כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  תמר מייק לאופר
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  מתוך מפגשים וירטואלים עם מובילי תרבות, תמר מייק לאופר (ראיון קצר על ידי עינת מוגלד)

  0 תגובות   יום רביעי, 18/11/15, 11:49

   

  ''

   

  עינת מוגלד מראיינת את תמר מייק לאופר, אמנית מדיה דיגיטלית ומייסדת

  מגזין 44DEGREES מגזין מקוון לקידום אמנים ישראלים ברחבי העולם, מופק באנגלית.

  1. הכרות:

  א.     ספרי קצת על עצמך-אני אמנית מדיה דיגיטלית, נהוג לחשוב שמדיה דיגיטלית היא לרוב צילום אך אני בעיקר מציירת דיגיטלית. ומייסדת מגזין האמנות העכשווית 44DEGREES לקידום אמנים ישראלים ברחבי העולם. שזהו מייזם פילנתרופי. האמנים משתתפים ללא עלות.

  ב.     איך הגעת לתחום האמנות? – אני מציירת מאז שאני זוכרת את עצמי, אני באה מתחום עיצוב אדריכלי ועיצוב גרפי. עד שנת 2009 הייתי ארט דיירקטור במשך עשור ועסקתי בפיתוח ועיצוב דמויות בתלת מימד וממשקים למשחקי מחשב ולומדות. עיצבתי 200 גופנים מיוחדים לכותרות בעברית, משנת 2009 אני מציגה בתערוכות ברחבי העולם באופן מקצועי. הצגתי בתערוכות רבות, לדוגמה

  הצגתי תערוכת יחיד לדוגמה במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד, והשתתפתי בתערוכות קבוצתיות ופרוייקטים בביאנלה בונציה ה-53. ביפן, באירופה, רוסיה, ארה"ב וניו מקסיקו.

  ג.      באילו תחומים את יוצרת? אני יוצרת בתחום המדיה הדיגיטלית, שזה אומר ציור דיגיטלי כשבעצם המסך הוא הקנווס שלי, והעכבר והעט הדיגיטלי הוא המכחול שלי. אני עובדת לרוב בתוכנות לתלת מימד. בעיקר בתוכנה המתקדמת בעולם בשם ZBRUSH , אני יוצרת ווידאו ארט מהדימויים שאני מציירת.

   

   

  המגזין 44DEGRESS לקידום אמנים ישראלים.

  http://www.44degrees.net/

   

   

  א.     מדוע הרגשת צורך לייסד מגזין אמנות? לאור שאלות רבות שנשאלתי על ידי אמנים שונים, כמו איך בכלל פורצים, איך בונים שם, כיצד מגיעים לתודעה בינלאומית החלטתי לעשות מעשה וליצור מגזין אשר יפתח דלתות לאמנים ישראלים ברחבי העולם בעיקר.

  רק לאחר שבדקתי עם עצמי במשך כחצי שנה, איך לגשת לפרוייקט כזה יצאתי לדרך. המגזין הוא מקוון ויושב על אפליקציית WEB, וניתן לצפות בו במחשב כמובן וגם בסמארטפון וטאבלט.

  ב.     ספרי מה את מנסה לקדם באמצעות המגזין? אני מקדמת אמנים ישראלים בלבד, אמנים ידועים יותר וידועים פחות.הקריטריון הוא רמה מסויימת וטובה של אמנות ויצירת גוף עבודות שיכול להרשים בכל קנה מידה. ניתן ליצור קשר ישיר עם האמנים המשתתפים על ידי כתובת המייל המוצגת במקביל ליצירות ולהצהרת אמן.

  ג.      איך הגעת לשם המגזין ומהו הקונספט מאחורי 44DEGREES? בתקופת ההכנה של המגזין ישבתי עם עצמי ובניתי תכנית עבודה, אחד השלבים הראשונים הוא מציאת שם ועיצוב לוגו. שאלתי את עצמי איך אני רוצה להציג לעולם את האמנים הישראלים בעצם ואני אחת מהם? הדבר שעלה במחשבותי, אנחנו מדינה חמה, אנשים חמים. הדבר הכי לגיטימי הוא חום רב. מכאן השם 44 מעלות...וכך עוצב הלוגו בין הלהבות והחום והצבע הכתום.

  לגבי הקונספט, החלטתי מה יהיו מגוון האמנויות שאציג, מציור קלסי, מדיה מעורבת, פיסול וכמובן מדיה דיגיטלית על כל נגזרותיה שזה אומר ציור דיגיטלי, וידאו ארט, צילום וגם רישום ואילוסטרציה. כל אמן מקבל עמוד טקסט בו הוא כותב הצהרת אמן קצרה באנגלית, מאחר ושוב המגזין פונה בעיקר לעולם הרחב

  וכתובת המייל והאתר אם יש, שניתן יהיה לפנות אליו ישירות ליצירת קשר.

  המגזין בנוי בצורה כזאת בו כל גיליון עוסק בנושא אחר.

  זהו מיזם של אישה אחת, אני האוצרת, העורכת, המעצבת, ארט דיירקטור,בונת האתר, קידום קשרים ועוד...זהו פרוייקט ענק שהשנה זאת השנה השלישית לפעילותו.

  א.     איך את בוחרת אמנים ויצירות אמנות? אני מפרסמת "קול קורא" שזאת קריאה מפורטת של הסברים לגבי תיק הגשה לגיליון ספציפי על פי הנושא שנקבע מראש. יש תאריך אחרון להגשה, אני מקבלת במייל של מערכת המגזין את החומרים ומתחילה למיין אותם על פי התאמתם לנושא, רמתם וכדומה.

  לפעמים אני יוזמת פניה לאמנים ספציפים ומציעה להם להשתתף במגזין. אך זה נדיר, אני מארחת גם אוצרים\אוצרת שכותבים מאמר למגזין.

  ב.     מה את מצפה מאמנים הרוצים לקחת חלק במגזין שלך (איך נכון לענות לקול קורא וכו')

  אני מצפה מהאמנים אשר מעוניינים להשתתף, לקרוא דבר ראשון את ההודעה במלואה. אפילו מספר פעמים...לשאול שאלות אם יש להם ספקות...אני תמיד עונה. אם זה בעמוד הפייסבוק של המגזין או במייל המערכת. אפילו בעמוד האישי שלי בפייסבוק.

  קצת מוזר, שאמנים אינם מתייחסים לבקשות הרשומות בהודעה. שולחים ומקווים לטוב...זה לא מקצועי. צייר ששולח צילומים לא מקצועיים, עקומים, מטושטשים. זה לא עובד. אם אתם רוצים שייתיחסו אלכם ברצינות, תתיחסו אתם לעצמכם קודם כל ברצינות. צלמו במצלמה איכותית, ללא מסגרת, זהו מגזין ולא תערוכה. שלחו אך ורק תמונות באיכות גבוהה. כתבו הצהרת אמן קצרה באנגלית לפי הדרישה. יש לינק באתר איגוד האמנים כיצד כותבים הצהרת אמן. http://igud-omanim.org/2454

  אפשר להעזר בו. זה קובץ שמכינים פעם אחת וישמש אתכם בעתיד גם.

  ג.      מה את רואה כהצלחה עבור המגזין? אני יודעת מלא מעט אמנים, שפנו אליהם דרך המגזין לשיתופי פעולה. זאת בעצם המטרה. החשיפה הרבה שהמגזין מקבל, אלפי צפיות על פי עמוד הסטטיסטיקה. הצלחה נוספת, פנו אלי בעבר ממוזיאון ישראל בירושלים, והמגזין נמצא במאגר המידע וניתן לצפות בו גם שם לא דרך האינטרנט.לאחרונה אף פנו אלי ממוזיאון תל אביב, מנהלת הספריה. המגזין נמצא גם שם.

   

  1. על  קידום אמנות ברשת

   

  א.     אילו אמצעים קיימים כיום כדי להפיץ עבודות באינטרנט?- רשתות חברתיות, אתר אישי חשוב ביותר! לדוגמה- פנתה אלי מפלסיבניה בארה"ב פרופ' רוז אבייד, 10 אמנים העוסקים בתחומי האמנות העכשווית מהמזרח התיכון מבחריין, מצרים, לבנון, ישראל, עיראק, ירדן, סוריה, קנדה וארצות הברית כדי לקדם הבנה תרבותית ודיאלוג אמנותי.

  התערוכה היתה מרתקת, אמנם לא נסעתי אך קיבלתי הרבה צילומים וחומר על התערוכה. הצגתי עבודת וידאו ארט שמדברת על מלחמת המפרץ הראשונה והקושי שלי כאם לחבוש לבני הקטן מסכת אב"כ. האוצרת הגיעה אלי דרך האתר שלי וראתה שם את עבודת הוידאו ארט. זה האתר שלי, אפשר להתרשם. http://www.tammymikelaufer.com

   

  א.     מה היתרונות בהפצת אמנות דרך האינטרנט?- חשיפה עצומה, ניראות חזקה.

  ב.     מה הדרך הכי נכונה ליצור קשר עם גופים שונים דרך האינטרנט?- הקמת אתר מקצועי, שיהיו בו הצהרת אמן עברית ואנגלית, קורות חיים,  תערוכות יחיד וקבוצתיות, ועמודת פרסומים אודותיכם אם יש.אפשרויות יצירת קשר איתכם.

  ג.      ספרי אילו פלפטורמות הכי מומלצות לעשייה וקידום באינטרנט?- כאמור רשתות חברתיות, כמו לינקדין, LinkedInרשת ליצירת קשרים מקצועיים, לא כמו פייסבוק.    

  https://www.linkedin.com

   

  FACEBOOK

  קבוצות אמנות שונות בפייסבוק.

   

   OPEN CALL FOR ARTIST

  http://www.wooloo.org/open-call

   

  ד.      AICF הקרן לתרבות אמריקה ישראל

  http://www.aicf.org/artist_network.php

   

  אני רשומה באירגון, יש לו רשת חברתית, ניתן להרשם בחינם.

  פנו אלי כשבועיים לאחר שנרשמתי ב 2013-, בהתלהבות גדולה, הציעו לי להעביר אליהם וידאו אודותי, העברתי וידאו שמציג את הסטודיו שלי ויצירות. נבחרתי על ידם להיות אמנית החודש, שזה אומר קידום תכנים שלי ברשימת

  תפוצה והרחבת ההכרות עימי. הוזמנתי להשתתף בתערוכה קבוצתית במנהטן באירוע הגאלה השנתי שהם מקיימים. ארוע שמשתתפים בו מאות אנשים. הכרתי אמנים מניו יורק היו מפגשים לפני האירוע ואחרי, זאת הזדמנות מצויינת ליצירת והרחבת קשרים. לכן ממליצה לכל מי שמעוניין, להרשם לרשת החברתית שלהם.

  ה.    מה הופך אתר אינטרנט לאתר מקצועי למי שידו אינה משגת לבנות אתר –פשטות, נקיון, הגיון ביצירת האתר. WIX –   http://www.wix.com

  זאת פלטפורמה אינטרנטית, שניתנת בחינם לכל אחד. אלא כמובן

  אם רוצים לקנות דומיין כדי שהכתובת לא תיהיה בוויקס.

  הפלטפורמה הזאת מאפשרת בניית אתר מקצועי, בצורה אינטואיטיבית  וקלה.

  אין צרוך בידע בתיכנות, הכל נעשה על ידי גרירה והשמה. דראג אנד דרופ.

  האפשרויות שם, מגוונות, ואחרי משחק של כמה דקות אפשר להבין את הרעיון ואפשר להגיע לתוצאות מרהיבות.

  לוקחים דוגמאות שקיימות וניתן להלביש עליהם חומרים שלכם. טקטס ותמונות.

  אתר צריך להיות פשוט, קל להבנה למי שנכנס אליו.

  אתר טוב צריך להכיל, קורות חיים מקצועיים, תערוכות, גלריות של עבודות, אפשרויות ליצירת קשר עמכם.

  אם יש, עמודת פרסומים אודותיכם. ורצוי שהאתר יהיה גם בעברית וגם באנגלית. לפחות הרזומה.

  אתם יכולים לעדכן את האתר בכל פעם, עם תמונות חדשות, תערוכת חדשות וכו. לא תלויים באף אחד .אל תחכו שיקרו לכם דברים, קחו אחריות על הקריירה שלכם.

   

  לסיכום,

   

  עושה תוכניות לשנת 2016 לגבי המגזין 44DEGREES, לפני שלושה חודשים היתה לי תערוכת יחיד בניו יורק, לא קל לתחזק קריירה בינלאומית וגם לקדם אמנים נוספים, אך זה סיפוק אדיר.

   

   הראיון התקיים במסגרת

  ארגון "אמנים ישראלים" הוא התאגדות עצמאית שנועדה לבנות, לטפח ולתחזק קהילה מקצועית של אמנים ישראלים פלסטיים בארץ ובעולם. 

  http://www.iartists.org/

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה