדאי לצמצם את הסיכויים לטעות כיון שמדובר במישהו אחר.

   מי שטועה מותר לו או לה לבקש סליחה.

   להסביר למה חשוב לבקש סליחה בלי קשר ליום כיפור זה ממש מיותר

   מסכימה אתך לגמרי, אלא שיש אנשים שאינם יודעים מה זה לבקש סליחה, וגם כשהם מבקשים סליחה זה בצורה כל כך עקומה ולא שלמה שזה עושה את המצב גרוע יותר. יש בהחלט אנשים כאלה, אני מכירה כמה מהם היטב.

   מי שיבינו יבינו - מי שלא. לא יקלטו וזה לחלוטין הגיוני.

   מה שכתבתי פה זו מתנה ו-ענקית .תמים

    

   (עכשיו אולי כדאי שאני אקח את התגובה הזו ואכתוב ממנה פייתק.. מה את להגיד? קריצה)

    

   אני מציעה שתכתבי ממנה 3 פתקים בהמשכים עם ציור.

   תמונה קשורה תמונה קשורה תמונה קשורה

    

     25/8/15 19:10:

   צטט: קלועת צמה 2015-08-20 13:46:44

   היטבת לתאר את סבך ההתלבטות בנושא הזה. סוגיה שלעיתים כלל אינה פשוטה. עצם העיסוק בה מעיד על רצון טוב, על אנושיות. כמובן העשייה עדיפה על פני ההתעלמות, גם אם עשייה פירושה לפעמים טעות. לדעתי רצוי לברר ככל שניתן, עם האדם עצמו, ובמקרים מסוימים עם הקרובים אליו באשר למתן העזרה. כך אפשר להקטין את הסיכוי לטעות.

   -

   בהחלט, רצון טוב לא מספיק צריך קצת לברר מסביב כדי שזה יצא לפועל בצורה מוצלחת. זאת כמובן באם מי שרוצה לעזור באמת ממש מכל הלב רוצה ומודע לזה שכוונה טובה לא תמיד מספיקה בשל הבדלי דיעות וכדומה.

   תמונה קשורה

     25/8/15 19:08:

   צטט: מכבית- coach לכתיבה 2015-08-20 12:17:51

   red shaya צודק. (ולדוגמא הראשית שלך אעיר רק את הקו המנחה של בן זוגי לשעבר- עו"ס מנוסה, שלרוב עדיפה אם סבירה על כל תחליף אחר)

   כן, ואכן הוא צודק, אלא שעוס"ים רבים מחליטים שזה לא טוב מספיק ומוציאים ילדים מחזקת הוריהם, כשהאפשרות שבידיהם לספק פחות טובה, וזה מה שנורא בעניין.
   הסנני
     25/8/15 19:01:

   צטט: Red Shaya 2015-08-20 09:46:21

   אני חושב שהמפתח הוא לא לחשוב עבור אחרים. לא להחליט עבור אחרים. לא להתנהג בפטרונות. צריך פשוט לשאול אם מישהו צריך עזרה במקום להחליט שהוא מסכן. מותר להעיר. מותר לגלות מעורבות ואפילו כדאי. אבל אסור לכפות.

   מסכימה לחתולין !

   תמונה קשורה

     25/8/15 18:59:

   צטט: נויאור 2015-08-20 08:29:00

   בעד כמה שביכולתנו לעזור אך לא בכפיה וכניסה לפרטיות הזולת

   -

   בהחלט, לעזור - לרצונו וטעמו ודעתו ודרכו של הזקוק - ולא אלה שלנו....

   תוצאת תמונה עבור ‪court gestures‬‏

     25/8/15 18:54:

   ברצוני במיוחד להודות,

   לגולשת שאיני מכירה,

   אך הייתה במצוקה,

   ופנתה אלי לעזרה.

    

   על פניו תמוה המקרה,

   אך לא השבתי פניה שלילה,

   שאלתי לפרטים ועובדות,

   כדי להתקדם בפתרון לבעיה.

    

   התייחסות עניינית לא שלחה,

   למרות הרצון הטוב והסבלנות,

   גם עלה קצפה וחוסר אמונה בחוצפה,

   כפי שתראו בתגובותיה...

    

   אז אחרי מחשבה תחילה,

   עלי באמת כן, להודות, לה,

   כי הרי זו דוגמא נפלאה,

   לדברי בעניין עיוות כוונה טובה.....

    

   הכוונה הטובה והרצון לעזרה,

   התקבלו כלא קיימים, ובהפוכה'

   וכבר לא כעוסה על כפיות הטובה,

   חבל בשבילם, אלה שמטבעם,

   שגם לכוס שלגמרי מלאה,

   מדביקים חצי ריק שבמחשבתם,

   גם כשבאמת איננו קיים.....

    

   תמונה קשורה 

    

     24/8/15 14:48:
   בונבושית, הדוגמה הידועה עם הזקנה מתאימה גם לעיוורים. יודעת שהם נתקלים לא אחת בכל מיני "דורשי טובתם" שמושכים אותם ביד "כדי לעזור להם" כשבכלל לא היו צריכים.......מאוד מעניין הסיפור עם חסר הבית שהבאת. בחיים לא הייתי חושבת שגם על נדבת היד לנזקק צריך לחשוב בצורה כזו, האם מתאימה לתנאי החיים שלו. אז תודה על סוג מיוחד של ערנות שהבאת לי בתוך המחשבה, זה סוג של מתנה.
     23/8/15 20:26:

   צטט: rossini 2015-08-20 07:21:59

   אכן הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות...לפעמים לפחות.

   הכי בריא זה תמונת הקוף : לא שומע, לא רואה ולא מדבר.אבל גם זו לא ממש הדרך.

   אז אולי מה שנישאר זו דרך האמצע או כמו שהצרפתים נוהגים לומר : savoir faire

   שזו חוכמה לא קטנה.

    

   ניתוח מקיף של מצב לא פשוט בכלל. יופי של פוסט.

   -

   אכן מצב לא פשוט בדיוק כמו שלא פשוט לדעת איך לעשות כדי שיצא לטובה, סומכים על האינטואיציה ומקווים לטוב.

   תמונה קשורה

     23/8/15 20:25:

   צטט: רחלי בן-צור 2015-08-20 02:17:58

   נובפת = נוספת

    

   תודות רחלי

   תמונה קשורה

     23/8/15 20:19:

   צטט: .D.S 2015-08-23 08:53:49

   צטט: נערת ליווי 2015-08-20 19:02:10

    

   מכוונות טובות לא מגיעים לשום דבר.

   מגיעים מ.מ.ע.ש.י.ם.

    

   על מעשים טובים לא צריך לדבר - פשוט עושים.

   מי שעושה טועה לא אחת.

    

   מי שטועה מותר לו או לה לבקש סליחה.

   להסביר למה חשוב לבקש סליחה בלי קשר ליום כיפור זה ממש מיותר

    

   מי שיבינו יבינו - מי שלא. לא יקלטו וזה לחלוטין הגיוני.

   מה שכתבתי פה זו מתנה ו-ענקית .תמים

    

   (עכשיו אולי כדאי שאני אקח את התגובה הזו ואכתוב ממנה פייתק.. מה את להגיד? קריצה)

    

   תיקון קטן - 'מהתחזות לבעלת כוונות טובות...

   מגיעים ל-ניצול תמימותם הנאיבית של אנשים...'

    

   בבקשה תכיני גם לי פיתקית יפה שכזאת

   שאזכור שכנראה הגיוני לא לקלוט מה קורה כאן.

   --

   ואת זאת כותבת ואומרת מי שאיך בדיוק עוזרת או מנסה לעזור?

   ואיך בדיוק ניצלו את ה"נאיביות" שלך לא הבנתי? ניסו לעזור, ולא איפשרת זאת.

   זה הכל.

   רק בריאות

     23/8/15 20:16:

   צטט: .D.S 2015-08-23 07:39:49

   צטט: bonbonyetta 2015-08-20 20:10:20

   צטט: .D.S 2015-08-20 09:11:57

   Procyon lotor 1.jpg

    

   רקון חיית בר טורפת מוגנת ואסורה לגידול בארץ ובעולם

   ---

    

   ואיך זה בדיוק קשור לנושא הפוסט?  

    

   חבורת רקונים המשמשת לניסויים במעבדה סודית

   בלב שכונת מגורים שלווה

   מצליחה מדי פעם להימלט להסתובב בין ובתוך

   הבתים הסמוכים, להותיר הפרשות עם חומרים כימיים וכד'

   מבלי שהשלטנות וגופי הרשות המקומית יעשו דבר

   ולכן התבקשה בדחיפות עזרתך

   כמי שמציגה עצמה מומחית בתחום 

   אך למרבה האכזבה התקבלה רק 

   עצה מאד גרעה ומרושעת כאילו מדובר

   בכלל באיזה חיות חמודות בפינת ליטוף...

    

   תוצאת תמונה עבור רקון דביבון

    

   הצילומים של הרקונים - 'הדב הרוחץ'  מהרשת.

    

    

   תוצאת תמונה עבור רקון דביבון

    

   --

   את מנצלת את מדיניות הדלת הפתוחה אצלי, ודברים 

   שמטבעם נשלחים באישית את רואה ממש צורך והכרח לכתוב אותם

   און ליין.

    

   באמת ניסיתי לעזור והעצה שנתתי רחוקה מלהיות מרושעת אלא מעשית

   כדי שאבאמת אנסה לעזור, ומטבעה - הוכחה פשוטה צילום בשטח.

   אני תמהה שאת רואה בזה רשעות.

   יתרה מכך אינני מציגה עצמי "מומחית" בשום תחום, אלא כמשהו אחר

   לגמרי ובאמת מנסה לעזור.

   במקום שתעשי מה שצריך ותודי לאחת שבאמת מנסה לעזור

   בחרת בדרך הזו ובתמונות מגוגל.

   תתביישי לך.

     23/8/15 20:15:
   פעם בכמה זמן נחמד לעשות מעשה טוב.
     23/8/15 08:53:

   צטט: נערת ליווי 2015-08-20 19:02:10

    

   מכוונות טובות לא מגיעים לשום דבר.

   מגיעים מ.מ.ע.ש.י.ם.

    

   על מעשים טובים לא צריך לדבר - פשוט עושים.

   מי שעושה טועה לא אחת.

    

   מי שטועה מותר לו או לה לבקש סליחה.

   להסביר למה חשוב לבקש סליחה בלי קשר ליום כיפור זה ממש מיותר

    

   מי שיבינו יבינו - מי שלא. לא יקלטו וזה לחלוטין הגיוני.

   מה שכתבתי פה זו מתנה ו-ענקית .תמים

    

   (עכשיו אולי כדאי שאני אקח את התגובה הזו ואכתוב ממנה פייתק.. מה את להגיד? קריצה)

    

   תיקון קטן - 'מהתחזות לבעלת כוונות טובות...

   מגיעים ל-ניצול תמימותם הנאיבית של אנשים...'

    

   בבקשה תכיני גם לי פיתקית יפה שכזאת

   שאזכור שכנראה הגיוני לא לקלוט מה קורה כאן.

     23/8/15 07:39:

   צטט: bonbonyetta 2015-08-20 20:10:20

   צטט: .D.S 2015-08-20 09:11:57

   Procyon lotor 1.jpg

    

   רקון חיית בר טורפת מוגנת ואסורה לגידול בארץ ובעולם

   ---

    

   ואיך זה בדיוק קשור לנושא הפוסט?  

    

   חבורת רקונים המשמשת לניסויים במעבדה סודית

   בלב שכונת מגורים שלווה

   מצליחה מדי פעם להימלט להסתובב בין ובתוך

   הבתים הסמוכים, להותיר הפרשות עם חומרים כימיים וכד'

   מבלי שהשלטנות וגופי הרשות המקומית יעשו דבר

   ולכן התבקשה בדחיפות עזרתך

   כמי שמציגה עצמה מומחית בתחום 

   אך למרבה האכזבה התקבלה רק 

   עצה מאד גרעה ומרושעת כאילו מדובר

   בכלל באיזה חיות חמודות בפינת ליטוף...

    

   תוצאת תמונה עבור רקון דביבון

    

   הצילומים של הרקונים - 'הדב הרוחץ'  מהרשת.

    

    

   תוצאת תמונה עבור רקון דביבון

     22/8/15 11:23:

   בוקר טוב בונבוניטה יקרה לי נשיקה

   קראתי בעיון רב את הפוסט שלך 

   ונזכרתי במשפט הזה " הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות "

   וגם בעניין של הבחור הדתי שחלה בסרטן ולא רצה להמשיך את הטיפולים

   המתישים ושהוצא צו מבית משפט לחזור לבית החולים להמשך טיפול

   וזה מה שאומרים " הכל בעיני המתבונן ומה שרואים משם לא רואים מכאן"

   * תודה יקירה הבאת אותי להרהר בהרבה מצבים כמו שהבאת

   * כוכב אהבה ממני וחיבוקים אוהבים

   שבת טובה ורק כוונות טובות ומעשים טובים

     21/8/15 09:40:
   גדולתה של הרוח האנושית טמונה בעובדה שמעשה של יחיד מעניק תרומה שהוא עצמו לא יכול לצפות לו, או לדמיין אותו, כול עוד יש ברצונו לעשותו והוא נחרץ בעשייתו. שאלת גודל התרומה (לטוב או לרע...) אין לה ולא-כלום בכול האמור לגבי מי שעשה, אלא אם יש בו חרטה לגבי עצם העשייה..., יש הרבה חומר למחשבה במה שכתבת!
     21/8/15 09:16:
   את כותבת נהדר וברגישות לסביבה ומציפה נושאים שנוגעים בחיים של כולם...מסתבר שגם אנשים טובים כשמתכוונים לטוב ומביאים טוב לעולם, לפחות חושבים כך, יכולים לעשות ולהתפרש הפוך...אבל זה לא אומר שלא לעשות זה אומר לעשות ולתת לא מהמקום שלנו אלא להתבונן במי שמולנו ולהיות קשוב לרצונותיו...גם אז לא תמיד מצליח...תודה על פוסט נפלא! שבת מבורכת!
     21/8/15 01:47:

   תגובתי כאן

     21/8/15 00:06:
   נכון, חוץ מזה אהבתי את הבאבא-יאגה ששלחת בהודעה, תודה רבה
     20/8/15 23:50:

   יישר כוחך על מעשייך הטובים!
   סוף שבוע נעים ומבורך.

     20/8/15 20:51:
   לפעמים הפרה רוצה להיניק יותר משהעגל רוצה לינוק.
     20/8/15 20:10:

   צטט: .D.S 2015-08-20 09:11:57

   Procyon lotor 1.jpg

    

   רקון חיית בר

   ---

    

   ואיך זה בדיוק קשור לנושא הפוסט?  

     20/8/15 19:02:

   מכוונות טובות לא מגיעים לשום דבר.

   מגיעים מ.מ.ע.ש.י.ם.

    

   על מעשים טובים לא צריך לדבר - פשוט עושים.

   מי שעושה טועה לא אחת.

    

   מי שטועה מותר לו או לה לבקש סליחה.

   להסביר למה חשוב לבקש סליחה בלי קשר ליום כיפור זה ממש מיותר

    

   מי שיבינו יבינו - מי שלא. לא יקלטו וזה לחלוטין הגיוני.

   מה שכתבתי פה זו מתנה ו-ענקית .תמים

    

   (עכשיו אולי כדאי שאני אקח את התגובה הזו ואכתוב ממנה פייתק.. מה את להגיד? קריצה)

    

     20/8/15 13:46:
   היטבת לתאר את סבך ההתלבטות בנושא הזה. סוגיה שלעיתים כלל אינה פשוטה. עצם העיסוק בה מעיד על רצון טוב, על אנושיות. כמובן העשייה עדיפה על פני ההתעלמות, גם אם עשייה פירושה לפעמים טעות. לדעתי רצוי לברר ככל שניתן, עם האדם עצמו, ובמקרים מסוימים עם הקרובים אליו באשר למתן העזרה. כך אפשר להקטין את הסיכוי לטעות.
   red shaya צודק. (ולדוגמא הראשית שלך אעיר רק את הקו המנחה של בן זוגי לשעבר- עו"ס מנוסה, שלרוב עדיפה אם סבירה על כל תחליף אחר)
     20/8/15 09:46:
   אני חושב שהמפתח הוא לא לחשוב עבור אחרים. לא להחליט עבור אחרים. לא להתנהג בפטרונות. צריך פשוט לשאול אם מישהו צריך עזרה במקום להחליט שהוא מסכן. מותר להעיר. מותר לגלות מעורבות ואפילו כדאי. אבל אסור לכפות.
     20/8/15 09:11:

   Procyon lotor 1.jpg

    

   רקון חיית בר

     20/8/15 08:29:
   בעד כמה שביכולתנו לעזור אך לא בכפיה וכניסה לפרטיות הזולת
     20/8/15 07:21:

   אכן הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות...לפעמים לפחות.

   הכי בריא זה תמונת הקוף : לא שומע, לא רואה ולא מדבר.אבל גם זו לא ממש הדרך.

   אז אולי מה שנישאר זו דרך האמצע או כמו שהצרפתים נוהגים לומר : savoir faire

   שזו חוכמה לא קטנה.

    

   ניתוח מקיף של מצב לא פשוט בכלל. יופי של פוסט.

     20/8/15 02:17:
   נובפת = נוספת
     20/8/15 02:17:
   כל מילה נובפת מיותרת. תודה בונבונית.

   ארכיון