כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האולימפיאדה שלי

  והמשכיל בעת ההיא ידום

  36 תגובות   יום שלישי, 17/11/15, 01:37

  ממש כמו בספר עמוס, נביא הכתב הראשון של עם ישראל, גם זוהי "עת רעה", עת רעה מאוד. ממש כמו בספר עמוס, כל המזרח התיכון נמצא בין חטאים ולהבות. ממש כמו בספר עמוס, עם ישראל נמצא (כאילו) בתקופה של פריחה כלכלית, גם אז התקופה הזאת הולידה מעמד של עשירים נהנתנים שחיו חיי מותרות, בזמן שהמוני איכרים כרעו תחת נטל המסים. העשירים בימי עמוס היו מלווים בריבית נשך לאיכרים וכשאלו לא עמדו בנטל התשלומים, הם מכרו אותם לעבדות. נבואת עמוס הבטיחה להפיל את דמשק, את ארם, את עזה, את צור, את אדום, את תימן, את עמון, את מואב, וגם את יהודה וישראל "על מכרם בכסף צדיק ואביון בעבור נעלים". עמוס, שהיה רועה צאן מתקוע, הסתובב בישראל במשך שנה שלמה ונאם בכיכרות, הנבואות שלו הרגיזו מאוד את השופטים ואת עשירי הארץ, עד אשר אמציה מבית אל, גירש אותו בחזרה לארץ יהודה, זה לא הציל את ישראל מחורבן. אבל הלקח נלמד, עדיף לו למשכיל לידום בעת ההיא, כי עת רעה ההיא. וכן, כדאי שתזכרו, "דרשו טוב ואל רע, למען תחיו". הלכתי אל עמוס, בעקבות מאורעות יום שישי ה 13 הנורא, כי לא היה לי מה להגיד, ומצאתי אצלו את רוח הימים האחרונים.

   

  **

  אני לא יודע עד כמה אתם מכירים את העניין הזה עם יום שישי ה 13. אתם אמנם עם חכם, והעיתונים שלכם מספרים לכם על הבורסה של טוקיו ומלאי הקקאו בברזיל. יש לכם פרשנים על הבחירות בבורמה ועל מלחמות הסמים במקסיקו. מה שאתם לא יודעים זה איך לנהל מדינה, אבל זה עניין לפעם אחרת. בכל מקרה, בארצות הים רוב האנשים עסוקים בעניינים אחרים מסדר היום האינטנסיבי שלכם. הם לא מקשיבים למבזק כל חצי שעה, ולא קוראים שמונה עיתונים ביום. יש להם בעיות ועניינים אחרים. למשל, חרדת יום שישי ה 13. על פי מחקר אקדמאי של המכון לחקר פחדים באשוויל, צפון קרוליינה, קרוב ל 20 מיליון אמריקאים סובלים מחרדה הקשורה ליום שישי ה 13. כאשר יום שישי נופל על ה 13 בחודש מיליונים מעדיפים להישאר בבית, לא לצאת לעבודה או לקניות כדי לא להחשף ליום המזל הרע. על פי הערכות המשק האמריקאי מפסיד ביום הזה כ 800 מיליון דולר, בגלל הפוביה הציבורית. מקור האמונה התפלה הזאת הולך הרחק עד לתנ"ך וישו. האמונה כי מדובר ביום חסר מזל טבועה עמוק גם בתרבות היוונית והאיטלקית ומשם הגיעה לארצות אמריקה הלטינית. העובדה היא כי מאות שנים העולם פוחד מיום המזל הרע, יום שישי ה 13. זו עובדה.

   

  **

  במאי 1980 שיחררו אולפני פארמונט סרט אימה דל תקציב בשם "יום שישי ה 13" הסרט – שהופק ב 550 אלף דולר – עוקב אחרי חבורת נערים המגיעה לנפוש באגם "קריסטל לייק" עליו שוררת קללה בעקבות מותו של נער בשם ג'ייסון וורהיס, חניך במחנה הקיץ שטבע באגם בזמן שהמדריכים היו עסוקים בקיום יחסי מין. רוחו של ג'ייסון חוזרת מהמתים ורוצחת כל מה שניקרה בדרכה. הסרט המקורי הרוויח קרוב ל 60 מיליון דולר ו "יום שישי ה 13" הפך לסדרת סרטי האימה המצליחה ביותר בהוליווד. 12 הסרטים שהופקו עד היום הכניסו לקופת פארמונט 687 מיליון דולר. באופן אירוני, דווקא הפקתו של הסרט ה 13 בסדרה נתקלה באין ספור מכשולים. הסרט שהיה אמור לצאת לאקרנים ביום שישי ה 13 למאי 2016, נדחה בינתיים לינואר 2017, המעריצים של הרוצח במסכה הלבנה יאלצו להמתין עוד שנה לג'ייסון המשסף. זו אמריקה שאתם לא מכירים, אמריקה שלא הולכת לעבודה ביום שישי ה 13 ומיליוני בניה ובנותיה מכירים את אגדת ג'ייסון וורהיס אבל מעולם לא שמעו על ג'יהאדי ג'ון. זה מה שמעניין מיליוני אמריקאים, לא הבורסה בטוקיו, לא הקקאו בברזיל ולא דקירות בירושלים.

   

  **

  זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון, אל תקלו בזה ראש, אל תזלזלו בהם או בנשיא שלהם, הם לא חייבים לכם שום דבר, אם כבר אתם חייבים להם, הרבה, המון, גם בכסף וגם ברכוש. אימא באריזונה או בניו מקסיקו צריכה סיבה מאוד טובה כדי לשלוח את הבנים שלה לכורדיסטאן, לסכן את החיים שלהם. עם כל הצער שבדבר, רקטות על אשקלון או קריית שמונה אינן סיבה מספיק טובה. גם פצצות חרדל בסמטאות חומס אינן סיבה מספיק טובה. פיגוע התאבדות בביירות? ממש לא, גם לא רצח המוני בין שבטים אפריקאים, אפילו בקניה, שממנה הגיע פרזידנט אובמה, אפילו מרחצי דמים כאלו, אינם מספיקים בשביל להניע את אימפריות העולם לעבר שדות הקרב והקטל. בתור אומה שאימצה עד תום את הקפיטליזם האמריקאי אתם צריכים להבין שהמקום בו קפיטליזם והומניזם מתנגשים חזיתית הוא הערך הכלכלי של חיי האדם, ועם כל הצער שבדבר, גם במאה ה 21, בעיניהם של רוב תושבי המערב הנאור, חייהם של יהודים בארץ ישראל, לא יקרים בהרבה מאשר חייהם של קניתים או סומלים. כן, אתם דמוקרטיה משגשגת עם פטנטים והייטק, ויתרות מט"ח שאין כמותן, אבל אל תשלו את עצמכם, ואל תתנו לקשקשנים בכנסת ובטלוויזיה לבלבל אתכם, אם מחר יפלו טילים ופצצות ברחובות חיפה ותל אביב, אף אימא מאריזונה לא תשלח את הבנים שלה כדי להציל אתכם. אמריקה כוססת ציפורנים עכשיו, בעוד חודש יוצא לאקרנים "מלחמת הכוכבים 7 : הכוח מתעורר" זהו עניין הרבה יותר חשוב לאימפריה מחייהם של כמה אלפי יזדים, או יהודים, או השד יודע מה.

   

  **

  זה לא שאמריקה לא אוהבת ומכבדת יהודים, היא מכבדת אותם מאוד, אולי יותר מכל אימפריה אחרת בהיסטוריה. חופש הדת, חופש הביטוי וחופש המסחר מייצרים סביבה מעולה לעם שחי אלפי שנים מעסקי אוויר. השגשוג של היהודים מתקבל בברכה אצל תושבי האימפריה והמעמד העליון שמנהל אותה. זה שאמריקה אוהבת יהודים לא אומר שהיא חושבת שצריך להילחם בשביל ישראלים. כמו שאמריקה לא תצא למלחמה באפריקה בגלל ההיסטוריה של קניה ווסט, היא לא תצא למלחמה בסוריה בשביל להציל את בני השבט של סטיבן שפילברג. אבל פאריז! זה כבר עניין אחר לגמרי. זו כבר סיבה מספיק טובה להניע את גלגלי המלחמה. את זה כל אימא מבינה. אז שבו בשקט ותגידו תודה. אתם בסך הכול מדינת חסות של הפנטגון, בואו לא נתכחש למציאות.

   

  **

  הדיווחים מפאריז התחילו להגיע בדיוק כשנכנסתי עם ר' להצגה יומית של "גשר של מרגלים" החדש של שפילברג בכיכובו של טום הנקס. שיתוף הפעולה הקודם בינם "תפוס אותי אם תוכל" (עם די-קאפריו) היה להיט ענק, עכשיו הם עובדים עם תסריט שעליו חתומים האחים כהן (ביחד עם מאט צ'ארמן) בסרט "רציני" שכולו הצהרת כוונות לאוסקר. אבל מותחן המרגלים הפוליטי הזה, שעשוי לעילא ועילא, על ידי מיטב המוחות היהודים של הוליווד, לא יהיה סרט שידלג בין דוכני הפרסים. שפילברג והכהנים כבר הכפילו את הרווח של האולפן (80 מיליון הכנסות על תקציב של 40 בחודש הראשון) אבל אין כאן רגע אחד מצמרר כמו ששפילברג יודע לייצר וגם לא אימה קרה בנוסח האחים כהן. יש כאן סיפור על גיבור בעל כורחו, עורך דין המתמחה בנזיקין, שמוצא את עצמו בתפקיד מפתח בלב המלחמה הקרה והיסטרית המרגלים. הוא מצליח לקמבן לאמריקה עסקה טובה מהצפוי, והופך להיות המומחה הנשיאותי לענייני שבויים. עוד גבר לבן בחליפה שהפך לחלק מהממסד. לשווא ניסינו להבין למה היה חשוב לספר את הסיפור הזה דווקא עכשיו? מה הרלוונטיות שלו לימינו? בסוף הסכמנו שזה כנראה עוד סרט על "ערכים". הוליווד תמיד עזרה לחנך את דור העתיד האמריקאי. עם הסיגריות ההמבורגרים והרוק אנד רול באו גם סט שלם של ערכי מוסר וצדק. זהו סרט מהסוג הזה. חשוב, חינוכי, אבל לא ממש מבדר. אני אופתע אם הוא יככב ברשימת האוסקרים.

  ''

   

  **

  מה שכן, היהודים תמיד היו יצירתיים, לכן לא מפתיע שגם בחושך לוח הפעילות של הקהילה הוונקובראית עשיר באירועים. כוכב הכדורסל טל ברודי יתארח ב JCC ביום ה' (19.11) לכבוד הקרנת הסרט "על המפה". מי שחושק בשירה יוכל ליהנות באותו הערב מקונצרט באידיש של לסלי טרנר בספריה. יומיים מאוחר יותר יוצא לדרך פסטיבל הספרים היהודי, הסופר הישראלי אסף גברון ישוחח על ספרו "הגבעה" ביום א' (22.11) בשעה 8 בערב. ערב תימני עם הסופרת איילת צברי ביום ג' (24.11) החל מ 6:30 בערב. הבשלנית הקהילתית סוזן מנדלסון תנעל את הפסטיבל עם רות טל וספרה על מתכונים טבעונים ואנרגטים ביום ה' (26.11) ב 8 בערב. במוצ"ש (28.11) טורניר פוקר ב J בארגונו של עדי ק. החל מ 6:30 בערב, התרמה לפסטיבל הריקוד השנתי. ביום א' (29.11) שתי סדנאות לבניית חנוכיות בהום דיפו: חב"ד ב 10 בבוקר בסניף שברחוב טרמינל, הכולל ב 2:30 בסניף שברחוב קמבי, אל תתבלבלו. תושבי הפרברים וחברי קבוצת אלף, מוזמנים באותו היום (29.11) לסיפורי חנוכה בספריה הציבורית של קוויקטלם, החל מ 12 בצהריים. הקונסול הישראלי מטורנטו מגיע לביקור העבודה השנתי שלו בוונקובר ב 2 – 3 לדצמבר, כל מי שיש לו פרוצדורות עם מדינת ישראל, שיצור קשר עם יפעת בפדרציה. חנוכה מגיע ב 6 לדצמבר, ב JCC יארחו הורים וילדים החל מ 2 בצהריים, משם אפשר להמשיך להדלקת החנוכייה המרכזית של חב"ד בכיכר רובסון, החל מ 5 אחר הצהריים. מהכיכר אפשר לקפוץ אל הכולל שיארח מסיבת "הוודקה ולטקה" החל מ 7:30. בילוי נעים.

   

  **

  מסביב מתחיל החושך הגדול, עננים של גשם ושל מלחמה שטים מעל המפרץ האנגלי הנטוש, לזוג הצעיר יש תקווה ויש אהבה, לחתן אין מקצוע ולכלה אין גרוש. אז זה הזמן לדוב הצפון להיכנס לשנת חורף עמוקה וארוכה. אין לי סרט (בנתיים), אין לי עוד ספר (בנתיים), הכל נדחה עד שיתבהרו השמיים, ואת כמו מיליון צללים. אז מה לי לילה, מה לי יום, במילא בחורף הקנדי אין ממש הבדל, הכול קודר וסוער בחוץ, ורק קולות רחוקים מהעבר מהדהדים, דימדומים ומנגינות, "את לי לילה" של המלך, כמו שיר של געגועים רחוקים. כי אין לי כלום, גם לא מילים. לכן, המשכיל בעת ההיא ידום. כי עת רעה היא. "שנאו רע ואהבו טוב והציגו בשער משפט" כמו שהציע לכם הנביא עמוס. לילה טוב.

   

  ''

  דרג את התוכן:

   תגובות (36)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/11/15 05:58:

   צטט: גלית א' 2015-11-18 19:07:51

   צטט: sbhsport 2015-11-18 18:49:56

   צטט: גלית א' 2015-11-18 07:06:40

   צטט: sbhsport 2015-11-18 04:07:15

   צטט: גלית א' 2015-11-18 00:15:41

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

   איזו הופעת אורח, גלית, סחתיין. לעניינך, איך הם משכנעים את האנשים שלהם זה עניין שלהם, אם הם מתאחדים ויוצאים למלחמה בשם הדמוקרטיה והחירות, ואת רואה את מדינת ישראל בצד הזה של המפה, אז זה כבר משרת את האינטרס שלך. אם המעצמות יחליטו לחסל את דעאש זו תהייה טובה עצומה לישראל, כי כל ניצחון על הרשע האיזורי, הוא זריקת חיזוק לדורשי הטוב. וכמו שכתבתי למטה, קצת גילוי הערכה והוקרה, לא יזיקו. אם באותו משפט את אומרת שישראל תלויה לחלוטין בסיוע אבל את חושבת שהם "לא עושים לכם טובה", זו חלק מהבעיה. העדר פרופרוציה ודימוי עצמי מוטעה. אבל אולי מברלין הדברים נראים אחרת. לך תדע.    

   מה הקשר ברלין? אני חיה בישראל.

   הם לא עושים לנו טובה לא במובן שזה לא יעשה לנו טוב. They are not doing us any favors, כלשונכם.

   בוודאי שזה ישרת את האינטרסים של ישראל. אבל הם לא יתקפו את דאעש בשביל ישראל אלא למען האינטרסים שלהם עצמם, ואף אחד לא מצפה שיעשו את זה. איזה גילויי הערכה והוקרה חסרים לך? ממי? מהטוקבקיסטים של YNET?

    

   אתה חוזר ומאשים אותנו בחוסר פרופורציות ודימוי עצמי מוטעה, ותהרוג אותי אבל אני לא מצליחה להבין על מה אתה מדבר. כשאתה אומר "אתם" - אתה מתכוון לנתניהו? כי זה כבר ממש מעליב.

   כשאני מדבר על הערכה והוקרה, אני מתכוון לכל אותם קשקשנים שלועגים, בזים, מותחים ביקורת, מזלזלים, במדינות המערב, באירופה, באמריקה. אני מדבר על כל פרשני הכורסא שמנתחים מדיניות חוץ וביטחון של מעצמות זרות בביטחון עצמי של פיל, אני מדבר על כל גסי הרוח והשפה, רפי השכל נטולי ההשכלה, גם בכנסת וגם מחוץ לה. אתם חיים בחסדי האמפריה, כל הגנרלים שלכם עוברים דרך האקדמיה האמריקאית, כל אזרח ישראלי חייב בפועל, עשרות אלפי דולרים לאוצר האמריקאי. ישראל מדורגת בתחתית ה OCED כמעט בכל פרמטר אפשרי, אבל הביטחון העצמי של כל כך הרבה ישראלים, מרשה להם לדבר מלמעלה על צרפת, ובלגיה והולנד ושבדיה. חאלס, תתאפסו על עצמכם.

   וגם את חוטאת בזה, מדי פעם (האימא "הצדקת" מאריזונה), כן, גם היא לא חייבת לך שום דבר, והיא כן עושה לך טובה ענקית, big favor, בזה שהיא מעבירה לכם כסף כל שנה "בשביל לשמור על ערכי הדמוקרטיה במזרח התיכון".

   לא נכון, היא מעבירה את הכסף כי זה באינטרס שלה (או של ארצה). ולכן כיניתי אותה צדקת, באירוניה, לא בהתנשאות. איש לא שאל אותה אם היא רוצה להעביר את הכסף, ואיש לא שאל אותי אם אני רוצה לקבל. זה פוליטיקה, זה לא אישי, ופוליטיקה היא משחק של אינטרסים.

   הסכמתי כבר קודם שאנחנו חיים בחסדי האימפריה ואת ההוקרה וההערכה תמצא אם תחפש במקומות אחרים, לא אצל רפי השכל וחדורי הביטחון העצמי, שאני לא מתכחשת לקיומם, כמובן. אבל השאלה הם מצדיקים את הנזיפות האלה בקהל קוראיך הנאמן.

   אני חושב שבדמוקרטיה כן שואלים, גם אותה וגם אותך, בשביל זה יש בחירות, אבל באמת שמערכת היחסים בין ישראל לארה"ב היא לא עניין שהאזרחים יכולים בכלל להתערב בו. אלא אם ליברמן יציע אלטרנטיבה אחרת - נדמה לי שהייתה איזו תקופה כזאת. בכל מקרה, המטרה בכלל לא הייתה לנזוף בקהל הקוראים הנאמן שלי, אלא לספק לכם זווית ראייה נוספת מעבר לערימת הטיעונים הרגילה שמתגלגלת ברשת. אבל כנראה שנגעתי כאן באיזו נקודה רגישה שהקפיצה לא מעט פיוזים. כמו לשחר י. גם לך וגם לאחרים, אני מודה על התרומה המשמעותית לדיון. שבת שלום.

     19/11/15 06:56:

   צטט: שחר י 2015-11-18 20:22:50

   אם לסכם את טענותיך (תקן אותי, כי אולי לא הבנתי):

   ישראל הקטנה (זה נכון) כפויית טובה (לפעמים, זה גם נכון) כי היא מעיזה לבקר את ארצות אירופה וארה"ב על התנהלותם ולבקר אותם.

   עדיף שישראל תשב בשקט כי היא תלויה בסיוע שהיא מקבלת מארה"ב ולכן צריכה לתת לגדולים ממנה וחכמים ממנה שיודעים משהו שאנחנו עדיין לא יודעים ושאולי יצטרפו למלחמה באיסלאם לעשות את העבודה בשבילנו.

   השיגיה של ישראל עלובים ב- oecd (מה שנכון נכון) ולכן אין לה לעשות רעש ולהתגאות.

    

   אבל איך קנדה קשורה לעניין, דברנו על ארה"ב כל הזמן, לא? זה לא הבנתי.

   אני רק אומר שקצת צניעות וענווה יכולים לעשות שירות הרבה יותר טוב למטרה הגדולה של ישראל ובנות בריתה.

   זלזול, לעג ושמחה לאיד הן תכונות מאוד לא מוערכות ומאוד לא יהודיות, בפרספקטיבה היסטורית של עמנו.

   ישראל הרשמית יכולה להציע עזרה לוגיסטית ומודיענית לבעלות הברית הטבעיות שלה, אני בטוח שבזה ישראל יכולה לתרום המון, וגם לסייע. אבל לרחוב הישראלי זוהי באמת הזדמנות מצוינת לשבת על הספה ולתת למעצמות לטפל בבעיות הגלובליות, בדיוק באותה הדרך שהן טיפלו בסדאם, במועמר קאדפי, ובאוסמאה בין לאדן.

   להביע אמפתיה ולכבד את רגשות הזולת אלו ערכים קנדים שילדים לומדים בבית הספר היסודי, וקנדה היא בת ברית גם של ארה"ב וגם של ישראל, וגם משתתפת בלחימה בדאע"ש ומנהלת דיון דמוקרטי ותרבותי על סוגית הפליטים הסורים. כשאתם מבליטים את הדברים הטובים והחיובים שיש לישראל להציע - ויש כאלה לא מעט - מעריכים אתכם הרבה יותר מאשר כשאתם חוגגים על הפיגועים הנוראים הללו בציניות מעליבה.

   What you give is what you get

   זה מה שאמר הנביא עמוס, ומצאתי את ההקבלה נכונה לימינו. זה מה שאני אומר.

     18/11/15 20:22:

   אם לסכם את טענותיך (תקן אותי, כי אולי לא הבנתי):

   ישראל הקטנה (זה נכון) כפויית טובה (לפעמים, זה גם נכון) כי היא מעיזה לבקר את ארצות אירופה וארה"ב על התנהלותם ולבקר אותם.

   עדיף שישראל תשב בשקט כי היא תלויה בסיוע שהיא מקבלת מארה"ב ולכן צריכה לתת לגדולים ממנה וחכמים ממנה שיודעים משהו שאנחנו עדיין לא יודעים ושאולי יצטרפו למלחמה באיסלאם לעשות את העבודה בשבילנו.

   השיגיה של ישראל עלובים ב- oecd (מה שנכון נכון) ולכן אין לה לעשות רעש ולהתגאות.

    

   אבל איך קנדה קשורה לעניין, דברנו על ארה"ב כל הזמן, לא? זה לא הבנתי.

     18/11/15 19:07:

   צטט: sbhsport 2015-11-18 18:49:56

   צטט: גלית א' 2015-11-18 07:06:40

   צטט: sbhsport 2015-11-18 04:07:15

   צטט: גלית א' 2015-11-18 00:15:41

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

   איזו הופעת אורח, גלית, סחתיין. לעניינך, איך הם משכנעים את האנשים שלהם זה עניין שלהם, אם הם מתאחדים ויוצאים למלחמה בשם הדמוקרטיה והחירות, ואת רואה את מדינת ישראל בצד הזה של המפה, אז זה כבר משרת את האינטרס שלך. אם המעצמות יחליטו לחסל את דעאש זו תהייה טובה עצומה לישראל, כי כל ניצחון על הרשע האיזורי, הוא זריקת חיזוק לדורשי הטוב. וכמו שכתבתי למטה, קצת גילוי הערכה והוקרה, לא יזיקו. אם באותו משפט את אומרת שישראל תלויה לחלוטין בסיוע אבל את חושבת שהם "לא עושים לכם טובה", זו חלק מהבעיה. העדר פרופרוציה ודימוי עצמי מוטעה. אבל אולי מברלין הדברים נראים אחרת. לך תדע.    

   מה הקשר ברלין? אני חיה בישראל.

   הם לא עושים לנו טובה לא במובן שזה לא יעשה לנו טוב. They are not doing us any favors, כלשונכם.

   בוודאי שזה ישרת את האינטרסים של ישראל. אבל הם לא יתקפו את דאעש בשביל ישראל אלא למען האינטרסים שלהם עצמם, ואף אחד לא מצפה שיעשו את זה. איזה גילויי הערכה והוקרה חסרים לך? ממי? מהטוקבקיסטים של YNET?

    

   אתה חוזר ומאשים אותנו בחוסר פרופורציות ודימוי עצמי מוטעה, ותהרוג אותי אבל אני לא מצליחה להבין על מה אתה מדבר. כשאתה אומר "אתם" - אתה מתכוון לנתניהו? כי זה כבר ממש מעליב.

   כשאני מדבר על הערכה והוקרה, אני מתכוון לכל אותם קשקשנים שלועגים, בזים, מותחים ביקורת, מזלזלים, במדינות המערב, באירופה, באמריקה. אני מדבר על כל פרשני הכורסא שמנתחים מדיניות חוץ וביטחון של מעצמות זרות בביטחון עצמי של פיל, אני מדבר על כל גסי הרוח והשפה, רפי השכל נטולי ההשכלה, גם בכנסת וגם מחוץ לה. אתם חיים בחסדי האמפריה, כל הגנרלים שלכם עוברים דרך האקדמיה האמריקאית, כל אזרח ישראלי חייב בפועל, עשרות אלפי דולרים לאוצר האמריקאי. ישראל מדורגת בתחתית ה OCED כמעט בכל פרמטר אפשרי, אבל הביטחון העצמי של כל כך הרבה ישראלים, מרשה להם לדבר מלמעלה על צרפת, ובלגיה והולנד ושבדיה. חאלס, תתאפסו על עצמכם.

   וגם את חוטאת בזה, מדי פעם (האימא "הצדקת" מאריזונה), כן, גם היא לא חייבת לך שום דבר, והיא כן עושה לך טובה ענקית, big favor, בזה שהיא מעבירה לכם כסף כל שנה "בשביל לשמור על ערכי הדמוקרטיה במזרח התיכון".

   לא נכון, היא מעבירה את הכסף כי זה באינטרס שלה (או של ארצה). ולכן כיניתי אותה צדקת, באירוניה, לא בהתנשאות. איש לא שאל אותה אם היא רוצה להעביר את הכסף, ואיש לא שאל אותי אם אני רוצה לקבל. זה פוליטיקה, זה לא אישי, ופוליטיקה היא משחק של אינטרסים.

   הסכמתי כבר קודם שאנחנו חיים בחסדי האימפריה ואת ההוקרה וההערכה תמצא אם תחפש במקומות אחרים, לא אצל רפי השכל וחדורי הביטחון העצמי, שאני לא מתכחשת לקיומם, כמובן. אבל השאלה הם מצדיקים את הנזיפות האלה בקהל קוראיך הנאמן.

     18/11/15 19:01:

   צטט: באבא יאגה 2015-11-18 09:24:28

   מה שרואים משם, לפעמים רואים גם מכאן, למרות המרחק. רוב המלים פה אצלך בסלע! אני ודאי מזדהה עם ההשוואה לימי עמוס, אבל לא רק, גם עם רוב הדברים שבהמשך... מעניין שלא התיחסת לעובדה, שדאעש ועוד תנועות איסלמיות קיצוניות הן בהרבה מקרים פרי ההתנהלות הלא יוצלחת או במקרים רבים פרי הפוליטיקה המוטעית והרקובה של מדינות המערב. אני יודעת שזה נורא לומר זאת, וברור שמדינות המערב לא כיוונו ולא התכוונו לכך, אבל התוצאות איומות. דאעש נוצרו בעקבות הפלישה האדיוטית של ארה"ב לעיראק, זו אחת הסיבות לפחדו של אובמה לכניסות מוטעות שכאלה. ואם נלך עוד כמה עשרות שנים אחורנית, אז כל מדינות האגן התיכון היו המצאה מערבית שבחטא הקולוניאליזם יסודה. זה כמובן לא מצדיק כהוא זה את הרצחנות הבלתי נתפסת של דאעש, אלא צריך להיות תמרור אזהרה נורא להתנהלות עתידית. ובענין שהזכרת, שאנחנו מעצמה כלכלית, אז אנחנו להיפך.

    

   את צודקת באבא, לא תמיד הפעולות של צבא ארה"ב משיגות את התוצאות הרצויות, לא תמיד הן באות ממניעים טהורים או רק בשם ערכים, מאז ומעולם המלחמות בעולם היו על משאבים, זה לא חדש. ואת צודקת, בהיסטוריה לכל תנועה יש תנועת נגד, ולכל יצרן נשק יש יצרן נשק מתחרה שישמח לגלות נישות חדשות בשוק. כל אירגוני הטרור הללו הן לא יותר מאשר חיבור בין שייח' ערבי וסוחר נשק רוסי/סיני, אבל כאשר אחרים סובלים מטרור, ודם נשפך, זה לא המקום לצהלות שמחה והטפות מוסר. זה בעיקר מציג את ישראל באור מביך ומבייש, כמעט כמו "מגש הכסף".

    

     18/11/15 18:49:

   צטט: גלית א' 2015-11-18 07:06:40

   צטט: sbhsport 2015-11-18 04:07:15

   צטט: גלית א' 2015-11-18 00:15:41

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

   איזו הופעת אורח, גלית, סחתיין. לעניינך, איך הם משכנעים את האנשים שלהם זה עניין שלהם, אם הם מתאחדים ויוצאים למלחמה בשם הדמוקרטיה והחירות, ואת רואה את מדינת ישראל בצד הזה של המפה, אז זה כבר משרת את האינטרס שלך. אם המעצמות יחליטו לחסל את דעאש זו תהייה טובה עצומה לישראל, כי כל ניצחון על הרשע האיזורי, הוא זריקת חיזוק לדורשי הטוב. וכמו שכתבתי למטה, קצת גילוי הערכה והוקרה, לא יזיקו. אם באותו משפט את אומרת שישראל תלויה לחלוטין בסיוע אבל את חושבת שהם "לא עושים לכם טובה", זו חלק מהבעיה. העדר פרופרוציה ודימוי עצמי מוטעה. אבל אולי מברלין הדברים נראים אחרת. לך תדע.    

   מה הקשר ברלין? אני חיה בישראל.

   הם לא עושים לנו טובה לא במובן שזה לא יעשה לנו טוב. They are not doing us any favors, כלשונכם.

   בוודאי שזה ישרת את האינטרסים של ישראל. אבל הם לא יתקפו את דאעש בשביל ישראל אלא למען האינטרסים שלהם עצמם, ואף אחד לא מצפה שיעשו את זה. איזה גילויי הערכה והוקרה חסרים לך? ממי? מהטוקבקיסטים של YNET?

    

   אתה חוזר ומאשים אותנו בחוסר פרופורציות ודימוי עצמי מוטעה, ותהרוג אותי אבל אני לא מצליחה להבין על מה אתה מדבר. כשאתה אומר "אתם" - אתה מתכוון לנתניהו? כי זה כבר ממש מעליב.

   כשאני מדבר על הערכה והוקרה, אני מתכוון לכל אותם קשקשנים שלועגים, בזים, מותחים ביקורת, מזלזלים, במדינות המערב, באירופה, באמריקה. אני מדבר על כל פרשני הכורסא שמנתחים מדיניות חוץ וביטחון של מעצמות זרות בביטחון עצמי של פיל, אני מדבר על כל גסי הרוח והשפה, רפי השכל נטולי ההשכלה, גם בכנסת וגם מחוץ לה. אתם חיים בחסדי האמפריה, כל הגנרלים שלכם עוברים דרך האקדמיה האמריקאית, כל אזרח ישראלי חייב בפועל, עשרות אלפי דולרים לאוצר האמריקאי. ישראל מדורגת בתחתית ה OCED כמעט בכל פרמטר אפשרי, אבל הביטחון העצמי של כל כך הרבה ישראלים, מרשה להם לדבר מלמעלה על צרפת, ובלגיה והולנד ושבדיה. חאלס, תתאפסו על עצמכם.

   וגם את חוטאת בזה, מדי פעם (האימא "הצדקת" מאריזונה), כן, גם היא לא חייבת לך שום דבר, והיא כן עושה לך טובה ענקית, big favor, בזה שהיא מעבירה לכם כסף כל שנה "בשביל לשמור על ערכי הדמוקרטיה במזרח התיכון".

     18/11/15 09:24:

   מה שרואים משם, לפעמים רואים גם מכאן, למרות המרחק. רוב המלים פה אצלך בסלע! אני ודאי מזדהה עם ההשוואה לימי עמוס, אבל לא רק, גם עם רוב הדברים שבהמשך... מעניין שלא התיחסת לעובדה, שדאעש ועוד תנועות איסלמיות קיצוניות הן בהרבה מקרים פרי ההתנהלות הלא יוצלחת או במקרים רבים פרי הפוליטיקה המוטעית והרקובה של מדינות המערב. אני יודעת שזה נורא לומר זאת, וברור שמדינות המערב לא כיוונו ולא התכוונו לכך, אבל התוצאות איומות. דאעש נוצרו בעקבות הפלישה האדיוטית של ארה"ב לעיראק, זו אחת הסיבות לפחדו של אובמה לכניסות מוטעות שכאלה. ואם נלך עוד כמה עשרות שנים אחורנית, אז כל מדינות האגן התיכון היו המצאה מערבית שבחטא הקולוניאליזם יסודה. זה כמובן לא מצדיק כהוא זה את הרצחנות הבלתי נתפסת של דאעש, אלא צריך להיות תמרור אזהרה נורא להתנהלות עתידית. ובענין שהזכרת, שאנחנו מעצמה כלכלית, אז אנחנו להיפך
   הנה

    

   ''

     18/11/15 07:06:

   צטט: sbhsport 2015-11-18 04:07:15

   צטט: גלית א' 2015-11-18 00:15:41

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

   איזו הופעת אורח, גלית, סחתיין. לעניינך, איך הם משכנעים את האנשים שלהם זה עניין שלהם, אם הם מתאחדים ויוצאים למלחמה בשם הדמוקרטיה והחירות, ואת רואה את מדינת ישראל בצד הזה של המפה, אז זה כבר משרת את האינטרס שלך. אם המעצמות יחליטו לחסל את דעאש זו תהייה טובה עצומה לישראל, כי כל ניצחון על הרשע האיזורי, הוא זריקת חיזוק לדורשי הטוב. וכמו שכתבתי למטה, קצת גילוי הערכה והוקרה, לא יזיקו. אם באותו משפט את אומרת שישראל תלויה לחלוטין בסיוע אבל את חושבת שהם "לא עושים לכם טובה", זו חלק מהבעיה. העדר פרופרוציה ודימוי עצמי מוטעה. אבל אולי מברלין הדברים נראים אחרת. לך תדע.    

   מה הקשר ברלין? אני חיה בישראל.

   הם לא עושים לנו טובה לא במובן שזה לא יעשה לנו טוב. They are not doing us any favors, כלשונכם.

   בוודאי שזה ישרת את האינטרסים של ישראל. אבל הם לא יתקפו את דאעש בשביל ישראל אלא למען האינטרסים שלהם עצמם, ואף אחד לא מצפה שיעשו את זה. איזה גילויי הערכה והוקרה חסרים לך? ממי? מהטוקבקיסטים של YNET?

    

   אתה חוזר ומאשים אותנו בחוסר פרופורציות ודימוי עצמי מוטעה, ותהרוג אותי אבל אני לא מצליחה להבין על מה אתה מדבר. כשאתה אומר "אתם" - אתה מתכוון לנתניהו? כי זה כבר ממש מעליב.

     18/11/15 04:07:

   צטט: גלית א' 2015-11-18 00:15:41

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

   איזו הופעת אורח, גלית, סחתיין. לעניינך, איך הם משכנעים את האנשים שלהם זה עניין שלהם, אם הם מתאחדים ויוצאים למלחמה בשם הדמוקרטיה והחירות, ואת רואה את מדינת ישראל בצד הזה של המפה, אז זה כבר משרת את האינטרס שלך. אם המעצמות יחליטו לחסל את דעאש זו תהייה טובה עצומה לישראל, כי כל ניצחון על הרשע האיזורי, הוא זריקת חיזוק לדורשי הטוב. וכמו שכתבתי למטה, קצת גילוי הערכה והוקרה, לא יזיקו. אם באותו משפט את אומרת שישראל תלויה לחלוטין בסיוע אבל את חושבת שהם "לא עושים לכם טובה", זו חלק מהבעיה. העדר פרופרוציה ודימוי עצמי מוטעה. אבל אולי מברלין הדברים נראים אחרת. לך תדע.    

     18/11/15 03:55:

   צטט: יד לאריק אינשטיין 2015-11-17 23:34:11

   צטט: sbhsport 2015-11-17 20:44:45

   צטט: יד לאריק אינשטיין 2015-11-17 17:47:13

   בכנות עד לרגע זה לא הבנתי, מה אתה רוצה להביע. קפצת מנושא לנושא, וואחה עשית צ'ולנט אחד גדול. ולא בטוח שאני היתי מוכן לאכול את התבשיל הזה.

   ואתה יודע מה, אם באמת לא איכפת לאמא מאריזונה, על הנעשה כאן, אז שלא יטיפו לנו מוסר משם.

   והעיקר ש"בוסטון סלטיקס", חוזרת לנצח והלילה ניצחו בגדול בחוץ, את הרוקטס עם הכוכב הרדן.

    

   ידידי, הטור שלי מורכב מכמה מעגלים והוא קצת מורכב להבנה בהתחלה, כי הוא מיועד לקהלים שונים.

   בשורה התחתונה אתה יכול לקחת איזה חלק שבא לך ולהתייחס אליו.

   בקשר להערתך, כל עוד האימא מאריזונה מעבירה לך נשק וכסף, יש לה זכות להגיד לך מה דעתה על ההתנהגות שלך.

   אני בטוח שהיית מקבל את זה בהבנה אם היית לוקח כסף מההורים שלך, לא ככה?

   וכן, זה חשוב מאוד להמשיך ולהנות מספורט, תאגידי הבידור האמריקאים הם ספקים מצוינים של אסקפיזם משובח.

    

   בכנות התלבטתי אם להגיב שוב, אבל כיון שענית לי בנימוס אז אשיבך.


   ראשית לא דבריך אינם קשים להבנה, אתה יצרת כאן בלילה מוזרה של כמה נושאים ביחד, שאיני יודע בעצם למה אתה חותר? אבל דבר אחד הבנתי מדבריך ומתוגובותיך לאחרים, באיזשהו מקום אתה מנסה לחנך אותנו. הלו! יש כאן מין התנשאות, ולבטח שגם אם היית צודק (דבר שהוא לא), דברים צריכים להאמר בענוה ובשפל דיבור.


   ודע לך, היחס שלנו בין האמריקנים לישראלים, הוא יחס שווה. ראשיתלאני לא מבקש ואף לא רוצה, שהבן של האמא מאריזונה ילחם עבורי. והנשק שהם נותנים לנו, זה מתוך אינטרס אמריקני, כי אנו משמשים עוגן יציב לאמריקנים במזרח התיכון. אין כאן אהבת מרדכי של אמריקה כלפינו, יש אינטרס ברור ומובהק לתמוך בנו. לכן, אנא אל תנגן על המצפון של האמא מאריזונה, אותה אמא יודעת שאם לא נהיה חזקים בנה יהיה כאן במקומינו.


   וסתם ככה הערה, מעניין שרוב בעלי הדעות השמאלניות הקיצוניות, מריעים לך על דבריך - חומר למחשבה.


   ולגבי הספורט, לא צריך לשכנעני, זה עיקר עיסוקי.  וזכורני את החטיפה של לארי בירד, בשנת 1987, במשחק נגד דטריוט פיסטונס. אייזה תומאס מדטריוט הוציא מסירה מקו החוץ 2 שניות לסיום כשהם מובילים בנקודה. לארי הענק, חטף את הכדור מסר כמדומני לקווין מקהייל, וזה הניח את הכדור ברשת, והסלטיקיס ניצחו ועלו לגמר.

   למרות שאני שייך לחיל החינוך, אני לא מנסה לחנך, אני מציג לך זווית ראיה שאתה לא מקבל בתקשורת הישראלית, אני חי ועובד אם האנשים האלו ששולחים - או אמורים לשלוח - את הילדים שלהם להילחם במזרח התיכון, מכיר אותם ואת עולם הערכים שלהם קצת יותר טוב מרוב הקוראים כאן (אגב, אין לי מושג מי שמאל קיצוני ומי לא, לא מכיר מספיק), וכל מה שאני מנסה כאן הוא להציע הקבלה תנ"כית לסיטואציה הנוכחית שאולי תעודד אתכם למחשבה טיפה יותר עמוקה על האימא מאריזונה. משהו קצת מעבר לקלישאות הרגילות שמשרד הביטחון מאכיל אותכם על "עוגן יציב במזרח התיכון", אף אחד לא מבטיח לך שהאמריקאים יהיו שם אם אתם לא תהיו שם. זה לא כתוב בשום מקום.  

     18/11/15 00:15:

   האימא הצדקת מאריזונה שלחה את בנה ובתה (פעמיים) להילחם על האינטרסים של משפחת בוש לדורותיה בעיראק בתואנה של פלישת לכוויית וקשר רופף כלשהו ל-9/11, בהתאמה. האמריקאים הם פטריוטים גדולים, אם הנשיא שלהם משכנע אותם שהם נלחמים למען האמריקן וויי, הם מתאחדים מאחוריו. זכויות האדם של הווייטנאמים והקוריאנים לא עניינו אותם במיוחד, אבל קמפיין ההפחדה מפני הקומוניזם עשה את שלו ומיטב בניהם מסרו את חייהם על האמונה שהם מפיצים חירות ודמוקרטיה בעולם השלישי.

   נכון שישראל תלויה לחלוטין לקיומה בסיוע הכספי של ארה"ב, אבל לממשל האמריקאי יש ותמיד היו סיבות משלו לתת את הסיוע הזה. נכון לעכשיו עדיין יש להם אינטרסים באזור. אולי יום אחד זה ייגמר, אבל בינתיים הם ממשיכים להזרים לכאן מיליונים ולהביע מחויבות לביטחון ישראל, והם לא עושים לנו טובה. 

   אני לא יודעת למי אתה מתכוון כשאתם אומר "זו אמריקה שאתם צריכים שתשלח את מיטב בניה כדי להילחם ברשע המשתולל במזרח התיכון." מי בכלל חושב שאמריקה צריכה "להילחם בשביל ישראלים", כלשונך? לא זכור לי שעלתה בקשה לשלוח את צבא ארה"ב להילחם בעזה או בגדה.

   ובכל מקרה, הרשע משתולל יותר באירופה ובאפריקה ומחולליו מאיימים על העולם המערבי כולו. אם ארה"ב תחליט לשלוח צבא נגד דאעש, לא רק שהיא לא תעשה טובה לישראל, לישראל לא ממש יהיה קשר לזה.

    

     18/11/15 00:08:

   כיון שקראתי עכשיו את התגובות, אני אוסיף תזכורת קטנה לגבי טרור וצרפת בשנה האחרונה:

    

    

   בפריז היו עוד 2 מתקפות טרור

   * שארלי הבאדו 

   * היפר כשר

    

   אני מצרפת כתבה שכוללת וידאו וממליצה לכל מי שלא ראו אותה בשעתו להקשיב למילים של הרב והאימאם. אגב מי שכן צפו הערב חדשות הערוץ השני דברה שם האשה שאבדה את בעלה בהיפר כשר - אשה יפה. הגעגועים הכי קשים הם בימי ההולדת של הילדים ובחגים זה מה שהיא אמרה....

    

    

    

   צטט: sbhsport 2015-11-17 20:44:45

   צטט: יד לאריק אינשטיין 2015-11-17 17:47:13

   בכנות עד לרגע זה לא הבנתי, מה אתה רוצה להביע. קפצת מנושא לנושא, וואחה עשית צ'ולנט אחד גדול. ולא בטוח שאני היתי מוכן לאכול את התבשיל הזה.

   ואתה יודע מה, אם באמת לא איכפת לאמא מאריזונה, על הנעשה כאן, אז שלא יטיפו לנו מוסר משם.

   והעיקר ש"בוסטון סלטיקס", חוזרת לנצח והלילה ניצחו בגדול בחוץ, את הרוקטס עם הכוכב הרדן.

    

   ידידי, הטור שלי מורכב מכמה מעגלים והוא קצת מורכב להבנה בהתחלה, כי הוא מיועד לקהלים שונים.

   בשורה התחתונה אתה יכול לקחת איזה חלק שבא לך ולהתייחס אליו.

   בקשר להערתך, כל עוד האימא מאריזונה מעבירה לך נשק וכסף, יש לה זכות להגיד לך מה דעתה על ההתנהגות שלך.

   אני בטוח שהיית מקבל את זה בהבנה אם היית לוקח כסף מההורים שלך, לא ככה?

   וכן, זה חשוב מאוד להמשיך ולהנות מספורט, תאגידי הבידור האמריקאים הם ספקים מצוינים של אסקפיזם משובח.

    

   בכנות התלבטתי אם להגיב שוב, אבל כיון שענית לי בנימוס אז אשיבך.


   ראשית לא דבריך אינם קשים להבנה, אתה יצרת כאן בלילה מוזרה של כמה נושאים ביחד, שאיני יודע בעצם למה אתה חותר? אבל דבר אחד הבנתי מדבריך ומתוגובותיך לאחרים, באיזשהו מקום אתה מנסה לחנך אותנו. הלו! יש כאן מין התנשאות, ולבטח שגם אם היית צודק (דבר שהוא לא), דברים צריכים להאמר בענוה ובשפל דיבור.


   ודע לך, היחס שלנו בין האמריקנים לישראלים, הוא יחס שווה. ראשיתלאני לא מבקש ואף לא רוצה, שהבן של האמא מאריזונה ילחם עבורי. והנשק שהם נותנים לנו, זה מתוך אינטרס אמריקני, כי אנו משמשים עוגן יציב לאמריקנים במזרח התיכון. אין כאן אהבת מרדכי של אמריקה כלפינו, יש אינטרס ברור ומובהק לתמוך בנו. לכן, אנא אל תנגן על המצפון של האמא מאריזונה, אותה אמא יודעת שאם לא נהיה חזקים בנה יהיה כאן במקומינו.


   וסתם ככה הערה, מעניין שרוב בעלי הדעות השמאלניות הקיצוניות, מריעים לך על דבריך - חומר למחשבה.


   ולגבי הספורט, לא צריך לשכנעני, זה עיקר עיסוקי.  וזכורני את החטיפה של לארי בירד, בשנת 1987, במשחק נגד דטריוט פיסטונס. אייזה תומאס מדטריוט הוציא מסירה מקו החוץ 2 שניות לסיום כשהם מובילים בנקודה. לארי הענק, חטף את הכדור מסר כמדומני לקווין מקהייל, וזה הניח את הכדור ברשת, והסלטיקיס ניצחו ועלו לגמר.

     17/11/15 21:57:

   צטט: שחר י 2015-11-17 20:25:34

   צטט: sbhsport 2015-11-17 20:09:36

   צטט: נערת ליווי 2015-11-17 17:25:41

   וואלה שחר,

   ....

   לגבי הסרט החדש אחרי חנוכה (בלי נדר)  שיהיה שבוע שקט. וגם רגוע ואם אפשר נעים ורק גשמי ברכה כי הם יותר מהרבה חשובים,

    

   יקירתי, זה כל מה שצריך לעשות. לשנוא את הרע ולאהוב את הטוב ולשבת בשקט, עם מוזיקה קלאסית וכוס תה ולחכות שהסערה תעבור מלמעלה. הכל יסתדר בסופו של דבר. שבוע נפלא.

    

   אז זהו שלא. אם כל אחד ישב וישתה תה, הקיצוניים יובילו, וחדלי המעשים ימשיכו לא לעשות כלום, וכך ללא נווט וללא יעד וללא החלטה וללא נחישות נטבע. תקרא את פוסט נובמבר אצלי. אולי בגלל זה אתה שם ואנחנו פה, לא יודע אבל זה ממש לא - לא לעשות כלום.

   (וד.א. הזוגה בבקור הסברה בטורנטו עכישו, בדיוק התראיינה לטמבליזיה הישראלית שמה...)

   מי שהתפקיד שלו זה להגן על גבולות ישראל, שיעשה את התפקיד שלו. ומי שהתפקיד שלו זה לנהל את נאט"ו שיעשה את התפקיד שלו, עד עכשיו מעצמות המערב הוכיחו שהן יודעות להשיג תוצאות לא רעות, בלי עזרה או עצות ממדינת ישראל. כשהם צריכים אותכם הם יפנו אליכם, עד אז, תורידו קצת ווליום במדד הצעקות הגלובלי, ותנו כבוד וזמן לכוחות הגלובלים הגדולים להתמודד עם הבעיה. לא הכל אתם יודעים, לא הכל תחת אחריותכם, זה כל מה שאני אומר. אף אחד לא אומר לא להיות נחוש ועקבי, רק לזכור שבעת כזאת - סייג לחוכמה, שתיקה.

     17/11/15 20:44:

   צטט: יד לאריק אינשטיין 2015-11-17 17:47:13

   בכנות עד לרגע זה לא הבנתי, מה אתה רוצה להביע. קפצת מנושא לנושא, וואחה עשית צ'ולנט אחד גדול. ולא בטוח שאני היתי מוכן לאכול את התבשיל הזה.

   ואתה יודע מה, אם באמת לא איכפת לאמא מאריזונה, על הנעשה כאן, אז שלא יטיפו לנו מוסר משם.

   והעיקר ש"בוסטון סלטיקס", חוזרת לנצח והלילה ניצחו בגדול בחוץ, את הרוקטס עם הכוכב הרדן.

    

   ידידי, הטור שלי מורכב מכמה מעגלים והוא קצת מורכב להבנה בהתחלה, כי הוא מיועד לקהלים שונים.

   בשורה התחתונה אתה יכול לקחת איזה חלק שבא לך ולהתייחס אליו.

   בקשר להערתך, כל עוד האימא מאריזונה מעבירה לך נשק וכסף, יש לה זכות להגיד לך מה דעתה על ההתנהגות שלך.

   אני בטוח שהיית מקבל את זה בהבנה אם היית לוקח כסף מההורים שלך, לא ככה?

   וכן, זה חשוב מאוד להמשיך ולהנות מספורט, תאגידי הבידור האמריקאים הם ספקים מצוינים של אסקפיזם משובח.

     17/11/15 20:38:

   צטט: איילתayeletא 2015-11-17 18:55:46

   צטט: sbhsport 2015-11-17 17:49:52

   צטט: איילתayeletא 2015-11-17 16:09:54

   הי שחר . מאוד לא אהבתי את רוח הדברים שלך. אנחנו פה לא שותקים ונאבקים לצדק ושלום. אל תטיף לנו איך להתנהל. אירופה ואובמה פחדנים צבועים ורודפי בצע. אובמה עמד עם המשחתות שלו מול סוריה ולא עשה כלום כשאסד טבח בכימי את עמו וזה מה שגרם לדאעש לקום ולהרים את הראש. אתמול אהוד יערי אמר שכדי לחסל את דאעש צריך רק 15.000 חיילים. אז מה קורה פה מה המניעים של המערב. רודפי בצע !!! ואתמול באמריקה העיזו להחרים אותנו האקדמאים.נבלות. לנו מותר להאבק פה על דעותינו אבל שלא יעיזו בחול" להטיף לנו. ההפך! שיסבירו את עמדתנו ויהיו בעדנו.

    

   איילת שלום, את לא חייבת לאהוב כל מה שאני כותב, אם תאהבי כל מה שאני כותב יהיה פה משעממם. אני לא מטיף לך מה לעשות, את רוצה לצעוק שכל העולם מושחת, ורודף בצע, וכולם נבלות, בבקשה!!

   רק כדאי שתקחי אחריות על הדברים שלך, ותזכרי שאת חיה בזכות החארות האלה שמציידים את הצבא שלך מכספי המיסים שלהם, ומעבירים לך כספי העברות ומענקים למחקר ופיתוח, וזאת למרות שהם לא חייבים לך שום דבר. ההיפך, את חייבת להם, אז אם את רוצה שימשיכו לעזור לך, הגיע הזמן לגלות קצת אסירות תודה, וגם קצת בגרות לא תזיק.

   שחר יקירי לעצום עיניים ולא להיות מודע לשינויים שקורים לא רעיון מוצלח. ארה"ב בספק אם פעם הייתה השוטר הטוב אבל לבטח תמיד היו לה אינטרסים באזור ומזלנו הלובי היהודי. בתקופתו של אובמה ארה"ב הפכה לבדלנית ומדיניות החוץ שלה במיזרח התיכון אסון. היא הסירה את תמיכתה בנפט מערב הסעודית הנורמלית יחסית ועברה לתמיכה בנפט מאיראן. ולך תדע עכשיו הנפט מצפון סוריה דאעש מעניין אותה  בכל אופן להשמיע נגדנו קריאות לגזענות מידי "בעלי ברית" לא מקובל עלי. מדינת ישראל אומנם זוכה לסיוע אבל זה צריך להיות אינטרס אמריקאי לתמוך במדינת ישראל דמוקראטית. יש לנו בעיות אבל הצד השני בשום אופן לא צדיק וזה תפקידנו להתמודד עם זה. וחוץ מזה שחר מדינת ישראל חיה ונושמת בזכות בניה שחיים ונופלים פה. אסירת תודה לאמריקאים אחרי שהם לא פעלו בסוריה בזמן אני לא ממש לא ובטח לא אחרי החרם שקבוצת אקדמאים עשתה עלינו שם ברוח החרמות הכללי והלא צודק. תפקיד היהודים שבחוץ בעת הזאת היא דווקא לא לשתוק אלא להסביר את עמדתנו ובעדנו.

   איילת, חוסר מודעות עצמית היא התכונה הכי בולטת של הישראלי!! זה אולי הפרדוקס הישראלי האולטימטיבי איך אנשים שיודעים על כל פיפס שמתרחש בעולם, עדיין נמצאים בהכחשה טוטאלית וחוסר הבנה מוחלט למצבם האישי והעולמי. אבל זה לא אשמתך, זה משרד החינוך שלא עובד כבר איזה 40 שנה, בערך. מציע לך לקרוא את הטקסט שוב, ואם אמריקה לא מוצאת חן בעינייך יותר, אולי אפשר לעבור לחסות של הסינים, הם קונים כל דבר שזז, אפילו את תנובה הסיילמן של רים כבר מכר להם. רק ישראלית חסרת מודעות עצמית יכולה לנתח ברצינות מוחלטת את מפת האינטרסים של ארצות הברית במזרח התיכון מסלון הבית שלה ולסכם את כהונתו של אובמה בבית הלבן שנה לפני סיומה. התפקיד שלכם הוא להזדהות עם הקורבנות ולהציע תנחומים ותפילות, ולהיות בשקט, ככה יהיה הרבה יותר קל לנו להסביר את הבעיות שלכם לעולם. קאפיש?   

     17/11/15 20:25:

   צטט: sbhsport 2015-11-17 20:09:36

   צטט: נערת ליווי 2015-11-17 17:25:41

   וואלה שחר,

   ....

   לגבי הסרט החדש אחרי חנוכה (בלי נדר)  שיהיה שבוע שקט. וגם רגוע ואם אפשר נעים ורק גשמי ברכה כי הם יותר מהרבה חשובים,

    

   יקירתי, זה כל מה שצריך לעשות. לשנוא את הרע ולאהוב את הטוב ולשבת בשקט, עם מוזיקה קלאסית וכוס תה ולחכות שהסערה תעבור מלמעלה. הכל יסתדר בסופו של דבר. שבוע נפלא.

    

   אז זהו שלא. אם כל אחד ישב וישתה תה, הקיצוניים יובילו, וחדלי המעשים ימשיכו לא לעשות כלום, וכך ללא נווט וללא יעד וללא החלטה וללא נחישות נטבע. תקרא את פוסט נובמבר אצלי. אולי בגלל זה אתה שם ואנחנו פה, לא יודע אבל זה ממש לא - לא לעשות כלום.

   (וד.א. הזוגה בבקור הסברה בטורנטו עכישו, בדיוק התראיינה לטמבליזיה הישראלית שמה...)

     17/11/15 20:13:

   צטט: bonbonyetta 2015-11-17 18:19:09

   *
   איך שאתה כותב יפה.
   אהבתי והתחברתי במיוחד לפסקה אחרונה.

    

   תודה רבה בונבוניטה, תמיד שמח לראותך כאן ולראות שנהנית לקרוא.

   שבוע נפלא.

     17/11/15 20:09:

   צטט: נערת ליווי 2015-11-17 17:25:41

   וואלה שחר,

   הפעם האמת לא יודעת למה להגיב. כי אני יותר מהרבה מתחברת להמון ממה שכתבת כאן. נראה לי שהכי התחברתי לפיסקה האחרונה כולל לשיר של זוהר שצרפת. (אין מילה אחרת מלבד צרפת) לי יש משפחה בארצות הברית של אמריקה שפעם כשהיו פה מלחמות היו נכנסים לסרטים כי מרחוק דברים נראים אחרת לחלוטין. אחד אפילו הגיע כמתנדב במלחמת יום הכיפורים  -73 כי הוא היה בטוח שהולכים לגמור לנו על המדינה אבל אולי זה כי את אמא שלו ו-2 אחיותיה שהיו חצי אחיות של סבתי שכן עשתה עליה לפני המלחמה, האמריקאים ששחררו מברגן בלזן הגוינט שלח לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות או מגבילות אם אני מבינה מה שאני קוראת .. 

   אולי בכלל הייתי צריכה רק לחזור על המשפט שהבאת בסוף

   "שנאו רע ואהבו טוב" ולהוסיף שיר

   לגבי הסרט החדש אחרי חנוכה (בלי נדר)  שיהיה שבוע שקט. וגם רגוע ואם אפשר נעים ורק גשמי ברכה כי הם יותר מהרבה חשובים,

    

   יקירתי, זה כל מה שצריך לעשות. לשנוא את הרע ולאהוב את הטוב ולשבת בשקט, עם מוזיקה קלאסית וכוס תה ולחכות שהסערה תעבור מלמעלה. הכל יסתדר בסופו של דבר. שבוע נפלא.

     17/11/15 18:55:

   צטט: sbhsport 2015-11-17 17:49:52

   צטט: איילתayeletא 2015-11-17 16:09:54

   הי שחר . מאוד לא אהבתי את רוח הדברים שלך. אנחנו פה לא שותקים ונאבקים לצדק ושלום. אל תטיף לנו איך להתנהל. אירופה ואובמה פחדנים צבועים ורודפי בצע. אובמה עמד עם המשחתות שלו מול סוריה ולא עשה כלום כשאסד טבח בכימי את עמו וזה מה שגרם לדאעש לקום ולהרים את הראש. אתמול אהוד יערי אמר שכדי לחסל את דאעש צריך רק 15.000 חיילים. אז מה קורה פה מה המניעים של המערב. רודפי בצע !!! ואתמול באמריקה העיזו להחרים אותנו האקדמאים.נבלות. לנו מותר להאבק פה על דעותינו אבל שלא יעיזו בחול" להטיף לנו. ההפך! שיסבירו את עמדתנו ויהיו בעדנו.

    

   איילת שלום, את לא חייבת לאהוב כל מה שאני כותב, אם תאהבי כל מה שאני כותב יהיה פה משעממם. אני לא מטיף לך מה לעשות, את רוצה לצעוק שכל העולם מושחת, ורודף בצע, וכולם נבלות, בבקשה!!

   רק כדאי שתקחי אחריות על הדברים שלך, ותזכרי שאת חיה בזכות החארות האלה שמציידים את הצבא שלך מכספי המיסים שלהם, ומעבירים לך כספי העברות ומענקים למחקר ופיתוח, וזאת למרות שהם לא חייבים לך שום דבר. ההיפך, את חייבת להם, אז אם את רוצה שימשיכו לעזור לך, הגיע הזמן לגלות קצת אסירות תודה, וגם קצת בגרות לא תזיק.

   שחר יקירי לעצום עיניים ולא להיות מודע לשינויים שקורים לא רעיון מוצלח. ארה"ב בספק אם פעם הייתה השוטר הטוב אבל לבטח תמיד היו לה אינטרסים באזור ומזלנו הלובי היהודי. בתקופתו של אובמה ארה"ב הפכה לבדלנית ומדיניות החוץ שלה במיזרח התיכון אסון. היא הסירה את תמיכתה בנפט מערב הסעודית הנורמלית יחסית ועברה לתמיכה בנפט מאיראן. ולך תדע עכשיו הנפט מצפון סוריה דאעש מעניין אותה  בכל אופן להשמיע נגדנו קריאות לגזענות מידי "בעלי ברית" לא מקובל עלי. מדינת ישראל אומנם זוכה לסיוע אבל זה צריך להיות אינטרס אמריקאי לתמוך במדינת ישראל דמוקראטית. יש לנו בעיות אבל הצד השני בשום אופן לא צדיק וזה תפקידנו להתמודד עם זה. וחוץ מזה שחר מדינת ישראל חיה ונושמת בזכות בניה שחיים ונופלים פה. אסירת תודה לאמריקאים אחרי שהם לא פעלו בסוריה בזמן אני לא ממש לא ובטח לא אחרי החרם שקבוצת אקדמאים עשתה עלינו שם ברוח החרמות הכללי והלא צודק. תפקיד היהודים שבחוץ בעת הזאת היא דווקא לא לשתוק אלא להסביר את עמדתנו ובעדנו.

     17/11/15 18:19:

   *
   איך שאתה כותב יפה.
   אהבתי והתחברתי במיוחד לפסקה אחרונה.

     17/11/15 18:02:

   צטט: שחר י 2015-11-17 16:59:30

   לרגע חשבתי שהתגובות מיועדות אלי (שחר יש רק אחד..., טוב עוד אחד בקנדה.)

    

   המצחיק הוא שאתה כותב מקנדה ומתייחס למגונננת הגדולה של הדוד סאם...היא אמרציקה של אובמה.

   המאריקאים יצאו להגן על העולם החופשי, אין ספק, אין ספק שהם גם הצילו את העולם והקריבו קורבנות רבים וכואבים. היום אמרצקה תצא להגן אך ורק על האינטרסים שלה, לא על העולם ולא על אפחד. מלחמת המפרץ הראשונה והשניה היו בעקבות אינטרסים כלכליים נטו של איילי הנפט ותעשיית הנשק.

   גם עכישו כשאין ספק שהאסלם מרים את ראשו בצורה שמסוכנת לשלום העולם התרבותי והנאור שאליו אנחנו רגילים, האמריקאים לא יוצאים להגן על העולם (וגם לא ייצאו). האמריקאים לא מבינים את המזרח תיכון ולא יעזור שום מומחה בוגל הרווארד.

   ובשביל להמחיש לך את זה תבדוק מתי הם יצאו להפצצות בסוריה? אך ורק כשאינטרסים הכלכליים שלהם בא-סרין (או איך שנקראת), שם מרוכזות חברות הענק של דלק, דקה לפני נפילתה הם יצאו למבע הפצצות נרחב.

    

   לגבינו, אנחנו לא צדייקם אבל בעת הזאת אנחנו לא צריכים להיות צדיקים, לא חייבים לאמץ את הצד הכי הכי קיצוני של 'הומניות' מתחסדת, כי הרבה הרבה יותר הומני זה למנוע את הטרור שמטררים בנו יום יום שעה שעה כבר עשרות שנים. זה שהעולם נגדנו זה נכון, זה לא המצאה. מוסר כפול וצבוע.

   ועדיין אנחנו זקוקוים לאמריקה, כי נכון מה שאמרת, אנחנו קטנים.

   בדיוק! ואחר כך אתם לא מבינים שרק בישראלית אפשר להכיל במשפט אחד "בואנ'ה יא חתיכת חרא מושחת רודף בצע שכמוך, בוא תעזור לי רגע, יש לי כאן בעיה קטנה עם השכנים, אני צריך עוד כמה מיליוני דולרים מהשוטף שלך. תודה רבה יא מאנייק, זבל, כיף לעשות עסקים עם צבוע שכמוך".

   אני אומר לך אחי, העולם באמת לא מבין אותנו.

     17/11/15 17:49:

   צטט: איילתayeletא 2015-11-17 16:09:54

   הי שחר . מאוד לא אהבתי את רוח הדברים שלך. אנחנו פה לא שותקים ונאבקים לצדק ושלום. אל תטיף לנו איך להתנהל. אירופה ואובמה פחדנים צבועים ורודפי בצע. אובמה עמד עם המשחתות שלו מול סוריה ולא עשה כלום כשאסד טבח בכימי את עמו וזה מה שגרם לדאעש לקום ולהרים את הראש. אתמול אהוד יערי אמר שכדי לחסל את דאעש צריך רק 15.000 חיילים. אז מה קורה פה מה המניעים של המערב. רודפי בצע !!! ואתמול באמריקה העיזו להחרים אותנו האקדמאים.נבלות. לנו מותר להאבק פה על דעותינו אבל שלא יעיזו בחול" להטיף לנו. ההפך! שיסבירו את עמדתנו ויהיו בעדנו.

    

   איילת שלום, את לא חייבת לאהוב כל מה שאני כותב, אם תאהבי כל מה שאני כותב יהיה פה משעממם. אני לא מטיף לך מה לעשות, את רוצה לצעוק שכל העולם מושחת, ורודף בצע, וכולם נבלות, בבקשה!!

   רק כדאי שתקחי אחריות על הדברים שלך, ותזכרי שאת חיה בזכות החארות האלה שמציידים את הצבא שלך מכספי המיסים שלהם, ומעבירים לך כספי העברות ומענקים למחקר ופיתוח, וזאת למרות שהם לא חייבים לך שום דבר. ההיפך, את חייבת להם, אז אם את רוצה שימשיכו לעזור לך, הגיע הזמן לגלות קצת אסירות תודה, וגם קצת בגרות לא תזיק.

   בכנות עד לרגע זה לא הבנתי, מה אתה רוצה להביע. קפצת מנושא לנושא, וואחה עשית צ'ולנט אחד גדול. ולא בטוח שאני היתי מוכן לאכול את התבשיל הזה.

   ואתה יודע מה, אם באמת לא איכפת לאמא מאריזונה, על הנעשה כאן, אז שלא יטיפו לנו מוסר משם.

   והעיקר ש"בוסטון סלטיקס", חוזרת לנצח והלילה ניצחו בגדול בחוץ, את הרוקטס עם הכוכב הרדן.

     17/11/15 17:38:

   צטט: רחלי בן-צור 2015-11-17 14:50:22

   שחר היקר, עכשיו אני מבינה למה לראש הממשלה שלנו איכפת רק ובעיקר מהעם שלו. לגבי הסרטים ויום שישי ה-13 לחודש - אלו אמונות זניחות. אני יכולה להביא לך על כל קייס של אסון שהתרחש ביום שישי 13 לחודש - 100 אסונות שהתרחשו במועדים שאינם המועד הזה, ולגבי האיסלם הפונדמנטליסטי - אני מבטיחה לך שהכוונה שלו לא נעצרת בא"י. האורינטציה שלו היא כלל עולמית, ולכן המלחמה היא בלתי נמנעת כל עוד זה מה שהם מצהירים ופועלים בכיוון. אתה צודק בדבר אחד - כדאי שנשב בשקט, וכבר נאמר הדבר בכתובים (ר' מלחמת גוג ומגוג). המשך יום נעים!

    

   אם את רוצה (וצריכה) שהצד הזה של העולם יעזור לך להילחם בצד ההוא של העולם, תתחילי בזה שאת מכבדת את האמונות שלו, בדיוק כמו שאת מצפה שיכבדו את האמונות שלך. זה הא'-ב' של כבוד הדדי.

   לגבי ראש הממשלה שלך, הדבר היחיד שמעניין אותו זה חשבון הבנק שלו, ככה הוא צבר הון עצמי של 21 מיליון ד' בתקופת כהונתו, על ידי שירות האינטרסים הצבאיים והכלכלים של האמריקאים בישראל, די לתמימות ולהיתממות.

   יום מצוין ושקט, גם לך.

     17/11/15 17:25:

   וואלה שחר,

   הפעם האמת לא יודעת למה להגיב. כי אני יותר מהרבה מתחברת להמון ממה שכתבת כאן. נראה לי שהכי התחברתי לפיסקה האחרונה כולל לשיר של זוהר שצרפת. (אין מילה אחרת מלבד צרפת) לי יש משפחה בארצות הברית של אמריקה שפעם כשהיו פה מלחמות היו נכנסים לסרטים כי מרחוק דברים נראים אחרת לחלוטין. אחד אפילו הגיע כמתנדב במלחמת יום הכיפורים  -73 כי הוא היה בטוח שהולכים לגמור לנו על המדינה אבל אולי זה כי את אמא שלו ו-2 אחיותיה שהיו חצי אחיות של סבתי שכן עשתה עליה לפני המלחמה, האמריקאים ששחררו מברגן בלזן הגוינט שלח לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות או מגבילות אם אני מבינה מה שאני קוראת .. 

    

    

   אולי בכלל הייתי צריכה רק לחזור על המשפט שהבאת בסוף

   "שנאו רע ואהבו טוב" ולהוסיף שיר.

    

   ''

    

   לגבי הסרט החדש אחרי חנוכה (בלי נדר)  שיהיה שבוע שקט. וגם רגוע ואם אפשר נעים ורק גשמי ברכה כי הם יותר מהרבה חשובים,

     17/11/15 17:24:

   צטט: תמרה ק 2015-11-17 13:21:06

   כן. יש הגיון בכך שלמנהיג של מעצמה או של כל מדינה בכלל, יהיה מחוייב קודם כל לבוחרים שלו ורק אחר כך למדינה אחרת.

    

   גם אם היא מדינת ישראל.

    

   וזה לא אומר שום דבר עלינו

    

   נכון מאוד תמרה, זה אמור להיות טבע הדברים.

     17/11/15 17:20:

   צטט: אהובהקליין 2015-11-17 09:47:26

   תודה לפוסט כה מעניין. המשך שבוע טוב ויצירתי. בברכה אהובה.

    

   תודה רבה אהובה, שבוע מצוין גם לך.
     17/11/15 16:59:

   לרגע חשבתי שהתגובות מיועדות אלי (שחר יש רק אחד..., טוב עוד אחד בקנדה.)

    

   המצחיק הוא שאתה כותב מקנדה ומתייחס למגונננת הגדולה של הדוד סאם...היא אמרציקה של אובמה.

   המאריקאים יצאו להגן על העולם החופשי, אין ספק, אין ספק שהם גם הצילו את העולם והקריבו קורבנות רבים וכואבים. היום אמרצקה תצא להגן אך ורק על האינטרסים שלה, לא על העולם ולא על אפחד. מלחמת המפרץ הראשונה והשניה היו בעקבות אינטרסים כלכליים נטו של איילי הנפט ותעשיית הנשק.

   גם עכישו כשאין ספק שהאסלם מרים את ראשו בצורה שמסוכנת לשלום העולם התרבותי והנאור שאליו אנחנו רגילים, האמריקאים לא יוצאים להגן על העולם (וגם לא ייצאו). האמריקאים לא מבינים את המזרח תיכון ולא יעזור שום מומחה בוגל הרווארד.

   ובשביל להמחיש לך את זה תבדוק מתי הם יצאו להפצצות בסוריה? אך ורק כשאינטרסים הכלכליים שלהם בא-סרין (או איך שנקראת), שם מרוכזות חברות הענק של דלק, דקה לפני נפילתה הם יצאו למבע הפצצות נרחב.

    

   לגבינו, אנחנו לא צדייקם אבל בעת הזאת אנחנו לא צריכים להיות צדיקים, לא חייבים לאמץ את הצד הכי הכי קיצוני של 'הומניות' מתחסדת, כי הרבה הרבה יותר הומני זה למנוע את הטרור שמטררים בנו יום יום שעה שעה כבר עשרות שנים. זה שהעולם נגדנו זה נכון, זה לא המצאה. מוסר כפול וצבוע.

   ועדיין אנחנו זקוקוים לאמריקה, כי נכון מה שאמרת, אנחנו קטנים.

     17/11/15 16:50:

   דברים שרואים משם רואים גם מכאן, הבעיה מתחילה כשהכסף מדבר המשכיל קונה מניות:) זה המצב מישהו שאל: עד מתי תאכל החרב ואני שואל עד מתי נאגל לוקשים ובקליפ שערכתי לכבוד עולם טוב יותר אולי נתנחם:) שבוע טוב

   ''

     17/11/15 16:09:

   הי שחר . מאוד לא אהבתי את רוח הדברים שלך. אנחנו פה לא שותקים ונאבקים לצדק ושלום. אל תטיף לנו איך להתנהל. אירופה ואובמה פחדנים צבועים ורודפי בצע. אובמה עמד עם המשחתות שלו מול סוריה ולא עשה כלום כשאסד טבח בכימי את עמו וזה מה שגרם לדאעש לקום ולהרים את הראש. אתמול אהוד יערי אמר שכדי לחסל את דאעש צריך רק 15.000 חיילים. אז מה קורה פה מה המניעים של המערב. רודפי בצע !!! ואתמול באמריקה העיזו להחרים אותנו האקדמאים.נבלות. לנו מותר להאבק פה על דעותינו אבל שלא יעיזו בחול" להטיף לנו. ההפך! שיסבירו את עמדתנו ויהיו בעדנו.

     17/11/15 14:50:
   שחר היקר, עכשיו אני מבינה למה לראש הממשלה שלנו איכפת רק ובעיקר מהעם שלו. לגבי הסרטים ויום שישי ה-13 לחודש - אלו אמונות זניחות. אני יכולה להביא לך על כל קייס של אסון שהתרחש ביום שישי 13 לחודש - 100 אסונות שהתרחשו במועדים שאינם המועד הזה, ולגבי האיסלם הפונדמנטליסטי - אני מבטיחה לך שהכוונה שלו לא נעצרת בא"י. האורינטציה שלו היא כלל עולמית, ולכן המלחמה היא בלתי נמנעת כל עוד זה מה שהם מצהירים ופועלים בכיוון. אתה צודק בדבר אחד - כדאי שנשב בשקט, וכבר נאמר הדבר בכתובים (ר' מלחמת גוג ומגוג). המשך יום נעים!
     17/11/15 13:21:

   כן. יש הגיון בכך שלמנהיג של מעצמה או של כל מדינה בכלל, יהיה מחוייב קודם כל לבוחרים שלו ורק אחר כך למדינה אחרת.

    

   גם אם היא מדינת ישראל.

    

   וזה לא אומר שום דבר עלינו

    

     17/11/15 10:20:

   צטט: שחר י 2015-11-17 09:22:50

   וואלה, כמה עשית אותנו קטנים וטמבלים. וואלה, כמה לא מסכים....
   תקרא שוב, ידידי, אתם לא טמבלים, אבל כן, עובדתית אתם מדינה קטנה.  
     17/11/15 09:47:
   תודה לפוסט כה מעניין. המשך שבוע טוב ויצירתי. בברכה אהובה.
     17/11/15 09:22:
   וואלה, כמה עשית אותנו קטנים וטמבלים. וואלה, כמה לא מסכים....

   ארכיון

   פרופיל

   sbhsport
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין