כותרות TheMarker >
  ';

  שמות והסיפורים מאחוריהם

  שמות מתארים לא פעם דרמה שארעה לפני שמקבל השם נולד/ה. שמות מיוחדים וחריגים מספרים סיפור. למשל אותה נס-יה שפגשתי במזכירות קיבוץ היתה נס עבור הוריה מאחר וכמעט לא נולדה. את החווייה שלהם חרטו בשמה לנצח. אספתי הרבה סיפורי שמות ואני מעונין לשמוע על עוד וללקט אותם לידיעת המתענינים באותם דרמות קטנות שקדמו לשמותיהם ושל אחרים. איני מתחייב לשמור את כולם ולי הזכות לערוך אותם בתאום עם השולח/ת. מקווה שנהנה כולנו מהבלוג

  0

  "מלים מעבר לאופק" תערוכתו של אלי עינת בזכרון יעקב הכתבה המלאה.

  0 תגובות   יום שישי , 28/8/15, 18:05

  מגזין המושבות >מילים מעבר לאופק      ''         מילים מעבר לאופק
   יואל אמת

    אמירה מעבר למילים בתערוכתו של אלי עינת בספריה הציבורית ע"ש יעקב לוי בזכרון יעקב. מיקום התערוכה במבואה של הספרייה היא מעשה מבורך. הציורים משתלבים באווירת התרבות שהספרייה משרה ומוסיפים נופך של חוויה נוספת במשכן הספרים. העבודות של עינת הינן פריצת דרך בביטוי אמנותי והמסר שלהן הוא שאין גבולות לביטויאלי עינת, אמן וותיק המתגורר בזכרון יעקב משנת 2000, חזר לארץ לאחר שהות של 25 שנים בלונדון בה התפתח ורכש מיומנויות וניסיון.הסגנון של אלי עינת הוא ישיר אך גם אסוציאטיבי. הוא כותב אמרות ומשפטים על גבי הציורים אותם הוא זורק כרפליקות שנשמעות דרך אגב בשיחות יום יום ובכך הוא הופך את העבודה למכתב אמנותי.

  אלי עינת, אמן וותיק המתגורר בזכרון יעקב משנת 2000, חזר לארץ לאחר שהות של 25 שנים בלונדון בה התפתח ורכש מיומנויות וניסיון. דרכו מאמן מתחיל ועד לתערוכות שערך בשנים האחרונות מאופיינת בגיבוש סגנון ייחודי ושפה אמנותית אותה פיתח לביטוי עולמו הפנימי.

  הסגנון של אלי עינת הוא ישיר אך גם אסוציאטיבי. הוא כותב אמרות ומשפטים על גבי הציורים אותם הוא זורק כרפליקות שנשמעות דרך אגב בשיחות יום יום ובכך הוא הופך את העבודה למכתב אמנותי. את העבודה הוא מעטר בקטעי שירה, בולים, גזירים של מגזינים ואף רקמה. כל אלה מעבירים תחושה וחוויה, רסיסים מהיום יום שנקבצו על בד היצירה. השילוב של ציור, רישום, הדבקות וכיתוב יוצר אפקט רב מימדי. אפקט זה מפעיל מתח על הצופה המנסה לזהות את מרכיבי העבודות וכיוונן. הסקרנות שכל עבודה מעוררת הינה החלק הפעיל והמועיל בעבודות של עינת, שאינן ניתנות להתרשמות שטחית. העבודות דמוי ציור ודמוי קולאז’ ייחודיות לאמן והן כרטיס הביקור שלו ויומנו הרגשי לחוויות שנטבעו בו מילדותו ועד להיום.

  בלונדון בה שהה כמהגר ישראלי מספר שנים, רכש את עצמאותו בביטוי כל גירוי ורעיון שעלה בו וללא פחד משיפוט של הסביבה. אותה סביבה שהייתה קשה עמו בילדותו ואף אלימה, הייתה הגורם העיקרי של האמן לחיפוש דרך מחוץ לאטמוספרה המקומית בישראל אל חופש אמנותי בחו"ל. רגשות כמו געגועים, בדידות וחלומות הם הדלק המזין את עבודתו. על הבד עינת אוהב ושונא, המקום האישי שלו מתחבר לציבורי דרך הצגת העבודות בתערוכות אותן הוא מקיים. מיקום התערוכה במבואה של הספרייה היא מעשה מבורך. הציורים משתלבים באווירת התרבות שהספרייה משרה ומוסיפים נופך של חוויה נוספת במשכן הספרים. העבודות של עינת הינן פריצת דרך בביטוי אמנותי והמסר שלהן הוא שאין גבולות לביטוי וכל אדם רשאי ויכול לבחור לו כיוון וחומרים לאמירה אישית, העבודות הינן שלט דרכים בכוון זה.

  אוצרת התערוכה רויטל גרין.

   

  כתב יואל אמת- זכרון  יעקב

   

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   יואלאמת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין