כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  סיפורים וטיולים ועוד כמה דברים

  סיפורים קצרים, ושירים לעת מצוא פרי עטי, טיולים בארץ בכלל ובשביל ישראל בפרט.
  ועוד כמה דברים שפגשו אותי.

  0

  מציחור לנחל ברק

  53 תגובות   יום שבת, 28/11/15, 13:06

  13/11/15

   

  שביל ישראל מציחור לנחל ברק.

   

  מרחק 20 קילומטרים.

  משך – שמונה וחצי שעות.

  דרגת קושי -  ראויה.

  מזג האוויר – נפלא.

  חפץ – גלגל הצלה.

  שיר – מה עושות האיילות בלילות.

   

  השכם בבוקר, יום שישי ה13 בנובמבר, קמנו בחאן אבירן שבמושב פארן.

  יום גדוש לפנינו. מיהרנו לצאת לדרך. בעלת המקום שולי, פינקה אותנו בכריכים טעימים ובתמרים טריים. במקום ארוחת בוקר.

  מהחאן שבפארן, נסענו לנחל ברק כדי להשמיט רכב. חצי שעה של נסיעה ארוכה בדרך עפר נוחה הביאה אותנו עד לפתחת נחל ברק, סמוך לקניון. 

  חזרנו את כל הדרך ונסענו עד לצמת ציחור, שברמת הנגב. הקפצה ארוכה מאד, אחת הארוכות בשביל ישראל. שני קילומטרים מערבית לצמת, חוצה נחל ציחור את כביש 40. כאן פגשנו את שחר ואורי שהצטרפו אלינו לאחר נסיעה של שלוש שעות ממרכז הארץ.

  חיש מהר פצחנו בצעדת בוקר צפונה, במורד ערוץ נחל ציחור. בהתחלה, זה לא באמת נראה נחל אלא מישור רחב,  שאפיקים רבים חוצים אותו ומתפתלים זה לתוך זה. אחרי כמה קילומטרים גבהו גדות הנחל, שהתחתר בגבעות רכס מנוחה וחרץ פרוזדור צר, בין קירות סלע גיר זקופים. ואדי סוח'יר - נחל האבנים הקטנות בערבית.

  http://cafe.themarker.com/image/3274541/

  הרשות הממשלתית למים ולביוב מצאה לנכון למקם כאן תחנת מדידה הידרומטרית.

  המשכנו צפונה עד למפגש עם נחל פארן. פתחת נחל פארן עצומה ורחבה. קילומטרים של מישור צחיח זרוע בצמחייה ירוקה, שצצה לאחר השיטפונות האחרונים. כאן עצרנו להפסקת קפה ולארוחת בוקר מאוחרת. טוריים מדבריים פרחו לידנו.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3274949/

  גם כאן הותירו השיטפונות האחרונים סימני רטיבות באפיקי הנחל. לעסנו בתיאבון את הכריכים של שולי מהחאן. לגמנו את הקפה והתחלנו לחשוב על השבילים שיבואו לאחר שנסיים את שביל ישראל. התענוג גדול מידי בכדי לוותר עליו. מסתבר שיש בארץ עוד כמה שבילים מפורסמים.

  שביל הגולן, שביל ירושלים, שביל הבשורה בגליל התחתון, שביל הבנים המחבר בין כפרי הדרוזים בארץ. היה גם מי שהפליג בדמיונו לשבילים בהרי הקרפטים, בדולומיטים, ואולי אפילו שביל עולי הרגל "ויה דה קומפוסטלה" בפירינאים. נרגענו. העולם גדול ויש תמיד לאן לצעוד.

  לא התעכבנו יותר מידי. חצינו את פתחת נחל פארן הענקית ופנינו צפונה לכיוון מצוקי חדוד.

  http://cafe.themarker.com/image/3274693/

  נחל פארן הוא נחל האכזב הגדול והרחב ביותר בישראל. אורכו כ-150 קילומטר, מקורותיו בחצי האי סיני, במדבר פארן והוא נשפך לנחל הערבה. בנחל פארן נרשמה הספיקה הגבוהה ביותר בארץ, בשיעור 1,150 מ"ק/שנייה, ב-6 בנובמבר 1970. לשם השוואה, מחצית מספיקת נהר הריין האירופי ופי 80 מספיקת הירדן ההררי. בזמן שיטפונות, הציפה הזרימה בנחל פארן את כביש הערבה.  ב1998 הוקם גשר מעל הנחל.

  כעבור שעה, הגענו לקניון וורדית. הקניון הקסום קיבל שמו בזכות הגוון הוורוד של המצוקים המזדקרים בצדדיו.

  http://cafe.themarker.com/image/3275140/

  בכניסה לקניון פגשנו חבורת ג'יפאים מיוחדת. הג'יפים העתיקים שלהם שרתו בצה"ל לפני שנים רבות. עכשיו הם משופצים כרכבי אספנות מחתרתיים. את הלילה בילו בחניון נחל ברק (מוקדם בבוקר חלפנו לידם). עכשיו, בצל המצוק ,ערכו הפוחזים שולחנות עם שפע של כיבוד, לידם נפרשו מזרונים והם היו עסוקים מאד ברביצה חסרת מעשה.

  הסיטואציה הייתה ברורה. לפני שנידבק בסתלבטנות המדברית, המשכנו לעומק הקניון.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3275155/

  קירות גבוהים סגרו את השמיים ויצרו סביבת אקלים שונה לחלוטין מהמדבר הפתוח. גבי הנחל היו מלאים והשמחה רבה.

  טיפסנו  בעזרת יתדות וסולמות, וחצינו את הגבים המלאים. המים בגבים היו צוננים ונקיים. באמצע הקניון הקסום, עצרנו לארוחת צהריים, קינחנו בתה ובוויסקי.

  עכשיו התקדמנו לדבר האמיתי. חציית גב ארוך ועמוק, בשחייה. ארזנו את המכשירים הסלולריים , הארנקים והמפתחות לתוך שקיות אטומות.

  http://cafe.themarker.com/image/3275142/

  מישהו השאיר כאן גלגל ים ירוק, שבעזרתו העברנו את תרמילי הגב יבשים יחסית, מצדו האחד של הגב לצדו השני.  כדי לצאת מהגב היה עלינו לטפס בסולם שנקבע שם באדיבות החברה להגנת הטבע. גלגל ההצלה נבחר לחפץ שייצג את קטע השביל הנוכחי. דורון רצה לארוז אותו כדי להציגו במוזיאון חפצי שביל ישראל. בקושי רב שכנענו אותו להשאיר אותו (באופן זמני) למטיילים שיגיעו אחרינו.

  הגב הבא, זימן לנו מקפצה אולימפית מסלע בגובה 5 מטרים, לתוך הגב. דורון הראה לנו, כיצד יש ללכת באוויר, מעל פני הגב. משכנע הרבה יותר מישוע שצעד פעם על פני המים.  

  http://cafe.themarker.com/image/3275144/

  המשכנו בטיפוס על בעזרת סולמות ויתדות הקבועים על קירות הסלע. ללא ספק אחד הקניונים היפים בארצנו.

  יצאנו מבין קירות הקניון אל רמת חדוד. השביל התפתל לכיוון צפון מזרח. לפתע התפתחה, תנועת מטיילים סואנת. טיול הכנה של מדריכי הצופים, רוכבי אופניים, רוכבי אופנועים, ג'יפים, וסתם שביליסטים בשלל גילאים.

  שאלנו את הצופים אם הם עברו בנחל ברק , ואם חייבים לשחות בגבים.

  "אסור לנו לעבור בגבים מלאי מים. זה כרוך באישורים מיוחדים שאין לנו כוח ועצבים לבקש. ממילא גם עם החניכים אסור יהיה לנו להיכנס למים. לא בנחל ברק ולא בקניון וורדית".

  כך ענו מדריכי הצופים. עם בטיחות כמובן שלא נתווכח, אבל בשביל מה להגיע לכאן אם לא נכנסים לקניוני ברק וורדית? מה הפואנטה ?

  http://cafe.themarker.com/image/3275145/

  התעייפנו ולכן התיישבנו לנוח. תמרים, פירות, דבלים, חלבה וכמובן קפה לקינוח.

  מולנו הופיעו שלושה שביליסטים צעירים מלווים בכלב גדול הקשור ברצועה.

  "למה הכלב קשור? שאלתי. הרי אין פה מכוניות, כבישים והכלב לא נראה עצבני"

  "אל תטעו, הוא דווקא די עצבני. הצופים ומטיילים אחרים, פחדו ממנו, אז צריך היה לקשור אותו". ענו.

  "באתם מנחל ברק? צריך לחצות את הגבים שחייה?" שאלנו.

  "אולי. לא יודעים, הלכנו מסביב דרך שביל עוקף מחוץ לקניון ברק. בגלל הכלב, שלא שוחה ולא מטפס על סולם, יש כזה מעקף בקניון וורדית?" ענו ושאלו.

  שוב הרמנו גבה. אנשים מכתתים לכאן את רגליהם, משקיעים מאמץ לוגיסטי גדול וזמן יקר, אך מוותרים על מוקד הטיול, שני קניונים מדהימים,  ואטרקטיביים בקנה מידה בינלאומי. נו טוב, איש וטעמו.

  "מה עושות האיילות בלילות" זימרנו ובחרנו בשירה הישן והחביב של לאה גולדברג, לייצג את קטע השביל הנוכחי. מדוע ולמה ? יש דברים שעדיין אי אפשר לגלות.

  הליכה של שבעה קילומטרים  על גבי הרמה המדברית הרחבה, הביאה אותנו לפתחו העליון של קניון נחל ברק.

   

  http://cafe.themarker.com/image/3275147/

  השעה הייתה כבר מאוחרת ולא נותרו הרבה שעות אור. לא היה לנו מידע על משך הזמן הדרוש לחציית גבים מלאים. זכרתי כי הקניון קצר ולא ארוך. אבל זה היה לפני שנים ולא היו מים בגבים.  לרגע התלבטנו אם לרדת דרך הקניון האתגרי, או ללכת במעקף המהיר והנוח. אבל רק לרגע.

  ירדנו על גבי המצוק התלול, עד לקרקעית הקניון המרהיב. קירות הקניון סגרו מעלינו את השמיים  בתצורות סלעיות מרתקות. שכבות מוזרות, סדקים ונקבים עיטרו את קירות הקניון המרהיב.

  http://cafe.themarker.com/image/3275148/

  התפשטנו ועטינו את תלבושת חציית גבי מים. הפעם ירדנו בעזרת סולמות וידיות הברזל לתוך הגבים המלאים. בשונה מקניון ורדית המים היו כאן מעופשים ומלאים בנוצות. כנראה שבקירות הקניון ובחגווי הסלעים מתגוררים לא מעט בעלי כנף. חציית הגבים, הצריכה עבודת צוות של העברת התיקים מיד ליד מעל המים המעופשים.

  http://cafe.themarker.com/image/3275149/


  בשעה טובה יצאנו מהנקיק הצר בדיוק לשעת התה. התיישבנו להפסקה אחרונה, לוגמים תה, לועסים את מה שנשאר בתרמילים ומכלים את שארית הוויסקי מבקבוקון הפלא.

  הסכמנו בקלות כי בשעת בין ערביים בפתחת קניון נחל ברק העולם יפה.

  קמנו וצעדנו עוד שלושה קילומטרים של הליכה עד לנקודה בה השארנו את הרכב .

  החושך ירד. הסתיים יום ארוך ונהדר, נחלי אכזב עצומים ורמה מדברית חרוצה בשני קניונים מופלאים.

  התחלנו את המסע הביתה למרכז הארץ.  

  בלילה התרחשה הזוועה בפריז. מחבלים בשליחות אללה, טבחו מאות אנשים חפים מפשע, במסעדות, בהופעת רוק וברחוב. מישהו אמר יום שישי ה13?

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (53)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     5/12/15 12:26:
   תיאור כל כך נחמד של הטיול, עם הסוף שמחזיר למציאות המרה..
     5/12/15 12:06:
   כיף לטייל אתך אחאב והצילומים מעולים, מרגשים ומעלים זכרונות.
     2/12/15 14:51:
   מסלול מקסים ביותר .
     1/12/15 19:17:

   צטט: יובלש 2015-11-30 18:07:00

   1. כן, יש שביל עוקף קניון גם בברק וגם בורדית. זה מאפשר לעשות טיול מעגלי למי שבא רק לטיול בקניון ולא עושה את שביל ישראל. כך אפשר לעלות בקניון ולחזור בעוקף. (או להיפך). כל הכיף בגבים ובאתגריזם...

   2. אחד הקטעים היפים והזכורים לטוב. כשאנחנו היינו ברק היה יבש ורק בורדית היו הגבים מלאים.

   3. באמת יש עוד שבילים אבל כמו שביל ישראל אין. אנחנו הולכים השנה את שביל הגולן והאמת? די מאכזב. משום מה הוא פוסח על נחלי הגולן המפורסמים (זויתן, משושים, עורבים וכו') ואת רוב הזמן מבלים בפתיחת וסגירת גדרות בקר או בהימנעות מדריכה על גללי בקר. אגב, שכחת למנות ברשימת שבילי ארצנו את שביל הבשורה ושביל עמק המעיינות. לחיי השבילים שבדרך...

   4. גם אנחנו חנינו בחאן אבירן ושולי מפליאה לא רק בסנדביצ'ים אלא גם בארוחת הערב שהכינה לנו. במיוחד זכורים לטוב המרק הכתום והפלפלים הממולאים ישר מהחממה לסיר ומשם לצלחת :)

   5. מה יהיה עם הנס ציונה שלך? זה מה שאני שואל כבר 22 שנים. בינתיים מידרדרים לטובה. 

     1/12/15 19:14:

   צטט: טובסדר 2015-11-30 20:50:51

   חבורת הרפתקנים עם שפע סקרנות....פוסט מרתק במיוחד.

   מגניב

     30/11/15 20:50:
   חבורת הרפתקנים עם שפע סקרנות....פוסט מרתק במיוחד.
     30/11/15 18:07:

   1. כן, יש שביל עוקף קניון גם בברק וגם בורדית. זה מאפשר לעשות טיול מעגלי למי שבא רק לטיול בקניון ולא עושה את שביל ישראל. כך אפשר לעלות בקניון ולחזור בעוקף. (או להיפך).

   2. אחד הקטעים היפים והזכורים לטוב. כשאנחנו היינו ברק היה יבש ורק בורדית היו הגבים מלאים.

   3. באמת יש עוד שבילים אבל כמו שביל ישראל אין. אנחנו הולכים השנה את שביל הגולן והאמת? די מאכזב. משום מה הוא פוסח על נחלי הגולן המפורסמים (זויתן, משושים, עורבים וכו') ואת רוב הזמן מבלים בפתיחת וסגירת גדרות בקר או בהימנעות מדריכה על גללי בקר. אגב, שכחת למנות ברשימת שבילי ארצנו את שביל הבשורה ושביל עמק המעיינות.

   4. גם אנחנו חנינו בחאן אבירן ושולי מפליאה לא רק בסנדביצ'ים אלא גם בארוחת הערב שהכינה לנו. במיוחד זכורים לטוב המרק הכתום והפלפלים הממולאים ישר מהחממה לסיר ומשם לצלחת :)

   5. מה יהיה עם הנס ציונה שלך?

     30/11/15 12:57:
   ואלה גם אני חשבתי על הצירוף של יום שישי עם ה13. חוץ מזה הטיול היה מופלא.
     30/11/15 08:05:
   רציני אה!!
     30/11/15 07:36:
   נהדר - גם מלל גם תמונות מדהימות
     30/11/15 02:41:
   תיאור מרתק, מסלול יפיפה.
     29/11/15 21:32:
   הצילומים והמלים - הכל כל כך מפתה פה מהכורסא שלי
     29/11/15 20:33:
   אחד הקטעים היותר מאתגרים של השביל ויצא לכם גבים מלאים, שיחקתם אותה, חיקו והילכו
     29/11/15 19:09:
   מסע מרתק ואחלה צילומים. נהנתי מאוד!!
     29/11/15 16:28:

   צילומים יפהפיים, למסלול מרתק.

   מתקשה להאמין שכל זה כאן... ממש כאן.
   נהדר!

     29/11/15 15:44:
   נפלא!
     29/11/15 12:24:
   המסלול נגיש, אבל כשאתה כותב על המסע באצבעות הזהב שלך זה נשמע כמו חלק מארץ קסומה...
     29/11/15 11:28:
   הגם שלא תמיד מגיבה לפוסטיושביל ....קוראת אותך תמיד . כן יש צביטה ותחושה של פספוס איך אני לא עושה את זה גם ;) אבל מפרגנת :)))
     29/11/15 09:44:
   איזה כיף של טיול...
   מפרגנת לכם למרות קנאתי...
     29/11/15 08:49:
   כיף לכם! המשיכו להנות ולטייל
     29/11/15 07:39:
   הצילומים מספרים את יופיו של המסלול. טיול נהדר
     29/11/15 05:04:
   יופי של טיול!!! צילומים נהדרים!!!
     28/11/15 22:32:

   צטט: ורדית.. 2015-11-28 20:40:39

   היית צריך לנסוע לדרום כדי למצוא אותי? :) תהנה לך אין ספק שאתה יודע להנות מארץ ישראל

   אי ורדית, איך הצלחת ?  קראו קניון בדרום ארצנו על שמך ? ...

     28/11/15 22:31:

   צטט: אהובהקליין 2015-11-28 20:09:39

    אחאב היקר.

    

   תודה לפוסט כה איכותי ונפלא.

   התיאור במילים והתצלומים המרהיבים -גרמו לי עונג רב.

   ארץ ישראל- יש בה הכל: הרים, מעיינות ,סלעים... כמו שנאמר:

   "כי ה' אלוקיך מביאך אל ארץ טובה ארץ נחלי מים עיינות ותהומות יוצאים בבקעה ובהר: ארץ חיטה ושעורה..."[דברים ח,ז]

   שבוע טוב ובשורות טובות.

    

   בברכה

   אהובה.

   תודה אהובה, שבוע טוב ובשורות טובות וחיוביות...!!!!

     28/11/15 22:28:

   צטט: איילתayeletא 2015-11-28 16:07:57

   וואאוויוואאה:-) איזה מסלול! איזה תיאור! מושלם! הצילומים ניפלאים וממש מעבירים את החוויה האתגרית והיפהפיה. גם המיפגשים בדרך מעניינים..הצופים והכלב הקשור..."ליפני שנידבקנו בסטלבתנות מידברית המשכנו לעומק היער... מזכיר לי פיתגם פילוסופי חכם כשהגעת לראש ההר המשך לטפס:-) גלגל הצלה.. הפתעה בדרך ..השיר מה עושות האילות בלילות.מזכיר לי חידה טולטקית ואי אפשר לענות על החידות האלה:-)) מדליקות אור.. סתם לא יכולתי להתאפק.. אירופה שוקעת ותיראה אחרת בעתיד..קרה כבר בהיסטוריה. כייף של פוסט..ונהדר המחשבות על שבילים בעולם אח"כ..:-)

   יש טיפוסים שחייבים להימשך ..

     28/11/15 21:35:
   אתה והשביל זה המקבילה למוחמד וההר
   תמיד מעניין איתך אחאב
     28/11/15 20:42:
   קסום לטייל אתכם בארץ....תודה על צילומים נפלאים .
     28/11/15 20:40:
   היית צריך לנסוע לדרום כדי למצוא אותי? :) תהנה לך אין ספק שאתה יודע להנות מארץ ישראל
     28/11/15 20:22:

   טיול מקסים בעיקר (לטעמי כמובן) קניון וורדית והגבים המלאים במים  אותם חציתם בשחייה :)

     28/11/15 20:16:
   לטייל אתכם ולשכוח לרגע ימים כמו אותו שישי. באמת כיף גדול
     28/11/15 20:09:

    אחאב היקר.

    

   תודה לפוסט כה איכותי ונפלא.

   התיאור במילים והתצלומים המרהיבים -גרמו לי עונג רב.

   ארץ ישראל- יש בה הכל: הרים, מעיינות ,סלעים... כמו שנאמר:

   "כי ה' אלוקיך מביאך אל ארץ טובה ארץ נחלי מים עיינות ותהומות יוצאים בבקעה ובהר: ארץ חיטה ושעורה..."[דברים ח,ז]

   שבוע טוב ובשורות טובות.

    

   בברכה

   אהובה.

     28/11/15 18:54:

   פוסט נהדר ותמונות נפלאות.

   יפה החפץ שבחרתם גלגל הצלה ירוק :)

   יום שישי ה-13 ואתמול יום שישי ה-28 הייתה בפריז עצרת זכרון - הקריאו את שמות ההרוגים. יצא במקרה שעמדתי ליד בחור שהניח תפילין בדוכן של חב"ד. הוא צרפתי שעשה עלייה באותו זמן שמענו יחד דיווח על העצרת שהתקיימה בפריז להמשיך לחיות, נאמר שם. 

     28/11/15 18:01:
   וואוווווווו איזה תמונות, איזה מסלול. פנטסטי.
     28/11/15 18:00:
   העולם בהחלט יפה איתך... :) כייף גדול...
     28/11/15 17:24:
   תענוג! כמה שנהנתי! ולא אזכיר שוב את קנאתי :)
     28/11/15 16:43:
   היתכונתי בציטוט לעומק הקניון ולא היער כפי שכתבתי..:-) אני צריכה להתרכז . נוזפת בעצמי.
     28/11/15 16:19:
   כייף
     28/11/15 16:07:
   וואאוויוואאה:-) איזה מסלול! איזה תיאור! מושלם! הצילומים ניפלאים וממש מעבירים את החוויה האתגרית והיפהפיה. גם המיפגשים בדרך מעניינים..הצופים והכלב הקשור..."ליפני שנידבקנו בסטלבתנות מידברית המשכנו לעומק היער... מזכיר לי פיתגם פילוסופי חכם כשהגעת לראש ההר המשך לטפס:-) גלגל הצלה.. הפתעה בדרך ..השיר מה עושות האילות בלילות.מזכיר לי חידה טולטקית ואי אפשר לענות על החידות האלה:-)) מדליקות אור.. סתם לא יכולתי להתאפק.. אירופה שוקעת ותיראה אחרת בעתיד..קרה כבר בהיסטוריה. כייף של פוסט..ונהדר המחשבות על שבילים בעולם אח"כ..:-)
     28/11/15 15:37:

   צטט: זונות פוליטיות 2015-11-28 14:26:30

    

    

    

   ברוטוס:   הפוסט שלך מחזירותי לימי הילדות. למן ימי בגרותי והתחלת השימוש בכלים ממונעים, אופנועי שטח, טרקטורונים ורכב 4*4 הפכו כל הטיולים שלנו לרכובים. בפוסטים שלך חוזר מחדש החשק ללכת ברגל, להריח, להתחבר לאדמה

   רכבי השטח, ובעיקר הטרקטורונים הורסים כל חלקה טובה בטבע. הרעש, סימני הצמיגים.....יש כמה דקות של אקסטרים ולאחריהן רק הרס. יש לי חלום בו כל הטרקטורונים ואופנועי השטח, נגרטים למיחזור ברזל. 

    

   נטוס:      ואין כמו לקפוץ כשמזיעים ומאובקים אל-תוך בריכת מים, מקווה מים או באר ולהתרענן במים

   התרגשות גדולה וסיפוק אדיר

    

   ..

    

    

    

     28/11/15 15:26:

   צטט: * חיוש * 2015-11-28 14:37:41

   אחאב חברי היקר 

   התמוגגתי לקרוא על הטיול הזה שערכתם

   התמונות מקסימות ובחלקן רואים את ההנאה הגדולה שלכם

   והנה החכמת אותי והוספת לי ידע לגבי המקום

   המאמץ שווה....כל טיפת זיעה :) 

   לגבי המשפט האחרון שלך - שישי וה-13 לחודש - גם במוחי חלפה המחשבה על זה

   כל הידיעות המעציבות האלו שם וגם אצלנו חדשות לבקרים

   משרה אוירת עצבות שאפילו לא ניתן לתאר במילים

   * כוכב אהבה ממני ושבת טובה ושקטה

   שבת שלום 

     28/11/15 15:25:

   צטט: sari10 2015-11-28 15:13:54

   אחאב,
   זה יופי של טיול.
   כזה מגוון מבחינת הנופים, גם מדבר וחול
   גם מים צוננים. פשוט נפלא!!!
   אהבתי את התמונות והאווירה.

   וכן, יש המאמינים בעניין יום שישי ה- 13 לחודש....
   כמזל רע.
   ומה שקרה אכן נורא.

   תודה שרי...אחד הטיולים השווים

     28/11/15 15:25:

   צטט: רחלי בן-צור 2015-11-28 13:41:54

   איזה יופי של פוסט אחאב, כשאני קוראת ורואה את התמונות, אני כאילו מטיילת באותם מישורים וערוצים ונופים. תודה ששיתפת. הסיום הוא החזרה אל העולם המשוגע שלנו, כשזבלים לוקחים את שם הקב"ה ובשמו טובחים חפים מפשע - הגיע הזמן למגר את העמלק הזה, או לקשור אותו לרצועה כדי שלא ינשך...?

   הזמן לעשות את זה תמיד טוב. הביצוע לא כל כך פשוט ככל הנראה. 

     28/11/15 15:24:
   איזה כיף...... לטבול במים ולהתרענן, שיא הכיף במסלול טיול במדבר...... :)
     28/11/15 15:13:

   אחאב,
   זה יופי של טיול.
   כזה מגוון מבחינת הנופים, גם מדבר וחול
   גם מים צוננים. פשוט נפלא!!!
   אהבתי את התמונות והאווירה.

   וכן, יש המאמינים בעניין יום שישי ה- 13 לחודש....
   כמזל רע.
   ומה שקרה אכן נורא.

     28/11/15 14:37:

   אחאב חברי היקר 

   התמוגגתי לקרוא על הטיול הזה שערכתם

   התמונות מקסימות ובחלקן רואים את ההנאה הגדולה שלכם

   והנה החכמת אותי והוספת לי ידע לגבי המקום

    

   לגבי המשפט האחרון שלך - שישי וה-13 לחודש - גם במוחי חלפה המחשבה על זה

   כל הידיעות המעציבות האלו שם וגם אצלנו חדשות לבקרים

   משרה אוירת עצבות שאפילו לא ניתן לתאר במילים

   * כוכב אהבה ממני ושבת טובה ושקטה

     28/11/15 14:26:

    

    

    

   ברוטוס:   הפוסט שלך מחזירותי לימי הילדות. למן ימי בגרותי והתחלת השימוש בכלים ממונעים, אופנועי שטח, טרקטורונים ורכב 4*4 הפכו כל הטיולים שלנו לרכובים. בפוסטים שלך חוזר מחדש החשק ללכת ברגל, להריח, להתחבר לאדמה

    

    

   נטוס:      ואין כמו לקפוץ כשמזיעים ומאובקים אל-תוך בריכת מים, מקווה מים או באר ולהתרענן במים

    

    

   ..

    

    

    

     28/11/15 14:07:
   יפה, גווי הסלע מלאי מים צלולים
     28/11/15 13:59:
   איזה כיף. נחל ברק מלא מים. פעם אחרונה שהייתי שם בדצמבר 2011 היה יבש לגמרי.
     28/11/15 13:43:

    

    

   אין ספק שאתה צודק, אבי. לצערינו אירופה תסבול הרבה בזמן הקרוב.

    

    

   צטט: כתבינו -- מדווח 2015-11-28 13:25:11

   לחיי ההנאות הקטנות \ גדולות של החיים.

   ומה שקרה בפריז...

   זו רק ירית הפתיחה לכל היפי נפש באירופה.

     28/11/15 13:41:
   איזה יופי של פוסט אחאב, כשאני קוראת ורואה את התמונות, אני כאילו מטיילת באותם מישורים וערוצים ונופים. תודה ששיתפת. הסיום הוא החזרה אל העולם המשוגע שלנו, כשזבלים לוקחים את שם הקב"ה ובשמו טובחים חפים מפשע - הגיע הזמן למגר את העמלק הזה, או לקשור אותו לרצועה כדי שלא ינשך...?
     28/11/15 13:25:

   לחיי ההנאות הקטנות \ גדולות של החיים.

   ומה שקרה בפריז...

   זו רק ירית הפתיחה לכל היפי נפש באירופה.

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   פרופיל

   א ח א ב
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין