כותרות TheMarker >
  ';

  פיד RSS

  תגובות (0)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  אין רשומות לתצוגה

  0

  ייתכן מאוד כי מגיע לך כסף מהבנק-ניתן לפעול עד ל 13.9.15

  0 תגובות   יום שבת, 5/9/15, 10:09

  ייתכן כי מגיע לך מתנה יפה לחג!
  .

  דיסקונט, הפועלים, לאומי, מזרחי טפחות והבינלאומי ישלמו 35 מיליון שקל ■ ההסכם מגדיר את חברי הקבוצה שיהיו זכאים לתשלום ככל אחד שהחזיק בחשבון אצל אחד מחמשת הבנקים בין ה-1 לינואר 1990 ועד ה-30 ליוני 2008 ■ בין הבנקים התקיים הסדר כובל אסור שהתאפיין בתיאום גובה מחירי העמלות הבנקאיות השונות

  בן קלינגר מזכיר כי ההצהרה או התצהיר חייבים להתקבל אצל הנאמן עד ליום 13.09.2015, איחור בהגשת ההצהרה או התצהיר יגרום לאיבוד הזכאות להחזר כספי.

  חמשת הבנקים הגדולים ישלמו ללקוחותיהם סכום של 35 מיליון שקל – כך נקבע בבקשה להסדר פשרה שהוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתביעה ייצוגית נגד הבנקים הפועלים, לאומי, דיסקונט, הבינלאומי ומזרחי טפחות.

  מדובר בארבע תביעות ייצוגיות שהוגשו ב-2009-2008 על ידי עינב קפלן בשארי, אסף ישפה, נעם לוי ומרים קוסטרינסקי בטענה לקיומם של קרטל והסדרים כובלים בין הבנקים. הטענה העיקרית היתה כי בין הבנקים התקיים הסדר כובל אסור שהתאפיין בתיאום גובה מחירי העמלות הבנקאיות השונות וגרם להתייקרותן. בחלקן, נטען בנוסף לחילופי מידע בין הבנקים.

  לטענת התובעים, התנהלות זו מקימה להם עילות שונות על פי חוק ההגבלים העסקיים, פקודת הנזיקין, חוק הגנת הצרכן, חוק הנאמנות וחוק עשיית עושר ולא במשפט. הם ביקשו סעד של פיצוי חברי הקבוצה שהם לקוחות חמשת הבנקים, בתשלומי היתר בהם חויבו בעקבות התיאום.

  ההסכם מגדיר את חברי הקבוצה שיהיו זכאים לתשלום ככל אחד שהחזיק בחשבון אצל אחד מחמשת הבנקים בין ה-1 לינואר 1990 ועד ה-30 ליוני 2008. התשלום יהיה אחיד עבור כל חברי הקבוצה. סכום זה ישולם מתוך 70 מיליוני השקלים שכבר נקבע שהבנקים ישלמו כקנסות בגין פרשת תיאום העמלות.

  בנוסף, מדובר בתשלום שכר טרחה נאה לעורכי הדין של הצדדים. עורך הדין רם דקל אשר ייצג את בשארי יקבל 3.3 מיליון שקל, עורכי הדין עמית מנור ויוקי שמש אשר ייצגו את נעם לוי ואת אסף ישפה יקבלו כ-1.4 מיליון שקל ועורכי הדין רם גורודיסקי ואמיר ישראלי אשר ייצגו את מרים קוסטרינסקי יקבלו 1.3 מיליון שקל. כל אחד מארבעת התובעים המייצגים יקבל 50 אלף שקל. כל הסכומים האלה ניתנים מעבר לסכום של ה-35 מיליון שקל אשר הועבר לחברי הקבוצה.

  ביוני השנה אישר בית הדין להגבלים עסקיים בירושלים את ההסדר שחתם הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיוויד גילה, בפרשת תיאום עמלות הבנקים. על פי ההסדר, שנחתם עם הבנקים, תסתיים הפרשה בקנס של 70 מיליון שקל, שישלמו חמשת הבנקים הגדולים. בכך הסתיים תיק החקירה שהוגדר כתיק הדגל של רשות הגבלים עסקיים נגד הבנקים. על פי ההסדר, תבוטל הקביעה משנת 2009 של הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, רונית קן, לפיה מראשית שנות ה-90 ועד שנת 2004 התקיימו בין הבנקים "הסדרים כובלים שעניינם העברת מידע הנוגע לעמלות".

  קן פירסמה את הקביעה לאחר שהחקירה הפלילית לא מצאה די ראיות להגשת כתבי אישום והיא סברה כי באמצעות הקביעה היא תקל על הציבור בהגשת תביעות נגד הבנקים.

  הבנקים ערערו על הקביעה של קן, וגילה התקשה להגן על עמדתה מ-2009 והחליט לחתום על הסדר עם הבנקים, שעל פיו תבוטל הקביעה כי הבנקים קיימו הסדר כובל של העברת מידע, ובתמורה לכך הם ישלמו 70 מיליון שקל על פי החלוקה הבאה: לאומי ישלם 21.4 מיליון שקל, הפועלים ישלם 21.4 מיליון שקל, דיסקונט ישלם 14.3 מיליון שקל, הבינלאומי ישלם 8 מיליון שקל ומזרחי טפחות ישלם 4.85 מיליון שקל. כעת, לפי הסכם הפשרה שאושר, מחצית מהסכום ישולם ללקוחות הבנקים.

  בהתאם להסדר פשרה, שאושר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב -יפו ביום 31.05.2015, בת"צ 1714-08; ת"צ 1346-08; ת"צ 1347-08; ת"צ 1463-09, זכאים לקוחות של הבנק, של בנק הפועלים, של בנק לאומי, של בנק מזרחי טפחות ושל הבנק הבינלאומי הראשון, שהיה להם חשבון עו"ש ו/או חח"ד ו/או חש"ק באותם בנקים במהלך השנים 01.01.1990 ועד 30.06.2008 ("תקופת הזכאות"), להחזר כספי.

  בהתאם להסדר הפשרה, אם היה לך חשבון עו"ש, חשבון חח"ד או חשבון חש"ק בבנק במהלך תקופת הזכאות ואתה מחזיק כיום באותו החשבון או בחשבון אחר בבנק, אתה זכאי להחזר כספי אשר יועבר לחשבון הבנק שלך.

  בהתאם להסדר פשרה, אם במהלך תקופת הזכאות החזקת חשבון עו"ש, חשבון חח"ד או חשבון חש"ק בבנק הפועלים, בבנק לאומי, בבנק מזרחי טפחות או בבנק הבינלאומי אולם כיום אינך מחזיק באותו בנק בחשבון עו"ש, חשבון חח"ד או חשבון חש"ק עליך לפנות, לצורך מימוש זכאותך, לחברה לנאמנות של בנק איגוד בע"מ, ולצרף לפנייה זו הצהרה (במידה ויש לך תדפיס מחשבון הבנק שהחזקת במהלך השנים 01.01.1990 ועד 30.06.2008 באותו הבנק) או תצהיר שנחתם בפני עורך דין (אם אין בידך תדפיס מחשבון הבנק שהחזקת במהלך השנים 01.01.1990 ועד 30.06.2008 באותו הבנק). ההצהרה או התצהיר (בהתאם למקרה) צריכים לכלול את כל הפרטים הנדרשים בהם. הזכאות להחזר היא לגבי חשבון אחד שהחזקת באותם בנקים בתקופת הזכאות אולם אינך מחזיק באותם בנקים כיום.

  לתשומת לבך, אם אתה מחזיק כיום בחשבון עו"ש ו/או חח"ד ו/או חש"ק בבנק, בבנק הפועלים, בבנק לאומי או בבנק מזרחי טפחות והחזקת באותו בנק חשבון מהסוג האמור גם בתקופת הזכאות אינך זכאי להגיש הצהרה או תצהיר.

  אם את/ה עומד/ת בתנאים שפורטו לעיל ומעוניין/ת לממש את זכאותך, ויש ברשותך תדפיס מחשבון הבנק שהחזקת במהלך השנים 01.01.1990 ועד 30.06.2008, הינך נדרש/ת לחתום על הצהרה על פי ההנחיות שבטופס ההצהרה (לטופס ההצהרה לחצו כאן).

  אם את/ה עומד/ת בתנאים שפורטו לעיל ומעוניין/ת לממש את זכאותך ואין ברשותך תדפיס כאמור, הינך נדרש/ת לחתום על תצהיר על פי ההנחיות שבטופס התצהיר (לטופס התצהיר לחצו כאן).

  את ההצהרה או התצהיר יש לשלוח לנאמן, חברה לנאמנות של בנק איגוד בע"מ, רח' אחד העם 28, תל אביב-יפו.

  ההצהרה או התצהיר חייבים להתקבל אצל הנאמן עד ליום 13.09.2015, איחור בהגשת ההצהרה או התצהיר יגרום לאיבוד הזכאות להחזר כספי.

  מודעה זו מוגשת כשירות לציבור. הנוסח הקובע הוא נוסח הסדר הפשרה.

  קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי

  השירות בפריסה כלל ארצית
  טל': 03-6990132
  פקס: 6990134 - 03
  נייד- בן קלינגר 0523-888813
  www.klinger.co.il

  קלינגר התרי בנייה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי

  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה בייעוץ וזירוז בתחומים מוניציפליים, ובכלל זה נושאי רישוי עסקים, היתרי בנייה,הכשרת חריגות בנייה,טיפול בצוי...

  klinger.co.il|מאת קלינגר התרי בנייה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי

  משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי מתמחה בייעוץ וזירוז בתחומים מוניציפליים, ובכלל זה נושאי רישוי עסקים, היתרי בנייה,הכשרת חריגות בנייה,טיפול בצוי...
  klinger.co.il|מאת ‏קלינגר התרי בנייה, רשוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי‏
      
  דרג את התוכן:

   ארכיון

   פרופיל

   benklinger
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין