כותרות TheMarker >
  ';

  לירן בודקת- המלצות מרחבי הארץ

  חודש המודעות לסרטן השד

  0 תגובות   יום שני, 19/10/15, 11:52

  החודש, חודש אוקטובר, חל חודש המודעות לסרטן השד.

  ''

  היום המחלה הזו הפכה כל כך שכיחה בקרב נשים (גם צעירות) שהיא בעיני כבר בסדר גודל של מגיפה... 

   

  לצערי הרב אני שומעת כל הזמן על עוד ועוד נשים שחולות במחלה הזו.

   

  אני פונה לכל הנשים באשר הן- לכו להיבדק!

  ''

  כל הזמן "מפמפמים" לנו שככל שהגילוי מוקדם יותר, כך סיכויי ההחלמה גבוהים יותר וזה באמת נכון.

  קראתי איפשהו ש 92% מהנשים שגילו את המחלה מוקדם, אכן החלימו. 

  זה לא הזמן לתת לעצלנות להשתלט עלינו ולדחות את הבדיקה ל"מתישהו", צריך לעשות את זה מיד אם מרגשים בשינוי כלשהו בשד, וגם אם לא מרגישים כלום, אחת לשנה חייבים (!!!) להיבדק!

   

  הרופא הרלוונטי לשד יהיה כירורג שד, אז קדימה לקבוע תור!

   

  ממליצה מאוד מאוד מאוד לבדוק היטב לאיזה כירורג שד אתן הולכות...

  כן, יש רופאים שיעדיפו לחסוך לקופה 400 ש"ח על בדיקת אולטרא סאונד ויעדיפו לשלוח אותך הביתה בלי בדיקה ויגידו לך שתחזרי לעשות ביקורת עוד שנה, אז זהו שלא!  במקרה הזה לא לוותר, זה עניין של חיים!

   

  שמעתי לא פעם שבדיקת ממוגרפיה מאוד מסוכנת בפני עצמה ויכולה לגרום למחלה. אני אומנם לא רופאה ולא מומחית, אבל כשאני שומעת דבר כזה אז ברור שהאופציות היחידות בשבילי הן אולטרא סאונד ובדיקה ידנית. להתעקש על זה בפני הרופא וגם אם לא ינתן לכן אישור לבדיקת אולטרא סאונד אני באופן אישי הייתי עושה את זה באופן פרטי בשביל השקט הנפשי שלי!

   

  ועכשיו למשהו פרקטי עבור נשים שכבר חלו  במחלה ורוצות להתאים את הטיפול בהתאם לגנים שלהן:

  הובא לידעתי כי לחברת אונקוטסט טבע יש בדיקה שנקראת Oncotype DX®       

  בדיקה זו כוללת בדיקות לסרטן השד, המעי הגס והערמונית מבוסס על יישום מדע גנומי מתקדם לצורך חשיפת הביולוגיה הייחודית של הגידול למטרות אופטימיזציה של החלטות בדבר הטיפול בסרטן.

  מוצר זה הוכח כבעל יכולת לנבא את הסבירות להפקת תועלת מכימותרפיה וכן להישנות הגידול במקרי סרטן שד פולשני. בנוסף, הבדיקה מנבאת את הסבירות להישנות במקרי סרטן שד מסוג בלתי פולשני המכונה DCIS.

  לאחר בדיקת חצי מיליון חולות בלמעלה מ-90 מדינות, בדיקות Oncotype DX הובילו להגדרה מחדש של רפואה מותאמת אישית באמצעות הפיכת הבדיקה הגנומית לחלק קריטי באבחון הסרטן ובטיפול בו.

   

  זו רפואת העתיד- רפואה מותאמת אישית. אין סיבה שאנשים שונים כל כך בתכונות הגוף שלהם יקבלו את אותו טיפול.

   

  זוהי למעשה פריצת דרך בהתאמת  טיפול מניעתי לחולות בסרטן השד!

  נשים המאובחנות כחולות בסרטן שד בשלביו המוקדמים, אשר סווגו בסיכון נמוך ע"י בדיקת "אונקוטייפ שד", תוכלנה לוותר על הטיפול הכימי. זאת ללא עלייה בסיכון להישנות המחלה או התפשטותה לאחר חמש שנים

  כך עולה מפרסום תוצאותיהם של שלושה מחקרים בינלאומיים לטיפול משלים בסרטן השד.

   

  פרופ' סלומון שטמר, מנהל יחידת המחקר במכון לאונקולוגיה, מרכז דוידוף בבית חולים בילינסון, שהוביל את המחקר הישראלי ציין: "התוצאות ממאגר הנתונים של שרותי בריאות כללית מלמדות כי הוספת מידע מולקולרי המופק מבדיקת Oncotype DX®  מאפשרת לחסוך מחולות בסיכון נמוך את הרעילות ואת תופעות הלוואי (הכוללות בין היתר תחלואה בסרטן- שוב!) הכרוכות בכימותרפיה.

  המידע יועיל להתאמת תכנית טיפול אישית לכל חולה".

   

  בדיקת אונקוטייפ שד משווקת בישראל ע"י אונקוטסט-טבע והוכללה בסל שירותי בריאות כללית, לראשונה מחוץ לארה"ב מאז ינואר 2006.

   

  ממצאים אלה, העולים מפרסום תוצאותיהם של 3 מחקרים פורצי הדרך, מעניקים לנשים המאובחנות כחולות בסרטן שד בשלב מוקדם, ודאות גבוהה יותר לכך שטיפול הורמונלי בלבד יפחית את הסיכון שלהן להישנות המחלה ויחסוך את התחלואה הקשורה בטיפול כימי.

   

  מחקר ה- TAILORxהינו אחד מהמחקרים הגדולים ביותר שנערכו אי פעם לטיפול משלים בסרטן השד, ותוצאותיו התפרסמו בימים אלה בכנס אונקולוגיה בינלאומי בווינה ובמקביל בעיתונות הרפואית המובילה (New England Journal of Medicine).

   

  מחקר זה נערך ע"י הארגון המדעי ECOG - ACRIN Cancer Research Group המתכנן ומבצע מחקרים בתחום הסרטן ובתמיכת חברת Genomic Health, המיוצגת בישראל ע"י אונקוטסט-טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ. Genomic Health היא הספקית המובילה בעולם של בדיקות דיאגנוסטיות המבוססות על מידע גנומי, המתייחסות הן לטיפול יתר והן לטיפול אופטימלי בסרטן בשלב מוקדם.

   

  מחקר ה-TAILORx בוצע בקרב למעלה מ-10,000 נשים חולות סרטן שד בשלב מוקדם.

  מתוצאותיו עולה, כי בקבוצת משתתפות המחקר אשר סווגו עם תוצאות נמוכות להישנות מרוחקת של המחלה לפי ביטוי 21 גנים בבדיקת אונקוטייפ שד (Oncotype DX® Recurrence Score®), דהיינו 10 ומטה, אשר קיבלו טיפול הורמונלי בלבד ללא כימותרפיה, נצפה סיכוי הנמוך מ-1% להישנות מרוחקת כעבור 5 שנים.

   

  במסגרת מחקר ה-TAILORx נעשה שימוש בבדיקתOncotype DX®  בכל חולה על מנת לכמת את הסיכון האינדיבידואלי להישנות במטרה להתוות לחולות לטיפול מתאים.

   

  הנשים במחקר חולקו ל-3 קבוצות:

  נשים בעלות Recurrence Score של 10 ומטה קיבלו טיפול הורמונלי בלבד,

  נשים בעלות Recurrence Score הגבוה מ-25 קיבלו טיפול הורמונלי בשילוב עם טיפול כימי

  ונשים בעלות Recurrence Score בטווח בינוני מ-11 עד 25, היוו את קבוצת המחקר העיקרית.

   

  נשים בקבוצה זו עברו רנדומיזציה לקבלת טיפול הורמונלי עם או ללא כימותרפיה.

   

  יש להדגיש, כי  המחקר ממשיך להעריך את השפעת הכימותרפיה עבור חולות המדגימות Recurrence Score בטווח בינוני, מאחר שמחקרי ®Oncotype DX הקודמים כבר אישרו את התועלת של כימותרפיה משלימה עבור חולות המדגימות Recurrence Score בטווח הגבוה.

   

  כאמור, תוצאות קבוצת המחקר שסווגו עם Recurrence Score  בין 0 ל-10, הדגימו כי  כ-99.3% מהחולות ללא בלוטות נגועות, עם גידולים חיוביים ל-estrogen receptor (ER), ושליליים ל-human epidermal growth factor receptor 2  (HER2), שעמדו בהנחיות המקובלות להמלצה לכימותרפיה בנוסף לטיפול הורמוני, לא סבלו מהישנות מרוחקת כעבור 5 שנים לאחר קבלת טיפול הורמונלי בלבד (ללא קשר לגיל החולה במועד האבחון, לגודל הגידול ולדרגת הגידול).


  תוצאות מחקר זה מצטרפות לתוצאות 2 מחקרים בינלאומיים (אחד ישראלי ואחד גרמני) נרחבים המספקים נתונים פרוספקטיביים נוספים המחזקים את היכולת של Oncotype DX® לנבא באופן מדויק את התוצאות הקליניות בחולות סרטן שד בשלב מוקדם.

   

  אחד מהמחקרים נערך בישראל בהובלתו של פרופ' סלומון שטמר, מנהל יחידת המחקר, במכון לאונקולוגיה במרכז דוידוף בבית חולים בילינסון.

   המחקר בחן רשומות של 930 חולות מבוטחות כללית מארבעה מרכזים רפואיים:  "רבין", "לין", "קפלן" ו-"שערי צדק", אשר להן מעקב חציוני של חמש שנים לפחות. לכל המטופלות  בוצעה בדיקת Oncotype DX® על מנת לזהות מועמדות למתן טיפול הורמונלי בלבד או למתן טיפול הורמונלי בשילוב עם כימותרפיה. גם במחקר זה, נשים אשר סווגו עם סיכוי נמוך להישנות מרוחקת, קרי תוצאותRecurrence Score  מתחת ל-18, הדגימו שיעורי הישנות מרוחקת נמוכים ביותר (0.5 אחוז) כעבור 5 שנות מעקב. 

   

  רק בריאות ומזל!

  *אין לראות בכתבה זו המלצה רפואית! יש לפנות לרופא מומחה על מנת לקבל המלצות וחוות דעת מתאימות.

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   ארכיון

   פרופיל

   לירן ז
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין