כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  השותפים של גל הירש לעסקי נשק, נפט וגז בגרוזיה

  0 תגובות   יום רביעי, 2/9/15, 10:09

  כשאיש עסקים אומר לי שהוא סוחר נשק אני מעלה חיוך קטן ,

  וכשהוא אומר לי שהוא עושה עסקים בגאורגיה אני מפנה את מבטי לצדדים בחוסר נוחות.

  כשמדינה רוצה למנות למפכ"ל המשטרה, בריגדיר גנרל לשעבר

  שבשמונה השנים האחרונות עוסק בעניני צבא ונשק במדינת גאורגיה,

  כמה שומרי חוק במדינות מערביות ממלמלים לעצמם בחוסר הבנה.

   

  האנשים המעורבים עם תת אלוף גל הירש , חבריו , פיקודיו, מפקדיו הם כולם עתירי זכויות , מה שמכונה אצלנו מלח הארץ, אבל כשעוסקים בנשק וצבא במדינות מתפתחות כמו גאורגיה , המלח לעתים מתמוסס עם הארץ, ונעשה עיסה חומה, דביקה ומלוחה. 

  ''

  תת אלוף במילואים גל הירש

   

  תת אלוף במילואים גל הירש החל לפעול בגאורגיה ב 2007 יחד עם סגנו   

  לשעבר בשלד"ג יניב  אדם. מעריב יודע לספר על מלחמות סוחרי נשק בין קבוצת גל הירש ויניב אדם לקבוצתו של השר לשעבר וראש עיריית תל אביב לשעבר רוני מילוא:

   

  " בסוף 2007 הגיע לגיאורגיה הגיבור הטראגי של מלחמת לבנון השנייה, מפקד עוצבת הגליל תא"ל (מיל') גל הירש. הירש, 44, ששירת בסיירת הצנחנים, פיקד על יחידת שלדג ובית הספר לקצינים ולבסוף על אוגדה 91, הוא הקצין שבגזרתו נחטפו אלדד רגב ואהוד גולדווסר ז"ל. על תפקודה של אוגדה 91 במלחמה נמתחה ביקורת חריפה, וועדת אלמוג, שחקרה את חטיפת החיילים, המליצה להדיח את הירש מתפקידו. 

  בנובמבר 2006 עזב הירש את הצבא כשהוא מתוסכל ופגוע לנוכח "הנטישה", כפי שהגדיר אז את יחסם של המפקדים הבכירים לדרג הלוחם. לאחר פרישתו הקים את חברת דיפנסיב שילד עם הפסיכולוג התעשייתי יוסי לירן ורס"ן (מיל') יניב אדם, שהיה סגנו בשלדג ואחר כך סמנכ"ל חברת כמיטל. החברה פנתה לסיב"ט וקיבלה במהירות היתרים לבצע הדרכות חי"ר בגיאורגיה".

   

  ב 2008 יורט  מזל"ט ישראלי על ידי מיג רוסי, נשק ישראלי הוצג במצעד בטיביליסי וישראל נדרשה על ידי רוסיה להפסיק את סחר הנשק עם גאורגיה. סביר שכל העוסקים במלאכה באותה תקופה ששמותיהם ידועים לרוסיה של פוטין, נמצאים ברשימה שחורה רוסית וכנראה שלא כדאי להם לבקר ברוסיה , מה עוד שהיום סקאשוילי  נשיא גאורגיה לשעבר משרת כמושל אודסה באוקראינה ושר ההגנה לשעבר  דויד קזארשוילי  ברח לישראל.

   

  ביצת הנשק עכורה והלשעברים מסתובבים זה עם זה וכרוכים זה בזה. כך מעריב מספר על יה יה, האלוף  יורם יאיר שעזר לגל הירש בקשרים עם גאורגיה , למרות  שב2006 היה שותף יחד עם האלוף אלמוג לביקורת נוקבת על גל הירש ותפקודו במלחמת לבנון ב2006 . גם האלוף אלמוג נמצא בין חבריו ברשת החברתית לינקדין  של עודד שכנאי שותפו של גל הירש בדפנסיב שילד ואף מרבה לשבח אותו ברשת.

  יו

  האלוף אודי אדם, מפקדו של גל הירש ב 2006 ובן דודו של רס"ן יניב אדם שותפו של גל הירש בדיפנסיב שילד.

   

  יניב אדם שותפו של גל הירש בדיפנסיב שילד  הוא רס"ן במילואים, אביו של הזמר עומר אדם ונצר למשפחת אדם , האלוף יקותיאל אדם שנהרג בלבנון  שבועות לפני שעמד להתמנות

  כראש המוסד ובנו האלוף אודי אדם שאיזנקוט מונה למפקח על, כשתיפקד כאלוף פיקוד הצפון במלחמת לבנון השניה ב2006, ושגל הירש היה פיקודו הישיר כמפקד עוצבת הגליל באותה מלחמה.

  ''

  משפחת אדם-מסורת צבאית. בתמונה האלוף קוטי אדם בדיון עם רב אלוף דוד אלעזר

  בני המשפחה: האלוף (מיל') קותי אדם ז"ל, בנו, האלוף (מיל') אודי אדם, אחיו של קותי, אל"ם (מיל') שמואל אדם, בנו, רס"ן (מיל') יניב אדם

   

  במאמר שמתפרסם ב 2013 בעיתון האינטרנטי שקיפות גרוזיה , עיתון הנהנה מתרומות וחסויות של עמותות ממשלות במערב תחת הכותרת  "מי מחזיק את גאורגיה" 

  Who Owns Georgia: Meet David Iakobashvili, now in control of assets formerly owned by Dato Kezerashvili

  מספרים על דויד לוקובשוילי המחזיק אזרחות שבדית שקיבל נכסים שהיו מוחזקים על ידי שר ההגנה של גאורגיה דוד קאזארשוילי . בין השאר מסופר על חברה בשם  "Sun Petroleum Georgia" שב 2011 היתה קשורה עדיין בשמו של שר ההגנה .

   

   Kezerashvili confirmed that he was the owner of Gulf. In November 2012, Sun Petroleum Georgia (operating some 140 Gulf gas stations in Georgia) statedthat Kezerashvili had given up all shares in the company. Until July 2012, Kezerashvili also owned LLC

  Unigroup, which provided exclusive distribution services to Lukoil

   

  חברת סאן פטרוליום היא היום חברת הדלק הגדולה בגאורגיה ,נציגת גולף העולמית ובעלת 140

  תחנות דלק ברחבי גאורגיה. העיתון מתאר תסבוכת שלמה של חברות שהועברו לנכסים שהיו לדברי העיתון בשליטת שר ההגנה קזרשוילי ולאחר פרישתו הועברו לידי דויד לקובשבילי וביניהם משורבבת גם חברת "סאן פטרוליום גאורגיה"

   

  לא הייתי מתאר את התסבוכת הזו אלמלא משתרבבים בה שמות מוכרים . כך למשל עודד שכנאי שמוזכר כמנכ"ל של דיפנסיב שילד שבבעלות גל הירש ויניב אדם ,הוא היום יו"ר פעיל של החברה .

  עודד שכנאי מספר בדף שלו ברשת החברתית לינקדין על שלל תפקידיו , כמו מנכ"ל דפנסיב שילד, יו"ר סאן פטרוליום גאורג'יה, דירקטור באייסקיור חברה בורסאית העוסקת בביומד ועוד... עודד שכנאי גם הוא ממשפחה של קצינים ושירת מספר שנים בקבע. הוא בן 38 ובוגר תאר ראשון במנהל עסקים במרכז האקדמי רופין.

  Oded Shachnai

  עודד שכנאי

   

  באתר החברה הבורסאית אייסקיור מצויין מינויו של עודד שכנאי לדירקטור בחברה וגם על פרישתו

  מהתפקיד ב 11.8 השנה ,סמוך למינויו של גל הירש כמועמד למפכ"ל. עודד שכנאי גם מציין בטפסים לרשות נירות ערך על היותו יו"ר פעיל  של חברת סאן פטרוליום גאורגיה.

   

  Sun Petroleum is Gulf-GE, a wholly owned subsidiary of Energy Investment Venture LLC, a U.S. energy group that operates in the United State of America, the United Kingdom, and Israel, joined Gulf Oil International, one of the world's leading multinational petroleum players, in its new operation in Georgia and the Caucasia region.

  Gulf-GE's shareholders which recognized the enormous potential in the Georgian market, has acquired filling stations from Senta, Magnati, OPDC, and NRG and initiated a multimillion renovations and rebranding program to allow the implanting the well-known GULF global brand in its stations and facilities. Gulf-GE will operate in the near future in up to 120 layouts throughout Georgia to be increase to 150 until the end of 2012. The company sees great importance in preserving the employment of local staff and management and will employ over 2000 people in Georgia.

   

  חברת סאן פטרוליום גאורגיה שהיו"ר של הוא עודד שכנאי היא בבעלות מלאה של

  Energy Investment Venture LLC, a U.S.

   

  בכתבה על חברות הנפט בגאורגיה מינואר 2013  תחת הכותרת "מגנט הנפט נשאר תמיד בצל" מצויין כי החברה רשומה בדלוור ארצות הברית ומנהלה הוא יניב אדם מישראל .

   Major (Res.) Yaniv Adam

   Director

  ''

     יניב אדם   

   

  האם זה אותו יניב אדם שותפו של גל הירש בדפנסיב שילד? והאם הקשר

  לעודד שכנאי שגם הוא מוזכר כדירקטור בדפנסיב שילד וכיו"ר חברת הנפט סאן פטרוליום  הוא מקרי בהחלט?

  ''


  Oded Shachnai

  Director


  ''

  עודד שכנאי באתר החברה

   

  זה כנראה גם מאוד מענין   את הרשויות בארה"ב ומכאן אולי ההתענינות של הבולשת האמריקאית בחיקורי הדין של גאורגיה הקשורים לשר ההגנה לשעבר.

   

  Sun Petroleum Georgia, presenting Gulf in Georgia, is the youngest oil company in the country as it was registered in 2010 and started operating in 2011. Today it owns the biggest chain of filling stations in Georgia.

  Sun petroleum Georgia is officially 100 percent owned by Energy Investment Venture Holdings in the USA. The Company Director is Adam Ianiv, from Israel

   

  התסבוכת של האנשים והחברות שמעורבים בהם אנשי עסקים הקשורים לגל הירש כמו יניב אדם, עודד שכנאי , בכירים בממשלת גאורגיה לשעבר ועוד.. הם נושא סבוך לחקירה חוצה גבולות וכנראה אינם מותירים הרבה ברירות בידי היועץ המשפטי לממשלה , וזאת ללא קשר עם התרומה החשובה שאולי גל הירש היה יכול להביא למשטרת ישראל.

   

  כי כמו שנאמר "הלך הזרזיר אצל העורב" .  מי שרוצה לחזור לתפקידים ציבוריים בכירים , כדאי לו שיבחר את עיסוקיו ואת חבריו קודם למינוי. כי אחרי שמונה שנים בסחר נשק עם גאורגיה ואחרים ,

  אין לגל הירש ,  אלא להלין על עצמו.

  דרג את התוכן: